BUITENLAND Gemengd Nieuws. Kerk en School Landboaw en Vtsseherij.J f 1000, No. 11437, 2111-*. 400, No. 9018, 9200, 17453, 18356, 21539. verdragen, tot zich blijven trekken, maar het belangrijker verkeer der massagoederen zal on der alle omstandigheden den natuurlijken Rijn en daarmede de Noderlaudsche Rijnmondhaven toeslroomen. Daarbij koiul de zooveel beiere haveninstallatie, die in veiliger en gemakkelijker bereiking van de ligplaatsen door de grootste schepen, in elevators, in dokgelegeniheid enz. enz. de haven van Antwerpen ver voorbijstreeft. Nederland aldus hesluil het weekblad kan derhalve alle Belgische pogingen om Ant werpen een duurzamen voorrang boven Rotter dam te verzekeren, mt kalmte tegemoet zien. KM P08TERWEW DM M1DDAGSLUITING DER POSTKANTOREN. De middagsluiling op het postkantoor te Mid delburg is ingaande heden, Maandag, opgehe ven. (De Tijd.) Treindienst Oen HaagAmsterdam. kIn gaande 31 dezer, zal, in verband met druk rei zigersverkeer een voortrein lo'open van trein 181 van Den Haag naar Amsterdam (vertrek 12.03 's middags). VERHOOGING DER RE iZ 1GERSTARIEV EN. In verband met de geruchten over dj ver- hooging der reizigerstarieven, verneemt de „Msb." uit goede brou, dat er inderdaad dien aangaande iets aanhangig is. Omtrent de dooi de „Tel." genoemde cijfers staat echter nog ab soluut niets vast. Het zal nog wel een poosje duren eer een beslissing wordt genomen. DE CONFERENTIE TE PARUS Volgens den diplomatieken medewerker van Havas zijn de volgende besluiten der Conferen tie aan Duitschland medegedeeld: Met betrekking tot de ontwapening is het rapport van Foëh met eenige onbeteekeneude wijzigingen aangenomen.. Duitschland zal zijn wetgeving in overeenstemming moeten brengen met de bepalingen van het vredesverdrag en zijn overtollige officieren moeten ontslaan. liet ministerie van oorlog moet vóór 15 April het overtollige oorlogsmateriaal uitleveren, vóór 28 Februari de burgerwachten intbinden, vó-r 30 Juni de reserveschepen ontwapenen, vóór 31 April de in aanbouw zijnde oorlogsschepen sloo- Februari de burg -rwachten ontbinden, vóór 30 Juli de in 1919 verneilde Zeppelins moeten ver goeden. Het moet afzien van de vorming eener luchtpolitie en de bepalingen der geallieerden aanvaarden inzake de onderscheiding tusschen civiele en militaire luchtvaart. De door de geallieerden getroffen regeling in zake de schadeloosstelling zal aan de commissie voor de schadeloosstelling worden medegedeeld, die den Duitschen uitvoer zal controlceren. Duitschland zal den geallieerden bons verstrek ken ter waarde van het hun toekomend deel der annuïteit. In de sancties is voorzien, n.l. bezetting van nieuwe gebieden, verlenging van de bezetting van het Rijngebied, uitsluiting van Duitschland van dien Volkenbond. De premie van twee goudmarken voor elke ton kolen van goede kwaliteit, is gehandhaafd. Lloyd George, door Fransche journalisten ge ïnterviewd, verklaarde zijn volkomen tevreden heid over de conferentie. Hij geloofde niet. dat de controle op de Duitsche uïtvoer.belastingen ernstige moeilijkheden zou opleveren, omdat de Duitsche ambtenaar, die met die controle belast is, aan de goedkeuring van de commissie van herstel is onderworpen en omdat door de sta tistieken van invoer der geallieerden en neutra, len gemakkelijk de waarheid der Duitsche cijfers kon geverificeerd worden. Lloyd George verklaarde tevens, dat deze controle een andere is dan een eventuecle sanctie, die bestond in direct toezicht op de Duitsche douanen door de geallieerden. Hij voegde er aan toe, dat de conferentie vermeden had om van een beslaglegging op de douanen te spreken, om Duitsche gevoelens niet te kwetsen. De gealli_ eerden zullen de Duitschers niet vernederen, maar slechts hetgeen hun toekomt, opeischen. Het voorstel van Curzon om de moreele sanctie n.1. het niet.toelaten van Duitschland tot den Vol kenbond zou onmiddellijk' toegepast worden, in_ dien Duitschland weigerde om aan het huidig •ccoord zijn instemming te betuigen. De geallieerden willen met de sancties niet ver kwistend omgaan; zij zullen Duitschland niet bij elke inibreuk dreigen, maar de sancties bloc toepassen, wanneer het oogenblik gekomen ia Lloyd George verklaarde, dat de commissie van herstel haar werk zal vervolgen om het to taal der vordering van de geallieerden, overeen komstig den wensch van Frankrijk, vast te stel len, volgens het vredesverdrag. In het geval, dat Duitschland weigerde om de huidige schikking der geallieerden te aanvaarden, zoneten zij het verdrag van Versailles letterlijk toepassen. De Engelsche minister bevestigde, dat Enge land zich voorstelt om de kwestie der interge- allieerde schulden, in den meest verzoenenden geest te regelen. Volgens belofte, zal Engeland afstand' doen van zijn recht om zijn deel in de Duitsche schade vergoeding te kapitaliseeren uit vrees aan de te Entente-staten heeft berokkend. De meening der Duitsche pers. De Duitsche bladen verklaren eenstemmig, idat Duitschland de vastgestelde sommen nooit zal betalen, omdat het ze niet betalen kan. Er is niet eens een poging gedaan om te bewijzen, dat de thans gevorderde sommen in overeen., stemming zijn met de schade, die de oorlog aan de Entente-staten heeft tiegevoegd. De „Frankfurter Ztg." bestempelt het voor stel van de commissie en de uitvoerrechten als onaannemelijk en onuitvoerbaar en acht het be ter, van fantasie tot werkelijkheid terug te lcee_ ren. Het voorstel vau de commissie uit den Opu persten Raad vormt geen geschikten grondslag voor Brussel en kan voor Duitschland. met bin dend zijn. I Alle Duitsche bladen zijn bet er over eens, dat 't besluit van den Oppersten Raad over de schade vergoeding onuitvoerbaar is. In het algemeen acht men Briand's overwinning een bewijs, dat het chauvinisme in Frankrijk nog overheerscht en aile moeite die de Duitsche regeering zich. geeft tot mislukking doemt De „Deutsche Allgem. Ztg." constateert in het Duitsche' volk teleurstelling over het feit, dat Italië zich bij de Fransdie opvatting heeft aangestotei EEN JAPANSCH-RUSSISüHE 00RLÜB TEWACHTEN? Berichten uil Tsjita toonen aan, dat er wijzi ging komt 111 de poliliek van de Russische re publiek in liet Verre Oosten ten opzichte van Japan en China. Het heet dat Moskou aan. de regeeriiig te Tsjita last gaf lot offensief optre den, ten eersle omdat de toestanden in Sovjet- Rusland geen verder uitstel van de opening vau handelsrelaties toeslaan, ten tweede omdat de Sovjet-regeering een nieuwen oorlog hel eenige middel acht ter voorkoming van ont binding van het leger. In verband met een en ander gaat het ge rucht van een juist gesloten overeenkomst tus schen Semenoff en de Japansche militaire au toriteiten aaa den eenen kant en Tsjang-tso-lin, den machtigen Ghineeschen loechoen aan den anderen kanf, voor de herwapening van de troepen van de generaals Kappel en Semenoff, vooropgesteld dat de laatster! de witte vlag weer bijsche: tegen de rooden met steun van Japan. Het effect van deze geruchten is,, dat de mo gelijkheid van een oorlog tusschen Japan en Sovjet-Rusland in dit voorjaar, druk besproken wordt. Bovenstaand telegram uit Charbin slemt in zekeren zin overeen met de dezer dagen door de „Morningpost" geleverde besehouwiug over de positie in het Verre Oosten, dat Japan niet zou dulden, dat de Sovjet althans te Wladiwostock de lakens zou uitdeden en de Sovjet vrijwel geheel negeerde. Een dezer dagen door den Amerikaanschen consul daar ter ste de tegengesproken mededeeling van de Japan sche regeering, dat het consulaire corps le Wla diwostock dc Japanners verzocht had daar wet en orde te handhaven, wijst daarop ten over vloede. Het zou daarom niet behoeven te ver wonderen, indien Japan inderdaad bezig was met het voorbereiden van een gewapende aclie het heeft, zooals men zich herinnert, reeds een expeditie naar Siberië gezonden en het dezer dagen tot een botsing kwam. STAGNATIE IN DE POOLSCH-RUSSISCHE ONDERHANDELINGEN. Volgens een bericht uit Riga aan de „Frankf. Ztg." zouden dc Poolsch-Russische vredesonder handelingen op hel doode punt zijn gekomen. Men kibbelde nog steeds over het goud1. Polen wilde 70 millioen gouden roebels hebben. Jof- fe wil maar 30 millioen geven en weigert ver der temarehnndëeren. De zitting van de vredes conferentie is geëindigd zonder dat de datum voor een nieuwe vergadering is vastgesteld. Het heet dat Dombski nu weldra zal vertrek ken. Dat ziet er eTg uit, maar in hetzelfde be richt staat dat Dombski wel door een ander gevolmachtigde met nieuwe instructies zal wor den vervangen. Hieruit mag men opmaken, dat men dus nog wel weer eens met elkaar zal gaan praten en sjacheren. DE TOESTAND IN IERLAND. De strijd tegen Sinn Fein. Eon officier en acht manschappen zijn Zater dagnacht in een hinderlaag gelokt bij Terenure (graafschap Dublin) en gewond. Verlichting van straf. Aan Pater Douienic, de geestelijke, die wij len Mac Swinev, den burgemester van Cork, heeft bijgestaan, en die lol vijf jaar dwangar beid was veroordeeld, wegens hel in bezit bb- ben van bepaalde documenten, is twee jaar van zijn straf kwijtgescholden. BEIHEftiSDE BÜITENL. BERICHTEN, NA DEN DOOD VRIJGESPROKENl Het Parijsche Hof van Cassatie heeft uit spraak gedaan betreffende het verzoek tot re visie van het doodvonnis van zes soldalen, die in Dec. 1914 zijn gefusilleerd wegens het verla ten van hun post voor den vijand. Het vonnis is vernietigd; de nagedachtenis van de zes ge- fusilleerden is ontdaan van het onteerend von nis. Tevens is aan elk der weduwen een pen sioen toegekend van 2000 frs„ vanaf 3 Dec. '14, benevens een jaarlijksclie ondersteuning van 1000 frs. lot aan de meerderjarigheid, aan :1e kinderen van de veroordeelden. In zijn pleidooi heeft de verdediger van de zes „gefusilleerden vau Vingró" o.a. een brief voorgelezen, indertijd door den onderluitenant Paulet geschreven aan den broer van korporaal Floch, een der slachtoffers. Daarin schrijft hij onder meer: Ik heb gezegd, dat korporaal Floch, evenals de andere veroordeelden, onschuldig was. Uw ongelukkige broeder maakte deel uit van de beide escouades in eerste linie, die iu hun loop graaf verrast werden door de plotselinge komst der Duitschers na een heftig bombardement. De onderluitenant zet dan uiteen, dat de lnis- tcrposlen overvallen werden en geen alarm konden maken. Ziedaar, verklaart bij, de voornaamste oor zaak van de paniek; overval van de twee escou ades door de plotselinge komst der Duitschers, zonder waarschuwing door de schildwachten met het gevolg, dat de menschen instinctief zijn teruggeweken. Het incident had gedurende vier of vijf dagen verder geen gevolgen. Totdat er een bevel van liooger hand kwam, om een afdoend voorbeeld te stellen. Toen beetl men de zes ge kozen onder de mannen, die zich het dichtst hadden bevonden bij de plaats waar de Duit schers in de loopgraaf waren doorgedrongen. Uw broer was helaas onder het aantal dier ongeluk kige». De verdediger wees erop, dat den zes mannen geen lijd is gelalen voor een behoorlijke verdedi ging en hel bewijs van bun onschuld. Zij zijn het slachtoffer geworden van de snelheid der rechtspleging in die bijzondere periode van den oorlog. De Brusselsche „Standaard" verneemt, dat op initiatief van een hoogleeraar aan de (Fran- sehe) universiteit te Gent een tijdje geleden een referendum werd gehouden onder de studenten van enkele faculteiten over de vervlaamsching van de Gentsclre universiteit. De uitslag was; In de technische scholen verklaarden zich 35 procent der studenten voorstanders van de vervlaamsching. Onder de studenten in de rechten waren 50 procent voor de vervlaamsching; in de faculteit van geneeskunde waren 80 procent deze oplos sing genegen. s gegeven, zegt ,4e Standaard", om wel te begrij pen redenen. Ware de uitslag echter tegen de vervlaamsching uitgevallen, wjj zouden stellig niet lang moeten wachten op de triomfkreet van den beer Destrée. Te Vollezcle zijn opnieuw talrijke gevallen van veepest voorgekomen. Negentig beesten moesten worden afgemaakt Het Belgische koningspaar is Zondagavond naar Spanje vertrokken, vergezeld door den mi nister van buitenlandsche zaken en den Spaan- schen ambassadeur. Het werd door een geest driftige menigte uitgeleide gedaan. Te Anderlecht is Vrijdag de fabriek de „So- ciété anouyme Beige de Couleurs et de Vernis" verbrand. De schade wordt op plm. 500,000 fres geraamd. Een der opvarenden van den onderzeeër K 15, heeft, te Devenport teruggekeerd, omtrent het zinken van de K' 6 op 20 Januari j.l. nog het volgende medegedeeld aan de „Daily Mail". „Wij behoorden tot de „Roodo Vloot" en voerden manoeuvres uit tegen een schijnaanval van onderzeeërs en groote schepen. De vijf on derzeeërs doken onder, de K 5 het eerst, toen onze boot. Toen wij weer boven kwamen, ver scheen de K5 niet doch wij manoeuvreerden nog een half uur. Wij kregen geen antwoord op ons draadloos telegram en meenende dat op de K 5 de ontvanger gebroken was, signaleerden wij om te vragen om een rook-signaai. Dat bleef ook uit en toen de schepen vruchte loos in den omtrek gekruist hadden om de K. 5 te zoeken, vervolgde de vloot haar weg." Mannen van de K 9 zeiden dat zij twintig minuten na het oogenblik van onderduiken een gerommel hadden gehoord, doch daazaan geen beteekenis hadden gehecht. Later vond men een. olielaag, ongeveer een kwartmijl 111 oppervlakte, en ook een stuk wrakhout Verondersteld moet worden dat een ontploffing in dc K 5 het onge luk veroorzaakt heeft. ats. -,:.-skr-sas M A J ES 1ELTSCHENN18 Ia dea Haag is Vrijdagavond wegens majesteitschennis, dc 23-jarige S. opge bracht die zich tegenover politieagenten bij het Koninklijk I'aleis in 't Noord- einde, met beleedigendo woorden over <1® leden van 't Koninklijk Huis had uit gelaten. Omtrent deze arrestatie, verneemt dc „Resb." nog, dat S. de zoon van een be kend ex-at.arehist, de in het Koordeinde aanwezige politie arresteerde, welke hij' vroeg, ot zij n.et beter haar tijd kan be steden dan met dat tuig te bewaken. Toen hem verzocht werd door te h open verklaarde hij daar te komen om' voor zijn beginselen te getuigen en ging door met in het openbaar de Koningin te be- leedigen. Hij werd toen gearresteerd en naar het politieuureau. overgebracht, Haar verklaarde hij, dat hij nu nag den ge.-chiüstcn tijd had uiLgckozoti, wijj hij nog geen opLooji wilde veroorzaken maar wanneer hij weer vrij was, zou liij terugkomen en nan op den uag om zijn beleedigingen in het openbaar te herba len. Gevraagd naar de reden vau zijn optre den, veriilnarae h.ij, dit a.Len voor den rechter te zullen verklaren. HET VALSCHE GERUCHT. Inzake het gerucht omtrent het zinken van (te „Patria" is de justitie de daders op liet spoor- Verdacbt worden volgens de ,N. Crt." twee Rot- terdamsche commission nairs in effecten. EEN ZWEBVENntE IN HE RAAHSZAAI Intcie vergadering \au den gemoe.derahd te He ven ter, heeft hei, Kaanslict mevr. TimmermanLenstra, die bij hare ver kiezing lid der S.n.A.P was een andere pLats ingenomen. Let werd haar te wa in te mihoen harer vroegere purnjgenomen die zij in ingebonden stukken in net „isev. Liagulad" thans hevig te lijf goal, Lij zat nu op de vacante zetel van de S.1V ïractie. Maar w«.nieter naarvoor dc op volger beeedigd, is, moet zij natuurlijk weer verhuizen. Lij heeft zich daarom tot den burgemeester gewend, met het verzoek haar tusschen de S.n.A.P ca >S,P,- fractie te piaatsen, docii deze gaf haar den raad, dat maar met ha-.r ouren in orde te maa,en. Maar cie soc.-dem. leden b.e.,en niet veel lust te hebuen, tor wille van mevr. Timn.ermanLenstra een audere plaats in te nemen. Bij de ronuvinag deelde zij nu aan den Bur0 emoes ter mee, dat ae buren niet wil den en riep zijn hulp in. Le heer Bekhuis (S.n.A.P,) gaf toen in een kort speech je te kennen, dat mevr. T. L. hee.emaai geen zetel in den Baad behoort in te nemen. Zij, vertegenwoor digt niemand meer en kan nienn.n l meer v er tegenwoor digen. Le burgemeester nam het wettelijk standpunt in en zei, dat mevr. L. vol gens de wet niet verplicht is, te bedan ken. Natuurlijkl Maar zij is nu gedoemd een wiide en zwervende in de Raadszaal te blijven. VALSGHE BANKBILJETTEN VAN f 25 Een bankinstelling te Amsterdam ont ving Donderdag een geldzending van f 12.000 in Nederiandsch bankpapier uit Gent, Bij het nazien van de zending bleek, dat er zich onder de bankbiljet ten bevonden zeventien van f 25, welke valsch b.eken te zijn. Zij waren gemerkt met de serieie-ters BX. Le bi.jetten z.jn goed nagemaakt, doch voelen een beeijc vettig aam Le kleur is dieper geel dan bij de echte biljetten. Zij zijn gedeponeerd bij de politie', die een nader onderzoek instelt, en verbaal zoekt met de in de vorige Week te Loo ze'ndaat in beslag genomen vaLcae bil jetten van f 25, welke ook de serielet- ters BX ve.temmen. Sommigen dezer bankbiljetten zijn zelfs voorzien van een watermerk. Het vaLciie bankpapier wordt b:j grco.e hoeveelheden in ons land gebracht, en wordt vermoe delijk in Le.gië en Luitschland vervaar digd. Reeds heeft onze recherche in Duitschland, meer in het bijzonder een onderzoek ingesteld. Een paar personan verOacÜ* werden, de tvalscfce biljetten in omloop gebracht te hebben, zijn gear resteerd, en ook iemand, die van de ver vaardiging top de hoogte moesit zijn, is aan gehouden, docb. zij stijn weer losgelaten. Zeker is hpt dat dte biljetten in Dussel- dotrf gedrukt worden. Weldra zal de re cherche opnieuw in die stad en ook in eenige Belgische steden naspeuringen doen, want de mogelijkheid bestaat, dat er in Duitsebland en Belië een complot bestaat van. .valsche munters, die deze bankbiljetten in ons land invoeren. EEN KIND VERBRAND. Te Utrecht is, meldt het „U. D." in ec„ woning aan de Beverstraat, toen de be woners afwezig waren, een kleine bin nenbrand uitgebroken. Een wieg, waar in een kindje van acht maanden te sla pen lag, vatte vlam en het wichtje moest, overdekt met brandwonden, naai' de Rijks klinieken vervoerd worden, waar hot kort na aankomst overleed. De ouders hadden hun kindje alleen in de woning achtergelaten, een petro leumlampje lieten zij op den schoorsteen branden. De kat heeft waarschijnlijk de brandende lamp omgeworpen. EEN KOOPJE! Een der lexers van het „Hbtd." die geschre ven had op een advertentie waarin een boven huis te huur werd aangeboden, kreeg antwoord met dc mededeeling, dat het bovenhuis in kwes tie te huur was voor 480 per jaar. Er was echter een kleine voorwaarde aan ver honden, namelijk dat dc huurder de meubelen zeru moeten overnemen voor een bedrag van achttienduizend gulden! VLIEGONGELUK BIJ ARNHEM. Een ernstig gewonde. Zaterdagnacht heeft, naar de „N. Am. Crt." meldt, nabij Arnhem, een erustig vliegongeluk plaats gehad. Een toestel vau de onderneming Zablabnich le Berlijn (luchtlijn Amsterdam Munster e.v.), dat acht passagiers vervoerde, ge raakte ter hoogte van Zevcnaar verdwaald in een tievigen sneeuwstorm, die oriënteering onmoge lijk maakte. Dc bestuurder beproefde een nood landing, doch verloor op 20 Meter van den grond de controle over zijn machine. Het toestel storrtte omlaag en werd geheel vernield. De monteur werd ernstig gekwetst, de passagiers kwamen met den schrik vrij. De be stuurder, die zeer vermoeid en uitgeput was, kreeg de stuurstang tegen de borst. Eenige boerenuitden omtrek verleenden de noodigc hulp en zorgden voor onderdak. Dc passagiers kouden den volgenden morgen de reis naar Duitschland per trein voortzetten. SLAAPZIEKTE IN DE MIJNSTREEK. Ï11 de mijnstreek doen zich in de laatste we ken, herhaaldelijk gevallen van slaapziekte voor. Thans is wederom een persoon uit Sittard, aan die ziekte lijdende, in het hospitaal te Heer len opgenomen. De overige gevallen doen zich voor in Kerkratfe en in Chevremont. Naar van bevoegde zijde vernomen wordt, heeft deze ziekte inet de Oostersche slaapziekte „nona" niets uit te staan. Het zijn gevallen van ontsteking der hersenen, waardoor een algeheele sufheid van den patiënt intreedt. Toch is ook deze ziekte zeer gevaarlijk. Aléft g I £Ji» moor de po,1 tic te 's Ilage is aangehouden een 13-jarige jongen, genaamd A. D„ die in een garnaienhuis aan de Schoolstraat aldaar een valschen zilverbou van 2.50 trachtte uit te geven. De jongen verzette zich bij de arrestatie, waarom de agent nogal hardhandig moest op treden. Als vcrdaelit van de voor eenige dagen gepleegde inbraak bij den goud- en zilversmid K, Ic 's Hagc, is door de politie aangehouden de bakkersknecht J. B nit de Joubertslraat. Hij was in liet bezit van een ring, weike vermoede lijk van die inbraak afkomstig is. Vit lang nemingen tijden. Bij het rooien van boomen bij het kasteel Verwoide te Laren (Getti.) van nr. A. C. baron van der Borch van Verwedde, burgemeester van Gorssel, vond men overblijfselen van een poortwachterswo- ning, die vroeger deel uitmaakte van dit ade- lijk verblijf. Hieuwe diepboringen. In de gemeente Oirsbeek onder Doenrade (Limb.) is men be gonnen niet het plaatsen van een boortoren, rectus van den weg IleelenSittard. De bo ringen iu de gemeente Spanbeek duren voort. Slaapziekte. T eKerkrade zijn elf perso nen lijdende aan slaapzieke. Er zijn twee sterf gevallen. De diefstal te Sittard. De commissarissen van de Sitlardsche Bank hebben een belooning van 500 uitgeloofd voor de aanwijzing van den dief of zood-niee welke tot de arrestatie van den dief kunnen leiden. Engelsche barge gestrand. Volgens bericht uit VVestschoirwen zit een Engelsche barge op de Neeltje Jansroggeplaat gestrand. Assistentie is derwaarts vertrokken. Te Vcl'enzeele in Belgisch Brabant zijn, naar de „iel." verneemt opnieuw gevallen van veepest geconstateerd. Er moesten 9.) runderen worden afgemaakt. Hooiprgzen. Te Kampen zijn de prijzen bij slappen handel «enigszins leruggeloopcn. Kamper-Eilander deed 30 A 31, voor bin- nenvelds eerste soort werd 28 tot f 30, voor mindere kwaliteit hoogstens 20 besteed, alles per 600 K.G., vrij spoor of schip. ROCMSGHE STUhENTENDAG. J Te Delft is Zaterdag de be Roomscho studentendag gehouden. Als sprekers traden op de heer Joosv Drost en Dr. J. van Ginneken S. J Le ccnc.usies van den heer Drost over bet onderwerp „Apostolaat" luidden als volgt: 1. Leekenapostolaat is medewerken van leekea bij de veroreiding van het Gods riJk- 2. De katholieke studenten zijn meer dan> a.,de.en tot dit apostolaat geroepen, wegens de bijzondere omstandigheden, waarin zij zich, gedurende en wa hun ntu- 421" STA AfSlÓTmj. Vijfde Klasse. Negende Lijst Trekking van 81 Januari. 50.000, No. 6665. f 2000. No. 16342. "v 200. No. 5821, 6862, 7516, 10488, 12126, 13309, 16369, 17265,', 20251. 100, No. 6453, 14601, 1Ö937, 17760,' 21929. 1 PRIJZEN VAN 70. 10 2890 5674 9818 12533 14686 17205 100 3348 5807 8640 12563 14728 17305 112 3351 6035 88-14 12689 14774 17388 117 3392 611.4 9882 12704 14845 17724 228 3718 6324 9902 12790 14855 17730 407-3726 6369 9919 12869 14925 17865 461 3741 6459 9983 12925 14926 17886 621 3791 6465 10037 12926 14977 17951 668 3795 6-176 10086 12998 14990 18001 1055 3804 6635 10193 13117 15029 18156 1070 3S24 68'22 10266 13177 1 5038 18205 1179 3844 6979 1036S 13196 15076 18224 1212 4002 7068 10440 13244 10079 18257 1227 4082 7072 10655 13282 15527 18310 1272 4136 7167 10692 13331 15566 18487 1395 4192 7310 10730 13345 15604 18602 1456 4209 7551 20816 13129 15858 18746 1514 4223 7763 10843 13443 15859 18756 1519 4326 7939 10952 134G5 15866 18810 1587 4531 7958 11061 13558 15S60 18846 162-7 4549 8156 11083 13588 16085 19015 1691 46-10 8291 11L30 13622 16058 19076 1710 4694 8432 11385 13698 16137 19209 1744 4695 8614 11444 1.3725 16-270 19275 2133 4902 9026 11449 12837 16314 19310 '2267 4942 9228 11630 13941 16455 19394 2388 5108 9392 11636 13996 16491 19437 2544 5330 9439 11722 14033 16517 19455 2570 5331 95.50 11862 14065 16815 19600 2632 5416 9562 12086 14275 16825 19636 2637 5438 9655 12109 14345 10875 19882 2665 5437 0695 12445 14410 16948 19934 2697 5662 9718 12446 14437 NIETEN. 85 2806 6440 9343 12638 15293 18023 121 2«6G 6442 9370 12652 15320 18037 158 2916 ü-l06 9423 126CG 15330 18057 173 2954 6472 9135 12706 15374 18099 186 30.16 6490 9437 12749 15375 18134 209 3021 6557 9438 12750 15378 18248 222 3075 6632 9518 12752 15116 18297 341 3099 6616 9522 12838 15447 "18307 257 8145 6642 05S6 12407 15459 18312 260 3154 6681. 9652 12882 15411 18321 294 3175 6723 9722 1291.0 15707 18327 805 3185 8823 9730 12967 15725 18347 841 3228 6853 9796 12970 15739 18373 395 3230 6859 9811 13040 15775 18378 442 3301 6890 9812 13062 15880 18479 4<54 3310 0914 9846 13086 15884 18502 458 8352 6938 9849 1308R 15920 ia536 617 8402 6973 9866 13999 15921 18.546 525 3532 7030 9367 13120 15927 1S560 609 3614 7032 9909 13135 15933 18589 592 3622 7057 94)47 13173 15956 18629 609 3661 7094. K.K104 13185 15978 1.8651 615 37S8 7097 10086 13212 16026 186S6 63] 3802 7118 10096 13242 R046 18v03 679 3868 7120 10114 13304 16049 19UW5 682 3032 7133 10U5 13325 16059 18764, 766 3941 7178 10144 13327 16083 187te 7G9 4032 7253 10151 13375 10090 18769 796 -1111 7335 10152 13464 16098 18781 807 4157 7363 10220 13523 16108 18840 808 4153 7399 10269 13529 16111 188n. 801 4164 7439 10275 13544 10150 ISSoO 895 4250 7-140 10277 13576 16177 18871 899 4275 7494 10284 13617 16196 8399 909 4301 7523 10317 13620 iblOS 18919 945 4327 7605 10341 13644 16211 18929 965 -1336 7736 10367 13649 16232 19012 1011 4359 7768 10386 13679 16233 19044 1018 4433 7791 10487 13697 10240 19108 1022 4506 7901 10570 13700 10266 1916Q 1034 4519 7944 10587 13710 1G282 19174 1133 4536 7967 10615 13742 16283 19187 1205 4551 7984 10618 13744 16391 19192 1273 4570 8088 10706 13762 16409 19200 1355 4663 8140 10740 13773 164o7 19219 1869 4678 8231 10753 13777 16530 19227 1433 4686 8232 10770 13782 10008 19284 1458 4-571 8283 10S19 13848 16617 10307 1478 4770 8292 10865 13868 16636 19343 1573 4834 8320 10802 13894 16647 19355 1624 4871 8352 11037 13900 16653 1916ö 1631 4891 8376 11063 13967 16602 19300 1635 4903 8412 11102 13980 16708 19435 1645 4911 8418 11112 13994 16732 19483 1674 4962 8442 11122 14002 XGS84 19.4)0 1681 5029 8458 11127 140'9 1C952 19o46 1685 5064 8472 11221 14020 lGOoO t0614 1738 50C0 8475 11225 'J402' 16961 19638 1802 5125 8-198 11260 14026 16965 19662 1822 5134 8511 11280 14086 16978 19670 1851 5184 8515 11319 14095' 16999 197CO 1865 5215 8528 11334 14115 17041 19718 1882 5271 8529 11356 14156 17119 19728 1883 6274 8546 11360 14185 17126 10762 1936 5281 8550 11364 14192 17180 10776 2005 5373 8564 11415 14221 17198. 198U 2048 5408 8609 11482 14308 17204 19840 2067 5417 8631 1157-1 14318 17206 1P901 2077 5121 8640 11650 14359 17327 19912 2089 5!31 8642 11751 14360 17351 1998.6 2189 6435 8650 117.53 14428 17392 19992 2214 6634 8688 11793 14450 17403 19094 2265 5724 8706 11799 14532 17467 2O005 2268 5819 8716 11820 14661 17531 26013 2278 6824 8838 11839 14681 17-5-13 20072 2360 6885 8935 11948 14684 17563 20077 2416 5928 8993 11995 14718 17565 20142 2418 5946 9034 12060 14754 17578 20215 2458 6017 9044 12075 14847 17584 20219 2476 6029 9045 12172 148611 17639 20232 2488 6116 9047 12236 15095 17714 20273 2492 6121 9106 12383 15131 17733 20317 2505 6151 9116 12387 15136 17734 20327 2532 6169 9146 12404 15141 17854 20407 2611 6314 9301 12417 151a3 17859 2013,5 2664 6334 9332 12427 15252 17901 20445 2747 6382 9338 12504 15264 Id de vorige lijst stond: 1732. m. 6340, m. b. 53406242. m. S243. 19938 199yö 20U58 '20150 20261' 20294' 20316 20402 20458: 20793' 20841' 20853 20865 20899 2100C 21078 21106 21116 21248' 21414' 21702 21773 2*2065. 2-2090' 2'2147i 22160 22421' 22552' 22680 22834?, 22864 22986 20503 20516 20523 20576 20578 20626 20648 20658 21K375- 20090 20767' 20810 20819- 20820' 20873 21013 21023! 21034: 21060 21067Ï 21072 21112. 21151'. 2116» 21193), •2i 197' 21287! 21302' 2131S 21363 1366) 11368' 21110 21420 1430 i 142; 21157; 214811 21"20, Zi5J9' 21592' 1.5941 21595 21598 21622. 21634 21636 21.616 2171.5 21718' 21764 21779 21789 21849 218.87! 219 Ui 22104 22106 22112 22120 i 22141' 22155 22167 22-207 93210 222-281 22247! 22283: 22308 22158 22492 2*2'599 22545 22608 22661! 22685 22697 22731 2274.5 2283a 22816 22'J79 22889, 173 f die zien geplaatst. 3. Het is daartoe niet voldoende, dat zij in woord en daad alles vermijden, waardoor het Godsrijk in hen zelf of in anderen kan worden geschaad. 4. Zij zijn verplicht ook d;wen te steH len," waardioor het Godsrijk in hen zelf of in anderen wordt bevorderd. 6. Het is de taak der katuolicke studete tenvfereenigingen, de apostolaatsgedachve onder haar leden te versterken en in krachtige actie om te zetten. De conclusies van Dr. v. Ginneken S.-L waren de volgende: Zoowel de mannelijke als de vrouwtri lijke student heeft te overwegen: a. int hoever hij of zij tot het Apostolaat is gw roepen; b. welke de hee.e of halve vijan den God-s zijn, die hij of zij tegenover zich vindt; c. in hoeverre hij of zij hefl offer heelt te brengen van eigenheide of wereldzin; d. of de liefde voor God! en menschen in hrm of haar werkelijk) brandt als een laaiend vuur. 1 DE PR1]SDALING De gezamenlijke bakkers te Vlaardingen hebben Óen prijs van brood wederom verlaagd en bepaald op 38 cent voor wittebrood en 3O cent voor bruin(krop)brood, alles per KG.

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1921 | | pagina 2