DE NIEUWE BOND No. 1623 Zaterdag 19 Januari 1946 37e Jaargang JUj^cc Coucohk voor de Rijp, Graft, Noordeinde, Oost- en West-Graftdijk, Zuid- en Noord-Schermer, Beemster, Schermerhorn en omstreken Uitgever Drukkerij Q. J. Hoogcarspel De Kijp, Telefoon 1 Abonnementsprijs 50 cents per 3 maanden bij vooruitbetaling franco per post f 2,40 per )aar plus incasso-kosten Losse nummers 5 cent Verschijnt wekelijks Advertentieprijs 10 cents per gai)ard regel, minimum f 1.— Inzenden tot uiterlijk Donderdagavond 6 uur ZUID- EN NOORD-SCHERMER Het was <>ird 1943 ds* de ge meente Zuid- en Noord-Schermer toegevoegd werd aan de rij van plaatsen, waar het ambt van bur gemeester vacant was.Thans,ruim 2 jaar later kwam het bericht, dat bij koninklijk besluit van 9 Januari 1946, nr. 6, met ingang van 16 Januari is benoemd tot burgemeester dezer gemeente de heer W. J. Driessen. Wij waren in de gelegenheid de nieuwbenoemde burgemeester eni. ge vragen te stellen en wij ontle nen daaraan het volgende. De heer W. J. Driessen is ge boren te Spanbroek op 22 Juni 1903 en is derhalve 42 jaar oud. Hij is gehuwd en'heeft 1 kind. De heer Driessen was tot op he den Directeur van het bureau voor sociale zaken der gemeente Cas- trlcum en tevene wnd. gemeente secretaris aldaar. De heer Dries sen is geen onbekende op het gebied der gemeente-administra tie. In het jaar 1930 slaagde de nieuw-benoemde burgemeester voor het diploma gemeente-admi nistratie. Evenals vele anderen is ook hij opgeleid door den heer J. J. Roovers, oud-gemeente-secretaris van Amsterdam. Wij vroegen of de nieuw-be noemde burgemeester nog bepaal de interesse had voor een of an dere zaak. Zijn antwoord was, dat hij zich bijzonder interesseerde voor den veeteelt, land- en tuinbouw. De heer Driessen bezat zelfs in Cas- tricum een eigen proefiuin, waar hij experimenteerde methetelec- tris snijden van andijvie. De boeren uit Castricum zien de heer Driessen dan ook ongaar ne vertrekken. Met raad en daad stond hij de boerenbevolking ter zijde. Het verheugt ons zeer, dat wij thans een burgemeester krijgen, die weet wat het leven en stre ven is van de boerenbevo'kHg. De echtgenote van den heer Driessen, die uit Weslzaan afkom stig is, komt uit een gezin van boeren, zodat ook zij als burge meestervrouw de zekerheid kan geven de juiste "vrouw" op de juiste plaats te zijn. Tenslotte deelde de nieuwbe noemde burgemeester mede, dat hij bij geen politieke partij aan gesloten is. Boven de partijen uitstaande is het zijn enig streven de belangen der ingezetenen naar beste vermogen te behartigen. Delen wij tenslotte nog mede det de heer Driessen sedert 1933 kerkvoogd der Ned. Herv. ge meente te Castricum is. Mogen wij besluiten met de wens uit te spreken, dat de heer Driessen een persoon mag blijken Het ideaal voor ogen de werkelijkheid begrijpen... Donderdag 10 Januari was hef 26 jaar geleden, dat door de ra tificatie van het Verdrag van Versailles de Volkenbond in wer king trad de Woensdagavond te voren gaf Qeorge VI een feest banket, het eerste na 7 jaar, en de dag daarop was de eerste ver gadering van de „United Nations Organisation (deU.N.O.),devoort- zetting van de oude Volkenbond. De voorzetting? Volgens velen wèl. En als zij die dit menen het over de voortzetting hebben, dan bedoelen zij daaarmede, dat zij, die het in het lnstitunt te Oenève voor het zeggen hadden, er hun nationale belangen behartigden in plaats van de belangen der Statengemeenschap waartoe zij vrijwillig waren toe getreden. Zal de U.N.O. hetzelfde te zien geven? Wij zullen^moetenafwach ten, hadden wij bijna geschreven. Maar afwachten is een lelijk ding. Afwachten betekent niets doen; het betekent, het werk aan ènderen overlaten en gelaten de weg gaan, die die anderen ons wijzen en waarlangs zij ons leiden. En nu was de weg, waar an deren ons langs hebben geleid, de laatste jaren, niet de beste... De onverschilligheid, het scep ticisme, de laatdunkendheid waar mede de nieuwe organisatie wordt ontvangen, is dan ook te verklaren bij de „afwachters" te begrij pen, te verdedigen is zij niet, omdat afwachten in dezen tijd beteekent, dat men het wei en wee van zichzelf, van zijn naasten en van zijn medemensen legt in handen van anderen. Zo'n afwach- ter is als een lijdzame koe, die zich willoos zowel ter slachtbank als ter bekroning naar een vee keuring laat voeren... Het is waar, dat de grote mo gendheden zich de grootste machtsposities hebben toege- eigend. Deze toestand is niet be paald ideaal. Deze mogendheden wijzen op de grotere verantwoor delijkheid, die op hun rust. Maar... de verantwoordelijkheid ligt niet alleen bij hen die be rust ook bij de kleine staten. En voor de gedragslijn, die de afge vaardigden van de grote zowel als van de kleine staten volgen, zijn in eerste instantie, of, zo u te zijn, in wiens handen de ge meente Zuid- en Noordschermer in veilige handen is. Oezien zijn persoon geloven wij, dat we de gemeente Zuid- en Noordschermer van harte kunnen feliciteren met zijn nieuwbenoemdeburgemees ter. Burgemeester Driessen welkom. LEVENSGEVAAR bij ondeugdelijk Ijs Men verzocht enige regels te schrijven over het grote gevaar vooi ue „i.idc.bn üe grote mensen mogen we aannemen, hebben verstand genoeg om niet op slecht ijs te gaan zich op ijs te begeven van enige graden vorst. Ais de ouders hun kinde ren thuis waarschuwen, dan gaan sommigen TOCH brani spelen. Met soms de gevolgen vandien: Meerdere kinderen zijn verdron ken door hun overmoed, of op het kantje af er uitgehaald door mensen, die hun leven wagen, en zelf gevaar lopen. Laten we de grote mensen drin gend verzoeken, telkens weer, als kinderen op zulk golvend ijs gaan, ze er af te jagen, of de ouders te waarschuwen, maar ga er niet klakkeloos of onverschillig aan voorbij, er zijn al genoeg treuren de ouders. Helpt allen hieraan meel Je leven wagen voor een waag hals is geen pretje en zo'n jongen of zo'n meisje is een goed pak staag waard. wil, in laatsteinstantie,„degewone mensen" u en ik verant woordelijk ...de gewone mensen, die in de loop der tijden het recht hebben verkregen, hun landsbestuur te kiezen de gewone mensen, die geen belang hebben bij een oorlog, maar wèl bij een duurzame vrede, die hun een verzekerd bestaan waarborgt. Zij hebben naast het recht ook de plicht, er hun lands bestuur van te doordringen, dat de afgevaardigden in de U.N O. er de vrede organiseren. Wij hebben genoeg ervaring opgedaan, om te weten, dat de vrede niet van „bovenaf" komt, doch dat zij haar grondpeilers moet vinden in de „ondersten". Ziedaar, waar werkelijkheidszin en ideaal elkaar ontmoetenin de onderste lagen der menselijke samenleving. Uit hun vereniging zaleens het duizenden jaren leven de ideaal zijn verwezelijking vinden. Laat de werkelijkheidszin ervoor zorgen, dat wij niet te hoog ge spannen verwachtingen omtrent de nieuwe bond koesteren, waar door deze een schoon maar schim mig symbool dreigt te worden van een vreedzame samenleving der volken. Wij moeten ervan doordrongen zijn, dat stap voor stap die samenleving vorderingen moet maken en dat van de stuw kracht van onderen af tenslotte ons eigen, naakte bestaan afhangt. Wij allen hebben daarom de onafwijsbare plicht, het onze er toe bij te dragen om de organi satie der vereenlgde volken tot 'n levende werkelijkheid te maken. Officieele bonnenlijst Nieuw aangewezen bonnen 20 Januari t/m 2 Februari 1946 Bonkaarten KA, KB. KC 602 700—796 800 gr. brood 707, 7v'5 ZOO gr. bloem 709 400 gr. suiker 710 1 tablet Eng. chocolade (ongv. 55 gr.) 711 125 gr. boter 712 250 gr. margarine 713 125 gr. margarine 714 100 gr. kaas B 61, B 62 400 gr. brood B 63 1 kg aardappelen Bonkaarten LA, LB, LC 602 005, 006, 007 viees 100 gr. vlees 001 aardappelen 2 kg aardappelen A 01 melk Ij liter melk B 01, C 01 melk 3 liter melk Bonkaarten KD, KE 602 800 gr. brood 200 gr. bloem 250 gr. rijst of kindermeel 500 gr. suiker 1 tablet Eng. chocolade (ongev. 55 gr.) 250 gr. boter 125 gr. margarine 100 gr. kaas 400 gr. brood 250 gr. rijst of kindermeel Bonkaarten LD, LE 602 505, 506, 507 vlees 100 gn vlees 501 aardappelen kg aardappelen D 01, E 01 melk 5 liter melk Tabakskaarten enz. T 09 2 rants. tabaksartikeién (geen import-sigaretten) V 09 lOOgr. choc. of suikerwerk X 09 2 rants. tabaksartikelen (geen import-sigaretten) De bonnen voor melk en aardappelen zijn geldig tot en met Zaterdag 26 Jannari a.s. Op de bonnen voor kaas zal voor de helft magere of 20 plus kaas en voor de helft volvette of 40 plus kaas (waar onder eventueel begrepen buitenlandse kaas) worden geleverd. Ter aanvulling van het tijdelijk ver laagde aardappelrantsoen kan 1 kg uit de gevormde voorraad worden gebruikt. Voor de week van 27 Januari t.m. 2 Februari a.s. zullen nog bonnen wor den aangewezen voor melk, aardap pelen, koffie, jam, tabak en versnape ringen. Bovengenoemde bonnen kunnen reeds op Vrijdag 18 |anuari '46 a.s. van des morgens 8 uur af worden gebruikt, met uitzondering van de bonnen voor vleesch, melk en aardappelen, waarop eerst met ingang van Maandag 21 Ja nuari mag geleverd worden. SPORTNIEUWS Beo-nieuws Doordat hel terrein van Broek in Waterland was afgekeurd, is alleen Reo II—Volendam IV door gegaan. Het terrein was Zondag morgen in goede conditie, doch de sneeuwbuien voor en tijdens de wedstrijd maakten het terrein er niet beter op. Ondanks dit alles was er veel belangstelling wat] we niet ge wend zijn, wanneer ons twede thuis speelt. Nu is het wel erg jammer, dat het publiek het zo slecht getroffen heeft, want ze kregen een onvolledig Reo-elftal 800, 801 802, 803 804 805 806 807 808 809 D 61, D 62 E 61

Rijper Courant | 1946 | | pagina 1