Gelukkig kon ten deze voornamelijk ook aan hen uit de omliggende steden eealft hulp geboden worden, welke dan ook niet is achterwege gebleven zij het dan ook het moet gezegd dat sommigen zich niet hebben ontzien daarbij praktijken uit te oefenen welke blijk gaven van grove heb- en zelfzucht, praktijken waar wij niet» dan verachting voor hebben en die wij steeds hebben gerangschikt onder de meest af keurings waardige. De lasten ons berokkend door gemis aan electriciteit, gas. brandstoffen, de be perking onzer vrijheid van bewegen in de avondu»en en nog zooveel andere bezwaren teveel om op te noemen, deze hebben wij gemeenschappelijk gedragen en thans, nu wij den tijd weer tegemoet gaan waarin een en ander tot het normale gaat terug- keeren. thans moeten wij erkennen, hoezeer wij daaronder ook gebukt zijn gegaan, wij bleven in onze eigen omgeving verre begenadigd boven andere streken in ons land. Wanneer wij ons vergelijken bij zoo talloos velen, die van huis en hof werden verjaagd, wier bezittingen werden afgenomen en daarvan wel weinig of niets meer zullen terugzien, dan mogen wij geenszins klagen, doch veeleer dankbaar erkennen, daarvoor en nog voor zooveel andere moelijkheden en rampen gespaard te zijn gebleven. Ik wil niet nalaten aan het slot van deze mijne bijdrage uiting te geven aan mijn diepgevoelden persoonlijken dank voor alle medeleven mij en mijn gezin in deze moeilijke oorlogsjaren en vooral tijdens mijn ambtelooze periode, betoond. Op zoo hartelijk welgemeende en bescheiden wijze zijn ons hulp en steun bewezen, welke ons de vele moeiten zoowel in stoffelijken als in geestelijken zin, waarvoor ook wij geens zins gespaard bleven, hebben verlicht en verzacht. Dank zij dit zoozeer gewaardeerd medeleven is het mij mogelijk geweest, behalve mijn niet geringe ambtelijke zorgen, ook die als gezinshoofd te trotseeren en te overwinnen. Zoowel het één als het ander heeff indrukken bij mij gevestigd, die tot in lengte van dagen dankbaar in herinnering zullen blijven. Laat ik eindigen met het uitspreken van mijn oprechte wensch, dat het ons allen gegeven zij door eendrachtig samenwerken, al datgene te bereiken, wat wij in het belang der gemeenschap noodzakelijk en mogelijk achtendat wij, geleerd uit het verleden, ons werk in dezen nieuw aangebroken tijd eensgezind en met één doel voor oogen aanvangen, n.1. de verbetering en de vernieuwing van alles wat daar voor vatbaar is, met over boord werpen van doellooze partijstrijd, waaraan voor heen zooveel kostbaren tijd en moeiten werden verspild. Geen haat en nijd. Laten wij trachten elkander te begrijpen en te waardeeren en de kansen, ons thans geboden, aangrijpen, niet alleen in uiterlijken vorm, doch ook in innerlijke gees telijken zin. Alleen dan, en dan alleen kan uit den geleden strijd nog voordeel worden getrokken, een voordeel, waarvan wij allen persoonlijk en gezamenlijk zullen kunnen profiteeren. Nederland in algemeenen zin herrijze, ook de gemeenten De Rijp en Graft. C. A. VAN STAVEREN, Burgemeester. 't Rijpertje herboren. En zoo ligt dan 't Rijpertje, wel in een zeer bescheiden formaat, voor u. De vrijheid van drukpers is er weer voor de verboden bladen. 27 September 1941 was de dag, waarop ons bevolen werd de uitgave te staken. Voordien werd be volen hun artikelen op te nemen, daarna verslapte het toezicht, zoodat er vrijwel niets meer opgenomen werd. Er uit! De geest deugde niet! „Papierschaarschte" was het motief van de opheffing. Zoodra er weer electriciteit is, de motoren weer draaien, dan gaan we over tot het gewone formaat. Tot zoolang moet u ons toestaan op dit formaat uit te komen. We zullen u als voorheen het locale nieuws brengen, onze correspon denten zijn .veer bereid mee te werken. Hetzelfde hopen we van de sportver slaggevers. zoodra er weer sport bedreven wordt. Advertentiën kunnen opgenomen worden. Men heeft gezegd, dat men het krantje in deze jaren miste, welaan dan, toont u het door abonné te blijven? De nieuwe lezers komen dan misschien vanzelf. Het halve kwartaal abonnementsgeld (25 ets.) tot 1 Juli a.s. wordt u door de bezorgers direct gevraagd. De vooruitbetaling is daarmee voldaan.

Rijper Courant | 1945 | | pagina 3