£^&UUlMiedc Uwtycawpel 200. Ivans, Aan de rand vaiT het bosch. 201. Ivans, De schaduw. 202. Ivans, Het spinneweb. 203. Ivans, De Ijskoningin. 204. Ivans, De dubbelganger. 205. Ivans, De eerste schreden. 206. Ivans, De donkere poort. 446. Ivans, Woonwagens. De Rijn-reis van dr. Löring. 495. Ivans, Als de Tomahawk dreigt. 496. Ivans, De vlammende pyramide. 259. Java, Melati van. Het viooltje van St. Germain. 856. Java, Melati van, Michaël de Zanger. 857. Java, Melati van, Zwervertje. 762. Jensema, Sien, Edema's. 641. Jones, Jenifer, Moord aan de Hudson. d 838. Jones, G. W., De zwarte vleermuis. A. 207. Jong, A. M. de. Het Verraad. 208. Jong, A. M. de, Flierefluiters oponthoud. 209. Jong, A. M. de, Onnoozele kinderen. 210. Jong, A. M. de, In den Draaikolk, 497. Jong, A. M. de, De grote zomer. 522. Jong, A. M. de, De goede dood, 572. Jong, A. M. de. Het boze gerucht. 615. Jong, A. M. de. Een knaap wordt man. 213. Jong, A. M. de, I. De Stormloop. 214. Jong, A. M. de, II. De Overwinning. 215. Jong, A. M. de, III. De ineenstorting. 724. Jong, A. M. de. De Vreemde Broeders. 725. Jong, A. M. de, Poeske. 774. Jong, A, M. de. De heks van de riethoek. 211. Jong, A. M. de, Een verdoolde. 212. Jong, A. M, de, Een zwerftocht over zee. 447. Jong, A. M. de. De martelgang van Kromme Lindert. 448. Jong, A. M. de, Flierefluiters tusschenkomst. 726. Jong, A. M. de, Merijntje in filmland. 789. Jong, A. M. de. De wonderlijke waard van hotel Carlecas. 217. Jong van Beek en Donk, De, Hilda van Suylenberg. 616. Juta, M., Oom Paul. 858. Kai.se/"Elsa, Laat mij niet alleen. 450. Kamp, Herbert, De geschiedenis van een minuut. 220. Kennedy, Het Zwarte Schaap van de Familie. 816. Kesaer, Hermann, Opstand in den mensch. Uitknippen en bewaren. 11 SPORTNIEUWS G.S.V.-nieuws J.l. Zondag speelde GSV II thuis tegen WBSV 11. Al spoedig wist G de leiding te nemen uit een penalty. Maar W maakte spoedig gelijk. G speelde voor de rust niet zoo goed als wij van hen gewend waren, en W wist de dan ook spoedig 2 maal te sco ren, nog voor de rust wist de G midvoor de achterstand te verklei nen. De rust had de GSVers goed gedaan en na 5 minuten spelens wist r-builen J. Nat de gelijkma ker Ie scoren, en al snel daarop I. binnen J. Heinis G de leiding te geven. Nu was W een geslagen elf ral en wisten de G 1. binnen en mid voor de W keeper nog 4 maal te laten vissen en kwam het einde met een ferme 83 overwinning voor GSV II. GSV I toog naar Edam om al daar het ongeslagen EVC 2 par tij te geven. Ondanks, dat G twee invallers had is het een goede en sportieve wedstrijd geweest, die door EVC 2 met het kleinst mo gelijk verschil is gewonnen n.l. 2—1, Over het algemeen was in Edam de gedachte, om G even te kraken, maar dat liep nogal los, en mocht E van geluk spre ken, dat G niet volledig was, want dan had de uitslag wel eens anders kunnen zijn, en zoo kan G op een goede wedstrijd terug zien. Ga zoo door Gr. Zwar ten dan zal nog menige wed strijd gewonnen kunnen worden. Het programma voor a.s. Zon dag luidt als volgt: GSV 1— WBSV I 2 uur op het GSV veld GSV 2—Purmerstein 6 2.30 op het Sandow terrein. P.P.C. Nieuws van de A.V.V. „de Rijp" ln een aan belde zijden zeer slecht gespeelde wedstrijd heeft de Rijp 1, met het oneven doel punt van OTC verloren. Door een 3—2 nederlaag ontgingen de onzen twee kostbare punten, die hard nodig geweest waren. Hel ontbreken van Spaarman leek de spelers wel ten nadele te beïn vloeden, ondanks dat Middelveld die, zeer sportief, direct weer zijn oude plaats in het eerste elftal, thans als invaller, innam, een goede partij speelde. De rust ging in met een 2—1 achterstand, en hoopvol kon men de 2e helft, met de stevige wind, die van doel tot doel stond, in de rug lege- moet gaan. Beide voorhoeden scoorden nog eenmaal, en had den hiermee al hun kruit verscho ten. Ook het 2e elfial kon het niet tot een overwinning brengen. Uit komend met enige invallers, moes ten zij in een te fors spelend Monnikendam 2 met 4 1 hun meerdere erkennen. Alleen de aspiranten gingen voort op het pad der overwinning, en behaalden thans een 2—0 overwinning op Monnikendam A, waarmede zij weer een stap na der kwamen lot het Kampioen schap. Vasthouden hoorj rngens, Laarman en hij kon niet verhinderen, dat z'n stem iets teleurgesteld klonk. „Dat is zielig voor ons inspecteurtje." lachte de blonde Venus en Laarman vond het een beetje hatelijk klinken. „Mag ik misschien niet de naam van de jonkvrouwe weten?" vroeg hij dan en keek haar recht in de halfgesloten ogen. Even schitterede er iets hards in haar ogen, wat leek op het schitteren van de zon op een ijspegel. Dan was er weer dat ondoorgrondelijke lachje. „Waarom wilt U dat weten," zei ze zacht, „ik zou U toch mijn ware naam niet zeggen." Even trok er iets als een lachje om Laarman's lieppen en z'n oogen dwaal den even af naar- de ingang. Er was' juist een nieuwe gast binnengetreden, een dame in avondjapon met daaroverheen een kort, zwart bontjasjc. Ze keek even onderzoekend de zaal rond en toen her kende Laarman plotseling haai profiel. Dat was Jossie, het kleine blonde typiste- tje! Hij was verbaasd, maar liet dat niet merken, want hij begon plotseling veel te begrijpen. Nu wist hij wie hem had opgebeld en wie zijn hulp nodig had ge had. „Waarom bent U dan aan mijn tafel tje komen zitten?" vroeg Laarman en liet achteloos zijn blikken door de zaal glij den. zodoende Jossie in het oog houdend. De man waarmee zijn tafelgenote eerst aan tafel had gezeten, stond plotseling en laat de kans niet ontglippen. Voor a.s. Zondag staat er slechts één wedstrijd op het programma en wel een zéér belangrijke nl. da Rijp 1—R.C.Z. aanvang 2 uur. Om wederom niet onderaan Ie komen, moet deze wedstrijd ge wonnen worden. Geef jullie tot het uiterste A V.V.ers, en succes kan niet uitblijven. Tooni, dat het waar is, dat er alleen thuis gewonnen kan worden. Jédé. Reo-nieuws Reo I, dat in het begin van de competitie zulke goede resultaten behaalde, is de laatste lijd er ge heel uit. Na de nederlaag tegen IVV II aan de Zuiddijk kan ze haar vorm niet meer terug vin den. En toch is het bijna het zelfde elftal waarvan we zeker gedacht hadden, dat ze de kam. pioenstitel zou behalen. De grote fout is m.i, dat de spelers, enkele misschien daar buiten gelaten, te kort strijdlust aan de dag leggen. Het oude Reo-vuur zal weer moeten ont branden en dan maak ik me sterk kan succes niet uitblijven. Het spel van Zondag tegen IVV II kon ons dan ook niet be koren. Alleen na de rust werd af en toe behoorlijk spel geleverd. Rust ging in met een 2—0 voor sprong voor IVV II. Na de rust doelpuntte IVV nog twee keer en Reo wist nog één legen- punt te scoren. Eindstand 4 1 voor IVV. Reo 2 deed het beter door met 4 1 te winnen van EVC 4. Zou den we dan toch nog één kam pioen in ons midden krijgen? Met het oog op het 15 jarig bestaan van Reo zou dit geen overbodi ge luxe zijn. Was het vroeger steeds het eeiste elftal en de A jr.die zoo menigmaal den Kam pioenstitel behaalden, thans zijn aller ogen gericht op het tweede. Heren doe je best, Onze A en B aspiranten die beiden een uitwedstrijd hadden, de A in de lip en B in Durger- dam (niet naast de deur) verlo ren mei 6 0 en 2—0. Het programma voor a s Zon dag is nog niet bekend. Iets vroeger van den programmaleider te ontvangen zou zeker wel ge wenst zijn. Het geeft ons tenmin ste veel moeilijkheden. De sportverslaggever. op en stapte op Jossie toe. Laarman zag, hoe zij schrok en hoe er een angstige blik in haar ogen kwam. „Omdat, inspecteur," zei z'n tafelge note, „u hier helemaal verkeerd bent. Het is hier niet gezond voor U!" Haar stem was metaalhard geworden toen ze dat laatste uitsprak. „Hoe dramatisch," grinnikte Laarman. Hij nam zijn glas wijn op: „Ik hoop niet dat U vergif iti'm'n glas gegooid heeft," zei hij laconiek en dronk het leeg, „LI doet er toch beter aan.te verdwij nen," hield de ander vol en haar stem klonk Laarman niet aangenaam in de oren. Jossie was door den man naar het tafeltje geleid en keek hulpzoekend rond. Maar Laarman, zag ze niet, omdat die schuin achter haar zat. „Zullen we gaan dansen," stelde Laar man voor. Zijn tafelgenote keek verbluft bij dil onverwachte voorstel. Maar toch stemde ze toe. Ze dansten een tango en Lagrinati constateerde, dat zc goed danste. Licht en gracieus lag ze in zijn armen, terwijl z'n neus werd geprikkeld door een zoete geur, die uit haar blonde haren omhoog- steeg.Voor buitenstaanders leken ze in de innigste verstandhouding tol elkaar te staan, maar het gesprek, dat gevoerd werd, was niet zo innig, wordt vervolgd FEUILLETON Nadruk verboden Een Detective-verhaal door ERIK SATYR. 14 IX. Laarman wacht op Assepoester en ont dekt nu wie het is. Op het Spui voor het Cabaret stopte de taxi weer en Laarman stapte haastig uit. na den chauffeur betaald te hebben. In de driehoekige zaal zocht hij een ta feltje uit, links van de deur in de hoek. van waaruit hij de hele zaal kon over zien en ongemerkt de deur in het oog kon houden. In de verste hoek bevond zich het podium, waarop op het ogenblik dat Laarman binnenkwam een conferencier stond te oreren. Het zaaltje was vrij goed bezet met allemaal dames en heren in avondkleding. Laarman vroeg zich met verbazing af. wat hier te zoeken mocht zijn. In het halfduister, alleen de voet lichten van het podium brandden, kon hij evenwel geen gezichten onderscheiden en hij zou dus moeten wachten tot de conferencier uitgepraat was en de lichten weer opgingen. Toch bepaalde hij zijn aandacht niet tot deze laatste, maar keek onderzoekend en onopvallend rond, of .-fr iets bijzonders te ontdekken was. Even later liet hij een zacht gebrom horen, hetgeen duidde op tevredenheid; hij had wild geroken. Een paar tafeltjes van hem af zat een dame en een heer en hij constateerde, dat de eerste hem door de rook van haar sigaret heen zat te fixeren. Laarman keek echter langs haar heen en richtte nu zijn aandacht op den conferencier. Deze bleek evenwel net aan het einde te zijn van zijn oraties, tenminste het licht ging op en het pu bliek begon te applaudiseren. Laarman wierp weer even een snelle blik op het andere tafeltje en jawel hoor, de dame nam hem nog steeds in ogen schouw. Toen zei ze plotseling iets tegen den man tegenover haar en stond op, waarna ze regelrecht op het tafeltje van Laarman afschreed. Ze was lang en slang en droeg het koperblonde haar, wat in vaktermen heet ,,op zolder". Haar gelaat was van een ondoorgrondelijke schoon heid en Laarman voelde rillingen over z'n schouderbladen glijden. ,,Mag ik gaan zitten, inspecteur?" vroeg ze met zachte, fluwelige stem. ..Welzeker, jonkvrouwe." knikte Laar man zonder zich verbaasd te tonen over het feit, dat zij hem kende. ,,Op de dievenjacht, inspecteur?" vroeg ze, nadat ze gezeten was en lachte ge luidloos. ,,Ik wacht op Assepoester," zei Laar man en constateerde bij zichzelf, dat hij niet eens zo hard loog. ,.En is ze reeds gekomen?" vroeg ze en lachte spottend. „Zover ik zien kan, nog niet," zei

Rijper Courant | 1946 | | pagina 4