jteeóbiJWlottieeU, ty. Uaoqtcitspet 219. Kipling, Rudyard. Dieren in de Wildernis. 451. Knibbs, H. H., Rooie Jack. 617. Koerts, Hugo, Het lijk dat terugkwam. 790. Koppen, J., Soet-Heem. 509. Körmendi, Ferenc, De Erfgenamen. 889. Kraft, Zdenko von, Deel I Barricaden. 890. Kraft, Zdenko von, Deel II Liefde's dood. 891. Kraft, Zdenko von, Deel III Wahnfried. 481. Kramer, Diet, Begin. 498. Kromer, Diet, De Bikkel. 573. Kramer, Diet, Roeland Westwout. 671. Kramer, Diet, Onrustig is ons hart. 727. Kyne, Peter B„ Een vrouw als rancher. c 228. Landon, Herman, Fluisterende schaduwen. 233. Lans, Als Hartstocht drijft. 859. Lans, Mevr. J. R. van der. Als hartstocht drijft. 234. Lans, Een Lijdensweg (I). 235. Lans, Een Lijdensweg (II). 642. Lehman, Paul Evan, Het dal der opgejaagden. c 728. Lehman, Paul Evan, Op leven en dood. c 224. Lenglen, Susanne, Liefdespel. 221. Lennep, van, De gestoorde Bruiloft. 860. Ley, Nico van der, Strubbelingen. 231. Lie, Jonas, Maisa Jons. 223. Liefertz, Theo, Tusschen wind en water. 882. Lilja, Gertrud, De vrouwen van het kerspel. 763. Lindin, Ester, Stel je voor, dat ik den dominee trouwde. 775. Linklater, Eric, Juan in Amerika. 236. Livingstone, Zij die de lasten droeg. 453. Livingstone Hill, Grace, Geluksheuvel. 672. Livingstone, Hill Grace, De plaatsvervanger. 729. Llewellyn. Richard, Hoe groen was mijn dal. 230. Loghem, Mr. van, Victor. 225. London, Jack, Scharlakenpest. 226. London, Jack, De kruistocht van de Snark. 227. London, Jack, Michael Broeder van Jerry. 229. London, Jack, Pit-Tah de grijze Wolf. 454. London, Jack, Tusschen de wielen. a 455. London, Jack, Zwerftochten in het Noorden. a 791. Looy, Jac. van, Jaapje, Jaap, Jacob. 673. Loring, Peter, Voor de avond daalt. 618. Loverley, Lisa, De roman van een vrouw. 222. Lübbe, Axel, Het groote geheim. 232. Lyall, Edna, Donovan. Uitknippen en bewaren. 12 SPORTNIEUWS Grootschermer-nieuws Zondag jl. trok GSV naar de kaasstad, om Alcmaria 5 te ont moeten. Een zware opgave, aan gezien A practisch boven aan de ranglijst stond. Volgens oogge tuige, 'k was helaas zelve ver hinderd, ontwikkelde zich van de, FEUILLETON Nadruk verboden Een Detective-verhaal door ERIK SATYR. 15 „Inspecteur, je doet stomme dingen," zei de blonde Venus. „Heel stom, ja," moest Laarman toe geven, „maar ik maak me sterk, dat jij niet nog stommer dingen doet." Over haar schouders heen zocht hij Jossie weer. Ze keek nog steeds met de blik van een opgejaagd dier naar den man tegenover haar. Daar klopt iets niet. meende Laarman. „Wat zoek je hier toch?" vroeg de vrouw in z'n armen. „Waarom wil je dat weten?" vroeg Laarman ironisch, „ik zou je toch de waarheid niet zeggen." Ze lachte weer even haar geluidloze lachje. „Het verheugt me, dat je zoo ad rem bent," zei ze dan met een fluisterstem bij zijn oor en keek hem daarbij van on der haar lange wimpers verlokkend aan. Laarman voelde het gevaar en als om sterkte te zoeken keek hij weer in de richting van Jossie. Ze zag hem nog steeds niet. „Je ziet er knap uit," zei Laarman. „Genade zeg, bespaar me dat," zei ze, „begin nou niet met banale compli- aftrap af, 'n zeer vlug spel, omdat zij onlangs aan G een punt moest afstaan. GSV nam direct het spel in handen en bleef steeds in de meerderheid zodat de rust aan' brak met 31 voor G Na de thee nog vlugger spel, waa bij G steeds domineerde en toen de scheidsrechter, die maar matig leidde, einde blies, had G gewonnen met 9—4 Bra- m entjes."' „Ja, het is jammer, dat ik je naam niet weet," vond Laarman, „het praat nu zoo ongezellig voor me." „Als je nou pertinent een naam wilt weten: Noem me dan maarMar leentje." Het was Laarman of-ie een klap op z'n achterhoofd kreeg. Wat zij dan toch degeen, die hem opgebeld had? Maar nee. hij wist toch absoluut zeker, dat het Jossie haar stem was geweest. „Wat is er?" vroeg de vrouw in z'n armen, die wel iets van z'n verwarring bemerkte en keek spottend naar hem op. „Hoe kom je aan die naam Marleen tje?" wilde Laarman weten. „Zo heet toch dat bekende boek van Giel de la Rue: „Noem me maar Mar leentje." Laarman voelde zich opgelucht: dus het was maar toeval. De dans was uit en Laarman geleidde z'n dame weer naar hun tafeltje, maar hij deed dit zoo, dat hij vlak langs het tafeltje kwam. waaraan Jossie zat. Toen zag ze hem! Dit blik, die Laarman van haar opving zou hij nooit vergeten! Zo om hulp smekend als een vogel, die in een net verstrikt zit en niet meer los kan komen. Toen gebeurde er plotseling iets geks. Totaal onverwacht sprong Jossie plot seling overeind en wierp zich met haar volle gewicht tegen Laarman aan, zodat deze achterover tuimelde, Ze slaakte een vo heren, ga zo voort, nog drie wedstrijden en allemaal thuis, be hoeft er geen punt meer te wor den verloren. Zondag a.s. zeer waarschijnlijk Egmondia en ik maak je nog eens opmerkzaam jongens, onderschat ze niet want ook E heeft een zeer vlug elftal. P.P.C. G.S.V.-nieuws Jl. Zondag was het een slech te dag voor GSV. Van de vier te behalen winstpunten kwam er geen enkele binnen. GSV I bond de strijd aan met WBSV I. Naar het goede resul taat de vorige week in Edam wa ren de verwachtingen, dat een goed resultaat zou worden bereikt. Tot de rust wogen beide par tijen goed tegen elkaar op, en waren de verdedigers de aanval lers de baas en wist geen der partijen te scoren. Na de rust nam WBSV de lei ding, doordat de scheidsrechter een doelpunt toekende, welke de doellijn nog moest passeren, maar G wist spoedig gelijk te maken door een toegekende penaniy goed te benutten. W speelde hierdoor een forse partij en wist spoedig daarop een bal, welke Dubbeld in zijn han den had er uit te duwen, en te scoren. G hierdoor ontmoedigd, liet het er even bij zitten, en daar wist W van te profiteren en nog maals te scoren. Met deze stand 31 kwam het einde. De scheidsrechter heeft ons de ze middag niet erg bekoord. GSV II moest met 5—0 het onderspit delven tegen Purmer- stein 6. Voor Zondag 2 uur OSV 1 Beemsterl. 10uurEVC3 GSV2 Vertrek om 8 30 per auto. P.PC. Reo-nieuws Hier volgen de uitslagen van de vier wedslrijden van Zondag door Reo elftallen gespeeld Br. in Waterland IReo I 3—2.EVC3 Reo 2 0—1. Reo A Volen- dam A 0—1 Reo B—Volendam B 0-2. Reo 1 dat met 2 invallers voor G. Verdonk en J. Roelofsen speel de, had zeker met een overwin ning thuis gekomen als ze volle- gil en Laarman voelde warm bloed op z'n hand druppelen X. Brammetje wilde verbroedering drinken. Het gaf een geweldige consternatie in de zaal. De band hield prompt op met spelen, kellners schoten toe, dames gil den en vielen flauw, heren verbleekten en tastten reeds naar hun portefeuilles... Laarman krabbelde overeind: „Mar leentje" en haar begeleider waren ver dwenen, merkte hij dadelijk op. Toen be paalde hij z'n aandacht tot Jossie, die in z'n armen lag. Ze was buiten bewust zijn: vlak bij haar linkeroksel stak een mes in haar lichaam, traag vloeide het donkere bloed over haar avondjapon. Laarman vloekte. „Een dokter!' 'brulde hij dan met sten torstem. „Is er een dokter hier? Dadelijk een dokter!" Vijf minuten later, minuten die Laar man eeuwen toeschenen, kwam een dok ter de zaal binnen, die dadelijk naast Jossie neerknielde en die. na het mes verwijderd te hebben, een verband leg de. „Ze moet dadelijk naar het zieken huis. deelde hij mede. „Is er levensgevaar, dokter?" vroeg Laarman en zijn stem klonk stil. „Nee, zover ik zien kan niet," stelde de arts hem gerust, „maar voor goede verpleging en observatie zal ze toch naar het ziekenhuis moeten." Een agent kwam de zaal binnen. dig geweest waren volgens de ooggetuige. Er schijnt weer beier gespeeld te zijn als de vorige we ken dus we rekenen er op, dat ze 2e Paasdag aan den Zuiddijk Volendam 3 met een nederlaag naar huis sturen. Reo II heeft zich kranig gehou den. In dezen wedstrijd werden Reo twee penanties toegewezen waarvan er één benut werd, en dit nog wel in de laatste secon de van de wedsirijd. Prachtig jon gens. Wij hebben dezen Zondag het spel van onze Aspiranten eens bekeken en kunnen met voldoe ning zeggen: het spel was stukken beter als de laatste tijd. Het kan ook niet anders. Want ze hadden dezen winter in geen 3 maanden gevoetbald. De Volendammer As piranten die met twee elftallen op bezoek waren, waren stuk voor stuk veel groter als onze kleine Reo-manneljes. De Reo Bers, die het eerst speelden, ver loren met 2—0 toch werd er aar dig samengespeeld en er werd vurig gewerkt. Ze hebben nu 13 tegenpunten, maar het eerste doelpunt houden we nog te goed. Misschien de volgende keer. Hierna kwamen de A-tjes in het veld. Toen we de elftallen zagen opgesteld en de scheids rechter het begin sinjaal gaf, dachten we werkelijk dat we nu een grote inmaakpartij zouden zien. Maar onze jongens die veel kleiner waren als de wijdbroeken, hebben schitterend gespeeld. Het was werkelijk interessant, hoe ze de Volendammers partij gaven. De achterhoede die veel werk kreeg, ruimde prachlig op en de keper die in het begin wat onze ker deed, was later in grootsen vorm en heeft harde schoten keu rig gestopt. Slechts een doelpunt wisten de gasten te maken. Het waren twee mooie wedstrijden en het aankijken dubbel waard. Van de gym kreeg ik bericht, dat deze de naam heeft gekregen van ,Dios" dit betekent Door Inspanning Ontspanning. Het programma voor PaasMaan. dag: Reo i—Volendam 3 Reo il heeft een vrije dag en de Aspi ranten A B ontvangen Purmer- stein A en B. Aanvang 12 uur en 1.15 uur en Reo I speelt om 2.30 uur. De sportverslaggever. „Wat is dit?" vroeg hij autoritair aan Laarman en wees op Jossie. „Moordaanslag," zei deze kort en zag op het bleek-vertrokken gelaat neer van Jossie, waarvan de ogen nog steeds ge sloten waren. „Hum." zei de agent verbaasd, „wouë ze dat juffie dood make?" „Nee, mij," zei Laarman weer kort. „De tweede keer vanavond dat ze het proberen." De agent gaapte van verbazing. „Wie is U dan?" wilde hij weten. „Inspecteur Laarman," zei Laarman en liet zijn penning zien. De agent ging prompt in de houding staan en zei op geheel andere toon: „Wat is er van Uw orders, inspec teur? Moet de uitgang bewaakt worre?" „Nee," zei Laarman, „ze zijn al weg. De zaal kan beter ontruimd worden. Al les er maar uit." De agent begon prompt de bevelen van den inspecteur uit te voeren en na tien minuten was de zaal leeg. Allereerst 'moest hij weten, vanwaar dat mes was gekomen. Al spoedig kwam hij tot de conclusie, dat dit uit de richting van het podium was gekomen, want toen de aan slag gebeurde, stond hij daar juist met z'n rug naar toe. Maar dat was toch een bliksemse toer geweest, om dat mes midden uit het publiek vandaan te gooien. wordt vervolgd

Rijper Courant | 1946 | | pagina 4