PLAATSELIJK NIEUWS De Rijp. Jubileum. Tijdens de Paasdagen 1945 herdacht de heer D. C. de Moes het feit, dat hij voor 40 jaren gekozen werd als kerkeraadslid der Evang. Luth. Kerk, alhier. Na afloop der kerkdienst op Zondagavond jl. werd hem door Ds. Th. Scharten namens de gemeente een schilderij aangeboden, voorstellende het interieur der kerk. De heef de Moes dankte de gemeente hartelijk, en hoopte, dat het hem gegeven moge zijn ook de 50 jaren vol te maken. De Rijp. Het bestuur van de Kano vereen. „De Argonauten"vergaderdeDinsdag5 Juni jl. ten huize van den heer van Dok, alhier. De statuten en het huishoudelijk reglement werd samengesteld. Zondag 10 Juni jl. maakten leden een tochtje naar het Alkmaarder Meer. Op het „Eiland" werd eenige uren gerust. Als steeds verliep ook deze tocht uitstekend. De .eisch van „te kunnen zwemmen" kwam, door opkomende wind, ook deze dag weerbaar voren. Zondag 15 Juli a.s. neemt het bestuur een „zwemproef,, af in het Noord-Hollandsch Kanaal bij Spijkerboor. Deze proef zal, voor haar leden en toekomstige leden bestaan uit25 m gekleed zwemmen, 100 m VRIJE slag en 25 m rugzwemmen. Een diploma zal bij voldoen uitgereikt worden. Inlichtingen bij den secretaris, den heer A. Smidt, Rechtestraat. Propagandiste. De Rijp.. In de ledenvergadering van het Nutsdepartement de Rijp op Woensdag jl.. werden de voorz. en de penn., t.w. de heeren Ds. W. A. Kastein en burge meester C. A. van Staveren, in hun functie herkozen. Het bestuur zal pogen Mary Poss een lezing te doen houden over Amerika. OOST-GRAFTDIJK. De huis aan huis collecte N.V.H. alhier heeft opgebracht f 561, Schermerhorn. A.s. Maandag zal de neutrale zangver. „Nieuw Leven" onder leiding van dhr Gerritse, uit Bergen zijn eerste zangrepetitie houden. Deze veren, werd vorig jaar opgericht, onder voorz. van dhr Slabbekoorn. De op richting kon niet officieel doorgaan, omdat men geen idee had aan te sluiten bij de Cultuurkamer. Elke Maandagavond wordt gerepeteerd van 810 bij dhr P. Freiture. Tot nu toe sloten zich ongeveer 60 leden aan. BEEMSTER. Feestavond Ned. Binnenl. Strijdkrachten. Zaterdagavond, 9 dezer, had in 't „Heerenhuis" 'n feestavond plaats, aangeboden door 't strijdend-gedeelte van de N.B.S. in deze gemeente, aan allen, die hebben medegewerkt om de N.B.S. te helpen, op welke wijze dan ook, in't voormalige ondergrondsche werk. De sprekers van deze avond waren de plaatselijk commandant, de heer J. Bouman, de plaatse lijk commandant strijdend gedeelte, de heer De Booy, Burgemeester Ninaber en de heer Jacobs, commandant in district IV van de N.B.S. Zij dankten de werkers en vooral de gevallenen voor 't vaderland. Al met al was het'n geslaagde avond. DISTRIBUTIE-NIEUWS Mededeeling in District Amsterdam* Waaronder ressorteeren de Distributie-kringen De Rijp en Beemster. Geldig tot 23 Juni 1945. Bon 25 - 125 gr. boter (koopbon bij bestelbon 13). bon 27 - 100 gr. kaas (koopbon bij bestelbon 14). bon 32 - 50 gr. zout. bon 34 - 50 gr. zeep. bon 33 - 2 kg aardappelen. Bon 36 moet worden ingeleverd bij de groentenhandelaren. Bon 35 voor visch bij de slagers. De zelfverzorgers moeten de volende bonnen NIET gebruiken: Week 3—9 Juni: brood 01, 02, 03, 17 en 18; vleesch 05, 06, 07 en 19; Melk B468 (noodkaart) en A 03, A 04, B 03, C 07 (inlegvel); aardappelen 11 en 20. Week 10—16 Juni: brood 21, 37, 22 en 38; vleesch 23, 39 en 24; melk 31 en R 7; aardappelen 30 en 40. Inlevering na oproeping door het distributie-kantoor, Mededeeling in District Alkmaar (w.o. Schermerhorn). Geen opgaaf ontvangen. Correspondentie. Post-verzending. Wij verwachten van hen, die het Rijpertje ten onrechte ontvangen, dat zij door „retour De Rijp" op het bandje te schrijven, het krantje weer in de brievenbus zullen werpen. Anders is het niet mogelijk, na 4 jaar onderbreking 'n zuivere administratie samen te stellen. DE UITGEVER.

Rijper Courant | 1945 | | pagina 2