Le^sfaUiaUieeU UMfrcacspd 432. Buning, Weruméus, A., Verschillende ouwe Heeren. 809. Burger, Will C., Het verzonken werelddeel. 28. Burman, Rolf, Het onafwendbare. 29. Burman, Rolf, Het aardsche deel. 660. Burman, Rolf, Hester's Hoogzomer. 781. Burman, R., De vreemde bloem. 781a. Burman, R., De groote vogel. 38. Burroughs, Tarzan van de Apen. 39. Burroughs, De Zoon van Tarzan. 40. Burroughs, Tarzan en de juweelen van Opar. 41. Burroughs, Tarzan en de gouden Leeuw. 562. Burroughs, E. R., Tarzan en de leeuw-man. 563. Burroughs, E. R., Tarzan en het luipaardenvolk. 564. Burroughs, E. R., Tarzan's waagstuk. 901. Butter, F., Trienke Bood. 30. Buys, Dorothee, Tweede vrouw. 58. Buysse, Mea Culpa. 68. Caine, Hall, De Eeuwige Stad. 810. Calkoen, J. C., De brekende kracht. 541. Cannan, Joanna, Claire's Romance. 59. Canter, Bernard, Nieuw Utopia. 542. Carder, Leigh, De ruiter van Pluma. 543. Carder, Leigh, Onfeilbare Schoten. 601. Carlisle, Helen, Moederhart. 69. Carlijke, Thom., Arbeiden en niet vertwijfelen. 699. Carr, J. D., Het Mysterie van de groene capsule, d 700. Case, Robert O., Goud en liefde in Alaska. c 782. Challis, G., Het blanke rapier, a 97. Chancellor, De raadselachtige huurder. 897. Chax, Borden, Net echt, toch valsch. 833. Christiansen, S., De eenzame. 544. Christie, Agaga, Het A.B.C. mysterie. 545. Christie, May, Toen het te laat was 783. Christie, Kerst-tragedie. d 849. Cittert, W. van, De heks van Gouda. 488. Claes, Ernest, De Witte (verfilmd). 784. Clarcke, I.,Carina. 785. Clarcke, I., Passiebloemen. 661'. Clason, Clyde B., Moord op Minos. d 60. Coenraad, Edward, Eiland van Geluk, 61. Cohen, Josef, Het vervloekte geslacht. 62. Cohen, Josef, Kitty Optenberg. 701. Cole, Jackson, Schoten in de Zilvervallei. c SPORTNIEUWS A.V.V. nieuws AVV I moest ook tegen de Zil vermeeuwen een nederlaag incas seren. De 4—1 uitslag gaf de ver houding wel niet juist weer, maar de punten tellen. Vooral in de 2e helft toen de stand 3—1 voor Z. was, is De Rijp veel in de aan val geweest, maar de prima Z. achterhoede stond AVV's succes in FEUILLETON Nadruk verboden Een Detective-verhaal door ERIK SATYR. 7 ,,Hi, hi," grinnekte het Chineesje, toen hij Laarman een salto-mortale zag vol voeren over een bananenschil. Met een elegante zwaai schoot zijn rechterbeen naar voren en met een doffe smak klapte hij op het plaveisel. „Tsang-kai-Tsjek!" zei het Chineesje, spoot een straal sirih de straat over en schoof z'n trommel naar achteren. Men kon de buil op Laarman's hoofd horen groeien. Laarman zelf ond«rhield zich echter voor een korte wijle met zijn voorvaderen en bemerkte niets van het geen zich om hem heen voltrok. Ware hij wel bij kennis geweest, zo zou hij hebben kunnen constateren, dat enkele pinda-chineesjes, die „toevallig" in de buurt waren, toeschoten, hem voorzich tig opnamen en een huis binnentranspor- teerden. Dan had hij eveneens kunnen bespeuren, dat een netgeklede Chinees op hen toekwam en zich even fluisterend met de pindamannetjes onderhield, in een taal waarin veel neusgeluidjes voorkwa men. Daarna zou hij als opmerkzaam be schouwer hebben mogen waarnemen, dat de pindalieden weer achter hunne respec tievelijke trommels de deur uitkoersten, 4 de weg, de doelverdediger der gasten maakte enige moeiiijke bal len onschadelijk. Het verwachte doelpunt kwam aan de andere zijde, met welke 4—1 stand het einde kwam. Het He kwam na langen tijd weer eens binnen de krijtlijnen, en leed tegen Purmerstein 3 haar eerste nederlaag, 32. Het was zeer jammer, en tevens bedroe vend, dat deze nederlaag te dan ken is aan een onjuiste beslis- waarop de heer Chinees hem opnam en hem verder transporteerde in een kamer en op een divan deponeerde. Toen pas ontwaakte Laarman en slaak te de traditioneele zucht: „Waar ben ik?" „In 't Walhalla," verklaarde de Chi nees. „Wat een lollige ontvangst," meende Laarman en wilde overeind komen. „Heb je niks voor me te drinken? Ik snak naar een beetje Jan Doedel." „Blijft U even liggen," zei de Chinees vriendelijk en voor Laarman hosannah had kunnen zeggen, lag hij al gebonden en wel aan de divan gekluisterd. „Zo is het makkelijker," zei de Chi nees. „Ja, ik lig nou wel zo plezierig," moest Laarman toegeven. „LI was te vervelend voor ons," ver klaarde de Chinees. „En hij wordt nog vervelender," zei Laarman dreigend. „Geen nood, U ligt hier veilig en LIw compagnon vinden we ook nog wel." Laarman had moeite geen zucht van verlichting te slaken. Ze hadden Bram- inetje dus niet. „Nu. vaarwel. Straks wordt Uw eten eten gebracht. LI kunt zolang slapen. Als U zich rustig houdt, kunnen we U straks losmaken en mag U in deze kamer rondlopen." Dan was hij verdwenen. „Mooie boel," mopperde Laarman en sing van den Purmerender Scheids rechter P. v d Meer die ons aller minst kon bekoren. De bond zou er goed aan doen geen arbiters aan te stellen uit de plaats van een der spelende partijen. Door het a.s. vertrek van den heer j. v Dok naar elders, is de heer H. Roelofs secretaris gewor den. Van deze plaats af brengen wij een woord van hartelijke dank aan den heer van Dok voor al datgene, wat hij in de 3 jaren, dat wij het genoegen mochten hebben, dat hij zijn beste krach ten aan AVV gaf, voor onze ver eniging heeft gedaan. Aan uw werk, als secretaris, zullen wij steeds met de meest aangename en waarderende gevoelens terug denken. Namens AVV zij u bij het aan staande vertrek, en bij het aan vaarden van uw nieuwe werk kring veel succes toegewenst. Dat het u en uw echtgenote goed mo ge gaan. Programma voor Zondag 24 Februari. IVV 3-AVV 2, aan vang 12.30. Jédé. Reo-nieuws De uitslagen van de op Zon dag 17 Februari gespeelde wed strijden. QSV II Reo II 1 1. OSV 1 - Reo 12—4. Reo II speel de een heel slechte wedstrijd. Vooral de voorhoede was er to taal uit. Hadden hier een of meer schuttets gezeten, zeker dan wa ren ze met een grote overwinning thuis gekomen. Reo I die hierna in het veld Kwam, trof het wel want het ter rein leek wei bouwland en het was dan ook zwaar spelen. Toch heeft Reo I goed gespeeld want OSV I is op eigen terrein heel wat mans. Na een kwartier spe len namen de onzen de leiding om die niet meer kwijt te raken. Na de rust werden er nog 3 doelpunten bij gemaakt waar te gen GSV 2 keer schoorde eind stand alzoo 4—2 voor Reo. De wedstrijd werd in een prettigge verstandhouding gespeeld en on der goede leiding van Scheids rechter Aatjes van Krommenie. Volgens het voorlopig program ma a.s. Zondag WBSV I - Reol en Reo II speelt thuis aan den Zuiddijk tegen een Purmersteins elftal. De sportverslaggever. keek naar een vlieg, die over het pla fond heen foxtrotte. .Ik maak me sterk, dat ze die vervloekte bananenschil daar niet expres hebben neergesmeten. Wat een troep! Ik vraag me af, of Brammetje gezien heeft, waar ik gebleven ben." Nadat hij ongeveer tien minuten in zich zelf had liggen mopperen, kwam er plot seling een Chineesje met een vies petje op en de bekende trommel voor z'n buik. Behoedzaam sloot hij de deur, maakte een buiging en zei plechtig: „Salum alei- kum". Laarman keek hem verbaasd aan en kon zich niet weerhouden een verschrikte uitroep te slaken, toen hij zag, dat de kerel een groot mes uit zijn mouw goo chelde. Dit plantte hij plechtig op Laar man's borst, zei nog eens plechtig: „Sa lum aleikum" en hakte toen met één slag .alle touwen, waarmee Laarman ge bonden was, door. Toen zei hij ten der de male: „Salum aleikum", deed groe tend zijn petje af en toen pas zag Laar man dat... Brammetje voor hem stond! V. Brammetje vindt griesmeelpap lekkerder dan lammetjespap en Willy ziet Shirley Temple. „Jij wilde niet meer samenwerken, niet?" vroeg Brammetje, „man, ik kan je geen oogenblik alleen laten." „Thank you very much, Brammetje," zei Laarman. „Ik ben LI zeer dankbaar." „Wawwel, wawwel," meende Bram metje. „And nowhet is 'e long G.S.V.^aieuws Voor Zondag a s 12.30 uur OSV 2Purmerend 3 2.30 uur QSV I Purmeriand I P.PC. BURGERLIJKE STAND Nadruk verboden BEEMSTER Geboren: Lodewijk, zvL.dc Groot, en T. van der Hoek. Johannes Nicolaas, z v J. Stam, en A. G. Stam. Hendrik, z v H. Struving, en F. Vissis. Overleden: Neeltje Kramer 73 j. we- duwn, van V, Gedink. SCHERMERHORN Geboren: Gertruida Agatha Maria, d v P. J. de Lange, en G. M, de Jong. Joke, d v W. Lakeman, en M. M. Munt- jeweiff. Adam Nicolaas Maria, z v Pe^ trus de Vries, en E. M. Wlllemse. Overleden: Cornelia Maria Kok, 70 j. weduwe van J. Jonk. Cornelia Schnei- der 69 j. weduwe van A. A. Baren- dregt. Loop der bevolking van de gemeente Schermerhorn over het jaar 1945 De tot. bevolking op 1 Jan. 1945 638 m. 619 v. Totaal 1257 m. vr. totaal Vermeerdering door geboorte 16 18 34 vestiging 26 31 57 Vermeerdering 42 49 91 Vermindering door overlijden 9 2 11 vertrek 66 72 138 Vermindering 75 74 149 638 619 1257 Toename der bevolking: 42 49 91 680 668 1348 afname 75 74 149 Bevolk.31.12.45 605 594 1199 Panorama Katholieke illustratie 25 cent Libeile Beatrijs 20 cent Geeft U als abonné op Boekhandel G. J. Hoogcarspel waai toe tipperarier," verkondigde hij dan en stopte een pepermuntje in z'n mond. Die had hij altijd legio bij zich. „Hoe komen we d'r weer uit." „Lopend," veronderstelde Laarman en rekte zich behaaglijk uit. „Hm," meende Brammetje en keek sab belend door een spleet van de deur. „Wachter, wat is er van de nacht?" informeerde Laarman. „Volg mij, blanke broeder," murmelde Brammetje en wurmde zich door de spleet. „Wat ziet mijn rode broeder?" vroeg Laarman, hem volgend. „Howgh!" zei Brammetje en gorgelde z'n luchtpijp schoon. Ook Laarman wurmde zich door de spleet en bevond zich achter de rug van Brammetje op de gang. Er was niemand. Een eindje verder, van achter een deur, klonken evenwel Chinese spraakgeluid- jes, die Laarman aan een zingende zaag deden denken. Brammetje stevende reso luut op de deur af en legde een luiste rend oor tegen het sleutelgat „Wat zeggen ze?" informeerde Laar man, die het niet te best horen kon. „Wajng-tschi-ling-hawang-tsche-tsche," zei Brammetje. „Hebreeuws?" wilde Laarman weten. „Fries," meende Brammetje met ken nis van zaken. „Onze dienstmaagd praat tenminste ook wel eens zo iets en die komt „uut 'e Greidhoek"." wordt vervolgd

Rijper Courant | 1946 | | pagina 4