met een bril van Kuin ziet U toch beter! Gragt, die de entre-acte muziek verzorgde met zijn prachtige pick-up en mooie platen verzorgde ook de dansmuziek, terwijl ook Hans Keuning een deel hiervan voor zijn rekening nam. Nu deden de Engelsche dansen opgeld. Dhr van Dok leidde later, wat deanimo nog verhoogde. Het was 1 uur, voor we het merkten. Burg. van Staveren had voor dit doel verlenging van het sluitingsuur toegestaan. Het resultaat bleef niet uit. De baten bedroegen met de verloting mee f 268. Het was een echt gezelllige vooroorlogsche feest-avond, welke ONTspanning bracht. Oost-Graftd ijk. Aan het einde der vorige week zijn onze plaatsgenooten Jaap Dubbeld en Lammert Kwakkel behouden uit Duitschland gearriveerd. Groot was de vreugde in hunne woningen en overgroot de belangstelling-van de zijde der dorpelingen. Jaap en Lammert en familie, hartelijk gefeliciteerd. A.C. Schermerhorn. Alhier is een R.K. zangvereeniging opgericht. Een bestuur werd samengesteld. Publicatie: Om te mogen optreden, zijn werk ten toon testellen of te publiceeren, dient thans ieder kunstenaar in het bezit te zijn van een voorloopige vergunning, afgegeven door den Militairen Commissaris. Deze bepaling geldt ook voor bands, orkesten, tooneelvereenigingen enz. Om moeilijkheden te voorkomen, dient iedere zaalhouder zich er van te overtuigen of de bij hem optredende artisten van deze vergunning zijn voorzien. Aanvragen in te dienen bij het Militair Gezag, District Alkmaar, Sectie XIV. (adv.) Distributiekring De Rijp. Giften Roode Kruis voor kinderen geboren na 1 Januari 1944. De leider van de distributiedienst maakt bekend, dat aan bovengenoemde kinderen, wonende in de gemeente De Rijp op vertoon van hun distributiestamkaart en het E-inlegvel twee pakjes kindermeel verstrekt zullen worden bij den heer A. Pilkes. Toeslagkaarten voor bijzondere arbeid. De uitreiking toeslagkaarten voor bijzondere arbeid vindt de volgende week plaats. Voor de tijden van afhalen verwijzen wij U naar de biljetten, die op de bekende plaatsen zijn opgehangen. Uitgereikt" wordt voor vier weken (10 Juni7 Juli '45) per persoon per week 1200 gram brood en 2000 gram aardappelen. Boter of Vet. Op bon 44, aanvankelijk aangewezen (week 1723 Juni) voor 125 gr. margarine, kan gekocht worden 125 gr. boter, voor zoover bij de winkeliers voor- radig of 100 gr. vet bij de slagers. CORRESPONDENTIE. De post-abonné's, die nog niet gireerden, verzoeken we de kosten ad. f 1,50 tot 1 Jan. '46 of f 2.70 tot 1 Juli '46 per postwissel te doen toekomen. JPHEDIKBE UB TEN Zondag 34 Juni De BIJp NedHervormde Gem. s Avonds 7 uur Ds. W. A, Kastein Doopsgezinde Gem 8 Morgens 10 uur Ds. Keuning Doop Ev. Luthersche Gem. Morgens 10 uur Ds. Th. Scharten Jr Gereiorm. Gem 8 Morgens 10 uur en s midd. 3.30 uur Leesdienst Grait NedHervormde Gem. geen dienst Doopsgezinde Gem Noordeinde van Qraft geen dienst Oost-Graftdyk geen dienst Ned. Hervormde Gem. Groot-Sohermer 8 Morgens 10 uur Ds. F. Bobeldijk Driehulzen geen dienst Zuid-Sohermer 8 Morgens 10 uur Ds. W. A. Kastein Deemster 8 Morgens 10 uur Ds. Doorenbos Soh erm erh orn Ned. Herv. Gemeente geen dienst Gereformeerde Kerk. g morgens 10 uur en 8 middags 3 uur Ds. R. Koolstra Hec beste is slechts goed genoeg

Rijper Courant | 1945 | | pagina 2