Provinciaal Nieuw» f&"C SPORT EN SPEL Ad verten tiëa ikke Zoa- inqezondsn stukken Handel an Markt Kerk en School, EGMONJD-BINNEN. iCGMOND-BINNEN. Propaganda. Zon f 'dagavond hielden de beide drankbeetrij- fletrs-vetreenigingen aangekondigde pro 1 paganda-vergadering. De zaal was ongeveer geheel gevuld. torn die heer Ver heggen de bijeenkomst opende en allen welkom heette, waarna hij het doel der vergadering uiteenzette, Hij sprak er zijin vreugde over uit, dat de talrijke opkomst het bewijs was, dat de ideeën der drankbeetr. althans niet Ineer als een schrikaanjagend spookbeeld de mensohen verre hielden. Nadat het bondslied gezongen was, gaf hij het woord aan den heer J. A. de Lobel, die zou sin-e ken over „Een weldadige Revolutie". De bloedige revoluties der laatste jaren hadden al aan menig vorst de kroon ge- koet, maar één koning zat nog even fier en verheven op Zijn troon als ooit, Koning Alcohol! Ifegen dien dwingeland kwam spreker fte revolutie preken. In het eerste deel zijner buitengewoon bloedende rede besprak hij nu de macht van dezen koning in den loop der tijden. Op humoristische wijze vertelde hij', hoe onze oude heidensohe voorouders h©t drin ken als een d«r schoonste bezigheden be schouwden, zoowel hier als later in het (Walhalla. De evangelie-predikers brachten hi zooverre verandering, dat niet meer ter eere der heidensohe afgoden maar ter eere der heiligen werd gedronken; we kregen de historische St. Maartenednoiik, St. Geerteiimdnne, de dronk van St. Odolf en zoovele anderen. De protostanteche tijd bracht de geuzennapjes en enkele jaren later do klokjes-bekers, waarmee de Spaan sohe koning voorgoed werd uitgeluid. Zoo verder gaande kwam spreker op de drinkgewoonten in onzen tijd. Ook daar van vertelde hij grappige maar ook zeer vreeselijke dingen. Wij vreezen ons verslag te lang te maken, als we de verbijsterende cijfers weergeven, waarmee spr. zijn bewerin gen staafde. Na de pauze zou spreker de aanwezigen tot do revolutie opzetten. Hij behandelde den strijd tegen den grootvorst, die al begonnen moest worden aan den wieg van den nieuwen wereldburger, en die voortgezet diende tot aan het graf. Gnoote hilariteit verwekte de opsomming van de poëtische naampjes voor een „glaasje" en de namen, die de borrel in realiteit verdiende. De jonge meisjes kre gen een extra aansporing om mede de revolutie aan te kweeken, niet het minst bij het aangaan van een verkeering. Met een heerlijk© peroratie, waarin allen werden opgewekt, deel te nemen aan den strijd, om door verbanning van koning alcohol het rijk te herstellen van' den éènen Koning, sloot spreker zijn toespraak Ongeveer 2 uur had spreker do aanwezi gen weten te boeien en voor de moesten was de tijd te spoedig verstreken. De Eerw. heer Pastoor sprak na afloop een woord van oprechten dank. N.-NIEDORP. N.-NEEDOTtP. Bevolking op 31 Deo. 1919. 852 mannen en 838 vrouwen. Ge- horen 15 mannen, 18 vrouwen, vermeer dering door vestiging 106 mannen, 122 vrouwen. Vermindering door sterfte 13 mannen en 7 vrouwen, door vertrek 107 mannen en 110 vrouwen. Tb tale bevolking op 31 Dec. 1920 853 mannen en 861 vr. 3 levenloos aan gage venen en 26 huwe lijken. AKERSLOOT. AKERSLOOT. Jaarverg-, R. K. Volksbond. Zaterdagavond had alhier de jaarvergadering van den R. K. Volks bond plaats, in het lokaal van den heer C. Dekker. De voorzitter opent de ver gadering mei gebed en Ohristïlijken groet, heet alien welkom, wijst op de werkzaam heden, in het afgeloopen verecnïgings.'a: door ld en Volksbond, verrich t, spoort de leden aan, onr toch vooral in eensgezind heid door t e blijven werken, en wijst er op dat alleen d. or saamboc. rigbeid een orga nisatie kan groeien en bloeien, waarbij spr. dan ook de hoop uitspreekt, dat deze jaarvergadering er vee! toe zal bijdragen. Daarna werden de notulen der vorige verg cier'.rg gele.e.i en g- elg.keurd. Ver volgens werden 4 nieuwe leden geïnstal leerd. De secretaris voor zijn 'keurig jaar verslag en de penningmeester voor zijn ac curaat beheer, mochten beiden een dank woord van den -oorzitter in ontvangst ne men. Ontvangsten der Volksbond waren i 814.630. ui gaven f751.23, safdo f63.635. De penningmeester van het fonds „Hulp iin Nood'' deelt mede, dat aan 2 leden we gens ziekelijke omstandigheden, hulp was verleend. De voorzitter geeft heervoer ter loops een krachtige aansporing, dit fonds te blijven steunen, daar de deugd van naastenliefde, hierin door de leden zoo schoon tot uiting komt.. Hierna wordt behandeld het volgende punt der agenda: het oprichten eener R.K. Geitenfokkerij. De voorzitter deelt 'mede dat hij van den veestapel niet veel kennis ueefL vooral niet van wat betreft, de werk manskoe, en meent dan ook dat de secre taris beter daarover kan opreken, en in lichtingen geven. m beginsel wordt besloten de fokvereeniging op te richten, en zij die daar belang bij hebben kunnen z;ch binnen 14 dagen bij den voorzitter opgeven. Er wordt voorgelezen een schrij ven van den Raad van Arbeid te Alkmaar waarin wordt medegedeeld, dat hét in de bedoeling ligt een spreekbeurt over de Vrijw. Ouderdomsverz. te dien houden. Wordt besloten deze op een nader te bepalen dag te doen plaats hebben. Daarna doet de voorzitter mededeeling, dat het vaandel voor de afdeelïng juist den vor.gen dag is aangekomen. Hij meent op de eerste plaats een woord van lof te moeten richten, tot de Firma Gebr. Oven, te Den Haag, waar het vaandel is vervaar digd. Tevens doet hij mededeeüng dat den Geestelijken Advsveur zal verzocht worden, voor inwijding van het vaandel zore tie dragen ca dat de Centraal Pres deT° Ned. R. K. Volksbond tiet op prijs zat stellen, bij de inwijding tegenwoordig te zijn. De datum hiervoor zal den leden nader worden bekend' gemaakt. Bestuursverkiezing4 bestuursleden moesten aftreden, deze stelden zich even wel herkiesbaar, waarbij echter 2 tegen- csndïdaten waren gesteld. De aftredende bestuursleden werden alle herkozen. Van de gelegenheid van schriftelijke cri- tielk op het bestuur, was slechts dbor een lid gebruik gemaakt, en leidde tot eenige levendige discussie, evenals de rondvraag vooral inzake Vak- en Tooneelvereeniging. Wij hebben echter den indruk', dat over eenstemming hierover aanwezig was. De voorzitter wekte de [eden op om1 goe de Vpïksbonders te blijven, gaf nog eernge wenken 'inzake de •uitvoeringen van de Too- neclver. op ,1 en 3 Febr. en beveelt den le den nog eens het fonds „Hulp in Nood" aan, waarna sluiting op de gebruikelijke wijze. CASTRICUM. CASTRICUM Aanstelling. Door dien Minister van Justitie is als onbezoldigd Rijksveldwachter aangesteld de heer W. E. van Keeken hoofd van den economischen dienst aan het Prov. krankzinnigen gesticht Diun en Bosch alhier. Sport. Zondag speelde G. S. Vj. 1 tegen Zaandijk I. Door den heer Borst was voor dezen wedstrijd een medaille als prijs uit geloofd. Beide elftallen wogen tegen elkander op. Voor rust wist echter C. S. V. een doelpunt te maken. Na rust werd weder goed aangepakt, dloch C S. V. die voortdurend in de meer derheid wist niet te doelpunten, terwijl daartegenover Zaandijk een doelpunt wist te maken. Bij het einde was de strijd niet beslist en werd dus door gespeeld met een kwart uurs pauze. Ook diïit had geen resultaat en de prijs werd toegekend aan den gast Zaandijk. Jammer voor C. S. V. dat zooals gezegd in die meerderheid was die prijs niet mocht hebben. Vrouwenbond, Door de afdeelïng van den Vrouwenbond alhier is naast 'n naaikrans en Zangvereeniging, opgelicht een onJerafdeeling welke tooneelstukken zal opvoeren De ondterafdeeiing, waartoe heei wat meisjes zijn toegetreden is reeds ijverig aan 't repeteeren en zal op dien 2en Paasdidag opvoeren het bekende drama van Kardinaal Wiseman, getiteld Fabiola Dat beloofd een mooie uitvoering te worden. Processen-verbaal. Door 'die rijks- en gemeente-politie en niet te vergeten de jachtopzieners in deze gemeente zijn gedurende bet jaar 1920 in totaal opge maakt en verzonden 210 processen-verbaal. We behoeven ntot te zeggen, dat de meeste zijn gemaak soor de jachtopzieners wegens het stroop :r, ,ïn de duinen. Van de meeste bekeurden behoorde het leeuwenaandeel tot i-vroners' van Egmiwid aan Zee, die, nu de - isscherij stil iigt, hun onderhoud zoek in het wildste o- pen in de duinen. BERGEN. BERGEN. Raadsvergadering. De Raad dezer gemeente vergaderde Dinsdagmorgen te 11 uur. Aanwezig alle leden. De V o o r zopent de vergadering en heet allen op deze eerste vergade ring in het nieuwe jaar van harte wel kom. Spr. hoopt, dat het nieuwe jaar voor alle leden en voor de gemeente zeer voorspoedig- moge zijn. Wat de toekomst zal brengen weet spr. niet. Er zijn stemmen opgegaan dat de inkomsten der gemeente door de zwaarte der tijden minder zou zijn. Het ziet er niet erg rooskleurig uit, doch bit dit alles móeten we goeden moed houden zegt de Voorzitter. 1 Vaststelling der notuien van liet ver handelde in vorige vergaderingen en inge komen stukken. De notulen van de vorige vergade ringen worden goedgekeurd. Ingekomen zijn o.a.: a. Bericht van aanname van zijn be noeming van den heer Bek. b. Dankbetuiging voor de aangebrach te verlichting van Dingerdis e.a. c. Dankbetuiging van de Berger Sport vcreeniging. voor het afstaan van een terrein. a. Dankbetuiging van den nachtwacht voor de salarisverordening. e. Idem van de vereeniging tot be- voidering van Vreemdelingenverkeer voor de verhoogde subsidie. f. Idem van den gemeenteopzichter voor de salarisverhooging. g. Goedkeuring van Ged. Staten van de rekening 1919. h. Bericht van verdaging van het be sluit betreffende de begrooting 1921. i. Kasveriiicatie bij den gemeenteont vanger. In kas was f39382.04. j. Bericht van ontvangst bii Ged. Sta ten van de verordening, op de keuring van voedingsmiddelen. k. Goedkeuring van Ged. Staten van de vaststelling van de keurvvaren op vleesch 1. Idem van de overname van de Ol- denburgstraat. m. Van Ged. Staten bericht dat het max. aantal vergunningen is vastgesteld op 1 januari 1921 op 12. n. Van Ged. Siaten beslissingen om trent aanslagen in de H. O. o. Verzoekschrift van den bouwvakar beidersbond, en van den Ned. Schiklers- gezellenbond om de genomen beslissing ten aanzien van het werkloosheid-besluit 1917 te herroepen. Zal behandeld worden bij het desbe treffende punt der agenda. p. Idem van de Vereeniging Bergens Belang om aan de werkloozen produc tief werk te verschaffen. Tevens wordt er verzocht het vuil op Kath. Zondagen wel te doen ophalen. De heer S w a a n meent dat dit laatste bii B. en W. berust. Hij zou ook maat- l regelen genomen twillen zien dat zulks lidcen ter dagen vrij Snebben. woortj té de Krthta- pp Kaant De voorzitter meeni; Haf er wel IMtó- legefea künnen worden genomen, om 1 vuil te doen ophalen. Op bet secretarie hebben de Katholieken meestal wel yrlf. De beer Apeldoorn mterkï op dat de KatfioÜek'en op dergelijke Zondagen niet mogen werken. De kathblJekfc ambtenaren moeten zeker vrij hebben, hiertegen be staat geen bezwaar. ,Voor tffie paar dogen üs bet werfc weï te BcfhMken. In tfe rei nigingsdienst is Bet pok' geen Bezwaar de vuilophaler die dagen te doen vervangen. De voorzitter zegt toe, deze kwestie in de vergadering iviajn ft en JEi. te zullen Be handelen. De heer Bbgönian meent öait' B. en "W. den Raad beschouwen aks een noodzake lijk kwaadl Er staan nu op die agenda '22 punten, waaronder zeer belangrijke. Om de zaken niet te overhaasten, stelt spr. voor in beginsel t/e besluiten: in geen geval langer dan tot 4 uur te vergade ren. De voorzitter mleikt of, er ook punten bij zijn, die vlug van stapelloopen De heer Barnaart vindt, dat het moeilijk is idit te besluiten. Hij wijst erop, dat iedere vergadering geld kost De heer Hoksbergen dringt er op aati, ae discussies zooveel mogelijk' tie bekor ten. Hiermede gaat de Raad aoooord. De .voorzitter zegt hierna, dat de ge meente zooveel mogelijk' prodiuctief werk levert én dat hij bij het betrokken punt der agenda hierop nader terug zal kotnen. q. Verzoekschriften van den Bouwbond e.a. betreffende het \verk|oozenbeslui)t 1917, zullen behandeld worden bij het desbetref fende punt. r. Idem van de Wed. Naruien oni Bet land, dat zij in huur heeft wederom' te mogen huren. B. en W. stellen voor haar le berichten, diat die landerijen eerstdaags publiek verpacht worden. Aldus besloten. s. Verzoekschrift van den heer P. Leijen, architect, om' de woning waarvan liet plan door de schoonheïdsioolrnmissre is afgekeurd, toch t.e mogen bouwen. Zal behandeld worden in comité, t. Verzoekschrift van enkele middenstan ders cun het „snorren" met rijtuigen zóó veel mogelijk tegen te gaan. B. en W. stellen voor dit in handen te stellen van B. en W. om' prae-ad'vies. De heer Hoksbergen steunt het adres immers de middenstanders betalen hun be lasting en die snorders neiet. De heer Baltus is het hiermede volkomen eens. Het adres wordt in handen gesteld au B. en W". 2. Vcorsiei van Burgemeester en Wet houders tot het aangaan van eene kasgeld- leening groot f30.000.—. D'c voiorzÉter deelt mede, dat de lee ning ad f 203000 is geslaagd. De tweede f 100.000 is tb krijgen bij de Mij. Gemeente- Ci edict. Tot 192o kon er niet meer afgde- flost wonden 'dan 3 pCt. De rente bedraagt 9 pCt. De heer rioksliergeii inecnf dat een obligaiie-rekeniiig voordeèliger was ge weest. De voorzitter zegt, dat de gemeente niet Maart ongeveer over het geftl kan be schikken.. Het voorstel van B. en W. betrefCn.'e de kasge.dleening- v.qrdfc aangenomen! 3. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot aankoop van grond getogen achter de gemeente-woningen aan de Ka- rel de Giootelaan. Be voorzitter deelt; mede, dak de heer Baretta een tuintje verzacht h.eft, B. en W. hebben getraclit de grond van den heer Peek te kou pen. Deze wil 1170 M2 aan de Karei de Grooteknn afstaan voor f2000.—. De heer Bogtmau betoogt, dab dit een zeer geringe prijs is, gezien de grond aan de Karei de Grootelaan ligt De voorzitter legt de situatie-1,tekening over, waaaruit blijkt dat cto grond niet onmiddellijk grenst aan die iaa,n. Over gemeentegiood is echter toegang tot dit stuk land te krijgen. Do heer Baltus vindt de aankoop als het alleen voor een tuintje voor den heer' Baretta is totaal overbodig. De gpond ligt totaal gei-oleerd en heeft voor den tegenuoordigen eige-uaar hoegenaamd geen waarde. Voor spr. heeft dezen grond in 't geheel geen waard©. De heer Barnaart vindt dezen grond voor de gemeente niet te duur. De voorzitter merkt op, dat op dezen grond b.v. te bouwen was een arrestanten okaal, een badhuis,, enz., Men krijgt dan alles bij elkaar. De heer Apeldoorn wijst er op, dat enkele jaren goleden geen enkel raads lid iets \oa'de voor den aankoop van de zen grond. De grond ligt absoluut geïso leerd en zal de gemeen te geen voordeel opleveren. De voorzitter zegt, dat de grond niet geïsoleerd ligt. De grond grenst aan land van de gemeente. Bovend en moet de ge meente vooruitzien. Thans he©ft de grond voor de gemeente geen waarde in de toekomst wel. De heer Bogünan meent, dat de ge meente niettegenstaande dit alles, deze grond moei koopen. Zij mag zich deze gelegenheid niet laten ontglippen. D© voorzitter is het daarmede volko men eens. De heer Apeldoorn meent, dab de heer Baretta voor het tuintje mo.'t betalen. Be heer Baltus acht een arrestanlen- lokaal op die plaats absoluut verkeerd. Spr blijft togen dit voorstel. Do heer Hoksbergen is het volkomen eens met de heeren Apeldo>rn en Baltus. Spr. zou nog een paar jaar willen wach ten. De heer Peek verkoopt dien grond ÜicSi niet zoo ga.uw. De voorzatter merkt nog op, dat die grond een deel uitmaakt van den tuin van den heer Peek. Het voorstel wordt hierna aangenomen, met 4 tegen 3 stemmen. Tlegen stemden de heeren Hoksbergen, Baltus en Apeldoorn. 4. Voorstel van Burgemeester en Wet- SX net verfeeneii van een cmliet Wo f600.— ten behoeve van den aankoop van branJ&tusdïbididelen voor Bergen aan Zee. &®<Sef bcoMeL stemming aangenomen. 5, Voorstel van Burgemeester en Wet- Bouders tot bet verleenen van een crediet van 150s— voor vérÜcliting wan den Kou- delsweg. Idem. 6. VaststeHingi Vian Bet besluit' tot over name van den Berger- en Groene weg en voorstel tot machtiging van Burgemeester en Wethouders tot verpachting van h'Lt grasgewas der bermen. Het concept besluit wordt zondes' hoof delijke stemming aangenomen. De verpachting zal plaats hebben op 10 Februari a.e. in het polderhuis van den Bei'germeer. (Wordt vervolgd.). SCHERMERHORN. SCHERMERHORN. R. K. Tooneelver eeniging. Zondag had de eerste openbare uitvoering in Café „de Roode Leeuw3, plaats. De Voorzitter, de heer H. Stuijt, opende de bijeenkomst en hield eene gloedvolle speech. De zaal was tot in de uiterste hoeken gevuld. Het programma werd door de leden op schit terende wijze uitgevoerd. Als pianist fun geerde de heer J. Mooij te Beemster. In de slotspeech bedankte de Voorzitter allen voor de attentie en hoopte, dat de pas opge richte tooneelvereeniging zou groeien cn bloeien. Allen gingen voldaan huiswaarts. SCHAGEN. SCHAGEN. Loop der bevolking over het jaar 1920. De bevolking bestond op 31 December 1919 uit: 1741 m., 1791 vr., totaal 3532. Zij vermeerderde gedurende het jaar door: geboorte 46 m. 39 vr., totaal 85; vestiging 207 m., 218 vr., totaal 425; vermeer dering 510, en verminderde gedurende het jaar door: overlijden 25 ra., 24 vr., totaal 49: vertrek 179 m., 199 vr., totaal 378; verminde ring 204 m., 223 vp., totaal 427. De bevolking vermeerderde dus met: 49 m., 34 vr., totaal 83 en bedroeg op 31 De cember 1920: 1790 m., 1825 vr., totaal 3615. Gedurende het jaar werden voltrokken 39 huwelijken en 1 geboren als levenloos aan gegeven. DE STREEK OOSTWOUD. De Zangver. „Oost- woud" dir. C. Koomen beeft haar winter- concert gegeven. Het programma bestond uit 14 liederen, 4 voordrachten en een operette „Ons lied aan de Zee" van P. Hartog werd zeer verdienstelijk uitgevoerd. Ook de „Molenaar" van P. Zijderveld en Schipper" van H. J. den Hartog' vielen zeer in den smaak'. Ook de voordrachten werden zeer op prijs gesteld. De slager D. Weshoff, kreeg een ongewenschten konkelgast bij zijn tafel. Een jong paard van den lieer J. Slagter sprong door de gelazen; natuurlijk kwa men de noodige scherven en volgden schrik en agitatie. WOGNUM. Eervol ontslag. De Br. C. Sluis verzocht eervol ontslag als on derwijzer aan de O L. School, alhier. (Buiten vevantw der Redactie). STAATSPENSIOEN OF.... VRIJWILLIGE OUDERDOMSVER- ZEKERING? Hei blijkt, dat met name in een ge deelte van Noord-Holland een krachtige propaganda wordt gevoerd voor T kos- teloozef!) staatspensioen. Op rich zelf niets tegen. Daarvoor zijn we in ons vrije Holland. In zooverre treft dus den ijverigen propagandisten geen verwilt. Ook aan een poging om de huidige Regeering, waarvan Minister Aalberse al heel wat aan Sociale Wetgeving deed aan te vallen, wil ik niet denken. Immers aan politiek doet men niet. Men heeft alleen 't belang van de „Ou den van dagen" op 't oog. Er zim. nu ja, ook nog wel „invali den" en „zieken", die hulp noodig heb ben. maar eerst moet het „oud en arm" uil 't maatschappelijk leven verdwijnen. Vandaar die krachtige propaganda voor 't premievrii Staatspensioen. Maar deze propaganda begint beden kelijk te worden. Bedenkelijk, omdat juist de „ouden van dagen" ae dupe dreigen te worden. Wat toch is het geval? Men ontraadt deelneming in de Vrijwillige Ouder- domsverzékering van Staatswege. Waar om Om (die verzekering te doen mis lukken! En om daardoor de komst van 't Staatspensioen te verzekeren en te verhaasten Een eii ander blijkbaar met succes. Ik heb voor mij de officieel? cijfers betreffende den stand der Vrijwillige Ouderdomsverzekering. Daaruit blijkt, dat de deelname in die verzekering over al. van Leeuwarden tot Maastricht, van Groningen tot Middelburg in belang rijke mate toeneemt. Uitgezonderd evenwel „WestFries land." Daar gaat het in zeer langzaam tempo. Daar schrijven menschen van 50 a 60-jarigen leeftijd briefjes dat zit de eenmaal ingediende aanvraag om toelating" tot de Vrijwillige Ouderdoms verzekering intrekken, om daardoor te bevorderen dat zoo sjxtedis mogelijk „kosteloos pensioen" wordt verstrekt En zullen zii straks op 65-jarigen leef tijd niets ontvangen! Dank zii de pro paganda voor 't Staatspensioen en te gen de Vrijw. verzekering! Want de Vrijwillige Ouderdomsver zekering slaagt. Dat bewijzen mii bo venbedoelde cijfers. Slaagt over neel 't land wellicht door gebrek aan goede propagandisten v. 't Staatspensioen? met uitzondering dan van een deel van Noord-Holland waar men dit gebrek niet kent. En zullen in de toekomst over heel 't land de menschen, dank ziv de V O. V. van hun ouderdomsrente genie ten, met uitzondering alweer van ge- i melde landstreek. Waar men is gebleven '„oud en arm". .Vanvfège de propagan da voor 't Staatspensioen? Ja ook..maar. vooral vanwege de propaganda tegen de V. O. V. Tenzij nog een Wet worde afgekon digd. regelende de invoering van „kos teloos Staatspensioen" alleen voor een gedeelte van Noord-Holland! Mijn hartelijke dank voor de opname. Hoorn. 31 Januari 1921. P. VERBEEK Lzn. VOETBAL TE MEDEMBLIK. Zondagmiddag speelde SL Michael I van Hoorn een voetbalwedstrijd tegen een ge combineerd elftal ran V. V. M. alhier. Ondanks dat 81. Michael goed samenspel gaf, was zij tocli niet opgewassen tegen Y. V. M. De rust ging in niet 2—0 voor V. V. M. Na de rust speelt V. V. M. voor den wind. Doordat de back de bal liet passeeren, maak te St. M. haar eerste tegenpunt. V. V. M. wist hierna de stand op te voeren tot 9, zoodat de uitslag was 9—1 voor V. V. V-. PURMEREND, 1 I'ehr. Aangevoerd 4 sta pels Fabrieksbaas f84, met Kijksmcrk f85 per 50 K.G. Boter 532 K.G., f3.30—3.40 per K.G. Blinderen 351, waaronder 185 vette f 1.50— f 1.85 per K.G. cn 157 melk- en gelde- f 300— f850 per stuk, handel matig; 9 stieren j 37 paarden f 150500, matig; 40 vette kal veren f2.50—2.75 per KG., matig; 271 nuch tere kalveren 120—70, vlug; 347 vette varken? fl.101.30 per K.G., matig; 76 magere var kens f38—65. stug; 122 biggen f24—36, mtg. 818 iscbapen f30—100, vlug; kippeneieren f 12.50—13.50 per 100 stuks. BROEK OF' LANGEJYDDK, 1 Febr. i.arv gedijker Groenten veiling. Roode kool 15.10— f7.90, 2e scort 13.10—4.80, gele kool •>- f6.80, 2e soort f2.80—4.90, witte kool t 4.70 —f6, bieten f2.40, uien 15—5.70, 2e soort f0.70—L50, losse wortelen f 2.60—3, alles per 100 K.G. Aanvoer: 71.800 K.G. roode kool, 135.000 K.G. gele kool, 45.000 K.G. witte kool, 1400 K.G. bic-ten, 7400 K.G. uien eu 2400 K.G. losse wortelen. NOORDSCHARWOUDE, 1 "Febr. RoOdr knol f5.60—7.70, gele kool f 6.10—7, Deen- sche witte kool f 4.70—5.90, uien f 5.80, peen f2.80—3.20, rapen f'1.20, alles per 100 K.G, WARM EN HUIZEN, 31 Jan. Uien 15.70, wortelen f2.70, roode kooi f 5.60—8, 2e srl. f3.805.40, gele kool 15.40— 6.70, Dcensihe witte kuol f5205.40, alles per 100 K.G. BEVERWIJK, 31 Jan. R. K Coüp. Tuin- dersver. „Kennemerland''. Boerenkool f 1.20 2.10 per kist; witte kool 4—6 ct., groene kc-ol 511 ct., savoije kool 917 ct., roode kcoi 8—15 ct., koolrapen 24 ct., alles j>er 100 stuks; prei 7—14 ct. per bos; spruitjes f22—32, uien 146, wortelen 12.20—4, aé. DERDE ORDE ALLEEN GOF.D VOOR VROUWEN? In de Parochiekerk te Onderdijk (bii Wervershoof), een jjarochie van 5 00 Communicanten, is Zondag de Derde Orde van St. Franciscus opgericht. Ge durende vier dagen werd des morgens en des avonds door Paror ELerbeck, Vi sitator uit het klooster te Nieuwe Nie- dorp, over de Derde Orde gepreekt. Pastoor van der Meer had bet aange durfd de Derde Orde voorloopig alleen op te richten voor mannen en jonge lingen. En het gevo.g? Zondagavond ontvingen 104 mannen en jongelingen het kleed van St. Franciscus! Derde Or de alleen goed voor vrouwen?!! Heden overleed tot o"ze 5 diepe droelheid, na een gedul- j dig lijden en na voorzien te zijn van do iaalsie H.H. 1 Sacramenten der Stervenden, onze gelietde Tante, Mejuffr. E CORNELIA KONING, Weii. van den Heei' G. BKANTJES, in den ouderdom van 84 jaar, i Assendelit. Jb. SCHAVEMAKER en Kinderen. Uitgeest. s Wed. P. H. BRANTJES f en Kinderen. Assendelft. j G. SCHAVEMAKER. E. SGHAVËMAKl'.R—Naam. f Uilgeesl, 30 Januari 1921, Hoeve „Vrijburg." Heden overleed, na een langdurige ziekle, doch ge duldig iijden, na voorzien le zijn van de H.H. Sacramenten der Stervenden, onze geliefde Echtgenoot, Vader, I Schuwd en Grootvader, de fieer JAN URSERfi Ki*.t in den ouoerdom van bijna 67 jaren. Uit aller naam Wed. J. URSEM—Jongkind, Kinderen en Kleinkinderen. I H.H Waard (Nd.), 31 Jan. 1921.

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1921 | | pagina 3