LAND- en TUINBOUW tav $oi<k toxtm Dozen luxe post Voor N.V. „TRIO" HOORN VITAMINEPREPARATEN Bekendmaking Opleiding voor M. U.L.O. diploma's A en B. een flinke leerling Drogisterij A. KUIN De beroeps-visschersvereniging („Door Eendracht Saam*), maakt bekend, dat een ieder, die binnen het gebied van de Eilandspolder woont, een hengelvergunnlng a f 1,— en een snoekvergunning a f 5,— kan krijgen per 1 Juni a.s. bij de volgende personen; A. Roele» de Rijp; Joh. Schot, Driehuizen; F. Offringa, Schermerhorn; K.van Petten, West-Qraftdijk; H. Kieft Pz., Groot-Schermer en M. van Petten, Graft HET BESTUUR U.Ij.O. School - Midden.Beemster. De aangifte der nieuwe leerlingen kan plaats vinden op Donderdag 23 Mei en Vrijdag 24 Mei van 7.30—10 uur 's avonds aan het SCHOOLGEBOUW, Leeghwaterstraat. De leerlingen moeten minstens 6 klassen van de Lagere School met goed gevolg hebben doorlopen en hun aanleg moet zodanig zijn, dat zij het onderwijs aan de school voor U.L.O. zonder bezwaar zullen kunnen volgen. Bij de aangifte moet het laatste schoolrapport worden getoond en is het gewenst een geboortebewijs (trouwboekje) mee te brengen, De nieuwe cursus vangt aan op 27 Augustus 1946. Het Hoofd der School, M. HEMMER. DE RIJP voor ai Uw benodigdheden Wij zijn altijd goedkoper De cliënten zeggen het DRUKKERIJ - BINDERIJ - BOEK- EN KANTOORBOEKHANDEL Haringheerlijk De haringvloot is in zee. Zeer binnenkort zal naar verwacht mag worden, haring verkrijgbaar zijn. Met het oog hierop stelde de af deling vis van het voorlichtings bureau van den Voedingsraad een nieuw haringvouwblad samen, dat een keur van bereidingsmogelijk heden van deze heerlijke vis bevat. Wie 5 ct aan postzegels stuurt aan bovengenoemde afdeling, In dustriestraat 23rd., IJmuiden, krijgt een exemplaar toegezonden. Tom Poes en de superfllmondernemlng 95 cent BOEKHANDEL H00GCARSPEL DE RIJP Raadsvergadering Eerste openbare vergadering onder voorzitterschap van burgemeester Dalenberg Nieuwe onderwijzer openbare lagere school benoemd Donderdagavond 16 Mei jl. om 8 uur kwam de raad bijeen. Voorz: de edelachtbare heer burgemeester J. Dalenberg. Wnd.-secr; de hr D. Appei. Aanwezig:de hm: O. Hamstra, J. de Lange Nz., J. Nat, wethouder, J. P. Poel, wethouder, P. Roemer en J. B. Sassen, raadsleden. Afwezig: de hr D. Rijkes. De voorzitter opent met een woord van welkom aan de raads leden en de pers. Spreker geeft te kennen, dat dit de eerste vergadering is, die door hem als voorzitter wordt geleid. Hij spreekt de hoop uit, dat de besluiten, die nu en in de toekomst zullen worden genomen, mogen strekken tot het waarachtig belang der gemeente. De voorz. deelt mede, dat de hr D. Rijkes, kennis gegeven heeft van verhindering. De notulen worden onveran derd goedgekeurd en vastgesteld. Onder de ingekomen stukken was een schrijven van het R.E.N. en het P.W.N., dat door materiaal- schaarste de palen in de Kerke- steeg nog niet verwijderd kunnen worden en een aanleg van elec- trisch licht en water langs de Zuiddijk nog niet mogelijk is. Het contract met de beroeps vissersvereniging Inzake het viswater in de Eilandspolder kan niet beëindigd worden, en moet voortduren tot .1 Juni 1947. Een één jaarlijks contract met de Gasfabriek voor de straat verlichting is afgesloten. Een adres van de gemeente Amerongen om de gehele Zater dag voor sportbeoefening vrij te houden om andere groepen, die bezwaren hebben tegen de sportbeoefening op Zondag, in de gelegenheid te stellen mee te doen aan competitie's, enz. B. en W. stellen voor, dit stuk voor kennisgeving aan te nemen, daar deze materie door de regering onder het oog ge zien wordt. Conform besloten. Den heer A. Rijken, onderwij zer aan de openbare lagere school wordt op voorstel van B. en W. met algemene stemmen per 20 Mei a.s. eervol ontslag verleend. Tot onderwijzer aan de open bare lagere school wordt met algemene stemmen benoemd de heer Schreuder (enigst can- didaat) te Haarlem. Tot regent van het Centraal Ziekenhuis te Alkmaar wordt de heer Mr. D. Breebaart, burge meester van de Zijpe benoemd. B. en W. stellen voor de presentiegelden der raadsleden op f 3 per vergadering te stellen. Met alg stemmen goedgek. Wijziging gem.-begroting '46. De voorz. licht verschillende punten toe. In totaal komt alsnog een bedrag van f 1.032 vrij. De hr de Lange merkt op, dat verschillende posten voor onder houd hoger zullen worden. Wanneer deze kosten hoger worden, behoort daar een geld lening voor aangevraagd te wor den, zegt de voorz. Goedgekeurd. Onihefflng hondenbelasting ad f 1.50 werd verleend aan den hr W. P. Besse. Het kohier hondenbelasting'46 werd in comité vastgesteld. Het bedrag is totaal f 501. De hr P. Roemer brengt bij de rondvraag verslag uit van de vergadering van de Mij tot bev. van Nijverheid. Hierna sluiting. Voor naar H00GCARSPEL Familie-berichten 2 Juni a.s. hopen onze gelief de Oom en Tante Jb. Heinis Gz. en G. Heinis Hop hun 45-jarige echtvereniging te herdenken T. Schermer—Kieft Jb. Schermer en kinderen Groot-Schermer, Mei 1946 Voor de vele blijken van belangstelling, bij ons huwelijk ondervonden, betuigen wij, mede namens wederzijdse familie, onze hartelijke dank R. Bouwman S. Bouwman—van Tiel de Rijp, Mei 1946 Bij ons vertrek naar België zeggen wij aan al onze kennisjes een hartelijk tot weerziens Cittie Vredevoort Ali de Lange de Rijp, Mei 1946 f 2,75* en f 5,25 Boekhandel G. J. Hoogcarspel DINSDAGS BIJ BALTUS TE PURMEREND Terstond gevraagd: wegens vertrek naar elders van den tegenwoordige, voor deskundige opleiding in het vak. Drukkerij G. J. Hoogcarspel Voelt TJ zich moe en lusteloos? De moderne wetenschap stelde meerdere samen, waarmede U UW LICHAAM weer volkomen in goede conditie kunt brengen Vraagt Uw arts advies Wij kunnen U alle soorten Vitamine-preparaten leveren Apoth. ass. de Rijp, Telefoon 30 Optiek - Fotografie

Rijper Courant | 1946 | | pagina 3