15 Cent per ïHimmer. TWEEDE BLAD. AUIaar Eiken Hondertiag aan tui i»Bis*eau verkrijgliaar. Vrijdag 28 Januari i92i. Leger ers Vfoot li SCHIPPER, Oudeyracht \l Tol. W.' Afd. Bakkerspatroons, J. Bel, Magdaieua- Ons Blad. 2e CURSUS-AVOND VAN DE R. K. MIDDENSTANDSVER- NIOINQ DE HANZE. Dcnderdaigavond werd in het lokaal van den heer Hazes, alhier de 2e cur sus-avond van de R. K. Middenstands- vereeniging: de Hanze gehouden. De Voorzitter opent de vergadering met den Christelijken groet, betreurt de geringe opkomst die wel haar oor zaak zal vinden in het feest van de Ifsclub, en geeft daarop het woord over aan den WielEerw. Kapelaan lansen van Amsterdam die zal spreken over het onderwerp: „De doelmatige ontwikke ling van de Middenstandsjeugd". Spr. zet zijn rede in met er op te wijzen, dat de middenstander zakelijk moet handelen in alles wat zijn belan gen betreft. Men moet niet roepen, dat de Middenstand onontbeerlijk is. maar men moet beginnen, met de hoofden bij elkander te steken om! weerstand te bieden aan de talrijke vijanden die den middenstand bedreigen. Bij de jeugd moet er gewerkt worden om midden standers te kweeken. want de Rooni- sche middenstandsjeiigd is ItiO'gi lang niet liet ideaal, de jeugd is nog te onver schillig. en als er niets in de jeugd zit wat mioet het dan worden: ondergang van de Hanze, het eenige fort van den Middenstander. De jeugd moet veree- nigd worden en in die vereenigingen en patronaten moeten de degelijke mid denstanders gevormd worden, moet de organisatiegeest worden aangekweekt. Spr. geeft een schema van dergelijke vereenigingen en patronaten. Een plaat selijke commissie moet) gevormd worden zij moet zich in verbinding stellen met de Diocesane jeugd commissie's. Voor degelijke ontwikkeling der midden standsjeugd moet gezorgd worden met het oog daarop, dat in de toekomst de werknemers misschien medezeggen schap in de1 bedrijVen krijgen, en dan allicht een niet organisatorisch en vak kundig ontwikkeld patroon onder de voetc-n geraken zou. Spir. licht deze ar gumentatie uitvoerig met voorbeelden toe. en verklaart hoe naar zijn mee ning de vakopleiding, der jeugd door de patronaten moet geschieden. Ook moet practische boekhouding! aange leerd worden, terwijl in de jonge man- nenvereeniging de grondslag' kan ge legd worden voor de organisatorische ontwikkeling, idie jnpodigi is om) den Mid denstand groot te maken. Die organi- alle aanwezigen gaven zich' op voor het organiseeren van een Santos-fonds en commissie, evenals voor het vormen van een U. B. O.-fonds (Uitkeering bij overlijden). Hierna .wordt de vergadering op de gewone wij[ze gesloten. N. V. RIJWIELEN ENGROS. De N. V. Rijwielen Engros voorheen Gebr. Sluyter, die thans sedert 16 jaar gevestigd is in het perceel Oudegracht 184 wordt wegens uitbreiding der zaak. op 3 Februari a.s. verplaatst naar den Nieuwlandersindel E 75, alwaar de N. V. geheel nieuwe kantoren en magazij nen Weeft doen bouwen.. KENNEMER SPORTCLUB. Met St. Crt. na 3 zijn de afdrukken Verzonden van de akten van de N. V. Kennemer Sportclub, alhier. VERORDENING OP DEN VERKOOP EN DE KEURING VAN MELK. De Raad dezer gemeente heeft in zijn vergadering van 23 December j.l. een verordening op den verkoop en de keuring van melk vastgesteld. Deze verordening is heden afgekon digd en treedt den 31sten Januari a.s. in werking. De voornaamste artikelen uit deze ver ordening .gaven wiï reeds in ons num mer van 14 December. L. FRANKENBERG HEEFT ELKE LINIATUUR KAN TOORBOEKEN IN VOORRAAD. 30-JARIG BESTAAN „BURGER IJSCLUB". Donderdagavond herdacht de „Bur gier IJsclub" haar 30-jarig bestaan op feestelijke wijze. De giroo-te zaal van de „Harmonie" was meer dan vol. Alle zitplaatsen be neden in de zaal en op het balcon wa ren bezet vele stoelen waren er bij geplaatst en nog stonden er even voor het begin verschillende personen naar hun besproken plaatsen te zoeken. Voorop moeten wij) stellen, dat het plaatsnemen nu juist niet altijd in de beste orde ging. Wü ondervonden, ook een minder aan gename ontvangst. Onze gereserveerde plaatsen waren zoek men wist niet eens d,at er voor ons TWEE plaatsen gereserveerd waren. Eindelijk was een der bestuursleden zoo welwillend twee plaatsen voor ons te doen ontruimen en dus konden wij plaats peuren. Een beetje meer voorkomendheid ein wat meer voorzorg! waren wel ge- wensciht gieweest! Zooials wii reeds schreven, was de zaal overvol: Het was er warm, .docli trots dat alles is er genoten, er was gezorgd voor een rijk afwisselend pro gramma. Nadat het orkest „Hulde aan de Bur gier IJsclub" van L. Mulder had ge speeld werd er gehaald en stond het ge- hieele bestuur op .het tooneel. De voorzitter, dè heer Pels, riepi alle Veel goocbeltoieren Hebben we gezien, maar wat deze heer ons vertoonde was iets nieuws, iets onbegrijpelijks. Lievermoor vroeg onze aandacht voor zijn equilibristiscbe toeren. Met angst en spanning zaten de aan wezigen te kijken naar het stapelen der blokken. Slechts een korte pauze werd er ge houden. waaronder loten verkocht wer den voor de tombola. Deze tombola werd gehouden ter dek king van de kosten. Na de pauze werden wij vergast op een verrassing. Wiv kregen n.I. een extra nummer. Een dame zong een paar mooie liede ren. Het was "jammer, dat haar stem voor deZe zaal wel wat te zwak was. Romanoff l'Apiadhlel, violist van het Em pire Theater te Londen, toonde zich een meester op dit instrument. Wij heb ben van zijn prachtig spel genoten. Daarna trad onder daverend applaus op de bekende humorist Eduard Kap per. Wat wist hij de aanwezigen weer te laten lachen. Als tweede lied zong hij: Een huidelied aan de Alkmaar- sche Burger IJsclub" gemaakt door den heer Kees Pruis op de melodie van „Beppie". Het refrein werd door allen dapper meegezongen. Vermelding ver dient ook het dramatische liedje, ver vaardigd door een vriend van hem naar aanleiding van het „Kerstfeest". Dat bracht de aanwezigen even onder de indruk. Ten slotte trad op Louis de Haan met zi n sprekende automated. Het is won de rlijik zooals deze heer de kunst van bet buikspreken verstaat. Vooral zijn stem uit dien kelder was prachtig. Alle artisten oogstten een luiden bij val. die werkelijk verdiend was. De Voorzitter zegde den impressario hartelijk dank voor het arrangeeren van dien avond. Hierna spoedden velen zich naar de Sociëteitszaal, waar onder groote vroo- li ikheid een 15-tal prijzen werden ver loot. Wij kunnen ïiiet anders zeggen, dan dat de Burger IJsclub op waardige wij ze en tot aller genoegen haar dertig jarig bestaan heeft herdacht. SUBSIDIE OPENBARE LEESZAAL. Op het verzoek van de Openbare Leeszaal, alhier, aan de gemeente Cas- tricum om een jaarlijksche subsidie werd in de raadsvergadering van dezen mor gen ,afwijlzendi beschikt, onvrede .dat de meerderheid van meening was, dat de finantieele positie der gemeente niet toe laat subsidie midden in het dienstjaar te Verleenen: men had het verzoek moeten indienen vóór de behandeling der begrooting. B. en W. stelden voor f 5 te verleenen. VERLOTING TEN BATE DER MISSIE. De door den St. Agnesbond gehou den verloting ten bate van de Missiën heeft een batig saldo opgeleverd van f 115.15, Voorwaar een mooie som. Men Verzoekt ons tevens mede te dee- pels mei 40.000 Kilo, en waren de hoogste prijzen voor fabrieksbaas f -49 en voor boe renkaas f50.' Uit.goede bron vernemen wij, dat in het vervolg vooraf bekend gemaakt zal worden welk percentage in de komende maanden zal worden vrijgegeven. DE KA i HOL1ËKE ORGANISATIES TE ALKMAAR. Afd. TypografenJ. N. Gejas, Landstraat Voorz., C. Oldenburg, Tulpstraat E 6 Secr. Plaatselijk Comité der K. S. A. Mr. A. J. M. Leesberg, Oudegracht, Voorz., Will. Vermeulen, Hofstraat 25a, Secr. Ned. R. K. Volksbond, M. H. Kempen, Voorzitter, Baansinigel 25, H. Smo- renbergi Baansingel 43a. Secr. Afd Gewone leden. R. Snel, Snaarmans- laan 91, Voorzitter G. A. Keijsper, Drebbelstraat 2. Secr. Afd. Bakkersgezellen, S. J. Blankendaal, Verlengde Landstraat 32, Voorz.; P. Sneekes, Noorderkade 7, Secr. Afd Kleermakersgezellen, P. Verhagen v. d. Woudestraat 45, Voorz., J. R. Pop- ma, Westerweg 38, Secretaris. Afd Handels-, Kantoor- en Winkelbedien den, R. G. van Mastrigt, Baansin°el 23, Voorz.. F. Eggers, Nieuwlander- singel 10, secretaris. Afd. Bouwvakarbeiders, M. H. Kempen. Baansingel no. 25, Voorzitter, P. W. v. d. Broek, Keizerstraat 5, Secr. Afd. Spoor- en Tramwegpersoneel, J. Veen- huis, Laat 74, Voorz., H. Krielen. Stati onstraat 58, Secr. Afd Meubelmakers, Stoffeerders en Be hangers, J. Admiraal. Kennemersingel 30. Voorz., H. Koopmeiners, 2e Ka naalstraat 13, Secr. Afd. Metaalbewerkers. G. TermaatVoor meer 7. Voorzitter, H. H. Smoren- berg. Baansingel 43a Secr. Afd. Tabaksbewerkers, P. Óudejans, Baansingel, Voorz., J. van Riet, Lin delaan 91. Secr. Afd. Transportarbeiders, P. Blokker Achterstraat 14a, Voorz., J. Ooster kamp, Varnebroek 27, Secr. Afd. Fabrieksarbeiders, I -I. Wortel Popjeskuil 24, Voorz., H. J. Nie- rop. Baansingel 33, Secr. Aid. Gemeentewerklieden, J. Molenkamp. Westerlaan, Voorz., E. Beemsterb.-e;, Clarissenbuurt Secr. Propagandaclub Pius X, H. Smorenberg, Baansingel 43a Voorz., H. Koopmei ners. 2e Kanaalstraat 13, Secr. Rederijkerskamer „Vondel", L. Bakker Voorz., Toussaintstr. h. Prins Hcn- drikstr., A. E. A. Buissink, Vogelen zang 8, Secr. Ondersteuningsfonds „St. Antonius van Pa dua. Vreeker, Uitenboschstraat. Voorz., W. van Westen, Overdiepad 46. Secr. Hulp in Nood, S. Swart, Achterwezel 30, Voorz., J. H. F. Muhren, Baansingel 23a, Secretaris. Winterzorg St. Joannes, G. A. Keijsper, Drebbelstr. 2, Voorz., J. Molenkamp Westerlaan, Secr. Spoorstraat E 3, Voorzitster; R. v. Latum, le Tuindwarsstraat 14, Se cretaresse. Onderafd „St. Annavereeniging", A. v. Die pen, Spoorstr. E 3, Voorzitster, mej. G. Denneman, Wognumsche buurt Secretaresse. Kruisverbond, D. C. J. v. Dijk, Lan- gestraat 95 Voorz.. C. Venneker, Vogelenzang 10, Secr. „Voor Eer en Deugd" Mevr. Henne- man Leijen, Luttik-Oudorp 40, voor zitster; A. v. Diepen, Spoorstraat E 3, Secretaresse. MARINEBERICIITEN. De Luitenant ter zee 2e klasse ,H. G. de Bruijne van Vliegkamp Koouj wordt 28 Ja,- nuari 1921 gedetacheerd bij de Luontvaart- -jfdeeling te SoosLcrberg. De Luitenant ter zee 3e klasse W. R. van ,der Ben van Hr. Ms. Wachtschip W.oord is den I5den Januari ter beschikking gesteld en wordt 1 Februari weder geplaatst aan boord Hr. Ms. Wachtschip W.oord. Met den lsten Februari wordt de Lui tenant ter zee 2e klasse J. van Leeuwen over geplaatst van „Van Speijk" naar „Zeeland" en de thans ter beschikking zijnde Luitenant ter zee 2c klasse J. F. Mahns geplaatst aan boord „Vim Speijk", terwijl de Officier-machi nist 2c klasse P. Guilenard met dien datum wordt Ier beschikking gestold en bij dc N.V. van Berkels Palent vervangen door den Offi cier-Machinist 2c klasse J. Tei-pstr», thans cp non-acliviteit. Opgave van overgeplaatste onderofficieren der Zeemacht, Op 28 Januari 1921Sergeant-timmerman W. B. C. Muntjcwerf van Wachtschip W. oord naar Onderzeekiazerne. Op 7 Februari 1921: Torpedist-majoor J. M. Walter van Wachtschip W.oord naar On derzeekazerne. Op 22 Februari 1921: Bootsman J. Opster- lxoff van WacliLschip W.oord naar Marine kazerne W.oord; idem li. M. Kemp van „Aljch" naar „Gelderland"; idem II. Blaauw en II. A. van der Reesl van „Atjeh" naar Marinekazerne W.oord; idem It. vandcr Steep van „Van Speijk" naar Marinekazerne W.oord; idem A Rock van „Gelderland" naar Marine kazerne W.oord; Konstabel majoor R. Faber van „Gelderland" naar idlem; idem II. Uitham van Wachtschip W.oord naar „Gelderland"; Sergeant-konstabel J. Jorna en A. van den Berg van Wachtschip W.oord naar Marine kazerne 'W.oord; Sergeant-schrijver G. Meere- boer van „Zeeland" naar Marinekazerne W. oord; idem P. M. Dclhaije van „Zeehond" n. „Gelderland"; idem T. M. J. II. van de Putte van „Gelderland" naar „Zeeland"; Sergeant- lin-merman C. Eliasson van Wachtschip W. oord naar Marinekazerne W.oord; Sergeant- ziekenverpl. M. II. Smelt van Marine-hoispilaal naar Marinekazerne W.oord; Sergeant-bolle- lier' C. J. Reijnh'aut van Wachtschip W.oord naar "Marinekazerne W.oord; Sergeant-hof meester N. Eijkel van idem naar idem; Ser- geanl-kok L. Etlema van idem naar idem; Bootsman H. D. Holman, F. W. Mohlnia.il, G. DE SFOBT LUSTBATIE satorische ontwikkeling moet in de eer ste plaats Roomsch zijin, omdat anders alle moeite nog yergeefsch geweest is. Spr. staaft zijin betoog met een aantal duidelijke voorbeelden, waaruit hij de conclusie trekt, dat de plaats der Room schie mididenstandsjongens is in de yer- eeniging, waar zijl in dein priester een gieestelijke vader vinden, die eindeloos beter dan de ouders in staat is die ont wikkeling bii1 te brengen. Wiiv moeten waken dat onze Room sche middenstandskinderein ook échte Roomscbe mannen worden, en dan is die toekomst aan ons. (Applaus). De Voorzitter dankt den Eerw. spre ker voor zijn heerlijke rede en legt er nadruk op, dat zijn woorden een won de bloot .gelegd hebben, want de Mid denstand is pog zeer klein voor wat de organisatiegeest betreft. Er zijn Han- ze-leden die voor het lidmaatschap' be dankt hebben, omdat de voorzitter niet beeft kunnen beletten dat huil navorde ringsbiljetten gestuurd werden, dit is een treffend voorbeeld ,van achterlijk- beid op organisatiegebied, want als de voorzitter dat kon, dan zouden alle mid denstanders wel leden worden van de Hanze, alléén daarom1 reeds. Spr. protesteert tegen deze handelwijv ze en zegt, dat als er pog meer ont slagen inkomen, hij zich "zal genood zaakt zien oyer dit onderwerpt een spe ciale lezing te houden, waarvoor spr. reeds bij voorbaat de aanwezigen op roept. Verschillende leden krijgen nog het Woord om enkele vragen te stellen, die door den WelEerw. naar genoegen be antwoord worden. De Voorzitter brengt nogmaals zijn dank aan dein WelEerw. Kap>. Jansen voor de duidelijke uiteenzetting waarna de WjelEerw. spreken de vergadering i Verlaat De Voorzitter houdt alsnog een warm betoog voor „Santos", een instelling Voor tuberculose middenstanders, bijna aanwezigen een hartelijk woord van wel kom toe. Spr. wijdde een .woord aan de velen die in de 30 jaar dat de ijs- club bestaat Zijn heengegaan en deelt mede. dat de Edelachtbare heer Bur giemeester het beschermheerschap heeft aanvaard, maar tot zijin leedwezen niet op dezen feestavond tegenwoordig kon zijn. (Applaus). Spr. wenschte allen een genoeglijken avoind. De Weer Jonker sprak namens de vereeniging en huldigde dein .voorzit ter als de rechte man op de rechte plaats. Hij feliciteerde den voorzitter met dezen dag en hoopte, dat hij nog lange jaren voorzitter mag zijn. Als geschenk bood hij den heer Pels een fraaie voorzittershamer aan. (Ap plaus). Daarna kwamen 4 joinge dames met een fraaie bloemenmand. De heer Lew ij t sprak den voorzitter namens de bestuursleden en de feest commissie toe en huldigde ook Mevr. Pels en haar dochter. Vervolgens brach ten de jongedames de bloemenhulde en zongen daarbij een huidelied. De Voorz. dankte voor die hulde en hoopte nog vele jaren zijn beste krachten voor de vereenigliing te kun nen geven. Hierop volgde een daverend applaus. Toen werd onder leidingi van den impressario Timm L. Dellebarre een schitterend programma afgewerkt. Eerst kregen we een comiscbe draad- scène,. Deze acrobaat gevoelde zich op het slappe koord zeer op zijn gemak en Verm aakte de aanweziglen zeer goed Vervolgens traden de Rembrandt Girls op. Deze drie dames zongen zeer verdienstelijk en oogstten dan ook groo- ten bijval Ook de krachttoeren van The 4 Brag- piard's dwongen ieders bewondering af. Boelen en Wilson waren als vanouds. Smakelijk werd er om hun liedjes ge lachen. Iets wonderlijks vertoonde oins de Chi neesche illussionist Acimotos. Reeds ien, dat er holS verschillende prijs win ners hun prijzen niet afgehaald hebben. Zij kunnen dat alsnog doen vóór 12 Febr. aan het .adres van de presidente. Spoorstraat 3. na dien datum vervallen de prijzen aan dein Bond, Afgehaald moeten nog worden de prii zen, die vielen op de nummers 352, 318, 470, 634, 600, 329, 257, 219, 502, 231. 521, 87, 597, 221, 312, 295 en 532. De Sinaasappels van 5 en 6 zijin mooi, sappig; zoet. die smaak zeer fijn; Man darijnen 5; handzoet 20; handzuur 20— 28; Moeszuur 22; Bananen 12 enz. enz. Pinda's 55; Pruimen 40; Vijgen 25. Voi der alle Zuidvruchten. Busgroenten 1 pomds 45. 2 ponds 75; geblancheerde Snijboonen (15 minuten gaar) 12. gewone 10. Ned. R. K. Bond van Post Telegr.- en Telefoonpersoneel „St. Petrus" aidee- ling „St. Jozef" Kops, Tuinstraat 6 Voorz., S. Klein, Oudegr. 281, Secr. Afd. Zuivelbereiders, C. de Boer, Baan singel. Voorz.. J. C. Groot, le Land- dwarsstraat 16, Secr. Afd. Bloemist- Land- en Tuinbouwarbei- ders, C. J. Bierman, Akerslaan no. 4, voorz., W. Kaandorp, Rijksstraatweg 44, Secretaris. Bureau van Advies: Zittingsuur 78 in het gebouw St. Willibrord, Ambtena ren: G. van Veen en H. E. Bosman. R K Middenstandsvereeniging „de Han ze", C. W. Keijsper, Laat 197 Vx rz. G. J. W. Goes, Huigbrouwerstr. 14, Secretaris. Afd. Schoenmakerspatroons. W. Immink straat 7, Voorz., J. G. Siavenuiter, Hofstraat 8, Secr. Atd. Schoenwinkeliers, J. C. L. Wijdeni.in. Magdatenastraat 16, Voorz. Afd Melkslijters, J. Bos. Lindelaan 80, Voorz. J. v. d. Eng Ruijterstraat 1. Secretaris. w Probeer onze Aardappelen, ze zijn best. per Kilo 11. 12, 17; per zak f 3:60, f4.00, f4.30, f5.50. HmSMWBBBSr ■SPREEKUUR WETHOUDER LEESBERG Ce Wethouder vian Publieke Werkien deelt mede, verhinderd' te zijd op Maialndag 31 Januari a.s. zijn gewone spreekuur ten -Stadhuize tc lvouden. HINDEKWElTI. Burg. en Weth. brengen ter algemteene kennis, dat zij hunne beslissing opi het verzoek van de N. V. Alkmaarsohe Ma chinefabriek v. h. J. Sahputen alhier, oim vergunning tot het uitbreiden van een scheepswerf dolor het bijplaatsen van 'een vierde scheepshelling op liet perceel Achterwezel, Sectie B. No. 2176 hebben verdaagd. KAASMARKT. Aangevoerd werden heden 53 stapels, wegende 40.000 Kilo. Fabrieks Edammers met merk f83.50, zon der merk f79.—, Boeren-cdammers f67, Fa- brieks-commissies met merk f90, zonder m. f77.—. De handel was vlug Verleden jaar bedroeg de aanvoer 1.7 sta- Afd Schilderspatroons, G. W. de Munk, Ritsevoort 40, Voorz., W. Beukers, Middenpad te Bergen, Secr. Afd Electro-technische werkgevers. G. J. Qenefaas, Huigbrouwerstraat 4. Vocrz. G. P. J. Pedroli, Langestraat 10, Secr Afd. BiouwVakpatroons, J. Apeldoorn, Westerwegt 18. Voorz., M. Hooger- vorst, Oudegracht 82, Secr. R. K- Vrouwenbond mej. M. Boom, Verdronkenoord 71, Voorzitster, S. KeulsSchrader, Oudegracht 205, Secretaresse. Afd. Liefdewerk „St. Francisca Romana" M. Paleari Voorz.st., Fnidsen 125, S. Keuls—Schrader, Oudegr. 205, Se cretaresse. Mariavereenigin„ A. v. Diepen, Spoorstraat - E 3, Voorz., Mej. G. Denneman. Wognumsche buurt 12, Secretaresse Onderafd. „St. Agnesbond", A. v. Diepen. Boogert van idem naar idem; Sergeant-kon stabel P. Brouwer, C. Rooker, IJ. Bakker van idem naar idem. Met ontslag uit den Zeedienst: Marinier 2e klasse H. Westerhoff met 28 Jan.Maitroios- ziekenverpleger H. Hulshof met 30 Jan.; Op- perschrij'ver J. A. N. Stadtman mei 1 Febr.; Matroos 3e klasse B. van der Schee met Febr.; Korparaal-machinedrijver 2e klasse J. J. van Dort met 1 Febr.; Matroos 3e klasse IC. Jonker met 3 Fchr.; Matroos 3e klasse J. Versluis met 3 Jan.; Korporaal-stoker J. C. Visser met 8 Febr.; Matrops le klasse H. van der Kaaif mot 9 Febr.; Matroos 3e kl. J. ICi.ele mei 9 Febr.; Matroos 3e klasse H'. A. van der Lans met 15 Febr.; Kor poraal-torpedo maker C. Smirren met 15 Febr. Korporaal-seiner A. F. Visser met 16 Febr.; Matroos 3e klasse C. Dol met 21 Febr.; Ma troos 2e klasse J. A. van Rossum niet 22 Febr.; Leerlingkok A. G. ICruijsse met 22 Febr.; Matroos 3e klasse C. Bloem met 23 Februari 1921. LEGERBERIQH.TIEiN Aanvangende 3 Februari 1921 wordt bij idle idivisioTStoirmisahoo'l te Waalsdorpi een cursus gehouden ter opleiding van stormhtroep'en Aan dezen cursus; zaL óók worden ideel genomen door personeel van het 3e baf. 21e reg. inf. uit het garni zoen te Den Helder. Bij besl. van iden Insip. der Inf. is ide naam van den sergt-m;ajoor-instr. J. J. K„ 'Cpillóe, van het 21e reg. inf. te Helder, geplaatst op de bevorderingtsi- lijst voor d;en rang ,van adjudant onder- off.-instr. Aan 'dien dienstplichtige O. J. Rooö, van tot 21© reg. inf. te Helder, is* vpior gosed vrijstelling van den dienst vefleend Die dienstplichtige H. van Rozelaar van tot 21e reg. inf. te Helder, is over gegaan bij de Kpin. Marine laltiier. Aan den 'dienstplichtige J. Veldman van tot 21e reg. inf. te Helder is het bewijs van Ontslag uit den dienst uitgereikt De sergeant J. Beukman, van tot 21e reg. inf. te Helder, wordt gedetacheerd bijl ,|da sforlmlsiahopl (tie Waalsdo^pi De eerste luitenanthadj. O. Hppigerii,

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1921 | | pagina 5