TWEEDE' BLAD. Noordhollandsch Landbouwcrediet Mot een dag opzegging 30//0 Voorl maand vast 31 3 maanden 3 Voor zes maanden vast 4% een jaar „4 Vlo in rskening-courant 30/0 Rechtszaken Zaterdag 8 Januari 1921. Rente voor Deposito's, Kerklijsfen AGENDA: R K VEREENIGINGSGEBOUW 'ST. WILLIBRORD". Zondag 9 ".Tan.: half 4 R. IE Volkszang. Maandag 1» Jan.: -7—8 uur Zitting Voor schotbank. 8 uur Rep. Zangkoor „St. Jozef'. Woensdag 12 Jan.: levari voor 8 Cursus Jongelingsvoreen. „St. Jozef'. Donderdag 13 Jan.: half 8 Bestuur R. K. Volksbond. Zaterdag 15 Jan.: 5-^-6 uur Contribuilebeta- ling R. K. Bouwvakarbeiders. 5—6 uur Zitting Spaarbank. 6—7 uur afdracht van gelden aan de feest commissie. 6—7 uur Zitting Wiulerzorg. 6—7 uur Zitting Bibliotheek tot afhalen van boeken. 7—8 uur Bureau van Advies. 6—9 uur Opgaat voor lid Wed.-steun R. K. Centrale Ziekenkas, alsook voor R. K. Co öperatieve l.evcusverz. „Concordia". „GOED WONEN." Spreekuur iederen Vrijdag van half 6 tot half 8 bij M. Kempen, Baansingel 25. ME1SJESBOND „ST. AGNES". Deze maand geen bijeenkomst, doch 21 Januari Jaarvergadering. Zijg" die zich wenschen op te geven als lid, worden verzocht dit te doen vóór IS Jan., bij de Dames Kenter, Steinstraat en Van Diepen, Spoorstraat 3. 40-JARIG AMBTSJUBILEUM i H. AMMERDORFER. Hedenmorgen had de huldiging' plaats vlan den heer H. Amme-réloirfer, hoofd der R. K. School te Ursem en voorzitter van (ie afdeeling Alkman' der Dtaoesaaa-ver- eeniging van R. li. Bijzondere onderwij]- aens in het Bisdom Haarlem, ter gelegen heid van zijn 40-jarig ambtsjubileum. De feestcommissie heeft voor dez» hul diging een programma in elkaar gezet, dat er wezen mag. Zooato het echte Katiiolieken past werd 0e dag begonnen met een H. Mis, waar onder algemeens H. Communie, in de Ka pel van de Eerw. Zusters van het St Etisabethgesticht aa.n de Emmastraat. De H. Mis werd door den ZeerEerw. heer -Boelen opgedragen tot intentie van den jubilaris. Bij de H. Mis waren tegenwoordig de jubilaris met eohtgeneote en familie en een groot aantal onderwijzeressen en ou derwijzers De H. Mis, waaronder velen tor H. Tafel naderden, werd opgedragen de or den Rifi&eh. Adviseur der afdeeling, Rec tor J. J. M. Boelo. Vóór de H. Mis zong het koor der .Eerw. Zusters op onberispelijke wijze het Veni .Creator van P. H. Kornmüller, ter wijl verder gezangen werd de H. Mis in boinoran „Sanota, Ma-thildis" van Hub. Guij para. Do heerlijk-reine zang der Cori-gevvijfle maagden verdiepte niet weinig: de innig- d'evoto stemming, die tóch reeds ieder als vanzelf bevangt, die oen H. Dienst meemaakt in dit vredige Godshuis, te midden van aile mpg.-lijke menschclijko ellende, Ka de H. Mis voerde het koor nog uit: „Qui confidant in Domino" van Haller. Hierna begaven allen zich naar het lo- ltaaL van den heer I-Iazes!" Te ongeveer half 11 vereenigde mien Zich in de bovenzaal van den heer Har zes voor het gemeenschappelijk ontbijt. Deze zaal is met groen en bloemen een feestelijk gezellig aanzien gegeven. Op de bestuurstafel stonden een tweetal bou- quetten voor den jubilaris. Toen allen gezeten waren kwam de jubiLaris met zijn echtgenoot® en familie de zaal binnen en swing men het wel komstlied, n.l. woorden van den heer A. Klooster. Het lied werd gezongen met piano en vioolbegeleiding. Op zeer ver dienstelijke wijze zorgden hiervoor mej. M. Vermeulen, piano en de heer W. Schreurs, viool. Daarna nam de heer Joh. Tromp, no-ofd der R. K. Schooi te Sichoorl, voorzitter vlan de feestcommissie het woord én sprak ongeveer als volgt: Geachte Voorzitter, Den len Deo. vorig jaar vierdet gij uw ambtsjubileum. Toen roedis zijt gij' gehuldigd, doch ook wij meenden u te mpeten huldigen. De adventtijd noopte Offis. echter tot uitstel. Trans- zetton we echter don tijdsoirkel terug en begroeten wij U ais onzen geaohten jubilaris. Het leest is hedenmorgen mooi ingezet niet een H. Communie, waarbij wij God heb ben gedankt voor alles wat Hij u gegeven heeft. Ziel, dat is echt lioomsch feestvie ren. Doch als onderwijzers moeien wij nog 'menigen vuurpijl afsteken. Den len December 1880 werd ge benoemd tot onderwijzer aan do Vincentiusschool te Amsterdam. In r88S werd ge benoemd te Ursem, alwaar ge nu 32 jaar. lang uw krach ten hebt gewijd. Dal gij zoolang in rfc- zelfdo functie zijt gebleven is een bewijs uwer degelijkheid, een bewijs, dat ge uw eigtd belang minacht. Ai Uien tijd hebt ge gewerkL onder zware f'inancieele omstandigheden. Doch Irols alles bleef ge idealist. DaL kostte moeite, doel? -gij slrijdet voor onshcjlig Katholiek be ginsel. Hoewel uw jaren vermeerderen blijft uw hart jong. Veel zijn wij aan U Ver- -Idigd, gij zijt de raadsman van ons allen,. Dat alles stemt ons tot dankbaarheid, daarom meenucu wij dit jubileum feestelijk te moeten vieren. Mogen wij' U nog vele jaren in ons mid den hebben en mogen wjj U na ecnigen lijd huldigen bij uw zilveren presidentschap der vereeniging. (Applaus.) Daarna verkreeg de Geestelijke Adviseur der afdeeling, Rector Roele van het SI. Eli- sabeihgestichl, hel woord, en zeide, dat hel hem buitengewoon aangenaam was, dat de feestcommissie hem de eervolle taak nad opgedragen, namens het bestuur en de leden der Diocesane Vereeniging den jubileeren den Voorzitter een geschenk aan te bieden Die taak was hem des te eervoller, omdat hei een geschenk was van zeer groote en hooge beteekenis. Immers het was geen ijdel- heid of klatergoud, hetwelk de Vereeniging aanbood, maar het was een geschenk van onvergankelijke waarde, een geschenk, dat door den Plaat.sbekleedcr v-an Christus op aarde werd gegeven ,n.l. het zilveren eeira- kruis „pro Ecclesia et Pontificc". Het eere- kruis „pro Ecclesia et Pontifice", vervolgde de Geestelijke Adviseur, ziedaar het cadeau, hetwelk de Diocesane Vereeniging van K.K. Onderwijzers en Onderwijzeressen Afdeeling Alkmaar, haar beminden Voorzitter aan biedt en hetwelk ik namens Zijne Heiligheid Paus BenedictuXV op het oogenblik U op den borst speld. (Langdurig applaus,) Vervolgens overhandigde Rector Bgele hel Diploma, onderteekend door Zijne Eminen tie den Staatssecretaris, Kardinaal Gasparri, als bewijs van echtheid van deze Pause lijke ouderscheiding. „Moge," zoo eindigde de G. A. zijne heer lijke rede, „dit eerekruis jarenlang uw borst sieren, als bewijs, dat ge gestreden heb) voor den Paus van Rome, als bewijs, dat ge gestreden hebt voor de heilige rechter der R. K. Kerk. Moge dit kruis jarenlang uw borsL sieren tol eer van U zeiven, lol eer van uwe geachte Familie, lol eer ook van ons, leden der Alkuiaarscho Diocesane Vereeniging. Moge dit kruis eenmaal uw sloifelijk om hulsel sieren op uw reis naar de eeuwig heid, alwaar het voor den troon van den Gcxldelijken Rechter zijn waarde niet zal ver liezen, maar waar het mede zal helpen, om uit den mond van Christus te liooreu: „Gij hebt den goeden strijd gestreden, gij held gestreden voor de door mij gestichte Kerk: treedt binnen in de vreugde Uws Hoeren." (Langdurig applaus.) (Wordt vervolgd). FRANKENBERG's KANTOORBOEKEN MUNTEN UIT DOOR SOLIDE BINDWIJZE. OVERGEPLAATST. De hee-r Kj. Rnosma, rijkskle-rk lo klas bij de -registratie en domeinen te Zut.ph.en wordt «iet 1 Februari overgeplaatst naar het Inspeetiekantoor alhier. MEISJB8BOND „ST. AGNES". Dezer dagen zullen eenig-o leden, de tot,ou -aanbieden voor de verloting, welke gehouden zal worden 21 Januari a.s. de gelden zijn ten bate der Missie, Het bestuur bo-udt zich aanbevolen zoo er lezers of lezeressen mochten zijn, -die een prijs willen schenken voor deze verloting. N-ad-ere gegevens zijn in dit geval te verkrijgen bij de dames Ken ter Steinstraat, en v. Diepen Spoorstraat 3 -alhier. Do pop is te zien in de etalage van den hear Himelreicli, Mient. KERST-CANTATE. Naar wij vernemen zal Zondag na de Hoogmis in de St. J-osep-hkerk nog eens de heerlijke Kerst-cantate door het koor gezongen worden met begeleiding van violen. HINDERWET. Burg. en Wet-h. brengen ter algemeens kennis, dat heden op de gemeente-sieoreta- rie ter inzage is gelegd liet aan hen in gediende verzoek met bijlagen van D. G. Wei'senboirn en A. S. Z-uurbier, beiden al hier, oan vergunning tot liet oprichten van eene schelp-kalkbranderij met daarbij' behioorend leschlokaal op het perceel Huis waard, Sectie C. No. 2329. Bezwaren te-gendeze oprichting kunnen worden ingediend ten ra ad huize dezer gemeente, mondeling op- Vrijdag 21. Jan. e.lc., 's voormiddags te elf uur en schrif telijk vóór of op dien tijd. ZON DAGSLUITING APOTHEKEN. Op a.s. Zondiag 9 Januari zal de apo theek van mevr. SchoutcnOe.e, Kcorstraat 47 geopend zijn, de andere apo theken zijn gesloten van Zaterdagavond 10 uur tot Maandagochtend 8 uur. Lie apotheek, "die den Zondagsdienst heeft, is gedurende de geheeie daarop vol gende week 's nachts geopend. De andere apotheken zijn behalve Zondags en op feestdagen ook gesloten op werkdagen van des avonds 8 uur (Zaterdag 10 uur) tot den volgenden morgen 8 uur. „JERUSALEM BEVRIJD-" Naar wij nad-er vernemen, zal de aan gekondigde b-ios'coo.p-veri-ooning- van de piachüilni Jerusalem bevrijd" niet op Wcensaag doch op Dinsdag a.s. plaats plaats hebben, in „De Harmonie". Wi-e gaarne iets mooi's, iets buitenge- woou's, ziel, verzuime niet deze heel bij zondere \ertooning te gaan bijwonen, het dratnaiisch gebeuren in deze film is (reffend en pakkend' en aan de regie is een zorg besteed-, welke aan hét ongelooflijke grenst. Wij herinneren er aan, dat er van deze film maar een elite-voorstelling wordt ge geven; men zorge derhalve van de partij te zijn. Voor nadere tijzonderh: den zie men de aanplakbiljetten. INDISCHE DIENST.. Bij resolutie van den Minister van Ko loniën us d-e heer dr H. W. Schiphorst, te Alkmaar, ter beschikking gesteld van den Gouverneur-Generaal van Ned.-Indië ötn te worden benoemd tot veearts bij den burgcilijkeu veearlsenijkundigen dienst in Ned.-Indië. Verder is voor den dienst in Ned.-Ind'.ë benoemd Mej. P. j. Bakker te Alk-maar. als hoofdverpleegster-directrice bij den Burgerlijken Geneeskundigen dienst. PROPAGANDA-VERGADERING li. K. BOUW VAKARBEIDERS. Wij herinneren er onze belanghebbende lezers aan dat morgenavond te 7 uur i-n het café' Kramer op 't Waagplei-n een pro- paganca-verg'ideiing gehouden wordt, van "den Ned. Bouwvak-arbeidersbond „Si. Jo seph". Spreker1, het Hoofdbestuurslid d-e heer P. Bot. ONLERSEl f NI NOS-FONDS. Vtijdrtoavond werd alhier in het lokaal „St. uiibrord" een algemeene vergade ring gehouden van het Ondersteunings fonds „St. Anthenius van Padua". De Voorzitter opent de vergadering met den Chr. groet en een hartelij-ken Nieuwjaars wensen, w rarna d,e notulen goedgekeurd werden, met eer, aanmerking van den heer Vlaming. Hel jaarverslag wordt eveneens gelezen en vastgesteld, waarna volgde het verslag van den penningmeester. Ontvan gen werd in het geheel f 1406.03pi-, uitgege ven f 1404.96Ya. Het totaal bezit bedroeg bij het afsluiten der boeken f 1153.33. De voorzitter Jankt En penningmeester voor zijn accuraat beheer. Hierna komt aan de orde verkiezing van bestuursleden wegens peri-odiek aftreden van de heeren A. van vliet, J. Hin'k, Th. Spuinvtn, W. van Westen en J. Tellernan. De altredenden worden met bijna algemee ne stemmen herkozen. Dc vo'orzi-tter deelt mede, dat het on dersteuningsfonds is overgegaan naar het Centrale Ziekenfonds (waardoor nu bij ziekte gedurende 13 weken het volle be drag wordt uitgekeerd, zijnde: voor hen die rO.10 contributie betalen 83 cent, voor f 0.15 contributie f 1.25 en voer f0.20 con tributie 11.60. Het bestuur krijgt van het h-ootdbestuur nog slechts 10 pCt. dit be drag is editer noodig oln de bestuurs-on- kestente betalen, zood-at er niets m-eer over blijft voor den bode. Het bestuur stelt dientengevolge voor de 10 pCt. voor bestuurskosten te bestem men, den bode te bedanken en voortaan het bestuur eiken Zaterdagavond zitting te laten 'houden teneinde de leden in die gelegenheid te stelten aan het b-o-ndsgeb'ouw hun contributie te bealen. Na eerri-ge discussie wordt er door een lid op gewezen dat omtrent dit punt geen geldig- besluit kan genomen worden, omdat het niet o-p de agenda en conv-oea tie's ver nield is, en o-ok nog om dat slechts een minderheid aanwezi-g is. Besloten wordt teneinde deze kwestie te regelen zoo spoedig mogelijk' een nieuwe vergadering te beleggen. Als verificateurs voor kas en blo-eken van den penningmeester wo-rden benoemd de heer-en Jan Pater en Jan Vreekér. Waarna rondvraag gevolgd door sluiting. „EEK LIEFDE TIJDENS DE REVOLUTIE". Staats wij roette berichtten, aal het welbekende en ho-vena). gunstig bekende Toonoel gezelschap Vincent Borghegg-e (welk gezelschap eenigen tijd geleden hier zoto'n prachtvertBlking van „D-e Pastoor van NouvitLetto" gaf) op 16 Januari a.s. in „De Harmonie" alhier wederom op treden, en wei ditmaal met-het succes stuk „Een liefde tij-dons die revolutie" een spel in 3 bedrijven, -dioo-r D. H. Snheffc'r, dezelfden schrijver als van den „Pastoor van NeuviLlette" Ziehier de korte inhoud: Yvonne Fleu- rist actrice aan de Gomedie Francaise is verloofd m-et Vioomto de la Haute Rive, die .doorgaat voor haar broer, FLeu- ri-st. Dit: omdat het dragen alleen van een a'dielijken naam de doodstraf ten gevo-lge kon hebben. Ze zijn echter o-m ringd 'door spionnen, n.l. een po-litie-spion, Oro-chet, en eene o-uvreuse aan den schouw burg. Deze ouvreuse draagt den bijnaa-m van „La France" om haar haat tegen den adel. en haar fanatiok-e vaderlands liefde. Door een o-nvooraohtheid v. d. Vicomte, die een brief zijner moeder in den kolenbak werpt, wordt zijne iden titeit bekend. Het is „La Prance" die hem verraadt. Crochet, die verliefd is op de actrice, wiL bei-den redden o-p voor waarde, dat zij van den graaf afziet en he-m (Oroehet) trouwt. Als dit niet lukt, brengen Crochet, en La; France bei den ten val. Een eapueijn, oom van den Vioomto, bereidt hen tot den dood voor. D-it is het gegeven, dat de schrijver schitterend heeft uitgewerkt. Het. stuk boeit v,an het begin tot het einde; 't. is nog boeiender zelfs dan „De Pastoor". Vóór do voorstelling kome-n wij nog -o-p het stuk terug. BENOEMD N-aax wij van betrouwbare zijde ver nemen is benoemd tot secretaris van de R. K. Woningbouw vereeniging „Goed Wo nen", de heer J. H. Jaeobse, alhier. GEMEENTELIJKE ARBEIDSBEURS. Doelenstraat in de Oude Ambachtsschool. Tel. 645. Geopend op alle werkdagen van des vo-orm. 911 uur; bovendien des Maandagsavonds van 78 uur. Aangeboden: 1 'boerenarbeider, 4 bakkers t bro-od'bezorgier, 1 el-ectrideii, 1 ernbal- leur, 1 fotograaf, 7 grondwerkers, 1 1-out- koaperskneoht, 1 incasseerder, 2 kantoor bedienden, 2 kelners, 1 kleermaker, 1 krui deniiersbedi-ende, 1 m-aga/.ifnknecbt, 2 mach.- houtbewerk'ers, 1 m-ach.-stoker, 3 metse laars, 4 meubelmakers, 1 mo-torséhipper, 6 opperlieden, 5 pakhuisknechts, 11 schilders 1 schipper, 63 sigarenmakers, 2 sigar-ensor- teeföers, 1 sigar-enkis-tenplakker,1 steen bikker, 1 steenhouwer, I steen-koopers- kr.echt, 1 stoker, 2 straatmakërs, l smid, 4 tabaksbewerkers, 8 timmerlieden, 7 tuin lieden, 1 waker, 1 werkvrouw, 1 loopjon gen en 41 losse werklieden. Gevraagd 1 lo-opjongen, 5 losse werk lieden, 2 opperlieden, 1 schilder, 3 stuca d-oors en 1 werkvrouw. 0/ 4 /O 0/ 2 /0 De werklieden denken er over Woensdag weder ami het werk te gaan. liet hoofdbe- sluur van den Boud wordt hierover geraad pleegd. De weihouder de Boer heeft zijne functie als zoodanig neergelegd. WATERSCHAPPEN. Tot hoofdingeland van den polder Obdam zijn benoemd de hccren S. Groot, T. Mul en J. Smid. Tot secretaris-penningmeester van de Westerhoog is benoemd de heer Frans Bak ker te Beets. Met hem slond op de voor dracht de heer Klaas Timmerman 16 Oost huizen. De voorzitter, de heer Jan Bakker, heeft als zoodanig bedankt. Gedurende 35 jaren, waarvan 3 jaren als voorzitter, heeft hij de belangen van den polder behartigd, zijn adviezen werden op hoogen prijs gesteld. Naar wij vernemen komt als voorzitter in aanmerking de heer Jacob Hop Jr. te Warder. EGMOND-BINNEN. EGMOND-B1NNEN. Bengemd. Tot se cretaris dezer gemeente is benoemd de heer G. C. Bos Ie Oudorp. ZAANDAM. ZAANDAM. Een verrassing. Terwijl de heer en mevrouw Dr. Eiseudraad een weldadigheidsuitvoering bijowonden, heeft de dienstbode, een Duilsehe, die nog maar 14 dagen in betrekking was, de gelegenheid waar genomen om zich uit de voeten Ie maken met i'250 aan HoUandsch geld en 12C0 mark aan Duitscih geld. CONCERT IN „DE UNIE", Nina Dolce, viool-solo. Marie Egmon'd, piano-solo en begeleiding. Het was een avond van waarachtig kunst genot. Nina Dolce (hoe treffend is de n,aam ten opzichte v-an d'e k'unsten-aires en haar persoonlijkheid) in een rijk begaafde violiste Haar spelen, het is eerder „zingen" te noemen, is van groote kunstwaarde en zo-oals wij' hei niet veel booren. Zij be schikt over een verbluffende techniek. Zoo wel op de greep-phn-k 'als in de stokvo-ering. Haar cdavo- en 'duo-decimen en voorat het flageolet-spel is van zeldzame zekér heid. Het was voor de pianiste geen kleine opgave zoo'n „ster" te begeleid-en. Marie Egtoond heeft zich g-oed van Haar taak' gekweten. Zij was wel niet altij-a'even gelukkig (b.v-, de rytmiek in Saïnt-Saëns) maar 't bleef zeer aannemelijk'. Haar solo's mtchlen veel bijval genieten. Het publiek toonde zich zeer dankbaar. D-e prachtige „F*eurich"-vleugel was uit liet magazijn van Gebr. Spanjaard. H. A. MAAS. ONGEREGELDE TOESTAND TE WORM ER VEER. Vrijdag zijn de loüneu aan du werklieden niet uitbel,a aid geworden, aangezien door dc geschillen in hel gemeenLehe. iuur nog geóne begroeiing is verschenen. V.A.F.C.-NIEUWS. Zondag a.s. trekt ons is te naar Bever wijk -om den strijd aan te blinden tegen S-. D. O. Zooals ecliter uit het lijstje blijkt is S. D. O. niet stéék', m-a-ar dit is op pa pier; in het veld is het e-en gedachten tegenstander, en h-ad niet zooveel pech. S. D. O. gevolgd, zou een 2de of '3de plaats op den rang-lijst haar niet onwaardig zij-n. Maar toch hopen wij Wet beste voor ons Iste. Jong-ens, houdt vol en blijft voortgaan o-p den ingeslagen weg'. Het strijdlustige 2de trekt op naar Am sterdam om in Sloterdijk K. D. O. te bekampen. Een ongewoon ver uitstapje voor ons 11de, waarvoor wij no-g niet, zoo maar een overwinning durven voor spellen. Een aardige kamp krijgen wij hier op het Gein. Sportpark te zien 't IVde tegen het lilde. Een strijd in eigen boezem^ waarbij het oudste zusje zich wel hét sterkste zal toonen En dan hebben wij n-og een vijfde elftai dat speelt in de Patronaatsvoetbalbond en Zondag om 12.30 uur speelt tegen de Zustervcreeuiging Blauw-wit II. Wij twij felen niet cf onze jonge adspiranten zullen een waardige partij geven. Alzoo treden Zondag 55 g.eel-w-itte V.A.F.C.-ërs tusschen de kfeitlijnen. Een waarlijk kranige prestatie. ALCMARIA. Zondag a.s. komt Amstel hier, dc hekke- s] ui Iers uit II A.- Eimdrlijk ecus een gelegenheid voor onze jongens om de schade en misschien ook schande van de laatste co-mpelitic-wed strijden te herstellen. Alcmaria moet dus winnen, en 't staat voor- ons vast, dal zij dit doen z&l. Maar laat men dan de zaak toch vooral niet te licht opvatten. Amstel, hoewel onderaan, is nog ifiet zoo mis; tegen E. D. O. wisten zij het eerste doelpunt te maken en met rust was het nog 1—1. Toen pas gelukte het den Haarlemmer nog 4 doelpunten te maken. Als de Alcmaria-maiiuen werken, zooals zij kunnen, dan staal 't ook als een paal boven water dat zij winnen, 't Is dan alleen nog maar de vraag-, hoe dikwijls onze vriend Jan inel-z'n lange beenen hel torentje zal moe ien beklimmen, om de score van Alcmaria te veranderen, We hopen van minstens drie maal' predikatie, kwart voor 7 Congregatie van den II. Alioiysius. Ma. 7 uur Congregatie der meisjes-, D-i. half 8 Congregatie der mannen. Wio. half 8 Congregatie der vrouwen. Dp. 7 uur Lof. Vr. 4 uur moeten de meisjes komen biechten die leeron voor de pi. H. Oo-m.; voorwie Zaterdag 7 uur algem. H. Com munie, 7 uur Lof. Za. van 4—6 en van half 7 ooit 99 uur gel. om te biechten. Tusschen 4 en 6 uu-r mio-eten de meisjes komen biech ten va-n de 2e Naleering. -Wp. 10 uur Veni Creator en gezongen Huwelijksmis voor den heer Samuel Ju- Lius Ma-rckman en mej. Anna Maria J.o> sephina Eijckhio-lt. ST. DOMINI OUS. Zo. de H.H. Missen te 6, half 8, 9 uur ein half 11 Hoogmis, onder de H.H. Mis sen collecte voor de kerk. Na den miidaf half 1 Cat., 3 uur Vespers, 5 uur Congre gatie voor de mannen en ten half 7 uur voor de jongelingen der H. Familie. Ma. 9 uur gea. uitvaart voor Cornolis Schouten. Dii. 9 uur gea. H. Mis 's avonds 1 uur Lof. Wo. avond 7 uur Congregatie voor de vrouwen. Do. half 10 Trouwmis, 's avonds 7 uur Congregatie voor de meisjes der H. Fa-m. Vr. en Za. avond 7 uur Lof. ST. JOSEPH. Zo. 2e Zondag der maand, bijzonder toegewijd aan den Z. Naam Jezius, col- leote voor het Piusgesticht, half 8 en 9 uur stille H.H. Missen, half 11 Hoog mis na de Hoogmis wordt de Kenstcantate gezongen met begeleiding van violen, half 7 Lof -met gebeden en gea. ter eene v, (D Z. Naam Jezus Ma. half 5 gel. om te bieohten voor i kinderen, 7 uur Lof ter 'eere v. d. EL Petrus, Mart., Patroon deer zieken. Di. onder de EL Mis van half 8 al gemeene H. Communie voor de kindereD der leering van Pater Rector en Pater Meijer. Do. half 9 Veni Creator en gea. Hu welijksmis, 7 uur Lof ter eere van het Allerh. Sacrament. Vr. 9 uur plechtige Maandstond voor Mevirpuw Aiidla Jacoba Schipper—Donnée. ANNA-PAULO-WNA. Zo. half 8 voor overl. fara. Kos, 10 uur voor de Parochie. Na de Hoogmis Oat., 3 uur Lof en Rozenhoedje. Ma', kw. over 8 voor Pauius Neuvel en Anna Eva Dijt. Di. lew. over 8 voor Adiianus Deute- kom. Wo. kw. over 8 voor overl. ouders. Do. on Vr. kw. over 8 tot zek. intentie. Za. kw. over 8 voor Pieter en Arie Portegijs. ARR. RECHTBANK TE ALKMAAR. Zitting van Dinsdag 4 Januari. NIEUWE ZAKEN. O pliohting. A. B., te St. Pancras, is beklaagd ter zake, dat hij zich op 26 October j.l. op onwet telijke wijze een hoeveelheid vleesch, tcebe- hoorend aan den slager J. Pie te Koedijk, heeft welen toe te eigenen. De slager Pie ontmoette op 25 October een lieni onDekenden jongen, aie, naar hij later vernam', Gousine heette en voorgaf vleesch te komen halen voor den slager Worlelboer te St. Pancras. De slager gal' hem echter het gevraagde niet, omdat hij toenmaals geen tijd had. Den volgenden dag ontving hij een tele gram, dat hém voorkwam afkomstig te zijn van den slager Worlelboer en waarin sprake was van het verlangde vleesch. 's Avonds kwam dezelfde jongen zich opnieuw aanbie den, voorzien van een briefje en toen liep slager Pie er in, want hij leverde den jon gen 63 pond vleesch af A fO.OO per pond, denkende dat het vleesch besLemd was voor Worlclboer. Toen het tegenovergestelde uit lekte heeft bckl. alle schade vergoed. Als drijfveer geeft hij' op-, -dat slager Pie hem nog f 40 verschuldigd was en hij op deze wijze gepoogd had aan zijn geld te koinen. Slager1 Pie zegt, dat hij-dit b-edrag betaald heeft. Beid. erkende, dat hij een domme streek begaan had. -O. M. meent, dat wel degelijk opzeL lot oplichting voorgezeten heeft en cischt 'één maand gevangenisstraf. A LK MAAR. H. LAURENITUS. Zo. half 7, kw. voor 8 en 9 uur stille H.H. Missen te half 11 Hoogmis, te half 1 en to 1 uu-r Cat., 3 uur Bij bei i.-n liturgie 6 uur Broiedlersphap-sliof roet ALKMAAR, 7 Jan. Alkm. Exportveiling. Roode kool f 1.90—6.30, gele kool f2.1ü f5.20, uien f6.90—7.30, wortelen f 2.60—3.1< per 100 K.G.Brusselsch lof 27—45 ct. pen K.G.koolrapen f 1.60—2.10 per 100 K.G.; prei f8.10—13.20 per 100 bos; spruiten f 18 —38 per 100 K.G.selderie f8.1012.30 per 100 bos; boerenkool f 2.i0—4.60, Bloemen daler kool f 2.807.60 per 100 stuks. ALKMAAR, 8 Jan. Op de Veemarkt wa ren heden aangevoerd: 16 paarden f150— f600, 1 koe f650, 13 nuchtere kalveren f25 45, 221 vette schapen f45veft var ken per ned. pond f 15.0, 42 magere id. f 60-80, 106 biggen, 10 w. f36—49, 7 bok ken en geiten f 515. ALKMAAR, 8 Jan. De Boterprijs was iheden: hoogste markt fl.55, middelmark! i 1.50, laagste markt 1.45. Aanvoer 1891 kqgj, Eieren f 15—17 per 100stuks.

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1921 | | pagina 5