Uitslagen laatste ijswedstrijden Doordat de papierschaarschte nog steeds van dien aard is, dat aan het drukken van de catalogus van onze lees bibliotheek niet gedacht kan worden, gaan we tot deze maatregel over. Iedere week nemen we een aantal nummers op, welke dan uitgeknipt en zorgvuldig bewaard dienen te worden. Leesgeld bedraagt 10 ct. per week en per deel; voor elk boek, dat langer dan den bepaalden tijd gehouden wordt, wordt 1 ct. per dag berekend. Een boek mag niet langer dan drie achtereen volgende weken gehouden worden. Het laten lezen van deze boeken in andere gezinnen is niet toegestaan. Boeken, die geheel of gedeeltelijk verloren raken of beschadigd zijn, moeten worden vergoed. Het aantal werken wordt geregeld uitgebreid. 425. AagenMoro, Tai, Onmondig genie. 1. Abing, Justine, Het verspeelde Leven. 2. Adés, Albert, Het boek van Coha den onnoozele. 10. Aimard, Gustave, De Lynchwet. 3. Aldersfeld Balestien, van, Lady Melusine. 484. Allen, Hervey, (Trilogie) De kleine Madonna. 485. Allen, Hervey, Het bronzen spiegelbeeld. 486. Allen, Hervey, De eenzame tweelingbroeder. 426. Allerton, Mark, Het verleden van Dorian Faversham. 13. Ammers-Küller, Tantalus. 632. AmmersKüller, Jo van, De getrouwen. 688. AmmersKüller, Jo van, Elzelina. 772. AmmersKüller, Jo van, „Ma". 14. Andersen Nexo, Dat moet geboet worden. 4. Andrejew, De Gedachte. 5. Andrejew, De Zeven gehangenen. 6. Andrejew, De opstandige Dorpspriester. 9. Anema, In 's levens opgang. 593. Anet Claude, Ariane. 689. Aanonymus, Gescheiden Vrouw. 487. Apon, Jan, Een zekere Manuel. 511. Apon, Jan, Gentlemen. 594. Apon, Jan, Het Gorilla Mysterie. 427. Apon, Jan, Paniek op de Miss Brooklyn. d 595. Arden, Clive, Het web van begoocheling. 15. Askew, Niet bewezen. 16. Askew, Een romantisch meisje. DE RIJP 60-jarig bestaan van de Rij per ijsolnb Zaterdagmiddag 26 januari werd onder zeer grote belangstelling het 60 jarig bestaan van de Rij per tjsclub herdacht en wel met een hardrijden (160 m.) voor he ren. Er waren 53 deelnemers, waar onder heel veel vreemden. De wed strijd was schitterend, er waren FEUILLETON Nadruk verboden Een Detective-verhaal door ERIK SATYR. „Hup Ajax, hup Ajax." moedigde hij vriendelijk aan en lachte den foeterenden Laarman vierkant in z'n gezicht uit. „Hé hé," kalmeerde hij, toen Laar man knallend vloekte, „je bent hier niet in een kazerne." „Brammetje!" riep Laarman ontsteld. ,,'t Is er?" vroeg Brammetje. „Brammetjede bougies zijn foet- sjie!" „Zo, dan heb je ze zeker weer ergens uit je zak laten vallen, net als laatst dat contactsleuteltje,'' veronderstelde Bram metje naïef. „Bazel niet, Brammetje. Die dingen zijn d'r uit gestolen!" „Amme," meende Brammetje en tikte tegen z'n voorhoofd. „Heb jij ooit wel eens gehoord, dat iemand bougies gesto len heeft. Loop nou gauw door!" „Nee, Brammetje," riep Laarman, „maar dat is iemand, die 't met moed wil gedaan heeft om ons het wegrijden te beletten!" „Hm," meende Brammetje, „dan maar lopen.,, En hij ging weg. heel veel spannende ritten, wel ke op het kantje af gewonnen werden. De starter, de heer J. Houtman, had druk werk, want er waren heel wat zenuwachtige rijders, die minstens twee keer moesten over- starten voor dat zij goed weg kon den rijden. Maar de starter had nogal geduld met de rijders. Er waren er of ze nooit van start zouden gaan doch de heren aan de finish wachtten geduldig met vlaggen tot zij over de eindstreep waren. De plaatsgenoten waren ditmaal niet zo gelukkig als vori ge keren, zij werden door sterkere tegenstanders er uitgereden doch „Pinda, pinda," zei een grinnekende Chinees en duwde een gedeukte trom mel voor Laarman's neus. Brammetje bleef staan. „Geef me maar een volle melkreep," zei hij, „maar zonder amandeltjes.'' „Pinda, pinda," grinnikte de Chinees. „Een volle melkreep," brulde Bram metje. „Lekka, lekka!" grinnikte de Chinees onverdroten en zette het ineens op een lopen. „Wel vertjoept," gaapte Brammetje. Toen, op twintig meter afstand, stopte de Chinees plotseling weer, draaide zich om, grabbelde iets uit z'n trommel en smeet dat met kracht naar Laarman. Deze bukte zich schielijk en raapte de projectielen op. „Geef hier m'n repen," zei Brammetje bevelend. „Het zijn de bougies," zei Laarman grimmig, „waar is die kerel?" Brammetje keek overal rond, maar de Pinda-chinees was verdwenen. „Nou maar weer naar onze auto te rug," zei Brammetje. „M'n voorspelling komt anders al aardig uit. Zwart haar en Chinezenogen." „Leuter toch niet zo uit je nek," barst te Laarman uit, „merk je dan niet, hoe we aan alle kanten beduveld worden?" „Jawel," zei Brammetje. „Maar ik trachtte het voor jou verborgen te hou den." dit mocht niet hinderen, het was een gezellige middag. De prijsuitreiking geschiedde in café Blokdijk. Daar sprak de voorzitter, de heer J. Dekker, een woord van dank aan alle deelne mers voor de mooie middag, als- wel voor het schitterende succes dat behaald was. De winnaars waren als volgt: 1 Janmaat, Nederh. den Bergt 110 1 j. Lust, Oostzaan f 40 3 Keizer, Amsterdam f 25 4 Schoenmaker, Akersloot f 10 De premie voor de snelste tijd werd gewonnen door Janmaat(15,7 sec. De premie voor den snelsten tijd van een plaatsgenoot werd behaald door G. Verdonk (16,2) GRAFT Hardrijden op Vrijdag25Januari 1946 op de Orafier Ijsbaan Oeorganiseerd door de kring Eilandspolder 1 O. Verdonk 2 T. Zomerkijk 3 J. Verdonk 4 S. Helder 5 E. Vilten 6 W. Honigh Snelste rit J. Verdonk I 40 f 25 f 15 f 10 f 5 f 2,5 f 5 GROOTSCHERMER Donderdagmiddag 24 Januari werd een koppelwedstrijd gehou den. De winnaars hiervan werden: (Koppelwedstrijd over 75 ronden) 1 B. Visser en S. Helder 2 P. Nieten en K. Hos 3 W. Dubbeld en W. Noom 4 W. Honigh en J. Keetman (over 50 ronden) 1 D. Kieft Jbz en D. Knibbe 2 H. Hein en Joh. Schot 3 J. Kreb en E. Kroes 4 H. v Truijen en Jb. Kroes 5 Jb. Wiedijk en J. Bergsma 6 H. v, Truijen en P. Kalj als jongste. Zondag 27 Januari 1946 Korte- baan-wedslrijd. 21 deelnemers. Onder grote belangstelling werd Zondagmiddag een kortebaan wed strijd verreden. Het publiek ge noot van de snelle ritten. Winnaars werden: 1 O. Verdonk, De Rijp 1 C. Zwaan, Graft 3 E. Vilten, De Rijp 4 N. Hooijberg, De Rijp „Brammetje!" gilde Laarman ineens. „Brammetje, waar heb je die brieven ge laten?" „Wel vervloekt," zei Brammetje, „die liggen in de autoHééé!" Met een reusachtige sprint rende Bram metje weg, terug naar de auto. ,Wat is er?" vroeg hij, toen hij Laar man bij de auto bereikt had. „Driedubbelovergehaalde stom zwij- nenskelet. Die brieven zijn weg!" „Da's ook zonde," meende Brammetje. „Ik had me net zo verheugd een serie eersteklas schandaaltjes te lezen." „En moet je es kijken, wat er lag," schreeuwde Laarman en duwde Bram metje een papiertje onder z'n neus. „Hé, hé, kalm wat," verzocht Bram metje, „ik kan zo niks lezen. Een beetje verder asjeblieft. Gut, d'r staat nog wat op ookHè?Hi, hi! Is-ie effe goed! Een moord, dat is een schone zaak. En schenkt de mensheid veel ver maak. Ik geloof, dat het 30 is," con stateerde hij verheugd. III. 't Begint nou pas serieus met beginnen en Laarman gaapt. Er wordt weer een gesprek met de Overtoom gevoerd. „La me nou' niet lachen," hikte Bram metje. ,,'t Is gewoon te gek. Ze foppen ons gewoon in het ootje om niet te zeg gen, dat ze de maling met ons steken." ,Door jouw schuld," zei Laarman gif tig en keek zijn compagnon nijdig aan. WEST-GRAFTDIJK Langs de ijsbaan Zaterdag !6 Januari organiseer de de ijsclub een wedstrijd, voor heren in het hardrijden. De uitslag was: 1 J. Wit 2 H. Altman 3 D. de jong Mz. 4 W. v Vuren Hierna volgde, op algemeen verzoek, een wedstrijd in het hard. rijden voor dames. Er waren 15 deelneemsters. De uitslag wa9: 1 Nel Klaver 2 Bets Wit 3 Grietje Altman 4 Guurtje v Ammers Zondag 27 Januari wedstrijd met hindernissen voor paren. De uitslag was: 1 AagijeSchram-DirkdeJongMz. 2 JannieBroekhuis-MuusdeJong 3 Bets Wit-Theun v d Beidt 4 Guurtje Klinkhamer SPORTNIEUWS Reo-nieuws Als de voortekenen niet bedrie gen, zal a.s. Zondag de voetbal weer rollen. Enkele leden van Reo hebben in deze tussentijd op de schaats goede prestaties geleverd. ik weet dat dezen heren niet gediend zijn van lof toe zwaien, maar we kunnen niet nalaten van af deze plaats hen te feliciteren. In de grote wedstrijd van Zater dag waren Gerrit en Jan niet ge lukkig met loten, maar de 16-2 zijn cijfers die gehoord mogen worden. De wedstrijd van Zater dag trok grote belangstelling dit wel in verband met de hoge prij zen die er aan verbonden waren. Dit is bij voetbal weer geheel anders. Daarom is het spel mis schien minder aantrekkelijk maar dit is toch geen motief om bij voetbalwedstrijden thuis te blijven. En nu het programma voor a.s. Zondag, Reo I en II gaan naar Graftdijk en mijn parool blijft zo als ik enige weken geleden ge schreven heb: Reo-leden weest op uw hoede. „Hi. hi," lachte Brammetje. „ik vind het toch een reuze moppig zakie. Straks is de directeur van de Hollandse Bank helemaal niet eens vermoord." „Wat klets je nou?" vroeg Laarman. „Ik? Niks," zei Brammetje onschuldig. „Laten we liever eens iets doen. We mo gen toch waarachtig wel eens zorgen, dat het 31 wordt." ,.Ja, jij mag 'm zetten," zei Laarman vriendelijk. „Wat?" vroeg Brammetje naïef. „Die goal," zei Laarman. Maar we gaan eerst eens het personeel van de Bank verhoren en dan naar zijn familie." „Hm," meende Brammetje. „Wat, hm," sneerde Laarman. „Hm is hm," legde Brammetje uit. „Merkwaardig zoals een mens het toch plotseling op z'n keel kan krijgen. Ik heb es een vriend gehad „Ja, ja," brak Laarman af, „dat ken nen we, Smoesies. We gaan „Wandelen?" vulde Brammetje vragend aan. „Nee, vliegen," antwoordde Laarman sarcastisch. .Voorzie dan eerst de bougies van een hangslotje," gaf Brammetje de raad. „Jij mag ze bewaken," zei Laarman, met een geladen repeteer-zakmes." Toen beende hij. door een dribbelend Brammetje gevolgd, de kamer uit. wordt vervolgd

Rijper Courant | 1946 | | pagina 4