BEKENDMAKING Installatie van burgemeester I. Dalenbtrg De buigeiij weidt verzocht de vlaggen uit te steken openbare vergaderingen, Woensdag 6 Maart 1946. Zondagsdienst Artsen 3 Maart 1946 Ingaande Zaterdagavond 2 Maart 6 uur tot spreekuur Maandagmorgen 4 Maart Dr. Goosen, Middenbeemster Telefoon 7 PHEDIKBE UFt TEN Zondag 3 Maart De Rijp Ned. Hervormde Gem. s Morgens 10 uur Ds. W. A. Kastein Doopsgezinde Gem. s Morgens 10 uur Ds. P. Keuning Ev. Dutbersebe Gem. geen dienst Geretorm. Gem. s Morgens 10 uur en s midd. 3.30 uur Leesdlenst Gratt Ned. Hervormde Gem. geen dienst Doopsgezinde Gem. Noordeinde van Graft geen dienst Oost-Graftdijk s Middags 2.30 uur Ds. P. Keuning Woensdagmiddag 6 Maart 2} uur Huwelijksinzegening Ned. Hervormde Gem. West-Graftdijk s Middags 2.80 uur Ds. E. Loysen Oost-Grafidijk geen dienst Ned. Hervormde Gem. Groot-Sobermer s Morgens 10 uur Ds. F. Bobeldijk Driebuizen s Middags 2.30 uur Ds. J. M. de Jong Zuld-Sobermer geen dienst Beemster Ned. Hervormde Gem. s Morgens 10 uur Ds. Doorenbos Doopsgezinde Gem. geen dienst Scbermerhorn Ned. Berv. Gemeente s Morgens 10 uur Ds. J. E. Loysen PLAATSELIJK NIEUWS 0E RIJP Tijdelijke gem.-secretaris benoemd De heer D. Appel, ambtenaar ter g°m.-secretarie, is in de raadsvergadering van Vrijdag 28 Februari benoemd tot tijdelijk secretaris-ontvanger en ambtenaar van de Burgerlijke Stand. „Het belang van den boer" De zaal van café Blokdijk was Vrijdagavond 22 Februari geheel gevuld met boeren, boerinnen en andere belangstellenden. De di recties van de zuivelfabrieken „de Tijd" te Beemster en „Neerlandia Ie Stompetoren hadden de aan wezigen lot een filmavond uitge nodigd. De heer Prikken, direc teur van „de Tijd" opende de bijeenkomst. Hij vertelde, dat er 3 films vertoond zouden worden en van elke film gaf hij een kor te uiteenzetting. Hierna werden de films DE GEMEENTEBESTUREN van GRAFT en DE RIJP maken bekend, dat de installatie van burgemeester J. DALENBERG zal plaats vinden in hunne welke zullen worden gehouden op De burgemeester zal ongeveer 9.30 in de gemeente GRAFT nabij Oost-Graftdijk arriveeren, alwaar hij door het gemeentebestuur zal worden verwelkomd. Daarna vindt een rondrit plaats door Oost- en West-Graftdijk, en vandaar naar Graft. De officieele installatie ten raadhuize zal ongeveer HALF TWAALF plaats vinden. Installatie DE RIJP. DRIE uur wordt de burgemeester van zijn woning afgehaald, voorafgegaan door het muziekkorps „Kunst na Arbeid". Hierna vindt de officieele installatie plaats ten raadhuize, terwijl aan de ingezetenen de gelegenheid wordt geboden, het gesprokene door middel van een geluidsinstallatie te beluisteren in de groote zaal van het café Blokdijk, en daarbuiten. Né de officieele installatie worden alle burgers en afgevaardigden van plaatselijke vereenigingen in de gelegenheid gesteld den nieuwen burgemeester te feliciteeren in de groote zaal van het café van den Heer C. Blokdijk. gedraaid. Voor het verslag hier van zie men onder West-Graft dijk. De heerKreuger, vice-voor- zitter van „de Tijd" sloot met een korte toespraak. Het winnen van de melk moet zo hljgiënisch mogelijk gebeuren. De rundertu- berculose moet met krachtige hand bestreden worden. De boeren moeten hun belang begrijpen en zich aansluiten bij de coöperatie. Den aanwezigen werd koffie en bier gratis aangeboden. De propaganda-avond Rijper IJsclub Voor de propaganda-avond van de Rijper IJsclub in hotel „De Eendracht" op Vrijdag jl. was de belangstelling tamelijk groot. Na het openingswoord van den voor zitter, den heer J. Dekker, vond eerst een demonstratie plaats van droogtraining, uitgevoerd door 8 jeugdige Rijper schaatsenrijders, welke goed werd uitgevoerd, daar na verkreeg de heer Trouw, be stuurslid van de iJ.H.N. het woord, die een goede propagandist voor de ijssport bleek te zijn. Het geheel wetd opgeluisterd met lichtbeelden. Tot slot werd een film vertoond van een dorpentocht. Candidatenlijst gemeenteraad Dinsdag 26 Februari kwam de burgerkiesvereniging in algemene vergadering bijeen. De candida tenlijst werd als volgt samen ge steld 1 J.Nat, 2 D. Rijkes, 3 P. Middelkoop, 4 J. Dekker, 5 P. Zee, 6 B. Visser. Spoedraadsvergadering Eervol ontslag aan den gemeente-secretaris De raad de gemeente de Rijp kwam Donderdagavond in spoedvergadering bijeen. Voorzitter: de heer J. Nat,loco-bur gemeester. Secretariede heer J. Dalenberg. Afwezig: de heer J. de Lange. Ingekomen is een verzoek van den heer J. Dalenberg, gemeente-secretaris ontvanger, om hem met ingang van 1 Maart a.s. als zoodanig ontslag te varieenen, i.v.m. diens benoeming tot burgemeester. B. en W. stellen voor den heer Da lenberg op de meest eervolte wijze ontslag te verleenen. Conform het voorstel wordt besloten. De voorzitter dankt den heer Dalen berg voor de goede diensten, welke hij de gemeente heeft bewezen en hoopt in de toekomst op een vruchtbare samenwerking. Weth. Poel memoreert de periode, gedurende welke hij in B, en W. en den raad met den heer D. heeft sa mengewerkt, wetke samenwerking altijd van zeer aangenamen aard is geweest. Nimmer is er een verkeerd woord gevallen. Spr. dankt voor de wijze, waarop heer D. met hem contact heeft gehouden tijdens het voorgaande loco-burgemeesterschap. Ook de overige heeren betuigen al- gemeene Instemming met het gespro kene. De heer Dalenberg dankt den voor zitter voor zijn woorden en hoopt in de toekomst op een goede verstand houding. Zich tot den heer Poel richtende, kan hij niet anders dan de aangename samenwerking in B. en W. en in den raad bevestigen. Spr. heeft met bijzonder veel ge noegen de functie van secretaris-ont vanger vervuld. Hij dankt voor het genoten vertrouwen; mocht hem dit in de nieuwe functie ook in die mate geschonken worden, dan kan een goede verhouding niet uitblqven. Vervolgens stellen B. en W. voor met ingang van 1 Maart a.s. tot tijde lijk secretaris-ontvanger te benoemen den heer D. Appel, a t.s., alhier. Met algemeen goedvinden wordt overeenkomstig het voorstel van B. en W. bestoren. De heer Appel komt thans ter ver gadering, en iegt in handen van den voorzitter de vereischte eeden af. De hr Appel dankt voor het in hem gestelde vertrouwen, en hoopt de functie te vervullen op de wijze zooals de thans afge treden functionaris heeft gedaan. De heer Dalenberg feliciteert den heer Appel met zijn tijde lijke benoeming, en hoopt, dat deze met ijver en toewijding de werkzaamheden zal waarnemen. „Die lustige Witwe" bij „Voorwaarts" Het is zo langzamerhand ge woonte geworden dat de zang vereniging „Voorwaarts" elk jaar een operette ten tonele brengt en ook in hel komende seisoen, om streeks September, zullen we weer kunnen genieten van "het kind der lichte muze". Weer zullen we dus het fleurige toneel kunnen aanschouwen met de bonte cos- tuums, weer zullen we kunnen luisteren naar zowel solo als koor zang. Trok de laatste maal een ka perkapitein de aandacht van de operettespelers van „Voorwaarts" en mocht het jaar daarvoor een barbier zich in hun belangstel ling verheugen, thans hebben zij hun blik laten vallen op een lus tige weduwe. „Voorwaarts" heeft n.i. in studie genomen het beken de werk van Franz Lehar: "Die Lustige Witwe". Voorwaar geen kleine opgaaf, maar wij kunnen er ons van overtuigd houden dat elk lid van "Voorwaarts" er zich ten volle van bewust is, dat ook deze operette met succes voor het voetlicht gebracht moet wor den. Men deelt ons nog mede de heren afdeling, in verband met de grote bezetting van deze ope rette, wel versterking gebruiken kan. Een lustige weduwe is wel iets om over na te denken, heren. Elke Maandag is er repetitie. Nogmaals de Amsterdamse artisten in café Drenth Blijkens de advertentie van café Drenth treden Zaterdag en Zondagavond wederom Fientje Meester en Pander op. Zij, die van deze ont spanningskunst houden, kunnen genieten. Er is bal na. DE RIJP GRAFT Bezoek door burgemeester Dalenberg aan de scholen Het ligt In de bedoeling van burgemeester Dalenberg Donder dag a.s. een bezoek aan de scho len te brengen. Oude bekende jubileert De heer G. M. Beets, te Pur- merend, controleur bij de N. Z. H T. M., voordien chauffeur op de blauwe bus Purmerend-de Rljp- Graft was Zondag 24 Februari j.1. 25 jaar in dienst van genoemde Maatschappij. GRAFT Weeshuis tijdelijk bewoond Een twintigtal geëvacueerde Doopsgezinden (oudtijds Menno nieten geheten) hebben tijdelijk onde'dak gevonden in het Graf ter Weeshuis. Zij zijn op door reis naar Canada en worden door hun Canadese en Hollandse ge loofsgenoten verzorgd.

Rijper Courant | 1946 | | pagina 2