FEUILLETON jCe&stMLottieeU ■UfHtycavspei 552. Middendorp, Herman, De schaduw van Capoulet. 644. Middendorp, H., Het mysterie van de gele enveloppe, d 645. Miller,Tevis, Goud en kogels. c 734. Miller, Tevis, De strijd om het Goud. c 819. Miroff, K., Tuin van den glimlach. 619. Mitchelle, Margaret, Deel I, Vuur over land. 620. Mitchelle, Margaret, Deel II, Als een vlam in de storm. 621. Mitchelle, Margaret, Deel III, Het zaad ontkiemt. 266. Mitford, De dubbelganger. 265. Moberly, De gril van een millionnair. 257. Moerkerken, P. H. v., André Campo's Witte Rozen. 260. Montepin, Xav. de, 't Bloemenmeisje van 't Palais-Royal. 245. Moresco-Brands, Chr., Het Kornalijnen Halssnoer. 646. Morgan, B. B., Lastertongen. d 647. Morgan, Deck, Storm 524. Munthe, De geschiedenis van San Michele. 820. Musbach, Dora, Artistenziel. 821. Musbach, Dora, Buiten haar kring. 822. Musbach, Dora, Eenzame harten. 823. Musbach, Dora, Strijdende harten. 862. Musbach, Dora, Wat het leven bracht. 863. Musbach, Dora, Hun oudste. 864. Musbach, Dora, Eindelijk thuis. 525. Muschler, R. C.f De onbekende. 839. Naeff, Top, De dochter. 273. Nes-Uilkens, G. van, Duikelaartje. 274. Nes-Uilkens, G. van, Ingrid, de dochter van Duikelaartje. 275. Nes-Uilkens, G. van, Lichte vensters. 526. NesUilkens, G. van, De Bergmannetjes. 527. NesUilkens, G. van, Het verlaten Eibernest. 500. NesUilkens, G. van. Eerwaarde. 528. NesUilkens, G. van. Nieuwe Paden. 764. Nono, „Zeven". 865. Nooy, K., Geld. 866. Norga, Margrit, Wij werkende meisjes. 735. Norris, K., De gelukkigste vrouw ter wereld. 269. Nova, geïll. Maandblad (I). 270. Nova, geïll. Maandblad (II). Uitknippen en bewaren. 14 SPORTNIEUWS Grootschermer-nieuws Zondag jl. ontving GSV Alk maar 3 op bezoek, welk elftal was versterkt met algemene reser ves n.l. 2 van 't eerste en 3 van 't tweede elftal, om te trachten, revanche te nemen voor de onlangs in eigen huis geleden nederlaag, en O's kampioenskansen te for ceren, Nadruk verboden Een Detective-verhaal door ERIK SATYR. 17 „Ja," zei hij, iets meer moed vattend, „waarom deed je ook zo idioot? Waar om sprong je nou voor me, om zelf de klappen te krijgen?" Hij zweeg even en zag hoe een fel rood Jossie's wangen kleurde. „Waarom toch?" ging hij steeds en thousiaster door. „Mijn ouwe huid kan wel tegen een mesprikje, maar de jouwe niet. Moest je daarom je lieve leven wagen om het mijne te redden? Stel je nou eens voor, dat het erger was afgelopen, dat je dood was, hoe moest ik me dan nu voelen?" „Stil toch, Joep," fluisterde Jossie ea het klonk als een snik. Meteen inerkte ze, dat ze zich versproken had. Maar het was al te laat, Laarman .had goed verstaan, wat ze fluisterde. „Jossie, lieve Jossie," zei hij met tril lende stem, „dacht je. dat ik zonder jou zou kunnen leven?" Heel voorzichtig nam hij haar hoofd tussen zijn handen en keek haar heel diep in de ogen. „O. Joep," zuchtte Jossie en sloot even haar ogen. Toen kuste Laarman haar heel voor zichtig op de zachte lippen Van de aanvang af zette A een zeer fors offensief in, wat zij na 15 min. in een doelpunt uitdrukte 0 1. O had zich inmid dels losgewerkt en gaf flink par tij en na een pittige aanval geluk te het haar gelijk temaken I 1. De partijen wogen tegen elkan der op, hoewel de achterhoede's de baas bleven gelukte het O even voor halftime no. 2 te sco ren. Rust 2—1. Na de thee wederom fors spel zowel van A als van Q zijde, maar de keepers gaven niet thuis. Bij een aanval van O, een scri- mage voor het A doel en kon de A back tot tweemaal toe niet beter doen dan in eigen doel te wer ken 4—1. Q er nog een schepje op, een aanval en een voorzet en wederom had de A keeper het nakijken 5—1 waarmede het ein de kwam. Zondag a.s. om 2 30 uur HSV Hou de moed er in heren, want ook zij zullen trachten je kansen te niet te doen, proficiat jongens. P.S. Tijdens de wedstrijd van Zondag, heeft een A speler een beenbeschermer verloren. Mocht iemand deze gevonden hebben,dan wordt beleefd verzocht, ze terug te brengen bij den Secretaris den heer D. Kieft Qz. alhier. P.P.C. Reo-nieuws Dat een competitie verrassin gen kan brengen, hebben we ook Zondag jl. gezien. Reo I, dat de laatste tijd er hopeloos uit was, heeft tegen EVC weer een wed strijd gespeeld, die de vele voet balliefhebbers weer een prettige enspannende middag bezorgde.Ja, dat was weer ons Reoelftal dat deed denken aan de dagen van Reo—HSV en Reo—USV. Ja, en nog meer van dat soort wedstrij den, welke we jammer genoeg de laatste tijd zo weinig meer zien. Buus stond weer op de midvoor- plaats en wat dat betekent voor de voorhoede, weet iedere sport- enthousiast van de Rijp. Water- vlug en handig enige spelers pas seren en dan een kogel, die de beste keeper verrast. Nu willen we geenszins zeggen dat het suc ces tegen EVC alleen aan hem te danken is, maar het meespe len inspireert het hele elftal. Want zonder overdrijving kunnen wij zeggen, dat de andere 10 allen goed gespeeld hebben en het is alleen maar jammer dat er steeds enige spelers om de een of andere reden verstek laten gaan, en dan kunnen de gevolgen niet uit blijven dat hebben we Paasmaan dag kunnen zien. Er wordt wel eens gezegd dergelijke spelers hebben geen clubliefde maar zo Is het toch lang niet altijd. Want Zondag kwam ook de spil even op de fiets v«n Avenhorn om nog van de partij te zijn. Mij dunkt dat is toch wël clubliefde. En een paar oud-spelers van Reo hebben zelfs aangeboden wanneer het nodig is zich beschik baar te stellen. Binnenkort krijgen we een inte ressante wedstrijd dan zal er nl. een elftal jvan oud-spelers de strijd aanbinden tegen een Reo- combinatie. De oudjes als we ze zoo wil len noemen, hebben er zin in. Vooral de ster verwacht er veel van. Reo 11 speelde Zondag jl. gelijk 2—2. De A Jr. ook gelijk 0—0 en B Jr verloren hun tradiüe'ge- trouw ook weer met 10. A.s. Zondag gaat Reo 1 naar Kwadijk. Reo 11 speelt thuis en de Jr. A en B gaan meen Ik, naar Edam. De sportverslaggever. Nieuws van de A.V.V. „de Rijp" DRC II—De Rijp II 2—1. DRC A—De Rijp A 0-7. Het tweede speelde in Durger- dam een onproductieve wedstrijd, ondanks een grote veldmeerder- heid, werd met het oneven doel punt verloren, de schutters ont breken ook hier. Vorige week waren er 4 spelers op de trai ningsavond aanwezig, kan dit nu niet beter heren? De aspiranten behaalden weer een klinkende overwinning, en aangezien Volendam gelijk speel de, staan zij thans met 4 punten voorsprong aan de kop, met nog vier te spelen wedstrijden. Er kan hier nog van alles gebeuren, maar de kans is prachtig. Jédé. Gt.S.V.-nieuws jl. Zondag speelde QSV de returnwedstrijd tegen Beemsterl. In een slecht gespeelde wedstrijd wist O toch nog de overwinning te behalen. Beemster moest met 3—2 het onderspit delven. GSV II speelde tegen WBSV II. Thuis werd met 8—3 gewon nen maar nu nam W revanche en wist met 6—2 te zegevieren. Voor Zondag: 2.30 uur Pur- merstein I GSV I; 2 uur GSV1I Purmerstein 7. Groen zwarten er zal uit een ander vaatje getapt moeten worden dan jl. Zondag, daar er anders weinig winst is te behalen. P.P.C. over het blonde haar. „Van het afschuwelijke dubbelleven, dat ik toen geleid heb, kan ik nu wel walgen. Ik schaamde me voor iedereen, maar voor jou het meest. Ik was werk zaam bij de politie en zat tegelijkertijd in een smokkelaarsbende. Hoe moest dat ooit goed komen?" „Nu is het immers goed gekomen." zei Laarman geruststellend. „O nee," zei Jossie en haar gezicht vertrok weer angstig. „Ze zullen me ach tervolgen voor m'n verraad tot het an dere eind van het heelal. Het zijn ge wetenloze bandieten." „Dat heb ik gemerkt," zei Laarman en knikte met zijn hoofd. „Maar die drum mer hebben we toch te pakken gekre gen." „Wat!" riep Jossie, „hebben jullie de korporaal!" „De korporaal?" vroeg Laarman ver baasd. „Ja. De bende was helemaal op mili taire leest geschoeid," vertelde Jossie. „De leider was de kolonel. Dien heeft nog nooit één van de minderen gezien. Onder hem staan de kapitein en wijlen Waterveld, de financier. Daaronder staan weer 2 sergeants: één vrouwelijke en één mannelijke. De vrouwelijke danste met jouDe mannelijke was een Chinees. wordt vervolgd „Jossie, nu moet je me 's vertellen, hoe jij daar tussen die zaak verzeild bent geraakt," zei Laarman na een poosje en hield haar hand in de zijne. Meteen kwam er weer die angstige, opgejaagde blik in haar ogen. „Dat is een ellendige geschiedenis," zei ze. „En hoewel het gevaarlijk voor me is, zal ik het je loch vertellen, omdat jij misschien de enige bent, die me kan redden uit de klauwen van die monsters." Ze zweeg even om haar gedachten te verzamelen. ,,'t Is bijna vijf jaren geleden, toen mijn vader en moeder samen met een vrien din van mijn moeder, we woonden in de omgeving van Apeldoorn, op een middag met de auto naar Apeldoorn gin gen. Ze hadden een gezellig uitje ge maakt en op de terugweg was m'n vader in een beetje overmoedige stemming, want zoals je wel begrijpen zult, had hij niet de gehele middag op een droogje gezeten. Hij reed vrij hard en de beide dames voerden achterin een gesprek. In de buurt van Voorst moesten ze over een onbewaakte overweg. Op het ogenblik dat ze aan kwamen rijden, naderde er ook juist een goederentrein. „Daar komt een trein aan," waarschuwde m'n moeder. „We kunnen er nog wel langs," zei m'n vader overmoedig en gaf nog meer gas. En meter of tien voor de overweg sprong plotseling een voorband en m'n vader verloor de macht over het stuur. De auto kwam schuin op de overweg te staan en op dat ogenblik passeerde treinM'n moeder en haar vriendin doodm'n vader een gebroken arm en een hersen schudding Haar stem brak en haar lippen tril den. Laarman kneep haar even vertrou welijk in haar hand en dankbaar keek ze hem aan. „M'n vader was kapot van verdriet en werd totaal ongeschikt voor z'n werk. Z'n praktijk verliep en hij kreeg een vale huidskleur. En steeds kwamen er maar vreemde mensen over huis. Toen na een paar maanden ontdekte ik, dat hij aan opium verslaafd was geraakt. Na een paar jaar waren we arm. M'n vader wilde opium hebben, maar hij had het geld niet meer om het te kopen. Toen deed één van die vreemde heren, die zo vaak op bezoek kwam een voorstel. Dat was Waterveld „Waterveld," riep Laarman in opper ste verbazing uit. „Zat die er-ook in?" „Ja. Hij was de financier van de ben de. Maar hij lichtte de zaak op en daar om werd hij uit de weg geruimd. Met dien kerel kan ik geen medelijden hebben! Hij deed het afschuwelijke voorstel aan mijn vader, dat, wanneer ik tot de bende zou toetreden, mijn vader gratis opium zou krijgen. Ik weigerde eerst, maar mijn vader bewerkte me met alle middelen in z'n zucht naar dat afschuwelijke vergift. Ik vreesde dat hij gek zou worden en tenslotte gaf ik toe Laarman streek haar even met zijn hand

Rijper Courant | 1946 | | pagina 4