jCe&slU&Uatheek fy. Uoofytacspd 704. Cole, Jackson, Razende revolvers. c 705. Cole, Jackson, Schiet, cowboy schiet. c 63. Colette, Jeanne, De tooverfluit der liefde. 706. Colter, Eli, Ratelslangen. c 86. Conscience, De gierigaard. 489. Coolen, Antoon, Dorp aan de rivier. 546. Coolen, Antoon, De drie Gebroeders. 602. Coolen, Antoon, Herberg ,,In 't Misverstand". 662. Coolen, Antoon, De goede moordenaar. 707. Coolen, Antoon, Kinderen van ons Volk. 758. Coolen, Antoon, De schoone voleinding. 834. Coolidge, D., De kloof des doods. C. 811. Corelli, Marie, Mademoiselle Zephyr. 812. Corelli, Marie, Wereldlijke macht. 87. Correlli, Liefde en de filosoof. 850. Corelli, De Koningskroon. 851. Corelli, M., Liefde, lang geleden. 490. Corsari, Willy, De man zonder uniform. d 507. Corsari, Willy, Het geheim van de Mondscheinsonate. d 565. Corsari, Willy, Voetstappen op de trap. 708. Corsari, Willy, Dooden dansen niet. d 603. Corsari, Willy, De onbekende medespeler. 852. Corthauts-van Buyenbroek, Tonny Brinken. 887. Coulevain, Pierre de, Een moderne Eva. 888. Coulevain, Pierre^de, Op den tak. 64. Couperus, Louis, De ongelukkige. 433. Couperus, Louis, Het zwevende schaakbord. 434. Couperus, Louis, Majesteit (le deel). 435. Couperus, Louis, Majesteit (2e deel). 70. Courths-Mahler, De vrouwe van Retzbach. 71. Courths-Mahler, Grisilde. 72. Courths-Mahler, Een korte waan. 73. Courths-Mahler, De mooie Californische. 74. Courths-Mahler, Martina, het zonnetje van Mahori. 75. Courths-Mahler, Roode Rozen, 76. Courths-Mahler, De liefde verdraagt alles. 77. Courths-Mahler, U behoort mijn hart. 78. Courths-Mahler, Onze weg leidt naar omhoog. 79. Courths-Mahler, Uw broeders vrouw. 80. Courths-Mahler, Een onbeminde Vrouw. 81. Courths-Mahler, De moed om gelukkig te zijn. 82. Courths-Mahler, De arme kleine Annie. 83. Courths-Mahler, Een leugen om bestwil. 84. Courihs-Mahler, De mooie onbekende. Uitknippen en bewaren. SPORTNIEUWS Reo-nieuws Sneeuw, wind en regen waren oorzaak dat er Zondag jl. geen enkele wedstrijd is doorgegaan. Nu wordt het wel tijd, dat er wat schot in komt, want het is al Maart en er is pas een derde van de competitie afgewerkt. Dus dat wordt al gauw half weg juni en als er dan nog promotie- of FEUILLETON Nadruk verboden Een Detective-verhaal door ERIK SATYR. 8 „We moesten maar naar binnen," meen de Laarman en trok zijn revolver. Brammetje opende met een machtige zwaai de deur en ze stapten naar bin nen. In een fauteuil naast een open haard vuur, dat niet brandde, zat een Chinezen- meneer, dat wil zeggen, een Chinees, die als heer verkleed was. Een paar meter van hem af stonden een paar ech te Chinezen, regelrecht uit d,e Binnen- Bantammerstraat. „Goedenmiddag, heren," zei Laarman, vriendelijk knikkend tegen de aanwezi- gen. Pinda, pinda," zei Brammetje en hield uitnodigend de trommel open, die hij nog steeds op z'n buik torste. ..O, so lekka, lekka; wil groot heer niet stukkie pinda pinda. Vijf cent maarrr „Brammetje, sla niet zo door," zei Laarman. „Geef liever een paar hand boeien." „Ja heer," zei Brametje onderdanig en begon in z'n trommel te grabbelen. „Tsjah!" zei plotseling de Chinezen- meneer en voor Laarman wist, wat er gebeurde, lag hij in de andere hoek van 5 degradatie-wedstrijden gespeeld moeten worden, dan kan het zweetvoetbal worden. Het programma voor a.s. Zon dag is nog wat twijfelachtig. Vol gens de Pr. N. H. is 't programma van 24 Februari verschoven naar 3 Maart, in dit geval moet Reo 1 naar WBSV maar volgens de Sport- courant krijgt Reo I bezoek van Br. in Waterland en Reo II krijgt Onze aspiranten komen voor het eerst in actie. de kamer. Eén van beide andere Chi neesjes pakte Brammetje bij z'n schou ders en zou met hem een overeenkom stige handeling volvoeren, ware het niet, dat Brammetje eerdergenoemde hande ling met het 'Chineesje verrichtte. Nu kwam deze sterretjes ziende weer bij in de tegenovergestelde hoek van Laar man. ,,Kreng-kreng," murmelde het Chinees je en stoof achter de beide anderen aan de kamer uit, waarna de deur gesloten werd. ,,Miauw-miauw," zei Brammetje. ,,Koek-koek," meende Laarman en keek naar het plafond. „We zijn nog niet goochem genoeg voor deze wereld, Bram metje. Ik heb een bult als een pruimen- pit op m'n kop." „Zwart haar en Chinezenogen," mur melde Brammetje. „Je bent er inee aangekleed," meende Laarman. „Had ik ze maar hier, dan zou ik ze wel uitkleden," zei Brammetje fanatiek. „En toch"zei Laarman. „Ik voel er niks van," zei Brammetje. „Waarvan?" vroeg Laarman verbaasd. „Nou, dat het hier tocht." „Ik zei," hernam Laarman, „en toch..." „Nou?" „Toch is die Chinees niet de moorde naar." „Ga nou gauw vlooien vissen," zei Brammetje ongelovig. „Wacht maar af," zei Laarman. Reo A krijgt bezoek van Pur- merend A. Jongens laat nu eens zien dat jullie dezen winter ge traind hebben. Reo B gaat op bezoek bij haar zustervereniging AVV aspiranten. Dit zal wel een zware opgaaf worden, maar jongens doe je best en verkoop je huid zoo duur mogelijk. Bij het bestuur zijn bon nen binnengekomen voor voet balschoenen. Het plan is ze te verloten onder degenen die er het hardst om verlegen zijn. Dit lijkt mij het eerlijkste. De sportverslaggever. A.V.V. nieuws Door de slechle weersomstan digheden werden de wedstrijden afgelast. Voor Zondag a s. is vastge steld IVV 3—AVV 2 12 30 uur. Moesten wij vorige week af scheid nemen van onze secreta ris den heer J. v. Dok thans rust op ons de taak, de nieuwbenoem- den, den heer H. Roelofs te ver welkomen. Wij hopen dat de heer Roelofs vele jaren op vruchtdra gende wijze, zijn arbeid aan AVV zal mogen geven. Jédé. Jaarvergadering „De Argonauten" te Graft In de zaai van N. v. d. Gragt hield de kanovereniging "De Ar gonauten" op Zaterdag haar jaar vergadering. Na de opening werden diver se punten van de agenda bespro ken. Alles kon in een vlot tem po worden afgehandeld. Alleen het punt "bestuursverkiezing" gaf enige moeilijkheden, temeer daar de leden van deze vereniging voor het merendeel uit vrij jeugdige personen bestaat en wijziging noodzakelijk was door het aftre den van mej A. Bruin enj. v. Dok en J. Leguit. Na een algemene stemming werd het bestuur als volgt samengesteld: P. Leguit voorzitter, A. Smidt secretaris, N. Hooljberg penning meester, Th. Bruntink, H. Pie, P. Spaarman en T. Westmijze commissarissen. Na de rondvraag, waarbij door verscheidene leden van de gele genheid gebruikt werd gemaakt nog enkele vragen te stellen, werd de vergadering gesloten. Maar hiermede was men nog lang niet aan het einde van de avond. Tot ongeveer 1 uur bleef men gezellig bij elkaar nog wat „Maar nu ten tweede male, hoe komen we hier weer uit?" „Door de schoorsteen," zei Brammetje rustig. „Ga jij dan maar voor," zei Laarman. „All right. Het is de enige weg om hier uit te komen," zei Brammetje en stapte manmoedig tussen de verkoolde houtresten, die in de open haard lagen. Dan wurmde hij zich naar boven. „Pftssch!" klonk het benauwd, „wat is het hier vies." „Hoe is het weer buiten?" informeerde Laarman belangstellend. „Een tijdelijke zonsverduistering met... gltsch, flut-flut," spoog Brammetje en liet een been naar buiten vallen. „Dat was dan zeker Hebreeuws, hè?" vroeg Laarman nieuwsgierig. „Nee, roet," vertelde de schoorsteen op bittere toon. „Bah, wat een zwijnenboel," klonk het dan weer. „Zijn grroot heerr aan het schoor steenvegen?" klonk het plotseling achter Laarman. Deze draaide zich verschrikt om en zag een Chineesje staan met een revolver waarvan de loop met puctuele zekerheid op Laarman's linkerhartboezem was ge richt. „Nee, ik vond dat het hier tochtte," deelde Laarman mede, „en daarom heb ik Brammetje maar in de schoorsteen ge propt." De Chinees was langzaam doorgeschui- dansen, terwijl ter afwisseling eni ge voordrachten en zangstukjes naar voren werden gebracht. Ook voor de nodige versnaperingen was gezorgd zodat op een goed geslaagde en gezellige avond kan worden terug gezien. GROOTSCHERMER Bijeenkomst Hollandse Maatschappij van Landbouw afdeling Schermer-Eiland Donderdag 21 Februari v.m. 10 uur hield de afdelingSchermer- Eiland der Hollandse Maatschap pij van Landbouw een bijeen komst in 't café van den heer van Truljen te Grootschermer. De opkomst was, gezien het toch een propaganda-bijeenkomst was, niet over groot te noemen, wat ook wel te wijten was, dat deze door omstandigheden gehou den moest worden in de morgen uren. Bij de opening door den voorz. den heer P. Bruin werd breed voerig reeds het doel dezer bijeen komst uileen gezet, n.1. om uiteindelijk le komen tot een krachtige Landbouw-Organisatie, om in de naaste toekomst het hoofd te kunnen bieden aan andere groepsbelangen en tevens te komen tot een redelijke ver tegenwoordiging ten opzichte van de medestands-Organisaties in de Stichting voor de Landbouw. Ter voorlichting werd het woord gegeven aan den heerA.de Haan uit de Beemster. Als eerste punt behandelde de spreker op eenvou dige, doch zeer voortreffelijke wijze de groie belangen van een sterke Landbouw-Organisatie. Na een gedachtenwisseling traden bij na ailen, voor zover ze het niet waren, als lid der afdeling toe. Vervolgens hield de heerA.de Haan ais voorzitter van de Kring Purmerend der Coöp. Vee-afzet een inleiding over het interne der Ccöp. Ook dit werd met voor beelden zeer duidelijk toegelicht wat tot gevolg had, dat 10 leden konden worden ge boekt. Verder werd overgegaan tot oprichten in Groot-schermer van een afdeling van Coöp. Vee-afzet met als voorzit ter de heer P. Schermeihorn en secretaris de heer F. WiedljkJzn. De voorzitter de heer P. Bruin sloot hierna. feld en keek nu in de schoorsteen om hoog, zonder evenwel Laarman buiten schot te laten. „Wat zei je?" vroeg Brammetje van boven, die niet begreep wat er aan de hand was. „Verroest," klonk het vrijwel meteen, er volgde enig gerommel en in een wolk van roet plofde Brammetje naar beneden met z'n maat 46 schoenen op de met opium gekrulde schedel van het Chi neesje neerkomend. Deze was met die ene slag volslagen buiten gevecht ge steld. „Mijn broeder, wat ziet ge zwart?" meende Laarman. „Zijt gij mijn broeders hoeder, dan we mijn hoeders broeder. Voorwaar, voorwaar, ik zeg U, griesmeelpap smaakt lekkerder dan lammetjespap," zei Bram metje en keek versuft naar de overblijfse len van den Chinees. „Inderdaad," zei Laarman, „HO smaakt lekkerder dan H-O." 1 „B-Q," was Brammetjes stellige over tuiging. „Maar mijn waarde, verklaar me deze allerzonderlingste situatie, waar in ik mij geplaatst zie." 1HeO is een scheikundige formule voor water. wordt vervolgd

Rijper Courant | 1946 | | pagina 4