JUtrfMiótUeek fy. Hoo^cacs\iel 141. Forster, Het groote onrecht. 441. Fowler, Guy, De seringen bloeien. 138. Fracchia, Angela. 139. Fracy, Het rad der fortuin. 128. France, Anatole, De wraak der goden. 129. France, Anatole, De Roode Lelie. 551. Francis, Lui, Brandende vleugels. 130. Frank, Leonard, De oorzaak. 606. Frapié, Jeon, De Béwaarschool. 607. Fris, J. J., Liefde in Zaken. 131. Frensse, Gustav, Hilligenlei. 132. Frensse, Gustav, Klaas Henrich Baas. 133. Frensse, Gustav, De Broeders. 134. Furmee, Alfredo, Het misterie van de Beek. 140. Franzos, De Pias. 558. Futtle, W. C., Vergelding. 142. Gail, Otto Willy, Per Raketvliegtuig naar de maan. 442. Galsworthy, John, Aan den anderen oever. 443. Galsworthy, John, De Freelands. 713. Gardner, Erle Stanley, Het Beenderloze Alibi, d 154. Garvice, De verwisselde Erfgenaam. 155. Garvice, Als het hart roept. 156. Garvice, Een meisjeshart. 157. Garvice, Zegepraal der liefde. 158. Garvice, De vrouw die liefhad. 714. Geest, K. van der, Wrakhout. 143. Genderen Stort, R. van, De Grijsaard en de Jongeling. 159. Gerard, Een Spaansche vendetta. 160. Gerard, Leeuwendooder. 144. Genderen Stort, R. van. Hélène Marveil. 162. Geijerstam. Vrouwenmacht. 145. Gjellerup, Karl, De Gedachtenlezeres. 146. Gjellerup, Karl, De pelgrim Kamanita. 813. Glass, Max, Het mysterie van den hartstocht. 147. GoghKaulbach, van, Jet-Lie. 492. GoghKaulbach, Anna van, Terwege en Zonen. 493. GoghKaulbach, Anna van, Op den drempel vol geheim. 148. Gorky, Maxim, Onder vreemden. 608. Gray, Westmoreland, Oog om Oog. 715. Gray, Westmoreland, De Ranch-Detective. c 149. Grey, Zane, De wind des doods. 150. Grey, Zane, Milly's doodenrit. Uilknippen en bewaren. 8 Reo-nieuws Van de vier vastgestelde wed strijden, zijn er Zondag jl. 2 door gegaan. Ter elfder ure kwam er bij het bestuur een telegram bin nen dat Reo I—Br. in Waterland was uitgesteld. De A j, die om 12 uur moes ten spelen, waren vrij, omdat de Purmerender jr. pas om 1 uur kwamen tegelijk met hun derde, die om 1.15 uur moesten spelen, FEUILLETON Nadruk verboden Een Detective-verhaal door ERIK SATYR. 11 ,,'t Zal wel," mompelde Brammetje. ..Maar nou ja, als je 't weten wilt, we hebben ons inderdaad verloofd." „Nogmaals gefeliciteerd dan man," zei Laarman en er klonk oprechte hartelijk heid in z'n stem. ,.Ik hoop, dat ik als getuige en later als peet mag fungeeren." „Hm," zei Brammetje. „Wat dacht je nu eigenlijk dat er ge beurde?" vroeg hij dan na een ogen blik. „Je weet toch, dat ik altijd beweerde te weten, wie de moordenaar was? Ik weet dit ook inderdaad. Ik heb nu een val voor hem opgesteld, waar hij hope lijk intippelt." „Maar wie is het dan?" vroeg Bram- inelje nieuwsgierig. Ring! zei de telefoon. Behoedzaam nam Laarman de hoorn van de hak en zei: ..Hier Hoofdbureau politie." „Dag meneer Laarmans," teemde de stem weer in Laarman's oren. ..Hebt U het wel onthouden: Ik ben de dader hoor. „Ja, dat weet ik al," zei Laarman op gewekt. „Wilt U me misschien weer legen Reo II. Nu hadden eerst de jr. nog wel kunnen voetballen doch dat wilden de Purmerenders niet en zodoende zijn de jongens weer niet aan voetballen toege komen. Reo II speelde weer een aardig partijtje voetbal tegen Pur- merend 3 dat ook geen slecht elftal in het veld bracht. Onze mannen wisten met 42 de baas te blijven. De jr. B, die legen de veel niet zeggen, waar U zit?" ..O jawel hoor." lijsde de stem. „in een telefooncel op het Cremerplein." „Dan," zei Laarman, „dan doet het mij genoegen U als mijn arrestant te ont vangen, meneer Boterhoofdt!" Dan legde hij de hoorn weer op de haak en knikte vriendelijk tegen de stom verbaasd kijkende Brammetje. „Ben je besuikerd?" barstte deze los toen zijn spraakvermogen terugkeerde. „Nog niet." glimlachte Laarman, „al hoewel ik tegen een beetje suiker geen bezwaar kan hebben." „Hoe wil je dat ooit weer goed pra ten?" vroeg Brammetje ontzet. „Ik ben er juist benieuwd naar, hoe onze vriend Boterhoofdt zich denkt goed te praten," vroeg Laarman zich af. „Maar man. je gelooft toch niet „Juist, mijn waarde," zei Laarman, „hij heeft inderdaad zijn directeur ver moord." Brammetje ging zuchtend boven op een cactus zitten in de vensterbank, waar tegen beide partijen echter bezwaar sche nen te hebben. Althans de cactus prikte en Brammetje schoot met een gil weer overeind. „Grote goden, man, lach niet zo hate lijk. zei hij nijdig tegen Laarman en trok de stekels weer uit zijn achterwerk. „Je lijkt nou precies een vastgeroeste autoclaxon!" Laarman veegde de tranen uit z'n ogen en stamelde slechts: „O Brammetje „Wie zet er nou cactussen in de ven grotere jongens van onze zuster vereniging de Rijp in het veld moesten leden een 9—0 neder laag. Reo I moet a.s. Zondag naar Edam, maar of het nog omgezet wordt in een thuiswedstrijd, zul len we nog even moeten afwach ten. A s. Zaterdagavond 8 uur al gemene leden-vergadering van Reo waarbij ook de leden van de Gymnasiiek-veieniging tegen woordig zijn. O.a. verloten der voetbalschoenen en verzekeren der leden. Komt allen. Deze ver gadering wordt gehouden in het clublokaal. De sportverslaggever. Grootschermer-nieuws Zondag jl. kwam GSV sedert een maand weer eens binnen de krijtlijnen met als gast Egmondia II. Direct vertoonde zich een zeer vlug spel, zowel van GSV, als van E zijde, met G het meest in de aanval. Doelpunten volgde el kander vlug op zodat de rust aan brak met 5—2 voor G. Na -de rust het zelfde spelbeeld, want ook E gaf zich niet gewon nen, maar steeds bleef G in de aanval, zodat toen de heer Kieft, die zeer goed leidde, het eind- sein gaf, G won met 10—4. Goede schutters lui, Koning 1 Konijn 2. Sonny 3 en Dirk 3 plus een penanlie. Toch wil Ik er nog eens opwijzen lui, dat de halfli- nie, zowel de verdediging, als de voorhoede moet steunen, wanneer na de rust de spil zich had teruggetrokken,als stopperspil of z.g. driebackspel met Maarten als zwerver, dan was vermoede lijk de uitslag nog anders geweest. Mede doordat de voorhoede momenteel op volle toeren draait, met als steun in de rug van de kanthalfs, zal dit het spel goed doen en betere resultaten afwer pen. Afgesproken lui. PP.C. A.V.V.-nieuws Met 9—5 bleef de Rijp in de meerderheid over het bezoekende Meervogels uit Zaandam, tevens revanch nemende op de onver diende 2—1 nederlaag in de uitwedstrijd geleden. Het was een sterk gewijzigd elftal, dat in het veld kwam. Hooyberg op de rechtsbuiten plaats, toonde zijn plaats vol komen waard te zijn, en bewees, nu Vilten weer als midvoor was opgesteld, hier de juiste man Ie zijn. sterbank van een politiebureau. Dat moet bij verordening verboden wezen," voer Bramnietje voort. „Het is anders wel het symbool van je onvolprezen hartelijkheid. Au verdorie!" Dat was tegen een stekel, die heel diep in het vlees zat. „Zo krijg je fijn doorregen spek," vertelde Laarman. „Haal liever een nijptang," bromde Brammetje. Na enkele ogenblikken liet hij zich echter weer behoedzaam neer, nadat hij de cactus opzij had geschoven. „Kom nou es met een communiqué," begon hij toen weer. „Nou, weet je, het was heel eenvou dig," begon Laarman. „Die vent door de telefoon sprak mij aan met: Laarmans met een s. Dat zelfde zei ook Jacobus Boterhoofdt tijdens het verhoor. Dat maakte mijn argwaan wakker. Alzo toog ik aan het vissen. Mij bleek toen, dat Jacobus Boterhoofdt geen Jacobus Boter hoofdt heette, maar voorheen onder de naam van Arnold van Zutfen over onze lieve Nederlandse bodem voortkuierde. Wellicht herinnert gij U die naam nog als zijnde van een eertijds bekend toneel speler, welke evenwel aan lager wal ge raakte en van de toneelwereld verdween. Awel. hij zat ook in het complot. Ver moedelijk kreeg hij de opdracht Water veld te vermoorden, waarom weet ik niet. Maar. nu wilde hij het een beetje te mooi doen, dat was z'n gevoel voor dramatische toneeleffecten. Hij wist even wel mijn naam niet goedIVerder staat Ook Visser komt voor her plaatsing in aanmerking, alhoe wel de bal zuiverder door hem gespeeld moet worden, enthou siasme en uithoudingsvermogen maakten veel goed. Ook de andere omzettingen kwamen het elftal ten goede. Als de REG-spil G. Verdonk, die in de plaats van den aange- stelden scheidsrechter, de wed strijd zeer goed leidde, het aan- vangssignaal laat horen, ontwik kelt zich direct een vlug open spel, met de Rijp het meest aan vallend, met als resultaat een 3—0 voorsprong, door doel punten Wiersma (2) en Vilten. Meervogels is echter niet ontmoedigd, en in de laatste 5 min. van de le helft worden de partijen op gelijke voet gebracht (33). In de 2e helft neemt de Rijp direct het spel in handen. Na 5 min. brengt Vilten, die op de centervoorplaats een goede partij speelde, de stand op 4 3. Na goed opbrengen van Hekelaar verhoogt Hooyberg de stand (5-3). Nog is het niet genoeg, want Villen scoort nog 2 maal en Hooyberg en Wiersma ieder eenmaal, de Meervogels weten nog tweemaal de Rijper achter hoede het nakijken te geven. Eindstand 9 5. Vilten was in deze wedstrijd met 4 doelpunten topscorer, de dagelijksche 50 kniebuigingen in het late avonduur hebben blijk baar al resultaat 1 Het meespelen van Wiersma, die de hattrick verrichtte, is de aanvalskracht van de voorhoede, zeer ten goede gekomen, we zullen hopen Inse, dat je de laatste 6 wedstrijden alle zult kunnen meespelen, om mee te helpen het elftal uit de gevaar- zöne te krijgen. A.s. Zondag wordt gespeeld tegen Zilvermeeuwen uit Zaan dam. AVVers, doet jullie uiterste best om de punten mee te krijgen naar de Rijp, we hebben ze hard nodig. De aspiranten A speelden thuis tegen R.E.G. B, welke tegenstander, wat te voorzien was, veel le licht was. Met 9 0 bleef de Rijp in de meerderheid. Programma voor a.s. Zondag; Zilvermeeuwen 1—de Rijp I. 2 u. de Rijp li—DRC II. 2 uur de Rijp A—DRC A. uur Jédé. Langedijkstraat, zoals je wel weet. De de Bank, waar hij werkte in de Pieter telefooncel op de Overtoom was hier niet zo ver vandaan, wantmeneer Boterhoofdt belde op onder kantoortijd, dus kon hij nooit zo ver gaan. Ik ver wachtte, dat hij nog wel eens zou op bellen en liet dies alle telefooncellen in de buurt van de Pieter Langedijkstraat bewaken; ook die op het Cremerplein! Begrijpt gij?" „En hij is er ingetippeld," zei Bram metje somber. „Ongetwijfeld," meende Laarman. „Vo geltjes die te vroeg zingen moeten op de blaren zitten." „Deze zaak is gauwer afgelopen dan ik dacht," zei Brammetje. „Dacht je?" vroeg Laarman droogjes. „Nou we hebben de moordenaar toch?" zei Brammetje, „deze zaak is dus toch opgelost!" „Hoe verklaar jij de handelingen van onze vrienden de Chinezen? Nee, mijn waarde, deze zaak kon wel eens een staartje hebben." En hij had4 een staartje, een ongege neerd raar en lang staartje zelfs VII. Laarman maakt afspraakjes en vertelt sprookjes. Dat staartje begon er mee, dat Laar man des anderen daags, terwijl Jacobus Boterhoofdt veilig in z'n cel zat, weder om opgebeld werd door een vrouw. wordt vervolgd

Rijper Courant | 1946 | | pagina 4