AFSCHEID Pater van iaaisan No. 1628 Zaterdag 23 Februari 1946 37e Jaargang Hi^vu C voor de Rijp, Graft, Noordeinde, Oost- en West-Graftdijk, Zuid- en Noord-Schermer, Beemster, Schermerhorn en omstreken Uitgever Drukkerij G. J. Hoogcarspel De Rijp, Telefoon 1 Abonnementsprijs 50 cents per 3 maanden bij vooruitbetaling franco per post f 2,40 per (aar plus incasso-kosten Losse nummers 5 cent Verschijnt wekelijks Advertentieprijs 10 cents per galjard regel, minimum f 1.— Inzenden tot uiterlijk Donderdagavond 6 uur SNEEUWKLOKJE. Wiegend op z'n ranke stengel Klingt de kleine kiokkebengel. Als een zuivei nongezicht Door Cr: wi.ic r.clk StDbiUIÈti, Blijft z'n hartje, het devote, Naar de kille grond gericht. Ootmoed heeft hem zo gebogen, Dat de blanke blik der ogen Nooit het lokkend schoon verschiet, Noch den hemel vindt daarboven. Maar zijn leven is geloven Zonder dat hij weet of ziet. Kon, o hart, ik U zo roemen Als de kleine klokkebloeme, Die ons klingelend bereidt Op de komst van schoner dagen. Maar uw luiden is een klagen, Twijfel en opstandigheid. Zaterdag 16 en Maandag 18 Februari j.l. was de toneelzaal van den heer C. Blokdijk tot aan de laatste plaats bezet met be langstellenden, om afscheid te nemen van den ZeerEerwaarden heer Pater van Baarsen, in ver band met zijn vertrek naar de Missie van Cumasie, aan de goudkust van West-Afrika. De voorzitter van het afscheids- comité, de heer Dr. jWegdam, opent, met enige welgekozen woorden, en wijst er op, dat deze avond gewijd aan het ver trek van Pater van Baarsen, bijna geheel gevuld zal zijn met zang, in verband met het stimulerende werk, wat doorden scheidende is daan, om hier ter plaatse een R.K. zangvereniging op te richten, tevens werd voor d:ze avonden de medewerking ingeroepen van den heer Q. Hop. Na zang van het R.K. kerkkoor met solozang van den heer P. de Lange, neemt de ZeerEer- waarde heer Pastoor Coppens het woord, om namens de Parochie en ook persoonlijk af scheid te nemen. Doch spreker doet tevens de mededeling, dat het heengaan van Pater van Baarsen niet insluit, dat men in de toekomst het zonder kapelaan moet doen. De Bisschop heeft toezegging gedaan, dat er weer één zal worden aangesteld. Spreker dankte Paler van Baarsen als piiester en huisge noot, en voor het vruchtdragende werk, dat door hem in het be lang van de parochie is gedaan, en voor de meest prettige manier van samenwerking, op de beste wijze en in een uitstekende harmonie. Na zang van den heer D. Berkhout, verkrijgt de heer Abels namens R.E.O. het woord, spreekt woorde: van dank voor het vele werk wat den WelEer waarde als geestelijk adviseur heeft gedaan voor de vereniging. De heren gebr. Berkhout, C.v.d. Bosch en J. de Lange brengen een zangnummer .Beelden van voorheen". Het contact met de aanwezigen was niet van humor ontbloot, waarna de heer D. Berkhout en mej. G, v, Straaten een liedje van meer ernstige aard geven, wat bijzonder goed in de smaak valt. De heer Pielage spreekt namens de katholieke mannelijke jeugd beweging, vervolgens wordt de Pater toegezongen door het Dames-Crongregatiekoor, met declamatie van mej. Woestenburg. De heer Wolkorte is de tolk van het onderwijzend personeel en van de schooljeugd, en spreekt in een kernachtige rede den scheidende toe. Vervolgens zang van de dames de Jong en Woestenburg getiteld ,De klokken keerden weerom", en tot besluit het R.K. kerkkoor. Wij willen niet afzonderlijk uit weiden over het gebodene, hei was een mooie avond, die een ieder ten zeerste heeft voldaan. De samenstellers en medewer kenden kunnen er met voldoening op terugzien. Pater van Baarsen dankt op de hem bekende wijze, voor het on vergetelijke afscheid hem toebe deeld. Brengt woorden van dank aan het comité, en den heer G. Hop en den heer J W. Tel, die het muzikale gedeelte verzorgden. Wijst er op, dat door hem, hier in de Rijp, niets anders is gedaan dan zijn plicht, en straks, aan de Westkust van Afrika, zal de Rijp door hem niet worden vergelen. PLAATSELIJK NIEUWS GRAFT Jaarvergadering ziekenfonds Graft en Noordeinde van Graft Eén dezer dagen hield het ziekenfonds „Graft en Noordein de van Graft" haar jaarvergade ring. De voorzitter, de heer P. Bruin, opent en memoreert daar bij dat de vereniging 45 jaar be staat en gedenkt daarbij de op richters waarvan de heer P. M. Kramer 43 jaar bestuurslid is ge weest, vele jaren als voorzitter. De secretaris, de heer F. Eijk, leest nu de notulen en daarna als waarnemend penningmeester het financieel jaarverslag. Er is ont vangen f 517,79 en de uitgaven waren f 438,25 wat het bezit bracht op f 1645,48. De heren J. Kostelijk-Bom. J. Schokker en A. van Petten controleerden de bescheiden enz., welke in orde waren, en daarna werden getekend. In de vacante betrekking van bode werd gekozen de heer M. dejongh Dz. De periodiek aftre dende bestuurs-leden, de heren P. Bruin, S. Grasboer, C. v. Tiel en F. Eijk, werden met grote meerderheid herkozen en nemen hun herbenoeming aan. In de vacature, wijlen den heer S. Haas en door vertrek van den heer A. Bak naar elders, werden gekozen de heren J Schokker en C. Taam, die hun benoeming aannamen. Na de rondvraag, welke niets van belang oplevert, blijft men nog enige lijd gezellig bijeen, waarbij de voorzitter nog enige zaken en personen naar voren brengt, aangaande de zittingsduur in het bestuur, waarna sluiting volgt. DE RIJP Nieuwe kantoorhouder posterijen Momenteel laat men een lijst circuleren, waarop namen verza meld worden, ten gunste van den heer P. Hottentot alhier, ambte naar der posterijen. Men hoopt hiermede te bereiken, genoemde heer in de vacante betrekking van kantoorhouder benoemd te krij gen. Geen onsympatiek gebaar, waar de heer Hottentot reeds ve le jaren met het kantoorwerk ter plaalse bekend is. Gemeente-uurwerk staat stil In het begin van de volgende week zal het gemeente-torenuur werk, wegens reparatie-werkzaam heden, een paar dagen stil staan. Begin van brand Dinsdagmiddag jl. ontstond een begin van brand in de woning voorheen bewoond door den heer Aanvullende bonnenlijst van 17 Februari t/m 2 Maart '46 Bonkaarten KA. KB, KC 603 Algemeen 051 250 gr. jam 052 100 gr. cacaopoeder 053 100 gr. koffie 054 112 gr. huishoudzeep 055 2 doosjes lucifers Reserve B 15 1 kg aardappelen Bonkaarten LA, LB, LC 602 A 08 melk 11 liter melk B 08, C 08 melk 3 liter melk 018 aardappelen 2 kg aardappelen Bonkaarten KD, KE 60 Algemeen 551 250 gr. jam 552 100 gr. cacaopoeder 553 112 gr. huishoudzeep 554 2 doosjes lucifers Bonkaarten LD, LE 603 D 08, E 08 melk 5 liter melk 518 aardappelen 1 kg aardappelen Tabakskaarten enz. T 14 2 rant9. tabaksartikelen (geen import-sigaretten) V 14 lOOgr. choc. of suikerwerk X 14 100 gr. choc of suikerwerk Bovengenoemdebonnen kunnen reeds op Vrijdag 22 Februari a.s. van des morgens 8 uur ar worden georuikt, met uitzondering van de bonnen voor melk en aardappelen, waarop eerst met ingang van Maandag 25 Februari mag worden afgeleverd. De lucifers op bon 055 en 554 al gemeen zullen in verband met de bevoorrading van de handel eerst in de loop der week verkrijgbaar zijn. 55 en 30 cent BOEKHANDEL H00CGARSPEL Kamps, aan de Lievenlandsbuurt. Aangezien het perceel nogsleeds niet is bewoond, in verband met de veroorzaakte schade door de brand van enige maanden geleden, was er in het gedeelte, wat nogintact was. een partij stroo opgeslagen. Kinderen, in het bezit van luci fers, waren in het pand, waar de deur van los was, gaan spelen, met het gevolg, dat een begin van brand ontstond. De uitgang was door een bran dende baal stroo versperd, terwijl nog een der kinderen in het huis was. Door kordaat optreden van enige omwonenden kon men het vuur meester worden, en de kleine ondeugd uit zijn benarde positie bevrijden. Filmvoorstelling „Slag om Rusland" Zondagavond j.l. draaide in „De Eendracht" de film „Slag om Rusland". Een voorprogramma, waarin we den beroemden dirigent Toscanini konden bewonderen in de uitvoering van een muziek werk van Verdi, werd gedraaid. Een cultureel voorgedeelte over

Rijper Courant | 1946 | | pagina 1