giltvrije kieurkrijtjes 10,75 JlzesUMioihuk Cf. Uoofycawpel 85. Courths-Mahler, Zijn kind. 702. Cole, Jackson, De eenzame wolf. c 703. Cole, Jackson, De wet van de eenzame ster. c 65. Cremer, Hanna de Freule. 66. Cremer, De Lelie van 's-Gravenhage. 709. Cronin, Dr. A. J., Kaleidoscoop op Zaal ,,K". 663. Cronin Dr. A. J., De citadel. 67. Cross, Victoria, Vijf nachten. 604. Curie, Eve, Madame Curie. 664. Curtis, Robert, Moord op verzoek. d 88. Curwoord, De Gouden Strik. 89. Curwood, Thor de Beer, 90. Curwood, Kazan de Wolfshond. 91. Curwood, De Zoon van Kazan. 92. Curwood, Op het Onheilspad. 93. Curwood, Isobel. 94. Curwood, Alaska. 95. Curwood, Het stille dal. 96. Curwood, De Bloem van het Noorden. 436. Curwood, James Oliver, De Goudjagers. 605. Daly, Carroll Johan, Het mysterie van het rookende pistool. 759. Dake, Lionel, Mij is de wrake. d 110. Daudet, Ernest, Een demi-mondaine. 111. Daudet, Ernest, Sapho, Par. Zedenroman. 835. Davis, N., 5 minuten vóór het vonnis... A. 665. Dean, E„ De moord in de antiquairswinkel. d 112. Deeping, Oude Pybus. 113. Deeping, De grijpende vingers. 760. Deeping, Warwick, De vrouw op den drempel. 853. Delly, M., De terugkeer van Ralph Lawton. 98. Demalden, Eug., De Schaatsen van de Koningin van Holland. 437. Dickens, Charles, David Copperfield (le deel). 438. Dickens, Charles, David Copperfield (2e deel). 109. Dieterle. G„ De vrouw in het Violet. 710. Diko, Hans, Moord bij het Leidsche Plein. d 548. Dine, S. S. van, De moord op den Daktuin. 635. Dine, S. S. van, De moordzaak Kenting. 777. Dittmer, H., De dorpsdokter. 854. Dornau, C. von, D'r loopt een streep door, 100. Dostojefsky, Booze Geesten. 2 dln. 101. Dostojefsky, De dubbelganger. 102. Dostojefsky, De vernederden. 103. Dostojefsky, Het Landgoed Stepantchikowo en zijn bewoners; Uitknippen en bewaren. Vervolg van pagina 1. nen In 't belang van deze gemeente. Mijnerzijds zeg ik gaarne alle medewerking toe. Alvorens ik een woord richt tot de ambtenaren in het alge meen, gevoel ik behoefte tot den secretaris een persoonlijk woord te richten. Mijnheer Duin, Gedurende een 4-tal jaren ken nen wij elkaar en gedurende dien tijd zijn wij samen opgetrokken. Wij hebben het wel en wee zo wel in deze gemeente als in de Rijp in vogelvlucht medebe leefd. Samen hebben wij aardige en minder aardige momenten medegemaakt, niet in het laatst denk ik aan den veelbewo gen dag waarop U in dit raad huis en ik in dat van de Rijp, met stevige touwen aan een stoei werden vastgebonden. U bent het college van B. en W. fot een daadwerkelijken steun geweest en hebt Uw plicht even ernstig vervuld en zult die blijven vervullen als ik voor genomen heb dit te doen. U bent met de zaken en toe standen in deze gemeente ver trouwd geraakten ik hoop deze dan ook op vriendschappelijke wijze en in aangename samenwerking le behandelen. Thans een woord tot de amb tenaren, met inbegrip van het onderwijzend personeel, in het algemeen. Met U zal ik in de komende jaren moeten samenwerken. Voor al in een kleine gemeente is men zeer op elkaar aangewezen. Men 6 heeft elkaar dagelijks nodig en een minder goede verstandhou ding kunnen wij daarom eenvou dig niet gebruiken. Wij willen trachten elkaar het leven zoo aangenaam mogelijk te maken. Gelijk bij ieder mens in de maatschappij, geldt ook voor de ambtenaren, plicht nummer één. Ik hoop, dat gij in de toe komst evenzeer Uw plicht zult doen, als dit, in het verleden het geval was. Zoveel als in mijn vermogen ligt, zal ik U met raad en daad ter zijde staan. Waar de belangen dezer ge meente soms nauw met die van den Eilandspolder verbonden kun nen zijn, hoop ik met het be stuur van dien polder op een goede samenwerking te mogen rekenen. Voorts doe ik een beroep op het corps rijkspolitie in het alge meen, mij in mijn taak als hand haver van openbare orde en rust ter plaatse, ter zijde te slaan. Tot alle ingezetenen richt ik mij van deze plaats. Bijzonder groot is de belang stelling en het medeleven welke mijn gezin en ik tijdens deze dagen mochten ondervinden. Mede namens mijn vrouw zeg ik U daarvoor hartelijk dank. Dit moet ik nog even opmer ken, dat de burgemeester boven de partijen behoort te staan. Door mij zal de handhaving van orde en wet op een redelijke wijze worden bevorderd. Steeds hoop ik voor de inge zetenen klaar te staan, die op één of andere wjjze mijn hulp nodig mochten hebben. Zoveel als in mijn vermogen ligt, zal ik deze verlenen, waar de plicht mij dit niet verbiedt. Vele bekenden van elders, waaronder collega's uit omliggen de gemeenten, hebben mij de eer aangedaan door hun tegenwoor- heid van hun belangstelling blijk te geven. Ik hoop met mijn col lega's op de meest vriendschap, pelijke wijze samen te werken. Ten slotte doe ik een beroep op de pers om de taak van het gemeentebestuur te helpen ver lichten voorzover hetde gemeente belangen betreft en op haar ge waardeerde medewerking te mogen rekenen. Én hiermede aanvaard ik het ambt van burgemeester der gemeente Graft. Na deze rede gaf de burge meester het woord aan de raads leden. De heer S. Heinis sprak na mens vele arbeiders en het soci alistisch gedeelte in de gemeente. Hij feliciteerde den burg. en mevr. Dalenberg. Hij hoopte, dat daar waar steun gegeven moet worden, steun zal gegeven worden, en de burgemeester zich de noden van deze groep zal aantrekken, en zich een man van de daad zal tonen. De heer J. C. Duin gemeente secretaris, de naaste, medewer ker van den burg. sprak hierna. Hij wees er op, dat zij elkander 4 jaar van zeer nabij hebben le ren kennen in een prettige om gang. Nu zullen zij beiden moe ten wennen aan de omschakeling. Beide functies behoeven echter een goede verstandhouding en een juiste samenwerking, welke wel gevonden zal worden, door open te staan voor elkanders argu menten, waarbij de belangen van de gemeenten op de voorgrond dienen te staan. De wil daartoe is bij hem aanwezig, evenals bij den nieuwen burgemeester. Spreker wees op de geaardheid van de bewoners in de verschil, lende dorpen. Een belangrijke taak ligt hier open, spreker zal den burgemeester In deze taak ten volle bijstaan De ambtenaren zullen U allen steunen, zodat U zich geheel kan inwerken, waarna U al onze be langen en noden en behoeften zult kennen, om iets voor ande ren te mogen zijn. Spreker wenste burg. en mevr. Dalenberg veel geluk. Wethouder Heijnisspraknamens de Kath. raadsfractie. Hij felici teerde en hoopte, dat de nieuwe burg. zoo onpartijdig mogelijk zal kunnen zijn, zodat Gods on middellijke zegen daaruit voort zal vloeien. Hij wenste veel ge. luk, en een langdurige ambtspe riode. Burg. Dalenberg dankte de spre kers en dankte tevens voor de steun, welke hem toegezegd werd. Hij zal de gemeente Graft zoo goed mogelijk door de bran dende tijd trachten heen te helpen. Hij sloot de openbare vergade ring en gaf het woord aan de verdere aanwezigen. De ruimte gebiedt ons (extra papierverbruik is niet toegestaan) alleen de na men der sprekers te vermelden. Allen waren verheugd over de benoeming, en velen maakten hun verlangens, hetzij op geestelijk, hetzij op stoffelijk gebied ken baar. Zij hoopten allen, dat burg. Dalenberg veel goeds zal be reiken, en wensten hem en zijn Aanvullende bonnenlij st van 3 t/m 16 Maart '46 Bonkaarten KA, KB, KC 603 Algemeen 073 260 gr. jam 074 50 gr. thee 075 112 gr. huishoudzeep (uitsluitend import-zeep) 076 250 gr. zachte zeep Reserve B 18 1 kg aardappelen Bonkaarten LA, LB, LC 602 A 11 melk 1} liter melk B 11, C 11 melk 3 liter melk 026 aardappelen 2 kg aardappelen Bonkaarten KD, KE 603 250 gr. jam 112 gr. huishoudzeep (uitsluitend import-zeep) 250 gr. zachte zeep Bonkaarten LD, LE 602 D 11, E 11 melk 5 liter melk 526 aardappelen 1 kg aardappelen Tabakskaarten enz. T 16 2 rants. shag-of rooktabak (geen cigarettenof sigaren) V 16 100 gr. choc. of suikerwerk X 16 100 gr. choc of suikerwerk Bovengenoemde bonnen kunnenreeds op Vrijdag 8 Maart a.s. van des morgens 8 uur af worden gebruikt, met uitzondering van de bonnen voor melk en aardappelen, waarop eerst met ingang van Maandag 11 Maart mag worden afgeleverd. Loop der bevolking van de gemeente de Rijp over het jaar 1945 De tot. bevolking op 1 Jan. 1945 777 m. 707 v. Totaal 1484 m. vr. totaal Vermeerdering door geboorte 11 11 22 vestiging 36 35 71 Vermeerdering 47 46 93 Vermindering door overlijden 12 14 26 vertrek 55 49 104 Vermindering 67 63 130 777 707 1484 Toename der bevolking: 47 46 93 824 753 1577 afname 67 63 130 Bevolk.31.12.45 757 690 1447 Aantal huwelijken 15. Voor naar H00GCARSPEL NU ZIJN ZE ER! gezin veie jaren van geluk toe. in vele redevoeringen werd wijlen burgemeester van Staveren herdacht. Achtereenvolgens spraken de heren P.'.Bruin Hz. bestuurslid van de vereniging Plaatselijk Belang, daarna als voorz. van de Rund- veefokvereniging de Rijp, Graft en omgeving; burg. Vorster van Jisp namens de aanwezige colle ga's; ds. Kastein voor de Ned. Herv. Gemeente te Graft. Namens de brigade Schermerhorn van de Rijkspolitie sprak opperwacht- (Zie vervolg pagina 2). Algemeen 567 568 569

Rijper Courant | 1946 | | pagina 4