(vervolg van pagina 1) Meisjes 13-14-15 jaar 1 Geert Woestenburg leren tas 2 Riet Timmer naaidoos 3 Marie Besseling schilderij 4 Riet Blokdijk broche GRAFT Hardrijden voor dames Maandag 21 Januari 1 Gre Smit Cd. f 10,00 2 Map v. Leeuwen i 5,00 3 Tlnie Salentijn i 2,50 4 Suus Duin f 1,00 DRIEHUIZEN Maandag jl, wedstrijd schoolkin deren Jongens 6 en 7 jaar houljesrapen 1 G. Spaan 2 H. Honigh Meisjes 6 en 7 jaar houljesrapen 1 N. Molenaar 2 D. Doornbos Meisjes 8-10 jaar, vlaggetjes- steken 1 E. Schermerhorn 2 J. Gerritsen Meisjes 11-13 jaar, was ophangen 1 T. Ruiter 2 A. Langendoen Jongens 11-13 jaar hogehoed op zetten en jas aantrekken. 1 C. Molenaar 2 A. de Groot GROOTSCHERMER Dinsdag werd alhier, ten aan- schouwe van een (link aantal bezoekers een hardrijderij voor heren gehouden. Winnaars: 1 Nic. Hooijberg, de Rijp 2 J Bunschoten, de Rijp 3 C. Zwaan, Graft 4 E. Vilten, de Rijp 5 W. Honigh, Oost-Graftdijk 6 J. Timmer, de Rijp WEST-GRAFTDIJK Door de IJsclub „Algemeen Be lang" te West-Grafldljk werden Dinsdagmiddag wedstrijden voor de jeugd gehouden. De uilslagen waren als volgt: Jongens en Meisjes van 9-12 jaar. 1 KI. de Groot 2 H. Leegwater 3 M. Tentlj 4 R. Zondervan Jongens en Meisjes van 13-15 jaar 1 A. Velthuis 2 A. Dekker 3 T. Prins 4 B. Sligler FEUILLETON Nadruk verboden 8 Een Detective-verhaal door ERIK SATYR. Toen hij hiermee klaar was, stapte hij weer achter Laarmah aan. „En hoe is het?" vroeg hij. „Grrr." zei Laarman. ,.Dat is niet al te veel," meende Bram- metje. „Het is zelfs bitter weinig," zei Laar man. „Een moord dat is een schone zaak," murmelde Brammetje voor zich heen, „En schenkt de mensheid veel vermaak." ..Hoe je mond," zei Laarman, „want raak ik van de kook door deze kraak." ,.'t Is geen kraak," corrigeerde Bram metje. „Da's voor de rijm," protesteerde Laarman. „Werken!" decreteerde Brammetje en keek het raam uit. „Als je dat werken noemt," sputterde Laarman. t Ruikt hier naar uien," constateer de Brammetje. „Knoflook," was Laarman's stellige overtuiging. „Eetbare vogelnestjes," zei Brammetje geheimzinnig. QRAFT Woensdag 23 Januari Hardrijden voor heren 1 W. Honingh (Oost-Graftdijk 2 J. Zaal 3 J. Kieft 4 C. Blaauw Alle andere deelnemers kregen een troostprijs. GROOTSCHERMER Op Woensdagmiddag werd een gemaskerd gecostumeerd ijsfeest gehouden. Dit werd een succes. Prijswinnaars waren: Enkelingen 1 Boerenkool mew. van Tiel-de Rooij 2 Veilig verkeer mew. A. Stekelbos-Groot 3 Sneeuwpop mew. K. Schermer-Schot Paren 1 St. Nicolaas en zwarte Piet de heer en mew. P. Wiedijk 2 Opa en oma gebroeders van Truijen Groep: 1 Straatmuzikanten F. Kluit, Lies Wiedijk en Trien Kuijn Kinderwedstrijden Jongens 12-14 jaar 1 Piet Kay 2 Dirk Kuijn 3 Jan Kuijn Jongens 9-11 jaar 1 Martien Broertjes 2 Jaap Bart 3 Teun Oud Jongens 7 jaar 1 Klaas Wagenaar 2 Wim Schermerhorn Meisjes 9-12 jaar 1 Henny Kroes 2 Neliy Hoek 3 Klari Schipper DE BEDIJKING VAN HET GRAFTERMEER. 3 Ter ver duidelijking van plaats kan die nen, dat bedoeld wordt de over brugging der Vinkesloot op het Oudelandsdijkje van het Vinken- hop, even ten oosten der tegen woordige brug. Het Eilandsbe- stuur kon zich met genoemde voorstellen niet vereenigen doch de heeren Tideman c.s. gaan evenwel voort met het uitvoeren der gestelde werken. Dat was de eerste dissonant in het Grafter- meer's concert en de tweede zou wel volgen, daar de heer Tide- „Hè?" vroeg Laarman, niet begrij pend. „Ja, van die Chinees met zwart haar," legde Brammetje uit. „Brammetje,'' zei Laarman dreigend en nog eens: „Brammetje zag eens pruimen hangen," vul de Brammetje naïef aan. Laarman zuchtte en snuffelde verder in het grote eikenhouten bureau, dat midden in het vertrek stond en waar achter de directeur in z'n bureaustoel hing. „Het wordt huilen met een petje op," meende hij triest. „Ga dat maar aan je moeder vertel len," voegde Brammetje er op dezelfde toon bij. „Maar daarom niet zo somber mijn waarde," zei hij dan weer opge wekt, „we weten toch wie de dader is." „Spot er maar mee," zuchtte Laar man en rukte aan een la, die niet open wilde. „Tom torn tom diedeldom," neuriede Brammetje. „Je kan d'r wel een wijsje op maken, 'n wordt een nieuwe schla ger." „Waarop?" vroeg Laarman suffend. „Nou: Een moord, dat is een schone..." „Na deze zaak vraag ik overplaat sing," zei Laarman giftig, „met jou is het geen samenwerken." „Ja, ik groei je boven het hoofd, hè?" glimlachte Brammetje gevleid en dook onder de canapé, man, als nu formeel eigenaar van de Meer geworden, er de man niet naar was, om zich spoedig van zijn propos te laten brengen. In het jaar 1851 doet B. Tideman aan het Heemraadschap verzoek om hem te willen toestaan gedu rende dien zomer tot het najaar in Eilandspolder uit te malen, daartoe een overeenkomst te ma ken met de bepaling om daarvoor een recognitie te betalen. Het plan, van B. Tideman was als eigenaar van eenige perceelen oud land binnen den dijk van het Graftermeer als ingeland van den Eilandspolder den tot hiertoe ge vorderden omslag van die landen voortdurend te voldoen aan den Grafterban. De uitmaling op den Eilandspolder te doen geschieden door 2 molens, en den dijk geslo ten te houden met uitzondering der duikers van de respectieve molens. De molens niet te malen bij hoogen waterstand volgens het bestaand Reglement. Dit plan kon men als een kennisgeving qualifi- ceeren, daar Tideman zonder ver gunning Graftermeerswater uit sloeg op Eilandspolder, daartoe een pomp of duiker hebbende in den ringdijk der Meer. Hierdoor ontstond een rechts kwestie, waarbij als rechtsgeleer de voor Eilandspolder W. Boon- acker te Amsterdam optrad en de advocaat J. de Lange de belangen van B. Tideman verdedigde. wordt vervolgd DE BLOEMENHULDE. Dit is eigenlijk je reinste liftgeschie- denis. Want het verhaal begint met lif ten en het eindigt met liften. Voor het begin zorgde de penningmeesteresse der vereeniging. Zij, de penningmeesteresse, miste na een bezoek aan haar dochter de autobus, was te ver van het sta tion af om met den trein te gaan, wilde toch naar huis, ging aan den kant van den weg staan en stak een paar maal de hand op ten teeken van de langs komende automobilisten, dat zij mee wrou rijden. Onze penningmeesteresse had nog niet vaak de hand opgestoken, toen het onge luk gebeurde: twee auto's reden op elkaar misschien wel doordat de bestuur ders ervan te veel naar onze penning meesteresse keken want het zij ter loops opgemerkt, dat de dame die voor onze vereeniging de penningen beheert, een vrouwtje is dat het aankijken dub bel en dwars waard is ik zei dan: twee auto's reden op elkaar enga ven in het voorbijgaan ook de vrouw die stond te liften een lik mee uit de pan. Zij, de vrouw, werd met een been fractuur in het dichtstbijzijnde ziekenhuis opgenomen. En nu komt de tweede afdeeling van m'n korte verhaal. „Gut, hier leit een revolver," zei hij verbaasd, z'n hoofd terugtrekkend. „Wie zou dat klapperding daar hebben laten liggen? Die werksters doen hier zeker ook niks, dat ze dat ding niet vonden." „Au!" riep Laarman en stootte z'n knie afgrijselijk tegen een scherpe kant van het bureau. „Wat is er?" vroeg Brammetje on schuldig. „Grrr!" knorde Laarman en was met twee stappen bij Brammetje. „Aardig ding wel," prees Brammetje, „zal ik 'm es afschieten?" „Blijf af," blafte Laarman, „vingeraf drukken!" „Gut, wat ben jij kippig," zei Bram metje verongelijkt, „ik dee niks." Laarman pakte voorzichtig de revolver met z'n zakdoek op en legde 'm toen op het bureau neer. „Brammetje." zei hij toen nuchter, „pak dat stapeltje brieven mee," en wees op een la van het bureau waaruit een bundel papieren stak. Er werd geklopt. De technische dienst kwam binnen. Laarman gaf enige aanwijzingen, zei tegen Brammetje: „Kom, we gaan. Ver geet de brieven niet," en stapte de deur uit. „Wat moeten we met die brieven?" vroeg Brammetje toen ze weer in de auto zaten. MLezen," verklaarde Laarman. 'Want hit ongeval dat onze penning meesteresse was overkomen, wekte in de veereniging algemeene deernis en ter stond werd besloten, dat er eenige af gevaardigden naar het ziekenhuis zou den gaan om de schatbewaarster een bloemenhulde te brengen een hulde uit de kas, die de penningmeesteresse zelf, zoodra ze beter zou zijn, met de vereenigingspenningen zou moeten beta len. Het waren prachtbloemen die de voor zitter en de secretaris als delegatie naar het ziekenhuis met zich droegen: een prachtige, groote bos witte chrysanten, waarvoor een grijze, zoo niet zwarte prijs was voorgeschoten. De voorzitter mocht de bloemen dra gen en hij kweet zich met pijnlijke nauw gezetheid van die taak. Doch 2iet: of het zoo móest zijn, ook de voorzitter en de secretaris misten de bus. Of eigenlijk misten ze haar niet laat ik de waar heid geen afbreuk doen: ze zagen de bus stampvol voorbijrijden. Wat op het zelfde neer komt. Nu begrijpt u het vervolg al. Voor zitter en secretaris volgden het illustere voorbeeld van de penningmeesteresse en gingen liften. Maar nu moet u niet den ken, dat zij ook verder de voetstappen van hun medebestuurslid volgden. Zij verongelukten niet. Integendeel, zij had den een geweldig geluk. De eerste de beste auto waarvoor onze voorzitter z'n grove knuist in de hoogte stak, stopte en ziethet was een jeep een echte, onvervalschte jeep, met een echten Amerikaan achter het stuur. Geloof maar, dat voorzitter en secretaris in hun knollentuin waren, te meer daar de Amerikaan er met een reuze vaart van door ging, dadelijk nadat hij zijn passa giers had opgenomen. In minder dan geen tijd reden ze de stampvolle bus voorbij en de secretaris schreeuwde op dat oogenblik z'n voorzitter toe, dat ze toch heel wat lekkerder zaten clan in zoo'n benauwde bus. Nu, benauwd zaten de heeren geenszins. De wind woei hun als een orkaan om de ooren en in een recordtijd waren ze waar ze moesten zijn: bij de toegangspoort van het zie kenhuis, waar de Amerikaan hen met een vroolijk „all right" afzette. Natuurlijk heeft u de zaak anders voorzien u had voorzitter en secre taris op een andere manier in het zie kenhuis verwacht u had misschien al een bed naast dat van de penningmees teresse gereserveerd, zonder er rekening mee te houden, dat er in ziekenhuizen damesafdeelingen zijn. En tochja, toch was het ongeluk al gebeurd. Dat merkten de heeren, toen de voorzitter aan de sponde van de penningmees teresse een kleine rede had gehouden over den schrik en de ontsteltenis, die de leden had bevangen toen zij van het groote ongeluk van de geliefde schatbe waarster vernamen. En als bewijs van ons medelevenHier zweeg de spre ker stil. Hij had de bos chrysanten, die hij tijdens zijn rede op den rug had gehouden bij wijze van verrassing naar voren gehaald en staarde met een minder intelligente uitdrukking op z'n gezicht naar de nog half-ingepakte bloemen, dieer niet meer waren. Want al leen de groene takken hield de goede man in z'n handen. Tijdens den orkaan in de jeep waren de zware bloemen er gewoon afgewaaid! (Nadruk verboden.) „Interessant," meende Brammetje. .Liefdesbrieven?" „Niet van Liesje," zei Laarman droog jes. „Grappig, hoor," zuchtte Brammetje. „Begin je nou alweer met niets te zeg gen." Brammetje had namelijk een hekel aan de gewoonte van Laarman om z'n ver klaringen pas aan het eind van een zaak te houden en gedurende de tijd daar voor stommetje te spelen. „Ik wou, dat jij d'r es mee begon," zei Laarman en blies een stevige rook wolk van z'n sigaret in Brammetje's gezicht Brammetje zweeg en keek verongelijkt door de voorruit. „Zou je haast niet es vertrekken?" vroeg hij toen. „Ik kan die .vervloekte motor niet op gang krijgen," mopperde Laarman, en wurmde met alle knoppen, die er maar te vinden waren. „Wat een pracht-materiaal hebben we toch," meende Brammetje, „en wat heb jij je zaakjes weer goed voor mekaar." „Verhip jij," zei Laarman niet erg hartelijk en stapte uit. Brammetje volgde zijn voorbeeld en keek toe, hoe Laarman aan de motor begon te morrelen. Wordt vervolgd

Rijper Courant | 1946 | | pagina 4