Zondagsdienst Artsen 19 Mei 1946 ingaande Zaterdagavond 18 Mei 6 uur tot spreekuur Maandagmorgen 20 Met Dr. Schermerhorn, de Rijp Telefoon 12 JP HEDIJKBE UFt TEN Zondag 19 Mei De Ftljp Ned. Hervormde Gem. geen dienst Doopsgezinde Gem. s Morgens 10 uur Ds. Keuntng Ev. Duthersche Gem. s Morgens 10 uur de Heer K. Berveling Godsdienstonderwijzer te Amsterdam Gerelorm. Gem. s Morgens 10 uur en s midd. 3.80 uur Leendienst Gralt Ned. Hervormde Gem. s Avonds 7 uur Ds. W. A. Kasteln Doopsgezinde Gem. Noordeinde van Qraft Middags 2.30 uur Ds. Keuning Oost-Graftdijk geen dienst Ned. Hervormde Gem. West-Qraftdljk geen dienst Oost-Graftdijk s Morgens 10 uur Ds. J. E. Loysen Ned. Hervormde Gem. Groot-Schermer s Morgens 10 uur Ds. W. A. Kastein Donderdag 23 Mei t Namiddags 2 30 uur. Kerkelijke in zegening van het huwelijk van Klaas Wiedijk en Catharina v. d. Scheur door Ds. J. E. Loysen Driflbuiaec s Middags 2.30—3.30 u. Ds. J. E. Loysen Zuid-Sohermer geen dienst Beemster Ned. Hervormde Gem. geen dienst vacature Watergang Doopsgezinde Gem. s Morgens 10 uur Ds. Leistra Schermerhorn Ned. Herv. Gemeente geen dienst PLAATSELIJK NIEUWS DE RIJP Onderhandse koop De heer P. |onker alhier, is eigenaar geworden van het pand Rechtestraat 49, eigendom van wfllen den heer A. Boots. Kampioenschap le klas biljart Midden Noord holland C. Zomerdijk 13 1800 202 65 8 91 van Lingeu 13 1800 226 66 7.96 Jongejan 12 1729 228 49 7.58 Haan 10 1539 207 47 7.43 Tromp 4 1468 261 33 5.62 Groot 0 1218 272 30 4 48 Mareei 0 1433 338 32 4 24 Visser 0 1241 313 31 3.96 Kaan 0 1195 327 20 3 65 Onze plaatsgenoot, de heer C. Zomerdijk behaalde de kampioens titel, en kwam in het bezit van demedaille,benevens vaneen fraai bouquet bloemen. De laatste wedstrijd werd te Middelie gespeeld. Nü een vrijwillig bezoek vanuit Achterveld Enkelen uit bovengenoemde gemeente hebben Zaterdag jl. een bezoek gebracht aan de familie's hier ter plaatse, waarbij zij 6 jaar geleden geëvacueerd waren. Vergadering Ned. vereniging van huisvrouwen De vergadering van de Neder landse vereniging van huisvrou wen, op Woensdag 8 Mei in ,de Eendracht" gehouden, werd door de voorzitster mevr. Zee meteen woord van welkom geopend. Na dat mevr. van Straten de notulen en mevr. Dalenberg een verslag van de algemene vergadering hadden voorgelezen, ontspon zich een discussie om in verband met het verschijnen van een maandblad, de contributie al of niet te verhogen. Het laatste werd aangenomen. Er werd besloten ook eens een vergaderirg in Graft te houden. Vervolgens droegen enkele dames een gedichtje voor, en zongen twee andete een lied. Tot slot las mevr. Zee enkele schetsen voor uit „Duizend en één Dag", een bundel vertellingen. Na de rondvraag, die niets op leverde, werd de vergadering ge sloten Afscheidsavond van een vriend Een korte toespraak werd door den heer J. S. gericht tot onzen vertrekkenden vriend H. de V. Na hem een ruiker bloemen ter hand te hebben gesteld, (bestaan de uit een sering) wenste hij hem veel succes in zijn nieuwe Rijks betrekking. Hij bracht nog enige „geintjes" naar voren, die hij in de verlopen oorlogstijd met hem had meegemaakt. Hij hoopte, dat hij in zijn diensttijd, en waar hij zich ook verder mocht begeven, de Rijp hoog zou houden. Ook zijn meisje kreeg nog eni ge „versterkende" woorden, en dat zij zich maar moest getroos ten, dat hij eens in de maand zou overkomen Verder Hein de groeten aan je kameraden in Naar- den, en ook aan de zwartjes in Indië. Uit naam van je andere 3 vrienden, en vriendinnen. De verslaggever. NutsvergaderiDg op Vrijdag 11 dezer Het b-zoek op deze vergade ring was als van ouds! Notulen, rekening en verant woording van penningmeester en penningmeester bibliotheken wer den goedgekeurd. Bij de bespre king jeugdbibliotheek werd be sloten, thans leesgeld te heffen, wegens de hoge kosten van nieuwe aanschaffing en reparatie. Boeken uit de schooibibiotbeek, eigendom van het NutsdepaMe- ment, waren nog altijd gratis te lezen Er zal een kleine bijdrage van 3 cent per deel geheven wor den. De periodiek aftredende be stuursleden de heren van Houwe- lingen, secretMeijer (vice-voor- zitter en Schermerhorn (vice-se- cretaris) werden bil acclamatie herbenoemd, terwijl burgemeester Dalenberg als penningmeester in de vacature van wijlen bur gemeester van Staveren werd benoemd. Alle hm namen hun her- en benoeming aan. De heer A. Rijken, die de Rijp gaat verlaten, werd door den voorzitter grote dank gebracht voor de wijze waarop hij het penningmeestersschap heeft waar genomen. Tot afgevaardigde naar de algemene vergadering werd benoemd de heer Ds. W. A Kas tein, voorzitter en tot plaatsver vanger de heer C. de Ruiter, penningmeester bibliotheken. P. S. van der Vaart sprak voor de „Partij van de Arbeid" Woensdagavond belegde de afdeling de Rijp van de „Partij van de Arbeid" een openbare vergadering. De heer D. Tol, voor zitter opende. De heer van der Vaart, wet houder der gemeente den Helder sprak. Zijn onderwerp was: Wat wil de „Partij van de Arbeid". Het werd een dringende oproep om vernieuwing. Niet terug te keren naar de verwaterde, niet meer aan de werkelijkeiijkheid aanpassende toestanden van vóór 1940. Voorts zet spr. het beginsel programma van de Partij uiteen. Dit programma kan u voldoende bekend zijn uit de verschillende strooibiljetten. Spr. bec itiseert uitlatingen van andere politieke groepen aan het adres van de Partij van de Arbeid. Een warm pleidooi hield hij voor planmatige productie en geleide economie. Na de pauze stelden de hm Rijnberg en de Moes Sr. vragen. De hr R. is het eens met de doelstelling, en bewondert de regering, voorwat zij reeds be reikt heeft. Hij heeft respect voor de groep St. Christofoor. Hij dacht zich, indien niet met de K.V.P. geregeerd kan worden een samengaan met de C.P.N. in. De hr van der Vaart is hier huiverig voor. De hr de Moes Sr gaf zijn belevenissen weer. Hij klaagt er over dat te Eindhoven geen zaal was waar Prof. Ir. W. Scher merhorn kon spreken. Hij en de 2e spreker hebben toen op een plein gesproken. Zoo gaat't niet. Spr. hoopt, dat aan vele wan toestanden een eind gemaakt zal worden, ook wat de stroeve medewerking van vele ambtena ren betreft. De spr. wijst er op, dat het niet altijd tegenwerkiug is van de ambtenaren. G-streden dient te worden voor de geestelijke vrijheid van een ieder. GROOTSCHERMER Verkiezing heemraad „Eilandspolder" Bij de op Woensdag jl. plaats gehad hebbende stemming voor een heemraad van den „Eilands polder" werden uitgehaald 141 stemmen, waarvan 112 op den heer A. Caton, 27 op den heer F. Wiedijk Jbz. en 2 ongeldig. Tengevolge van dezen ubslag is de heer Caton als heemraad ge kozen. SCHERMRHORN „Floralia" Woensdagavond 1.1. hield de vereniging „Floralia" haar jaar vergadering. Gezien het feit dat de overgrote meerderheid van de gezinnen in deze gemeente van de vereniging lid is, terwijl „Flo ralia" op het gebied van het orga. niseren van volksspelen en der gelijke een eerste plaats inneemt, was de opkomst gering te noe men. De voorzitter de heer Klip- pel deed mededeling van de plan nen voor het a s. seizoen. Wegens de hoge kosten zullen dit jaar slechts 3 planten worden uitge reikt en voor de kinderen één plant. De heer A. Molenaar zal hiervoor zorgdragen. De tentoonstelling, waarvoor de planten op 29 Augustus moeten worden ingeleverd, opent op Vrij. dag 30 Augustus. Zalerdag en Zondagmiddag d.a.v. zullen er kinder. en volksspelen plaatsheb ben, terwijl op de avonden van deze dagen de gebruikelijke feest avonden zullen worden gehouden. Het bestuur zal onderzoek doen naar de mogelijkheid van nieuw soort spelen en attracties. November staat een toneelavond op het programma. Uit het verslag van den pen ningmeester, den heer Dagelet, bleek dat sinds de vorige verga dering de ontvangsten f 2002.47 en de uitgaven f 1340.34 hebben bedragen saldo f 662 13. Over 4 weken zal een nieuwe algemene Vergadering worden gehouden, waarbij ook 'n bestuursverkiezing aan de orde komt. DRIEHUIZEN 16 deelnemers „Schermer molentocht" Zondag 12 Mei jl. werd door 16 ingezetenen deelgenomen aan de „Schermer molentocht" (35 km. wandelen,) die door allen werd volbracht. SPORTNIEUWS Reo-nieuws (vervolg) De middenlinie heb ik wel eens beter gezien ofschoon Kuppen, Bas en Pauwe niet slecht waren. Maar spelers als Puck van Heel en Andriessen zijn niet zoo gauw te vervangen De voorhoede was watervlug, en vooral Wilkesvind ik een beste speler en van Rijvers die nog maar net 19 jaar is kan men nog heel wat verwachten. De midvoor Roozin is heel wat minder als de midvoor der Bel gen. Als Holland zo'n midvoor had en dan nog een handige rechtsbuiten zou onze voorhoede nog heel wat gevaarlijker kunnen zijn. De linksbuiten Drager deed beter werk dan Smit die eerst op de linksbuiten plaats stond doch al voor de rust van het appèl verdween. Dat Smit niet erg populaier is, bewijst wel, dat een dame riep: „och Smit, ga er maar uit jongen je kuni niet meer ik zie het wel". Ik heb dan ook wel genoten maar toch vond ik het vroeger in het oude Stadion veel gezelliger. De sportverslaggever. Nieuws van de A.V.V. „de Rijp" a.s. Zondag speelt de Rijp I thuis tegen OD1Z 1 aanvang 2 uur. Door 2 overwinningen van Westzaan, moet deze wedstrijd gewonnen worden en dan is de Rijp veilig. Het 2e gaat bij Purmerend 2 op bezoek. Diegenen, die zich hebben opge geven voor HollandBelgië en geen kaart hebben gekregen, kun nen het entreégeld, op een nader te bepalen tijdstip terug ontvan gen. Jédé.

Rijper Courant | 1946 | | pagina 2