Kroosscbouw i. KIIIK - Drogisterij - Optiek - Fotografie - de lijp schouw prima rookvlees JOH. STOOP MAANDAG 1 OCTOBER A.S. weer de gehele dag geopend zal zijn CANDIDAATSTELLÏNG. DE CANDIDAATSTELLÏNG Bodedienst R. SP AARMAN hervat worden schurftbehandeling Pa. Slot Zoon Familie-berichten 6 October hopen onze geliefde ouders Gerard Knin en Grietje Bak hun ^/«-jarige echtvereniging te herdenken Hun liefhebbende kinderen, Oré Annie Jantje GRAFT N.E., September 1945 Op 4 October a.s. hoopt onze geliefde Man en Vader A. F. Vredevoort, de dag te herdenken, dat hij voor 25 jaar in dienst trad bij de Firma Wessanen en Laan te Wormerveer O. Vredevoort—van der Meer en kinderen De Rijp, 29 September 1945 Langs deze weg betuigen wij onze hartelijke dank aan buren en vrienden en ook dank aan Ds. Kastein voor zijn troostvolle woorden na het overlijden van onze innig geliefde Vrouw en Tante Aagje Ooms Grootschermer: P. Broertjes Wormerveer: G. Kan A. Kan Ooms en kinderen Grootschermer, Sept. 1945 Hiermede betuigen wij onze hartelijke dank aan het bestuur van de afd. West-Graftdijk van de Bond voor Staaispensionnering voor de genotvolle avond en het f|jn onthaal, hen toebereid; Oudjes van West-Graftdijk. West-Graftdijk, September 1945 Advertentiën Dijkgraaf en Heemraden van het Heemraadschap „DeEilands- polder" brengen ter kennis van belanghebbenden, dat de over het bepaalde bij de artikelen 7 en 10 van de keur voor dit Heemraadschap, afgekondigd op den 13en Februari 1941, zal wor den gehouden op Vrijdag 26 October 1945. GRAFT, 22 September 1945. Dijkgra af en Heem raden voornoemd, De Dijkgraaf, J. KAAIJ. De wnd. Secretaris, J. C. DUIN. Vanaf lieden wederom verkrijgbaar op de vleesbon Rechtestraat 25 - de Rijp Tot ons en zeker ook tot Uw genoegen delen wjj U liierbjj mede, dat ONZE ZAAK met ingang van en wel: 's morgens van 9 12.30 uur en des middags van 25 30 uur Dijkgraaf en Heemraden van het Heemraadschap „DE EILANDS POLDER" brengen ter openbare kennis, dat op 17 October 1945 zal plaats hebben voor de verkiezing van: twee Heemraden en drie Hoofdingelanden. Op dien dag zal de Dijkgraaf van 10—1 uur in het vergader lokaal bij VAN TRUIJEN te GROOTSCHERMER zitting houden lot het in ontvangst nemen tegen afgifte van ontvangbewijs van schriftelijke opgaven van candidaten. Elke opgaaf moet onderteekend zjjn door tenminste 10 stemge rechtigde ingelanden. Elke opgaaf mag slechts ééncandidaat bevatten; voor Heemraad en Hoofdingeland moeten afzonderigke opgaven ingeleverd worden, bevattende de naam, de voornamen en de woonplaats van den candidaat en van elk der onderteekenaars. Bij elke opgaaf moet worden overgelegd een schriftelijke ver klaring van den candidaat dat hij in zijn candidaatstelling bewilligt. Elke opgaaf moet door één der onderteekenaars persoonlijk worden Ingeleverd. Formulieren zijn verkrijgbaar bij den wnd. secretaris. GRAFT, 22 September 1945. Dijkgraaf en Heemraden voornoemd, De Dijkgraaf, J. Kaaij. De wnd. Secretaris, J. C. DUIN. de Rijp Middenbeemster Amsterdam v.v. De dienst zal de volgende week te beginnen des W oensdags en Vrjjdags Gevraagd: 2 arbeiders (bieten rooien) 1 arbeider (voor langere duur) 2 jongens (uien afstaarten) Gebr. van Baar, Wormerweg 1, Beemster. Gevraagd een smidsleerling en een hoefsmidsleerilng Verzoeke de H.H. paarden- houders de HOEFIJZERBONNEN direct in te leveren Firma T. BRUNTINK, De R«p A.a Dinsdag 3 OCTOBER wederom gelegenheid tot in het Weeshuis te Graft, 9 uur levert weer alle kratten en kisten GEVRAAGD: een leerling om in 't vak te worden opgeleid In de drukkerij van dit blad Weggelopen een wit hondje met brpine oren, luisterende naar de naam van Tommy Te bezorgen Stoop, Qraft Hij, die gebruik gemaakt heeft van een meetlint uit de schuur van Matzer, wordt verzocht dit omgaand terug te bezorgen bij D. Ent, Oosteinde, de Rijp WIE RUILT: een paar pumps schoenen, z. g.a.n., maat 41, voor 41 of 42 lage hak. Jac, Roelofsen Pzn., Dorpsstraat 81, Graft Wie in aanmerking komen voor textielgoederen De distributie van textielgoederen is' sedert kort op bescheiden schaal hervat. Het algemeen standpunt bij de thans ingetreden distributieperiode is, dat wat de distributie van kleding betreft in de eerste instantie aan oorlogsge troffenen alle mogelijke hulp moet worden geboden, waarop zij, in ver band met de door hen voor het al gemeen gebrachte offers, rechthebben, terwijl in de twede plaats zoveel mogelijk moet worden voorzien in de behoeften van hen, die al zijn zij geen directe oorlogsgetroffenen in den zin van wat men als regel daaronder ver staat, toch zodanig onder de oorlogs omstandigheden hebben geleden, dat zij met bovengenoemde categorie gelijk kunnen worden gesteld. Zij die meenen onder bovengenoem de categoriën gerekend te kunnen worden, moeten zich wenden tot de plaatselijke distributiedienst. De distributiedienst reikt, indien daartoe aanleiding blijkt te bestaan en de beschikbare hoeveelheid textiel zulks toelaat, de noodige textielpunten uit. Met de punten dient betrokkene zich te wenden tot een winkelier, al waar de goederen waarvoor punten zijn verstrekt, voorradig zijn. Indien de goederen naar wens van den be trokkene kunnen worden geleverd, geeft de winkelier een bereidverkla ring af met een geldigheidsduur van een week, welke ten spoedigste aan den distributiedienst moet worden voorgelegd, teneinde deze te doen waarmerken? Met deze verklaring, die, doordat zij door den distributiedienst is afge stempeld, de waarde heeft gekregen van een aankoopvergunning, en met de verstrekte punten wendt betrok kene zich tot de winkelier, die de bereidverklaring heeft afgegeven en die nu de goederen mag afleveren'. Voor het aanvragen van huishoud en woning-inrichting textiel-artikelen, hetgeen uitsluitend door directe oor logsgetroffenen kan geschieden, kan het publiek zich eveneens tot de distributiedienst wenden. Hierbij moet worden overgelegd,' n bewijs, dat de woning betrokken is en eventueel een huurcontract of huurkwitantie. De distributiedienst bepaalt voor welke artikelen de aanvrager in aanmerking komt en verstrekt hem een opgave van deze artikelen. De aanvrager moet vervolgens trachten een bereid verklaring van de detailhandel te verkrijgen. Indien deze bereidverkla ring kan worden overgelegd, •geeft* de distributiedienst een aankoopver gunning af. Hiermede kan de betrok kene zich dan in het bezit stellen van de goederen. De volgende categorieën van per sonen kunnen eveneens een aanvraag voor textielgoederen bij de distribu tie-diensten indienena.s. moeders 3 maanden voor de vermoedelijke datum van bevalling'; personen, die in een klooster tredenpersonen, die in een sanatorium of ziekenhuis moe ten worden opgenomen; personen, die in een zenuwinrichting moeten worden opgenomenlijders aan een besmettelijke huidziektebedlegerige patiënten, lijders aan bedwateren; personen, die door brand of diefstal getroffen zijnzij, die uit een gevan genis worden ontslagen; zij, die in een voogdij-inrichting, werkinrichting of opvoedingsgesticht worden opge nomen of zijn ontslagen; ontslagen leden van de Irene Brigade; lijders aan een rheumatische ziekte en zieken. Al deze personen kunnen een aan vraag bij de distributiediensten in dienen onder overlegging van deug delijke bewijsstukken, alsmede een bereidverklaring van een winkelier, dat hij het aangevraagde uit voorraad kan leveren. In verband met de zeer slechte positie op het gebied van werkkleding is het slechts mogelijk 'n zeer klein gedeelte van de arbeidende klasse van werkkleding te voorzien. Alleen bedrijven, die werkzaam zijn bij de wederopbouw van ons land en kun nen worden gerekend tot de zware industrie, zoals o.a. de scheepsbouw bedrijven komen daarvoor in aan merking. Ook deze bedrijven zullen zich echter met een relatief kleine toewijzing moeten behelpen. De be drijven moeten voor hun arbeiders een aanvraag indienen. Verder komen voor werkkleding in aanmerkingchirurgen, die niet verbonden zijn aan een ziekenhuis; aspirant-leerling verpleegsters, leer ling verpleegsters en kraamverzorg sters kellners, serveuses, enz. in Rijkshorecabedrijven Al de vermelde bijzondere gevallen zowel voor onder- of bovenkleding als voor werkkleding komen slechts bij uiterste noodzaak in aanmerking voor textielgoederen. Distributie-kring de Rijp Het afhalen van formulieren voor textiel en schoenen is weer gelijk als voorheen, de eerste 10 dagen van iedere maand.

Rijper Courant | 1945 | | pagina 2