met een bril van Kuin ziet II toch beter DANSEN sparen Coöp. Spaar-en Voorschot- bank.Defiijp' G.A.te de Rijp in caté van der Oord Drogisterij A. Kuin Leert uw Kinderen deelgenomen aandebetrouwbaar- heidstocht, welke door de vereen. „De Stormvogels'' uit Koog a/d Zaan was uitgeschreven. Aan deze tocht deden 145 kano's mee. Het was een prachtig ge zicht al deze kano's te zien varen. DOST-GRAFTDIJK Met leedwezen werd hier het bericht vernomen, dat in Febr. in Duitsche ge vangenschap is overleden Ds. A. Keuter, oudste predikant der Doopsgezinde Ge meente te 's Gravenhage, die hier in 1917 zijn ambtelijke loopbaan begon. Intusschen diende hij de gem Twisk. A'bbekerk en Akkrum. Nimmer werd echter door hem het contact met zijn eerste gemeente verbroken. Af en toe kwam hij hier in zijn vacantie nog eens een preekbeurt vervullen, voor laatst in Sept. '48. Zijn nagedachtenis zal bij zijn vrienden in dankbare herinnering be- waaid blijven. De post in moeilijkheden Het is de posterijen gebleken, dat vele niet-rechthebbenden op den een of andere manier in het bezit zijn gekomen van postzakken. Daar de posterijen een tekort aan postzakken hebben, hetgeen een belemmering be- teekent van het regelmatige postver keer, worden diegenen, die een post zak in hun bezit hebben, verzocht deze zoo spoedig mogelijk aan het plaatselijk postkantoor in te leveren. Indien ieder hieraan medewerkt, kun nen strafvervolgingen achterwege blijven. Advertentiën Ondertrouwd: Anthonie van Petten en Geertje de Groot Huwelijksvoltrekking 26 Juli '45 Starnmeer 448 De Rijp 132 13 Juli 1945 Toekomstig adres: Starnmeer 448, post De Rijp Inplaats van kaarten Ondertrouwd Gerard Klinkhamer en Trien Bloem De huwelijksvoltrekking zal plaats vinden 26 Juli 1945, n.m. 2 uur te Wormer De Rijp Oost-Knollendam 12 Juli 1945 Thuis15 Juli, Rechtestraat 172, De Rijp 22 Juli, Oost-Knollendam 5152 T ekomstig adres: Rolderspad, De Rijp Ondertrouwd: Willem Dubbeld en Trijntje Kluft Huwelijksvoltrekking 26 Juli 1945 Oost-Oraftdijk, 12 Juli 1945 Teekent nn nog in op de WINKLER PRIÏS' algem. encyclopedie Na 1 Augustus worden nieuwe (minder gunstige) voorwaarden vastgesteld Contant f 240 Termijnbetaling f 270 Boekh. Hoogcarspel, de Rijp Het beste is slechts goed genoeg: De Rijp Bij ons vertrek naar den Helder, groeten wij allen, vrienden, ken nissen en bekenden Fam. Sprengers De Rijp, Juli 1945 Voor de overgroote blijken van belangstelling, die ik mocht on dervinden bij mijn thuiskomst uit Duitschland, betuig ik allen, vrien den en kennissen, ook namens mijn ouders, mijn hartelijke dank W. van der Hoff West-Orafldijk, Juli 1945. Hiermede betuigen wij,, mede namens onze kinderen, onze har telijke dank voor de vele blijken van belangstelling, bij ons 25 jarig huwelijksfeest ondervonden. C. Nap D. Nap Koster Driehuizen, Juli 1945 Allen, die iets te vorderen hebben van verschuldigd zijn aan of borgtochten onder zich hebben, geteekend door den Heer Adrianus Boots Gz., gewoond hebbende Ie de Rijp en aldaar overleden 8 Juni 1945 worden verzocht daarvan opgaaf of betaling te doen vöör 1 Augus tus 1945 ten kantore van notaris Luijckx te de Rijp Het bureau voor roerende goederen voor de Rijp en Q-aft deelt mede, dat AANGIFTE behoort te geschieden van roe rende goederen, die behooren aan hen, die om politieke redenen van hun vrijheid zijn beroofd. Vooraardappelsproeien Koper Oud-Beijerland Fusikrimp-extra Koper-Bayer uit voorraad leverbaar N.V. „Trio", Hoorn, Tel. 4812 Bestellingen kunnen worden opge nomen Rechtestr. 212, De Rijp Burgemeester en Wethouders van DE RIJP wenschen te ver huren een stuk tuingrond genaamd „Het Drilveld", geduren de het tijdvak van 1 Aug. 1945 tot 31 December 1946, voor de som van f 60. Gegadigden gelieven hun aan vragen in te zenden aan den burgemeester vóór 20 Juli a.s. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, C. A. van Slaveren De secretaris, J. Dalenberg De ingedeelden bij de Luchtbe schermingsdienst De Rijp Graft worden verzocht de materialen, welke onder hun berusting zijn, zooals armbanden, kaaiten enz. in te leveren op Woensdag 18 Juli a.s. Voor De Rijp, Graften Noordeinde van Graft In kantoor Waaggebouw te De Rijp van 2 3 uur Voor Oost- en West-Grafldijk in café Kramer van 3.30 4 uur Hootd L.B.D. De Rijp Graft De Rijp, 12 Juli 1945 WIE heeft in het Weeshuis ie Graft nog een wieg staan? Bij niet-terughalen gaan deze wiegen aan de H.A.R.K. M. Labree In verband met de te verwachten Petroleum-distributie maak ik mijn cliëntele bekend, dat zoodra ik bevoorraad ben, U zoo spoedig mogelijk van petroleum hoop te voorzien. Aanbevelend, Wed. F. Hottentot Oostdijkje De Rijp Gevraagd Dagmeisje hij L. Bruin Pz Noorrieinde van G atr Zoodra er weer fiims zijn: Laat Kuin ze ontwikkelen en Uw afdrukken maken zult tevreden zijn! De Rijp Gevraagd: meisje 15 èt 16 jaar, goed loon, beste kost en Zondags vrij, voor dag of dag en nacht of Werkster, 2 da gen per week. P. Broertjes Pzn., Grootschermer A 29 Verloren: een paar schoentjes van een kind van drie jaar, tegen belooning terug te bezorgen bij J. de Haan, Wesi-Grafidijk Voor aardappelsproeien Koper-vitriool en Sproeikalk uit voorraad leverbaar N.V. „Trio", Hoorn, Tel.4812 Bestellingen kunnen worden opge nomen Rechtestr 212, De Rijp tijdens de kermis op 15, 16 en 17 Juli - Schermerhorn Aanvang 3 u. Pauze 6—7 u. Heden verkrijgbaar in ieder kwantum ter bestrijding van alle onkruid en voor het doodspuiten van aardappellof Rechtestraat De Rijp Laat ze, bij een inlage van f 2.—, een spaarbusje en spaarboekje aanvragen bij de Kantoor: OOSTEINDE 110 Geopend: Dinsdag- en Vrijdagavond van 79 uur En verder bij aanwezig zijn

Rijper Courant | 1945 | | pagina 2