Prima schooletui's JleexUUióiUetU fy. UMyccuxpel 151. Grey, Zane, De jacht op het rossige paard. 152. Grey, Zane, De schaapherder van Guadeloupe. 161. Griffier, Huwelijksjacht. 519. Güiraldes, Ricardo, Don sgundo sombra. 520. Gulbransen, Trygve, En eeuwig zingen de bosschen. 521. Gulbransen, Trygve, Winden waaien om de rotsen. 521a.Gulbransen, Trygve, De weg tot elkander. 494. Günther, Agnes, De heilige en haar nar. 716. Haalke, Magnhilt, Gurianne. 177. Haggard, Rider, Montezuma's Dochter. 178. Haggard, Rider, Zij. 179. Haggard, Rider, Maiwa's Wraak. 814. Hahn, Edmund, Lisa wordt vrouw. 444. HaldemanJulius, Mr. en Mrs., Een onvruchtbaar leven. 163. Halleström, Per, De vier elementen. 190. Harbou, Thea van, Het eiland der onsterfelijkheid. 717. Hardy, Stuart, Gangsters in Arizona. c 666. Harpole, Dr. J., Mijn patiënten. 718. Harsanyi, Zsolt, (tr.) De weg naar de wereld. 719. Harsanyi, Zsolt, (tr.) Uitvaart der liefde. 720. Harsanyi, Zsolt, (tr.) Het- vreemde Vaderland. 196. Hart, Dansvlindertje. 721. Hartog, Jan de, Hollands Glorie. 895. Hartnagel, Friedrich, Amazones van Broadway. 175. Hauser, Otto, Spinoza. 609. Havank, Er klopt iets niet. 610. Havank. Vier vreemde vrienden. 638. Havank, Vier vreemde vrienden. 761. Havank, De schaduw grijpt in. d 667. Heerde, H. van, Tusschen vuur en ijzer. 787. Helman, A., Het vergeten gezicht. 722. Henny. Ine Hoogtepunt. 176. Heppener, De blauwe Nonna. 167. Hergenheimer, Joseph, De drie zwarte pennies. 164. Heijermans, Biecht eener schuldige. 165. Heijermans, Diamantstad. 166. Heijermans, Joep's wonderlijke avonturen. 168. Hermann, Georg, I. De nacht van Dr. Herzfeld. 169. Hermann, Georg, II. Sneeuw. 170. Hermann, Georg, Kubinke. 445. Hertog, A. den, Menschen op zicht. Uitknippen en bewaren. 9 SPORTNIEUWS Reo-nieuws Het is Reo I niet mogen geluk ken, de nog ongeslagen EVCers te kloppen. Met niet minder dan 3 invallers bond Reo I den st«ljd aan tegen een geheel volledige tegenstander. Voor de rust speel de Reo echter heel goed. En er werd aan beide zijden vlug en FEUILLETON Nadruk verboden enthousiast spel geleverd. Als we denken dat de Edammers de lei ding zullen nemen, zijn het onze backs, die redding brengen. Ook Reo krijgt enige mooie kansen, doch gaan door over of naast schieten verloren. Na 35 minuten spelen weet EVC de leiding te nemen volgens in buitenspel po sitie. Ruststand 10 voor EVC. Onze jongens zijn met de rust nog vol goeden moed. Doch bin- tje," zei Laarman. ,,Dag inspecteur." „Tot vanavond Marleentje." Met een glimlach legde Laarman de hoorn weer op de haak. Dat moest Brammetje eens weten, dat hij, Laar man, afspraakjes maakte met jongedames. Want een jonge dame was het onge twijfeld. Hij voelde zich vergenoegd. Noem me maar Marleentje. Verdraaid, hij liet zich hangen, als hij de stem niet kende. Hij had ze meer gehoord. Maar waar? Enfin, hij zou het vanavond wel merken. Waar zou Brammetje toch uithangen? vroeg hij zich plotseling af. Hij had hem de hele ochtend nog niet gezien. Maar Brammetje zou zich wel redden. Daar over behoefde hij zich niet ongerust te maken. Brammetje redde zich überhaupt uit elke situatie. Ook deze keer waren ze toch, meest dank zij Brammetje, uit het huis van den Chinees gekomen. Hoe hij zich, toen Laarman daar binnen zat opgesloten, naar hem toe gewerkt had, was hem nog een raadsel. Brammetje was buitengewoon gevreesd in de onder wereld, hoewel hij niet de scherpzinnig heid van Laarman bezat. Als Brammetje echter één keer zijn wild op het spoor was, was het lot van het slachtoffer be zegeld. Hij was zo vasthoudend als een wezel. Laarman stond op, rekte zich uit en voelde of z'n das recht zat. Dan begaf hij zich neuriënd naar het vertrek waar !nen 10 minuten word het 2—0 door een fout van een onzer ach terspelers. Even later maakt een back van EVC een tegenpunt voor Reo door keihard in te schieten inplaats van corner te werken. Dit geeft de Reo-pioeg weer moed doch enkele kansen, die ze krijgen, worden niet benut. De vleugelspelers zetten enkele bal len mooi voor, doch de 1. binnen, die al een paar jaar niet gevoet bald heeft, is gewoonweg een rem in de voorhoede. Na 25 minuten weet EVC echter de score tot 3— 1 op te voeren, en is Reo totaal uitgespeeld; en ze weten 4 minu ten voor het einde er zelfs 4—1 van te maken. De invaller op de backplaats heeft best voldaan en kan deze plaats behouden. Ook de midden- linie heeft heel goed gespeeld alsmede de rechtsbinnen. De ke per heeft zijn doel verdedigd op een wijze die aan het ongelofe lijke grenst. Steeds was hij daar, waar gevaar dreigde, en het was een lust, hoe hij ze er uit stomp te en ze de lucht in gingen. Qoed zoo Klaas, maar als het kan, steeds present. Reo II wist een 6 1 overwin ning te behalen op Graftdljk II dat is beter als een gelijk spel deslijds in Graftdijk, jongens. Reo A moest in de Edammers jr. hun meerdere erkennen. Met 3—1 werd er verloren en toch hebben de jongens een goed partijtje gegeven. Het programma voor a.s. Zon dag is me nog onbekend, doch v men kijke even bij de bekende adressen. Een woord van dank willen we nog brengen aan een oud-lid van Reo, die toevallig met zijn auto in de Rijp was en onze jongens naar Edam bracht, daar we anders thuis hadden moeien blijven. De sportverslaggever. Boter voor margarine Daar in de aanvoer van grond stoffen voor de margarineindustrie enige vertraging is ontstaan, zal in de eerste helft van April voor de gebruikers boven 4 jaar de hoeveelheid boter in het rantsoen voedingsvelten worden verdub beld, ten koste van de margarine. Deze maatregel is alleen van toe- het administratieve personeel zat. „Hallo, kinderen," wuifde hij tegen de typistes. „Brammetje nog gesignaleerd?" „Is hier vanmorgen nog niet geweest, inspecteur," zei de roodharige Winnie. „Hij heeft inot met Willy."' „Watte?" vroeg Laarman verbaasd. .Ja. Willy heeft een heel mooie foto in de krant gezet met het onderschrift: Het eerste slachtoffer in de zaak Water veld. Het leek wel een negatief." „Dan is het Brammettje vergeven, dat hij mot heeft met z'n broer," meende Laarman. „Zeg. waar is Jossie?" vroeg hij dan, op een lege stoel achter een typ machine wijzend. „Die is al een paar dagen ziek," zei Nora, de andere typiste. „O ja?" Laarman's goeie stemming zakte enige graden. Diep in z'n hart had hij een zwak voor de kleine blonde Jos sie. „Wat scheelt 'er?*' „Zoiets als griep, geloof ik." zei van Waveren, de administratiechef en de enige man van het troepje aanwezige personeel. „Hm." zei Laarman en keek naar bui ten. „Zeg, inspecteur, vertel eens hoe-LI die moordenaar van Waterveld heeft ge vangen?" vroeg Winnie nieuwsgierig. „Met genoegen," begon Laarman. „Ik schaduwde hem naar een speelhol, hè. Maar hij had zich gecamoufleerd met een zwart lapje voor z'n oog. En toen ging ie toch vals spelen, zeg! Ik zeg LICHT OP voor AUTO's en RIJWIELEN Zaterdag 7.39 uur Zondag 7.10 Maandag 7.42 Dinsdag 7 44 Woensdag 7.45 Donderdag 7.47 Vrijdag 7.49 Zaterdag 7.51 nHanMHm passing op de periode van 31 Maart tot 13 April. Het ligt in het voornemen in de daarop vol gende 14 dagen aan de boven genoemde leeftijdsgroepen geen boter, doch ien deele margarine, ten deele bak- en braadvet te verstrekken. Extra vlees en kaas in April Zoals Minister Mansholt in zijn praatje .Op de brug" op Vrijdag 22 Maait j.l. mededeelde, zal het door de verlaging van het brood rantsoen gedaalde peil der rant soeneringzogoed mogelijk worden aangevuld met producten, die voornamelijk onze eigen land bouw- en veeteelt zullen moeten verschaffen. Dit komt reeds enigermate tot uitdrukking in de rantsoenen, die gedurende April zullen worden verstrekt. Zo zal op 28 Maart a.s. een extra bon voor 50 gram kaas worden bekend gemaakt. Aan de kinderen, voor wie een rantsoen- kaart E is uitgereikt, zal één litersblik appelmoes worden uit gegeven. De leef tijdsgroepen boven 4 jaar krijgen in de 2de helft van April, als Paschen in zicht is, 200 gram vlees extra. Tenslotte zal in April voor alle leeftijds groepen een bon voor één el worden aangewezen. Al zijn de hoeveelheden niel groot, met de verhoging van het melkrantsoen, die in de nieuwe distributie periode ingaat, vormen zij een welkome aanvulling op de rant soenen van de komende maand. (gevuld) enkel f 3,65 dubbel f 3,40 Boekhandel G. J Hoogcarspel tegen hem: KobusKobus, zeg ik tegen hem, hou je nou een beetje kalm, want na twee moorden moet je niet be ginnen met vals spelen. Twee moorden! riep-ie. 't Was er maar één, en de man was nog niet eens goed dood, toen ik weg ging, hij kroop nog rond als een halfgekookte paling in een pannetje. Ik zei nog tegen 'm: Man, maak de vloer niet zo smerig Toen kon hij niets meer zeggen. Nora had 'm bij zijn haren en Winnie hield met haar handen zijn mond dicht. „Hé, hé!" protesteerde hij. „Mag U ons zo voorliegen?" verweet Winnie hem. „Eerlijk zijn, anders gaat wegens mijn eed in het cachot," dreigde Nora. „Kijk maar in de krant," steunde Laar man en worstelde overeind. „Willy heeft het netjes verslagen. Goeie genade, zeg, jullie hebben me geruïneerd. Wie heeft er een kammetje voor me?" „In geen honderd jaar," zei Nora. „Nooit. Eerst vertellen," zei Winnie en vouwde haar armen over de borst. „In geen honderd jaar," zei Laarman en vluchtte de deur uit. Maar de hele verdere dag verscheen er geen Brammetje en Laarman begon zich nu toch een beetje ongemakkelijk te voelen, vooral toen Liesje ook niet bleek te weten, waar hij uithing. wordt vervolgd Een Detective-verhaal door ERIK SATYR. 12 En Laarman hoorde bij het eerste ge luid al, dat het dezelfde vrouw was. die hem enkele dagen tevoren ook opgebeld had en die hem die allerzonderlingste waarschuwing had gegeven. „Inspecteur Laarman," begon de stem, „kunt LI vanavond niet in het Cabaret Duvernois zijn? Ikdan sprak ze weer gejaagd verder, „ik heb Uw hulp nodig! O, er gaat vast iets vreselijks gebeuren „Maar wie bent U dan?" vroeg Laar man. De stem aarzelde even. Dan klonk ze een beetje zachter en Laarman voelde iets trillen in z'n binnenste. „Noemt LI me maar Marleentje." Laarman zweeg even. Dan sprak hij en zijn stem klonk wat hees: „Goed. ik kom. Hoe laat?" „Half tien." „Hoe moet ik U herkennen?" „Datdat redt zich wel." Even klonk er iets als een lachje in haar stem. „Wees alstublieft op alles voorbereid!" Nu klonk haar stem weer ongerust. „Maak je geen zorgenMarleen

Rijper Courant | 1946 | | pagina 4