£ee<sUHiótheek fy. Uwc/taupel 237. Maclaïne Pont, Een Alkmaarsche Burgemeestersdochter. 730. MacVeyh, S., De moord b/h spoorwegwerk. d 267. Mandele, v. d., Moraliteit. 268. Mandele, v. d., De rijke wees. 246. Marlitt, E., Het geheim van de oude juffrouw. 247. Marlitt, E., Het Heideprinsesje. 248. Marlitt, E., Rijksgravin Gisela. 249. Marlitt, E., Op den huize Schilling. 250. Marlitt, E., In het huis van den Handelsraad. 251. Marlitt, E., De vrouw met de Robijnen. 252. Marlitt, E., De tweede vrouw. 253. Marlitt, E., Goud Elsje. 254. Marlitt, E„ Het Uilenhuis. 255. Marlitt, E., De Meid van den Schout. 256. Marlitt, E., Blauwbaard. 731. Marsh, H. R., De wraak van Jerry den zwijger, c 499. Martin, Hans, Malle gevallen (verfilmd). 574. Martin, Hans, Vrijgevochten. 262. Maryan, Rosa. 643. Maurier, Daphne du, Rebecca. 457. McCutcheon, John T., De tactiek van Harry Bacon. 261. Mea, Alma de, Levensdrang. 258. Meerheim, Henri van, Het Huwelijk van Gravin Sybille. 238. Meester, Joh. de. Vertellingen van Vroeger en Later. 239. Meester, Joh. de, Dwaalpaadjes in den dooltuin der min. 240. Meester, Joh. de, Walmende Lampen. 459. Meester, Joh. de, Carmen. 263. Meissner, Dr., Het Geheimzinnig Laboratorium. 674. Mens, Jan, Menschen zonder geld. 732. Mens, Jan, De Gouden Reael. 733. Mens, Jan, Koen. 861. Mens, Jan, Waterland. 264. Messer, Een kasteel te koop, 458. Messer, M. N. A., Een kasteel te koop. 817. MetzKoning, M., De Bannenburgh, le deel. 818. MetzKoning, M., De Bannenburgh, 2e deel. 241. Meyer, Fenna de. De zuivere bron. 242. Michaelis, Karin van, De groote Biecht. 243. Middendorp, Herman, Arent van Wijck. 244. Middendorp, Herman, Het schoone Misterie. Uitknippen en bewaren. 13 SPORTNIEUWS G.S.V.-nieuws Jl. Maandag speelde GSV 1 te gen Beemster 1 en wist in een spannende wedstrijd met 32 te zegevieren. Voor Zondag: 2.30 uur Beem ster t—GSV i: 2,30 uur WBSV II -GSV II. Vei trek van Oost- Graftdijk 1,15 uur per bus. P P.C. FEUILLETON Nadruk verboden Een Detective-verhaal door ERIK SATYR. 1(J Dat moest toch wel iemand gezien heb ben. Het leek haast wel onbegonnen werk in het wilde weg naar dien moordenaar te gaan zoeken. De enige, die hem wij zer kon mogen, was Jossie en die lag buiten kennis. Toch besefte hij nu wel, dat de bende, waar hij tegenover stond, gevaarlijker was, dan hij eerst meende. Maar Laarman meende nu iets van de affaire te gaan begrijpen. De aanwezig heid van Chinezen in het complot, duid de volgens hem op opiumsmokkel. Hoe Jossie daar evenwel tussen verzeild was geraakt, was hem een raadsel. Dat ze er gedwongen tussen zat, begreep hij wel, want waarom zou ze hem anders zo ang- stig-smekend aangekeken hebben. Daar ging de deur plotseling met een grote zwaai open en een verfomfaaid individu tolde naar binnen, op de voet gevolgd door een ander verfomfaaid in- divdu. „Goeienavond luitjes," zei het tweede individu en wuifde joviaal met z'n hand. „Blijf staan, kerel, dat was tegen het eerste individu, dat een beetje dronken op z'n benen stond te tollen. Toen her kende Laarman Brammetje. Grootschermer-nieuws Zondag jl. zou Egmondia II— Grootschermer I op het GSV ter rein gespeeld worden, aangezien E geen terrein heeft. Te elfder ure werd per stencil bekend ge maakt, dat deze op het H.S.V. veld zou plaats vinden. Om 1,30 uur vertrok GSV met haar aan hang naar Heiloo, om de gast- i-ren te ontmoeten, maar ook na de daarvoor bi stemde tijd, was „Wat stelt dat voor?" vroeg hij ver baasd. „Heeft iemand nog interesse voor een messenwerper?" vroeg Brammetje onver stoorbaar. „Zo niet, dan ga ik hem bij opbod verkopen." „Is dat 'm?" vroeg Laarman en hij keek grimmigs naar den kerel in z'n ge scheurde uniform, welke uniform veel weg had van dat der bandleden. „Dit is Loesje, het snoesje, de drummer van de band," deelde Brammetje opge wekt mede. „Pak 'm bij z'n jasje en laat 'm niet tippelen." Dat was tegen den agent, die stomverbaasd van Brammetje naar den kerel in z'n uniform stond heen en weer te kijen. „Breng hem naar het" bureau Over toom en laat 'm niet lopene" zei Laarman nu ook tegen den agent, waarop deze de handboeien aanlegde en dreigend de gummiknuppel in z'n andere hand hield. Dan verdween hij met z'n arrestant. „Brammetje, hoe kom jij hier?" vroeg Laarman. „Ben je achterna gegaan," zei Bram- mejte. „Ik kan je immers nooit alleen laten. Met je jonge onervarenheid stort jij je overal in, zonder aan de gevolgen te denken. Ik ben, om je niet te storen in je amourettes," rier keek Bramme tje hem even veelbetekenend grijnzend aan „maar achter de coulissen van het podium gaan zitten en had zo fijn het gezicht op de band. Ze zaten erg gezellig te spelen, toen ik ineens hoorde, van Egmondia geen spoor te be kennen, zodat de terugreis maar weer werd aanvaard. Zeer onsportief van E daar HSV zijn veld beschikbaar stelde en de wedstrijd, welke daar ge speeld zou worden, eerder had doen plaats vinden. Zondag a.s. GSV 1—Alkmaar 3. Momenteel wijst de stand aan, dat AFC slechts ééi punt min der heeft dan GSV dus kan er nog veel gebeuren jongens, met AFC twee en GSV nog drie wed strijden voor de boeg. Hou de zwart-witte kleur hoog heren, en benut je kans. P.PC. Reo-nieuws Reo heeft het er jl. Zondag wel heel slecht afgebracht. Alle drie thuis gespeelde wedstrijden wer den verloren, vooral Reo l en de A Junioren met flinke cijfers. Het kat en muizenspel eindigde in een 8—l overwinning voor Volen- dam 3. Reo kwam In het veld met vier spelers van 't eerste, de rest van 't tweede, wel 'n onvolledig elf tal dus. We moeten ook vermel den dat Volendam met slechts 9 man speelde zodat de verhouding ondanks dat niet gek was. Het bleek evenwel 'n wassen neus, want Reo kreeg vooral na de rust, geen been aan de grond. Volen dam speelde eerst met de wind in de rug en er werd aan beide kanten dan ook flink aangepakt. De keper van Reo kreeg het zwaar te verduren, want het was meer verdedigen dan aanvallen wat Reo deed. Als je in geen vier jaar orrder de lat hebt gestaan, heb je net je handen er aan vol. Na 'n kwartier gespeeld te hebben wist de spil van V ('n kerel om bang van te worden) door te breken en scoorde, 1—0. Reo liet zich niet van de wijs brengen en speelde vol goede moed verder. Het mocht echter niet baten, want het was de rechtsbuiten (die tevens als mid- voor fungeerde) die er 2—0 van maakte. Daarna wist de linksbui ten op 'n handige manier de voor sprong nog te vergroten zodat het met de rust 3—0 stond. Toen jan Bakker dan ook kort na de rust de stand op 3—1 wist te brengen liet het zich rog nirtzo droevig aanzien. De pret was ech- dat de drummer even uit de maat was. ïk keek naar hem en zag nog juist, dat hij iets vanachter z'n grote trom vandaan de zaal in smeet. In de consternatie, die volgde, zou hij door de achterdeur ver dwijnen, maar toen hebben we in het achterstraatje even een klein verschil van mening aangaande dit volgens mij niet te pas komende uitknijpen, uitgepraat. Hij was het toen aj spoedig met me eens en als dikke vrienden zijn we toen hier naar toe gekomen om met jou samen verbroedering te drinken." ,,It 's welt," zei Laarman. „Ik ook," zei Brammetje. vroeg Laarman. „Ik heb ook dorst," zei Brammetje. XI. Dit hoofdstuk stelt vele lezeressen gerust en draagt, o wonder, een ernstig karakter. De volgende morgen was Laarman al vroeg in het ziekenhuis om naar de toe stand van Jossie te informeren. Zenuw achtig drentelde hij de wachtkamer op en neer. waar een zuster hem gelaten had. Hoe zou Jossie het maken? Als haar iets ernstigs van die aanslag overkwam, dan kon hij slechts zijn tegenstanders bekla gen. Dat zouden ze niet overleven, al moest hij ze achterna zitten tot het eind van de wereld. Had Jossie eigenlijk hem niet willen redden door hem omver te gooien, waarbij ze in zekere zin zichzelf had opgeofferd. Hij zuchtte diep en verborg het bou- LICHT OP voor AUTO's en RIJWIELEN Zaterdag 8.26 uur Zoodag 8.28 Maaodag 8.29 Dinsdag 8.31 Woensdag 8.33 Donderdag 8.35 Vrjjdag 8.37 Zaterdag 8.38 ter van korte duur want al heel gauw vlogen de goals erin of lie ver gezegd er doorheen. Het was vooral voor de spii van Reo 'n zware middag want hij kreeg ber gen werk te verzetten Ze hebben trouwens allemaal hard genoeg gewerkt en konden het tenslotte ook niet helpen dat ze aan elf man nog tekort hadden. Volendam gaf 'n aardige partij voelbal te zien, vooral het fijne samenspel van de gasten viel op. Reo A verloor maar met 6 0 van het veel ster kere Purmerslein A Als je de B mannetjes geloven wilt, gaan ze hard vooruit en zijn er wat groots op dat ze deze reis maar met 10 hebben verloren. Ze hebben zin in a.s. Zondag, want dan zuilen ze EVC B klop pen en het eerste doelpunt van deze competite maken, en dat nog wel op eigen veld! Reo I wordt Zondag a.s. Inge maakt door de Kampioensploeg EVC II die naar de Rijp komt. Of zullen jullie laten zien dat Reo 1 nog wel beter kan als het moet. jongens, doet je best dat er zo weinig mogelijk invallers zijn voor deze plechtigheid. Reo II speelt om 1,15 uur te Kwadijk om daar het nieuwe veld te openen. Maar denk erom laat je niet van de wijs brengen en kom met de zo vurig begeerde puntjes thuis. Reo A ontvangt om 1,15 uur IVV A en zorgt deze keer ook voor een overwinning. Veel suc ces jongens. De sportverslaggeefster. 4 11 MEI Boekhandel G. J. Hoogcarspel quetje rozen haast tussen z'n vingers. Die lieve kleine Jossie! O ja, hij wilde het zichzelf nu wel bekennen, hij was ongegeneerd weg verliefd op haar. De zuster kwam terug en Laarman mocht mee. Onhandig hield hij de rozen, die hij had meegenomen in z'n hand. Door lange gangen, waar een akelig zie kenhuisluchtje hing, werd hij gebracht. Dan tenslotte werd hij in een lichte ka mer binnengelaten, waar eenzaam in een bed lag een heel bleke Jossie. „Dag Jossie," zei Laarman en ergerde zich over zijn eigen onhandigheid. „Dag inspecteur,'' zei Jossie zacht en gaf hem een hand. Laarman blikte om zich heen en nam dan een stoel. „Hier zijn wat bloemen voor je," zei hij dan zich de bloemen in zijn hand her innerend. „Maar inspecteuren er kwam een beetje kleur op Jossie's bleke wan gen. Laarman kuchte een beetje. „En hoe voel je je?" vroeg hij dan. „O, al weer wat beter," zei Jossie en keek hem dankbaar aan. „Dokter zei, dat het best meeviel en dat ik over een paar weken al weer weg mocht." Laarman zuchtte van opluchting. „Fijn," zei hij. Jossie glimlachte even. wordt vervolgd

Rijper Courant | 1946 | | pagina 4