Dp Coöp. Roergnluonbank t De Rijp' JEütechtestraat 74, te DE RIJJP 2'/2 0/o Spaarcertificaten, 3 °/o Grootboekschuld 1946 No. 1622 Zaterdag 12 Januari 1946 37e Jaargang Coucawt voor de Rijp, Graft, Noordeinde, Oost- en West-Graftdijk, Zuid- en Noord-Schermer, Geemster, Schermerhorn en omstreken Uitgever Drukkerij G. J. Hoogcarspel De Rijp, Telefoon 1 Abonnementsprijs 50 cents per 3 maanden bij vooruitbetaling franco per post f 2,40 per jaar plus incasso-kosten Losse nummers 5 cent Verschijnt wekelijks Advertentieprijs: 10 cenls per galjard regel, minimum f 1.— Inzenden tot uiterlijk Donderdagavond 0 uur ZUID- EN NOORD-SCHERMER Raadsvergadering Vergadering van de tijdelijke gemeenteraad, van Zuid- en Noord-Schermer, op 4 Januari j.l. Aanwezig alle leden; de heren: Jb. Boekei, J. Hartog, Jb. Heinis Mz.,K. Schermerhorn, Wijb. Scher merhorn, T. Vaalburg, F.Wiedijk. Voorzitter de heer T. Vaalburg, wd. burgemeester. Hij heette allen hartelijk welkom en wenste hun een goed 1946 toe en hoopte op aangename samen werking in het belang der ge meente, Notulen der vorige ver gadering werden gelezen en on veranderd vastgesteld. Volgde vaststelling schoolgeld heffing, welke nu weer volgens voorschrift van Ministerie van Bin nenlandse Zaken moet worden geheven. Punt 4, betreffende kas geldlening, goedgekeurd. Hierna kwam aan de orde verbetering oprit bij de brug te Driehuizen. Hiervoor was een plan gemaakt door den opzichter xan de Scher mer. Begroting ongeveer f 2700 Na diverse besprekingen werd besloten dit werk uit te laten vnp. ren. Het zal worden aanbesteed. Punt 6 Maken ophaalbrug, ter vervanging der rolbritg Ook hier was door den zelfden heer een plan met begroting opgemaakt. (Een zeer goed, mooi plan. ver slaggever.) Kosten ongeveer f4600. Hierover werd nogal gediscusieerd en werd besloten dit punt tot een volgende vergadering aan te hou den. Nu volgde behandeling der begroting. Deze werd vastgesteld, zoo als hij werd aangeboden. Tot lid der bibliotheek werd nog aan gewezen; mej. A. Weiman, te Drie huizen. Verder werd besloten, zodra de materialen hiervoor zijn te krij gen, het Zuideinde van een ge sloten wegdek te voorzien. Iets wat wei zeer nodig Is, gezien de ellendige toestand van thans. Ver der ging de raad in comité, be treffende onderwijszaken. Hierna sluiting. Dozen luxe Post f 2.50 Boekhandel G. J. Hoogcarspel Aanvullende bonnenlijst van 6 t/m 19 januari '16 Bonkaarten KA, KB, KC 601 564 260 gr. jam 555 1 kg aardappelen A 55 1} lieer melk B 55, C 55 3 liter melk B 56 1 kg aardappelen Bonkaarten KD, KE 601 64 9 250 gr. jam 660 5 liter melk 651 1 kg aardappelen Tabakskaarten enz. T 08 2 rants. tabaksartikelen (geen import-sigaretten) V 08 100 gr. choc. of suikerwerk X 08 100 gr. choc. of suikerwerk DE RIJP Daar ligt het mooie dorp de Rijp geschilderd tegen blauwe luchten. Door kleur en lijn, wat leed w'ook duchten, Een schoonheid «nor pik hart !e g'ïp. En boven haar een grootse sloet van wolken en bene'n de stromen Die van haar gaan en tot haar komen, Weerspiegelend haar stille voet. En als heur hart, de grote Kerk, Bewarend voor dit roemloos heden d'Herinnering aan een rijk verleden Aan stoere mannen, strijd en werk. Hoe lieflijk uit haar kleurenbron Dat rood en groen en geel gewemel. Haar blijheid heeft het van de hemel Haar schoonheid heeft het van de zon! J. Kostelijk—Bom Herfst 1944 Bovenstaand fijn gedichtje werd door mevr. J. KOSTELIJK—BOM de Rijp, op keurige wijze gedeclameerd op de feestavond van de buurtvereniging Oosleinde op 3 November 1945. We kregen van haar vergunning het in het Rijpertje te plaatsen. Het grotere formaat geeft de mogelijkheid, dat wij nu dit mooie gedichtje direct opnemen. roept U op tot inschrijving op geheel of gedeeltelijk uit geblokkeerd tegoed, en op Wij helpen U met Uw inschrijving en geven nadere inlichtingen. U gelieve hiervoor formulieren en spaarboekjes mede te brengen. Speciaal zitten wij hiervoor op: Dinsdag 15 Januari van 4—6 uur n m. Dinsdag 22 Januari van 4—9 uur n.m. Dinsdag 29 Januari van 4-9 uur n.m. Dinsdag 5 Februari van 49 uur n.m. U komt bij voorkeur op een dezer dagen I Uitknippen en bewaren s.v.p. HET BESTUUR. De kassiers danken bij deze gelegenheid voor de ontvangen brand stoffen. Voor verdere giften houden we ons aanbevolen. De kassiers. Bovengenoemde bonnen kunnen reeds op Vrijdag 11 lanuaii '46 a.s. van des middags 12 uur af worden gebruikt, met uitzondering van de bonnen voor vleesch, melk en aardappelen, waarop eerst met ingang van Maandag 14 Ja nuari mag geleverd worden. Op bon 555 wordt 1 kg aard appelen voor personen van 4 jaar en ouder beschikbaar gesteld. Gerekend wordt, dat dit door de weersomstandigheden tljdelijkzeer lage rantsoen uit de eerder ver strekte wekelijkse voorschotten met 2 kg kan worden aangevuld. Bon F 04 voor sinaasappelen Het centraal distributiekantoor deelt mede, dat behoudens de hieronder vermelde uitzonderin gen het publiek op 9, 10 en 11 Januari bon F 04 der fruitkaart bij een handelaar in groenten en/ of fruit moet inleveren. Op dezen bon zullen t.z.t. 500 gram sinaas appelen beschikbaar worden ge steld. Lever niet alle melkbonnen gelijktijdig in Zoo nu en dan komt het voor, dat een melkslijter niet alle melk op de In genomen bonnen aflevert. De oorzaak hiervan is niet gelegen in melktekort, maar in het feit, dat deze melkslijters hun z.g. werkvoorraad op onjuiste wij ze hebben ingeteerd. In dergelijke ge vallen moet het publiek de ingelever de bonnen terugverlangen tot een aan tal, dat overeenkomt met de niet afge leverde hoeveelheid melk teneinde op deze bonnen bij een anderen melkslij ter melk te betrekken. Ter voorkoming van dergelijke moeilijkheden kan het voor grotere gezinnen aanbeveling ver dienen om at te stappen van de ge woonte alie melkbonnen van het gezin aan het begin van de week in te leve ren. Vroeger bestond dit voorschrift, omdat de melkslijters toen niet over een werkvoorraad beschikten endaar- om de bonnen vooraf bij de melkin richting moesten inleveren. Nu de melkslijters voorschottoewijzingen ont vangen, is dit laatste niet meer noodig en kan men de inlevering der bonnen van het gezin over de week verdee- len. Steeds moet men echter aflevering verlangen van de totale hoeveelheid waarop de bonnen recht geven. Distributie-kring de Rijp Uitreiking bonkaarten KA 602 tm. KE 602 en LA 602 tm LE 602, uitsluitend aan niet-zelfverzorgers Uitreiking vindt plaats tegen inneming van de bonnen A tm E 23 van de in legvellen GA tm. GE 508. Uitreiking te de Rijp. DistiibutiekantoorMaandag 14 Jan. 9—12 en'1.80—3 de Rijp. Donderd. 17 januari 9—12 uur Graft, en 1,80—8 uur Oost en West-Graftdijk. Uitreiking te Akersloot Gebouw iaghthayenn?nsdae 15 lan v—ia tn I.tfü—3 uur Akersloot. Uitreiking Zuidervaart. Café van Saase: Woensdag 16 Jan. 9—12 u, omg. Akersloot enStarnmeer. Uitreiking Groot-Schermer Café Kay: Woensdag 16 Januari van 2—4 uur Zuid en Noord-Schermer. Zie voor verdere bijzonderheden de biljetten. Reo-nieuws Daar de bonden alle wedstrij den voor Zondag 6 Jan. Vrijdag reeds hadden, afgelast is er niet gespeeld. Het was wel erg jam mer want de vorst was Zaterdag al afgelopen, en vele terreinen wa ren Zondag in staat geweest om er op te spelen. Ik heb me er zelf tenminste van overtuigd, en ben tot de conclusie gekomen, dat er wel eens op slechter ter reinen gespeeld is. Zodoende is er weer een verloren Zondag ge weest. Wel etg jammer, want Reo 1 moet nog 13 wedstrijden spelen. En als het nu weer on verwachts begint te vriezen en er wordt enige Zondagen achter el kaar niet gevoetbald en de heren trainen niet, zakt ook het spel peil heel hard. Hiervan zijn we vroeger reeds meermalen de du pe geworden. Jammer, dat de le den dit zelf niet inzien, anders zou er zeker niet één Reo-lid ont breken op de Oymnastiekavond. Het bestuur van deze vereniging bestaat uit de volgende heren: voorz. P. v. d. Gragt; secr. A. Kruiswijk; penn. Tinus Hoek en de heren J. Blokdijk en G. Ver donk. Leider is de heer J. Com mandeur. Het schoollokaal is er erg geschikt voor en het gaat er heel gezellig toe. Reo-leden die nog nooit geweest zijn, neemt eens een kijkje en ge kunt uzelf overtuigen van het nut van deze treining. De sportverslaggever.

Rijper Courant | 1946 | | pagina 1