Radio programma Zondagsdienst Artsen. 10 Februari 1946 ingaande Zaterdagavond 9 Februari 6 uur tot spreekuur Maandagmorgen 11 Februari Dr. v. Welsenes, Middenbeemster, Telefoon 2 PBEDIKBE UB TEN Zondag ÏO Februari De BIJp Wed. Hervormde Gem. geen dienst Doopsgezinde Gem. s Avonds 1 uur Da. Keuning Ev. Dutberscbe Gem. s Morgens 10 uur Afscheid Ds. Th. Schatten Jr. Geretorm. Gem. 8 Morgens 10 uur en s midd. 3.80 uur Leesdienst Grait Ned. Hervormde Gem. s Morgens 10 uur Ds. W. A. Kastein Doopsgezinde Gem. Noordeinde van Oraft geen dienst 12 Februari 7.30 uur Jaarvergadering Oost-Graftdljk s Morgens 10 uur Ds. P. Keuning Ned. Hervormde Gem. West-Grafidljk geen dienst Oost-Grafsdljk s Middags 2.80 uur Ds. E. Loysen Ned. Hervormde Gem. Groot-Sobermer s Morgens 10 uur Ds. F. Bobeidijk Driebuizen geen dienst Zuid-Sobermer s Morgens 10 uur Ds. J. E. Loysen Beemster Ned. Hervormde Gem. s Morgens 10 uur Ds. Doorenbos Doopsgezinde Gem. s Avonds 7.30 uur Gemeente-avond Sob erm erb om Ned. Herv. Gemeente geen dienst PLAATSELIJK NIEUWS DE RIJP Jo de Haas gecremeerd De hier bij velen welbekende vrij-socialist en antl-militairist Jo de Haas, is Woensdag jl. gecre meerd. De Haas werd door de Duit- schers in Drenle gearresteerd, en eenige uren voor de bevrijding van het Noorden met 12 anderen door een nekschot vermoord. Zoo deed het Nazi-dom met menschen, die het goede met de wereld voor hadden. Jaoob Post vijf jaar De vroegere caféhouder Jacob Post werd door het Bijzonder Ge rechtshof te Amsterdam veroor deeld tot vijf jaar gevangenis straf, waarvan vier jaar rijks werkinrichting. Hij nam dienstin het wachtbataljon „Niedersachen". De eisch luidde tien jaar. „Bato"-nitvoering We herinneren belangstellenden aan de uitvoering van de gym nastiekvereniging „Bato"op Zon dagavond a.s in de Eendracht. De Bato-avonden zijn gezellig. De biljetten vermeldende bij zonderheden. „Radio Nederland in de overgangstijd" Uitsluitend abonnementen f 2,50 per kwartaal Boekhandel G. J. Hoogcarspel Geen euigelingen-contröle Blijkens een advertentie in dit nummer is er Woensdag a.s. geen consultatie-bureau voor zui gelingen. Bioscoopvoorstelling „De slag om Rusland." Zondagavond 17 dezer zal In „De Eendracht" deze beroemde oorlogsfilm gedraaid worden. De recensies in de dagbladen spraken allen dezelfde taal: „iets buitengewoons". GRAFT Geslaagd Dezer dagen slaagde te den Haag voor het exameu staatsin richting m.o. de heer J. C. Duin, secretaris onzer gemeente. WEST-GRAFTDIJK „Behouden vaart en goede wacht" een succes Het was nu direct geen pretje Zaterdagavond jl. in storm en gietende regen naar West-Graft dijk te fietsen. Doch we hebben er geen spijt van gehad. De jon gelui hebben ons en alle aanwezi gen een boeiende avond vol af wisseling gegeven. Wie een Bouwmeester-revue verwacht, moet natuurlijk niet heengaan. Maar met de krachten, waar mee de heer Meurs, de auteur, werkt, kunnen we zeggen, dat hij succes heeft, en verdient ook. Goede, originele nummers, smaakvolle decors, keurige cos- tuums, en dat zegt veel in deze tijd van alle mogelijke schaarschte. We hebben soms onbedaarlijk gelachen, zoals bij „Alpenidylle" en „Manus Drilboor zoekt een vrouw", nietwaar dames en heren bezoekers? Ook ernstige nummers waren in het programma ingevlochten. „De vis wordt duur betaald", doelende op het mijnengevaar, en „Terugkeer", beide nummers werden door alle medewerkenden goed gespeeld. De liederen in „Zeeman Ahoi" werden keurig gezongen. Het vergt teveel plaatsruimte het programma op de voet te volgen. Lange tussenpozen tussen de nummers werden opgevangen door zang, declamatie of muziek. Medewerkenden zijn: Bels Wit, Jannie Prins, Geer Spek, Nel Bankersen, Dik Broekhuis, Ans Verdwaald, Rika Leegwater, Lucie Zondervan, Koos de Haan, Jan Uitentuis en Dirk Rol. Enige gastrollen worden vervuld door: mej N. Kool, declamatie (keu rig); mej. J. Tuinzaad, (ziek) piano; mej. G. Ris viool (moet weer les nemen, kan beter), de heer J. Nat, zang (mooie warme stem, heel goed gezongen). Muzikale leiding de heer G. Hop, (in goede handen), grimeur de heer S. Kool (over het alge meen keurig); algemene leiding, de heer P. Meurs. We maken den heer Meurs ons compliment en wensen hem veel succes toe met zijn revue, die waard is verder in de pro vincie opgevoerd te worden. Apart iemand noemen van de medewerkenden doen we niet. Een ieder deed zijn best. Alleen dit; let vooral op een goede uitspraak. Dat maakt het zoveel beter. Het West-Fries in „Alpenidylle" was sappig, heel goed. De heer Gerbr. Hop werd ten zeerste dank gebracht voor alles, wat hij gedaan heeft voor het gezelschap. Ook mew. Olsen-Hop en de familie Kramer e.a. wer den in de loftuitingen betrokken. Het middernachtelijk uur was gepasseerd, toen we weer naar de Rijp terugreden. Voor de 2e uitvoering verwij zen we naar de advertentie, voor komende in dit nummer. ZUID- EN NOORD-SCHERMER Boomplantdag Het was een goed idee van het bestuur van onze gemeente de aanplant van nieuwe bomen te laten geschieden door de school jeugd. Op Woensdag 6 Februari jl. vond deze gebeurtenis plaats. De wethouder, de heer F. Wiedijk sprak de kinderen in het schoollokaal toe. Spr. wees er op, dat Grootschermer juist door zijn bomen een mooi dorp was, mooier dan vele dorpen uit de omtrek. Door den bezetter werden de bomen omgekapt met het gevolg, dat de schoonheid van het dorp achteruit is gegaan. Thans komen er nieuwe bomen. Alle leerlingen mogen nu een boom planten. Spr. hoopte van harte, dat de jeugd deze zelf-aanplant zal ontzien en niet zoals wel eens is gebeurd door baldadig heid jonge bomen werden ver nield. Hierna werd onder de deskun dige leiding van de fa. Tuin en Kroone te de Rijp met het plaat een aanvang genomen. Wij hopen van harte, dat de ouders ook hun kinderen zullen wijzen op het baldadige van bomen vernielen. GROOTSCHERMER Vergadering ziekenfonds Als de voorzitter R. Koster de vergadering opent, zijn slechts 8 der 41 leden aanwezig. Wel treu rig als eenmaal per jaar deleden het nog niet nodig achten zulk een jaarvergadering te bezoeken. Na lezing der notulen van de vorige vergadering werden deze onveranderd goedgekeurd. Zoo ook het jaarverslag. 1945 was voor de vereniging wederom niet gunstig. Er was een achteruitgang der middelen van f 132. Het saldo bedroeg nu nog f 1594,70. De bescheiden van den penningmees ter werd door de commissie van onderzoek in de beste orde be vonden. Den heer Schermer ont ving hiervoor woorden van dank- Blj de bestuursverkiezing wer den herkozen de heren R. Kos ter en A. Schermer en in de va cature Stekelbos werd gekozen den heer Jb. Hartog. Verder werd besloten, gezien Panorama Libelle Katholieke illustratie Beatrijs zullen binnenkort weer verschijnen Voorlopig om de veertien dagen Geeft U als abonné op Boekhandel G. J Hoogcarspel de toestand der kas, de contribu tie te brengen van 10 op 15 cent per week. Dit voor 1 jaar. De nu volgende rondvraag leverde niet veel op, zodat tot sluiting der vergadering werd overgegaan. Fiets gestolen Vrijdagavond werd alhier een damesfiets gestolen. Avond Volksherstel Wij herinneren de ingezetenen er aan, dat Zaterdag 9 Februari a.s. des 's avonds in café van Truljen de filmvoorstelling van N.V.H. zal plaats vinden. SCHERMERHORN Nieuwe correspondent Door het vertrek van onzen correspondent bleven wij gerui me tijd verstoken van het plaat selijk nieuws van Schermerhorn. Thans kunnen wij mededelen, dat wij den heer W. Blokdijk be reid hebben gevonden hiervoor wel te willen zorgdragen. Wij ontvingen thans de uitsla gen van de ijswedstrijden, welke, hoewel de korte fjspret al hele maal vergeten is, we toch aan de vergetelheid willen ontrukken. Men zie het verslag onder het sportnieuws. Een 25-jarig jubileum is belang rijk genoeg om inde gedachtenis vast te leggen. BEEMSTER Nieuwe onderwijzer ulo In de gemeenteraadsvergadering van Vrijdag 1 Febauari jl. werd de heer G. J Krabbenbos te Hil versum benoemd. De voordracht luidde: 1 G. J. Krabbenbos, onderwijzer aan o.l. school 11 te Hilversum; 2 D. J. Harder, onderwijzer aan o.l. school te Hoorn. 3 F. Kuiler, onderwijzer aan de o.l. Comeniusschool te Naarden. Gevonden te Midden-Beemster een Schapenwollen want Terug te bekemen ter gemeen te-secretarie. SPORTNIEUWS Ijswedstrijden te Schermer horn De ijsclub Schermerhorn vierde haar 25-jarig bestaan met wedstrijden voor jongens en meis jes dames en heren en een ge- costumeerd ijsfeest. Jongens en meisjes 6—7 jaar: 1 Alle Immlng, 2 Piet Tromp, 3 AnnieBreg. Meisjes 8—9 jaar: 1 Annle Oostwou- der, 2 Rie Klaver, 3 Elly Postma, Meis jes 10—12 jaar: 1 Map v Leijen, 2 Mats jonker, 3 Rie Duijn.12—15 jaar: 1 Leen de» Leenstra, 2 Gre Voerman, 3 Net- ly Nooy. Jongens 8—9 jaar: 1 Steef Stokman, 2 Leen Beider, 3 Cor Koot. longens 10—11 jaar: 1 Cor Kohier, 2 jan v Saase, 3 Jan Tromp. Jongens 13 —15 jaar: 1 Jaap Appelman, 2Jan Pols, 3 Cees Dagelet. Heren: Sleetje rijden: 1P.Plugboer en Bram Geluk, 2 Dirk Lakemsn en Herman Mooy, 3 Cor Mechielse en Cor Ridder, 4 Wim de Vries en Beitus Roos,

Rijper Courant | 1946 | | pagina 2