JliftyCC CöUMHil Qxvie. meuwe. Modern drukwerk 6. J. HOOGCARSPEL No. 1629 Zaterdag 2 Maart 1946 37e Jaargang voor de Rijp, Graft, Noordeinde, Oost- en West-Graftdijk, Zuid- en Noord-Schermer, Beemster, Schermerhorn en omstreken Uitgever Drukkerij G. J. Hoogcarspel De Rijp, Telefoon 1 Abonnementsprijs 50 cents per 8 maanden bij vooruitbetaling franco per post f 2,40 per jaar plus incasso-kosten Losse nummers 5 cent Verschijnt wekelijks Advertentieprijs 10 cents per galjard regel, minimum f 1.— Inzenden tot uiterlijk Donderdagavond 0 uur DE RIJP GRAFT Tot onze spijt werd dit heug'lijk bericht, de benoeming van den heer J. Dalenberg, gemeente-secre taris en -ontvanger van de Rijp tot burgemeester van de gemeen ten Graft en de Rijp, Vrijdag 22 Februari ji. te laat aan ons door gegeven, om het feit nog in het vorige nummer van het Rijpertje af te drukken, en al onze lezers op de hoogte te stellen van dit voor ons belangrijke Koninklijke Besluit. Na maandenlang wachten kwam deze benoeming af. De heer Dalenberg, sinds 1 Februari 1932 secretaris van de gemeente de Rijp na het overlijden van den heer A. Roe- lofs in 1934 werd hij tevens tot ontvanger benoemd werd 11 Augustus 1904 geboren te War- menhuizen N.H. Hij bezocht de Hoogere Burger Schooi te Alkmaar, waarna hij door Mr. Roovers te Amsterdam weid opgcieia in ue gemeente-administratie. Twee jaar is hij volontair ge weest te Warmenhuizen, waarna zijn benoeming tot ambtenaar aldaar volgde. In de 14 jaren, welke hij. in de Rijp in functie is, en accuraat zijn werk verzorgd heeft, zijn de 5 oorlogsjaren begrepen. De voor ambtenaren, die niet met de Duitsers heulden, zoo moei. lijke 5 jaren, bleven hem ook niet bespaard. Na het onwettig ontslag van wijlen burgemeester van Staveren in 1944, werden het heelemaal moeilijke lijden. Ontvreemding van het bevol kingsregister volgde ook hier. De heren Dalenberg en Appel wer den gebonden gevonden. Na de bevrijding verdween de wnd N.S.B.-burgemeester van het toneel. Hij werd ook geïnter neerd. Burgemeester van Staveren kwam weer, en alles leek naar het oude terug te keren. Edoch, het is anders gelopen. Burgemeester van Staveren werd ongeneeslijk ziek. Op 54 jarige leeftijd overleed hij des Vrijdags 19 October 1945. Het was volkomen te begrijpen, dat de heer Dalenberg, die in tussen tot kiesman aangewezen was, een der candidaten werd naar de functie, welke door den heer j. Nat, le wethouder, als loco-burgemeester tijdelijk uitge oefend werd. De heer Dalenberg toch kent de menschen, weet hun leven en werken, zal zich na zijn benoe ming, welke per 1 Maart is in gegaan, nog meer daarin inwerken, vooral ten aanzien van de in woners en de belangen van de gemeente Graft, nu hij als eerste burger de verantwoordelijkheid zal dragen voor de beide ge meenten Graft en de Rijp. We zijn overtuigd van de goede voornemens van onzen nieuwen burgemeester, deze ver antwoordelijkheid zo zuiver mo gelijk te dragen, en dan geloven wij ook, dat de burgers in beide gemeenten hem zullen steunen in zijn taak, de belangen der ge meenten en der gemeentenaren te behartigen, zoals het behoort In de hoop, dat onze verwach tingen niet teleurgesteld zullen worden, feliciteren wij ook van deze plaats af den heer Dalenberg met zijn promotie, en wensen hem en zijn gezin veel geluk toe in de komende tijd. G.J.H. Aan het kerkelijke, en vereni gingsleven heeft de heer Dalen berg een werkzaam aandeel: t.w. notabel en diaken van de Ned. Hervormde Gemeente; secretaris penningmeester afd. Purmerend van de vereniging van burge meesters en secretarissen; secre taris-penningmeester afd. de Rijp van Nederlands Volks Herstel; secretaris-penningmeester van het Oranje-Comité. Dinsdag j.l. werd de heer Dalenberg te Haarlem door den Commissaris der Koningin be ëdigd. Woensdag a.s. vindt de instal latie in de beide gemeenten plaats. Hiervoor verwijzen wij naar pagina 2. DE RIJP Raads vergaderin g Vrijdagavond 22 Februari jl. 8 uur kwam de raad bijeen. Voorz; de loco-burgemeester, de hr J. Nat. Secr: de hr j. Dalenberg. Aanwezig: de hrn: O. Hamstra, J. de Lange Nz., J. P. Poel, wethouder, P. Roemer, D. Rijkes en J. B. Sassen, raadsleden. De voorzitter, de loco-burge meester, de heer J. Nat, opent en heet allen welkom. Na het lezen der notulen door den secretaris, welke onveranderd goedgekeurd worden, informeert dhr de Lange naar de verbete ring van het wegdek van de Zuiddijk. De voorz. zegt, dat de gaten gedicht worden. Weth. Poel stelt paard en kip- kar en voerman beschikbaar om het werk te bespoedigen. De voorz. deelt terloops mee, dat geen personen overbrugglngs- steun genieten. Bij de ingekomen stukken zijn verschillende hamerstukken. Het schrijven van „De Henge laar" behelzende het verzoek het Rijper vischwater weer onder gemeente-beheer te krijgen en weer voor sportvisscherij le ge bruiken. B. en W. adviseren: trachten het lopende contract, ontstaan tijdens de Duitse bezetting, ein digende 31 Mei 1947, voordien ie vctb.ckeii. z.onder hootdel. stemming aangenomen. Heren regenten veizoeken de raad het salaris van den secre taris-penningmeester van het Gemene Wees- en Armenhuis te verhogen met f 50,en te brengen op f 200. De raad hecht zijn goedkeuring aan het voorstel van B. en W. de verhoging toe te kennen. B. en W. stellen voor mevr. Salentijn-van Petten eervol ont slag te verlenen als raadhuis- en schoolschoonmaakster. Woidt verleend. Benoemd wordt in dezelfde functie de heer D. Klinkhamer Sr. op arbeidscontract op een ge zamenlijk salaris van f 600 Aan het in de vorige raadsve'ga- dering gedane verzoek tot het plaatsen van straatnaamborden kan worden voldaan. Er zijn 43 bordjes nodig tegen een totaal-bedrag van f 129 Na ampele bespreking goed gekeurd. Het vooischot aan de R K. school over 1946 was door B en W. gesteld over 269 kinderen op f 5 122 65. Goedgekeurd, De hr Dalenberg geeft de technische toelichting op de ver ordening vermenigvuldlglngscij- fer voor het schoolgeld lager onderwijs Als dit cijfer op 2 wordt gesteld, wordt de oude toestand hersteld. Goedgekeurd. De balans, en de verlies- en winstrekening van de Mij tot be vordering van Nijverheid wordt goedgekeurd, tot gecommitteer de wordt de hr P. Roemer benoemd. Bij de rondvraag verzoekt de hr de Lange op sneeuw- en ijzelwegen meer zand te strooien. Zal aan voldaan worden, zegt de voorz. Voorts informeert de zelfde spr. naar de drankvergun ningen in de gemeente. De se cretaris antwoordt, dat door het overlijden van den hr Boots een vergunning is vrijgekomen. De hr Sassen wenscht een on dergrondse kabel door de Kerke- steeg, zoodat de palen, welke een verkeersobstakel zijn, verdwijnen kunnen. De hr Roemer wil de andere buurten tegelijk doen. De voorz.: Er zal aandacht aan besteed worden. De hr Rljkes ziet gaarne, dat de Zuiddijk ter gelegener tijd van electrisch licht voorzien wordt, zoodat de be woners er van mee kunnen profi teren. Weth. Poel is er direct voor! Waarschijnlijk kan dan ook de leidingwatervoorziening aan gebracht. De voorz. zegt toe, dat bij het P.W.N. en het P,E.N. geïnformeerd zal worden. De voorz. deelt hierna mee, dat door Officieele bonnenlijst Nieuw aangewezen bonnen 8 t/m 16 Maart 1946 Bonkaarten KA, KB. KC 608 Algem°en 060-066 800 gr. brood 067 200 gr. bloem 06S 400 gr. suiker 069 125 gr. boter 070 250 gr. margarine 071 100 gr. vet 072 100 gr. kaas Reserve B 16 800 gr. brood B 17 1 kg aardappelen Bonkaarten LA, LB, LC 602 029,080,031 vlees 100 gr. vlees 025 aardappelen 2 kg aardappelen A 10 melk li liter melk B 10, C 10 melk 3 liter melk Bonkaarten KD, KE 603 Algemeen 560, 561 800 gr. brood 562 200 gr. bloem 563 500 gr. suiker 564 250 gr. boter 565 125 gr. margarine 566 100 gr. kaas Reserve D 16, D 17 400 gr. brood E 16 500 gr. rijst of kindermeel D 18 1 ei Bonkaarten LD, LE 682 529,530,531 vlees 100 grt vlees 525 aardappelen 1 kg aardappelen D 10, E 10 melk 5 liter melk Tabakskaarten enz. T 15 2 rants. rook-of shagtabak (geen import-sigaretten) V 15 100 gr. choc. of suikerw. X 15 2 rants. tabaksartikelen (geen import-sigaretten) De bonnen voor melk en aardappelen zijn geldig tot en met Zateidag 9 Maart a.s. Voor de week van 10 Maart t.m. 16 Maart a.s. zullen nog bonnen wor den aangewezen voor melk, aardap pelen, jam, thee, tabak, versnape ringen, huishoudzeep en zachte zeep. Bovengenoemde bonnen kunnen reeds op Vrijdag 1 Maart 1946 van des morgens 8 uur af worden gebruikt, met uitzondering van de bonnen voor vlees, melk en aardappelen, waarop eerst met ingang van Maandag 4 Maart mag geleverd worden. Op de bonnen voor kaas zal uitslui tend buitenlandsekaas worden geleverd. B. en W. tot regenten van het Gemeene Wees- en Armenhuis zijn herbenoemd de heren C. Sieswerda en P. Bakker. Vervol gens doet de voorz. de verheu gende en verrassende mededeling dat de secretaris der gemeente, de heer J. Daler.berg, tot burge meester van Graft en de Rijp benoemd isl Allen zijn daar mee ingenomen en wensen den heer Dalenberg geluk met zijn promotie I DRUKKER f/

Rijper Courant | 1946 | | pagina 1