JUeAfa&Uotkeek ty. Uwfytac&pel t s 508. Hertog, A. den, Menschen op zicht. 611. Hertog, A. den, Tempo. 773. Hettema Jr., H., De moord op Rogma-State. d 187. Hiechins, Robert, Bacchante en Non (I). 188. Hiechins, Robert, Bacchante en Non (II). 191. Hill, De liefde van Jean Grayson. 192. Hill, De betooverde schuur. 193. Hill, De gevluchte bruid. 194. Hocking, De Zondebok. 195. Hocking, Het meisje dat de wereld tartte. 189. Hoeks, P. G., De dochter van den valschen munter. 755. Holesch, D., De zwarte hengst Bento. 171. Hollander, Felix, Levensdans. 174. Holmes, Olivier, Wendell, Elsie Venner. 668. Hoof, Tenri van, Z 66. 523. HoogNooy, Annie de, Marjolijntje. 880. Hoog-Nooy, Annie de, Carla. 881. Hoog-Nooy, Annie de, Eva's tweede huwelijk. 186. Horst, van der, Overgave. 815. Horst, H. L. van der, Overgave. 612. Horton, J. Robert, Het spoor van den buizerd. 613. Horton, Robert, Vuisten en revolvers. 614. Horton, J. Robert, Veedieven in het Blue-Dome Gebied. 639. Horton, Robert J., Een bandiet erft een ranch, c 640. Horton, Robert J., Het einde van de prairie. c 669. Horton, Robert J.De man van de woestijn. c 670. Horton, Robert J., Bannister knapt het op. c 185. Houssay, Ars., Eva's dochters. 723. Huizinga, Leonard, Adriaan en Olivier. 788. Huizinga, Tien glazen wijn. 180. Huil, De Sheik. 181. Huil, De Zonen van den Sheik. 182. Huil, De Tooverkracht der woestijn. 183. Huil, De Leeuwentemmer. 184. Huil, De Schaduw van het Oosten. 571. Hurst, Fannie, Mannequin. 172. Hutchinson, A. S. M., Burgerrecht. 173. Hutchinson, A. S. M., Tot inzicht gekomen. 373. Ibanez, Vicènte Blasco, De fatale vrouw. 837. Isaac, F. M., Een avonturier in Patagonië. A. 197. Ivans, De man uit Frankrijk. 198. Ivans, Het spook van Vöröshegy. 199. Ivans, De man op den achtergrond. Uitknippen en bewaren. 10 SPORTNIEUWS Bato-nieuws A.s. Zondag, 7 April, worden er door de Amerfoorlse Athletiek Vereniging nationale veldlopen georganiseerd onder auspiciën van de K.N A U. in de prachtige omgeving van het "Hazenwater", nabij Oud-Leusden, waaraan ver- FEUILLETON Nadrukjver boden Een Detective-verhaal door ERIK SATYR. 13 VUI. Laarman trekt zijn smoking aan, maar Brammetje vindt, dat-ie beter z'n zwem broek had kunnen aandoen. Laarman stak een sigaret op en bezag zichzelf nog eens in de spiegel. Z'n scherpe, magere gelaat kwam goed uit tegen het keurig-zittende smoking. Z'n donkere haren lagen keurig platgekamd op z'n schedel. „Tippie tippie torn," neuriede hij te vreden en blies een dikke rookwolk naar zijn eigen spiegelbeeld. ,,Het gaat wel." „Dat zit nog," zei een stem achter hem. Met een ruk draaide Laarman zich om. Bij de deur buiten het lamplicht stond een vreemd individu met een zwart masker voor z'n ogen. In z'n rechterhand glinsterde dreigend een revolver, waar van de loop met ontstellende zekerheid op Laarman's schedel gericht was. „Nee," zei Laarman met klem. „Wat: nee?" vroeg de ander verbaasd. „Dat zit niet," zei Laarman, „dat staat. En het staat lelijk in de weg ook." „Geen kletspraatjes," zei de ander met een rollende r. bonden de persoonlijke en club veldloopkampioenschappen van Nederland. Nieuws van de A.V.V. „de Rijp" Alle drie gespeelde wedstrijden werden in een overwinning om gezet. De A aspiranten speelden een vriendschappelijke wedstrijd tegen REG A en behaalden een „LI mag wel zorgen, dat U ze aan een touwtje heeft," zei Laarman vriendelijk. „Watte?" vroeg de ander stomver baasd. „Die rollende r's," legde Laarman uit. „Ik zou er niet graag een van kwijt raken. Het staat zogedistingeerd, niet waar?" „Geen kletspraatjes," zei de ander weer kort aangebonden. „Je begrijpt ze ker wel, wat ik kom doen?" „Om de waarheid te zeggen, nog niet helemaal," verontschuldigde Laarman zich, „maar trek je daar maar niets van aan, hoor; ik ben altijd een beetje traag van begrip geweest. Dat is een familie kwaal. M'n grootmoeder zaliger moest eens „Luister, je verveelt ons en ik heb een hekel aan vervelende mensen „Ik ook, ik ook," haastte Laarman zich te beamen. Daarom oordeel ik het beter, dat jij van de aardbodem verdwijnt „Waar die aardbodem ontegenzeggelijk aanmerkelijk van opfleuren zal," beves tigde Laarman. „Je kameraad hebben we vanmiddag al opgepikt en nu ben jij aan de beurt." „Brammetje!" schrok Laarman, „wat hebben jullie met hem uitgekuurd?" „Hij leeft niet meer," vertelde de an der om sombere, ernstige toon. „Je zwetst man," zei een bekende stem en er kwam een hoofd met een revolver door het raam. 3—0 overwinning. Qoed zo. Het 2e elftal trok naar Lands meer, en bleef in een goed ge speelde wedstrijd met 4—0 de meerdere over IVV 3. Het ee'Ste heeft in de belang rijke wedstrijd, voor de onderste plaats, tegen Westzaan de volle winst binnengehaald. Een, in elk opzicht verdiende 3—0 overwin ning, bracht ons 2 kostbare pun ten. Het was een harde wedstrijd, die dank zij de goede leiding van scheidsrechter op 't Land, binnen de perken van het toelaatbare bleef. De AVVers hebben enthou siast voor de overwinning gestre den. De achterhoede speelde een prima partij, en ook Spaarman en Hekelaar behoorden tot de uit blinkers. De stand is thans.: 2 "3 ai O. 1» 1 I O a* o S <u c ÖjQ M 0£ O. Assendelft 13 13 0 0 26 W.S.V. 12 8 2 2 18 Meervogels 10 4 2 4 10 Zilvermeeuwen 9 4 1 4 9 O.FC. 9 3 1 5 7 O.D.IZ 7 3 0 4 6 De Rijp 11 3 0 8 6 R.C.Z. 8 2 0 6 4 Westzaan 11 2 0 9 4 Wij hopen spoedig in de gele genheid te zijn om ook de stand van het twede elftal, en die der aspiranten die ongeslagen aan de kop gaan te publiceren Men kan zich bij de heren C. Akkerman en P. Vilten opgeven, als men lid wenst te worden van een supportersvereniging, we ho pen dat velen hier gehoor aan geven, zodat spoedig een ver gadering kan worden uitgeschre ven en een bestuur kan worden gekozen, zodat de club kan wor den opgericht. Voor a.s. Zondag staan er weer 3 wedstrijden op het programma, de Aspiranten en het twede elftal gaan gezamenlijk naar Monniken dam, om te proberen alle 4 pun ten mee naar de Rijp te krijgen, vooral voor de aspiranten is dit, met het oog op de kampioenskans zeer belangrijk. Het eersle elftal gaat bij O.F.C. te Oostzaan op bezoek, thuis werd met 7—2 gewonnen van O.F.C., voor a s. Zondag zijn wij echter tevreden met een minder aantal doelpunten. Als AVV I met dezelfde wil om te winnen, het „Brammetje!" riep Laarman weer, maar nu op geheel andere toon. „Ik ben nog best gezond," zei Bram metje en klom verongelijkt door het raam naar binnen. „Pas op!" kreet Laarman. Maar het was al te laat. Een vuurstraal schoot uit de revolver van den gemaskerde en het was donker. Rinkelend vielen de scherven van de lamp op de vloer. Er klapte een deur, een stoel viel om en de stem van Laarman verkondigde enige nieuwe vloeken. „Leven we nog?" vroeg Brammetje. „Ja, maar die vent is weg," mopperde Laarman. „Gelukkig," zuchtte Brammetje, „ik vond het zon engerd. Hij deed zo grie zelig hè?" Er dreunde weer iets op de grond en er rommelden weer ettelijke vloeken door de kamer. „Verdorie, maak 's licht," mopperde Laarman. „Hi hi," hinnikte Brammetje, „blijf dan ook staan. Wat heb je nou weer omge smeten?" „Ik ben zo nat als een hond. Ik ge loof, dat ik die vaas met rozen heb om- geknikkerd." Brammetje stak een lucifer af. Op de grond in een waterplas zat Laarman en keek verdwaasd rond. Brammetje moest vreselijk hard lachen, waarop de lucifer weer uitwoei. veld betreedt als tegen Westzaan, dan is een overwinning mogelijk, het is echter jammer dat onze veelbelovende jonge rechtsbuiten niet van de partij is, andere spor ten roepen hem a.s. Zondag naar Amersfoort. Als goed AVVer Nick, hopen wij dat je alsnog je besluit herziet, en de nog 5 restererende competitiewedstrijden van de par tij bent. Om de onderste plaats te ontlopen, vraagt de vereniging, van een ieder de grootste kracht inspanning, en de,ware clubliefde. Het eerste elftal maakt de reis per bus. Supporters kunnen zich opgeven bij den voorzitter. Jédé. Reo-nieuws Alvorens we het overzicht van Zondag jl. bespreken willen we de leden mededelen datCorNieuw- boer zich heeft willen belasten met het onderhoud der ballen. We twijfelen er niet aan of dit oude vurige Reo-lid zal de zaak met volle ambitie behartigen. Nu wordt de leden op het hart ge drukt om zelf de schoenen goed bij te houden, wat betreft de spij kers. Ons twede elfial heeft weer een grote overwinning behaald, nu op Purmerstein 6 uit Purmerend. In een fair gespeelden wedstrijd wisten Jan en zijn mannen met korfbalcijfers nl. 12— 1 te winnen. Zoals jullie Zondag speelden, behoeft er geen wedstrijd meer verloren worden. Een vlugge voor hoede, een tamelijk goede mid denlinie en een achterhoede, wel ke zijn mannetje staat. Als de ke per nu ook nog even actiever wordt, en een bal, welke in zijn bezit is, niet meer laat glippen dan kan succes niet uitblijven. Onze A asp. moesten in de Rijper A aspiranten hun meerdere erkennen. Met 30 werd verloren. Er werd hier ook aardig spel ge leverd en één kan er maar winnen. De volgende keer beter. Het was een mooie oefenwedstrijd. A.s. Zondag gaat Reo I revanche halen op de destijds geleden nederlaag aan de Zuiddijk tegen l.V.V. II in Landsmeer. Vertrek vanaf de Dam I uur. Reo II speelt thuis en ontvangt?? De adspiranlen programma's zijn nog niet bekend. Reo-leden die kaarten voor de wedstrijd Holland—België willen hebben kunnen a.s. Zondag tus sen 11-12 uur zich vervoegen bij den voorzitter. „Trek je smoking maar weer uit en doe liever je zwembroek aan, als je weer zon akkefietje bij de hand hebt," „O, verdorie," zei Laarman verschrikt, „ik moet weg. Leen me jouw smoking dan even." Brammetje keek verbaasd. „Goeie genade," steunde hij, „wat Laarman deed of hij niets hoorde, „Er zijn zekere dingen tussen hemel en aardezei Brammetje zacht en knik te veelbetekenend, ,,'t Is mij wel. Maar als jij straks met de brokken zit, laat je mij er maar buiten." Ze stommelden in het donker de deur uit en stonden even later op straat. Het weer was ongekend mooi voor April en Brammetje begon genoeglijk de weg naar huis over te kuieren. Laarman voelde evenwel niets voor kuieren en trok Brammetje aan z'n jasje mee voort. „Guttegut," zei Brammetje verbaasd. „Wat een haast. Kalm maar hoor jochie, er zal je niets gebeuren." „Daas niet, Brammetje," zei Laarman geërgerd. „Ik moet je smoking hebben." En hij begon zijn boord al los te maken. „Hé, zeg," zei Brammetje in z'n wiek geschoten," „wacht even met uitkleden, asjeblief!" Ze waren spoedig aangeland bij Bram- inetje's kosthuis en tien minuten later verdween Laarman met een taxi, uitge dost in Brammetje's smoking, in de rich ting van het Cabaret Duvernois. wordt vervolgd

Rijper Courant | 1946 | | pagina 4