L PASTOOI II. F. HOPPENS Iloor - en N.V. „TRIO" Zilveren Priesterfeest No. 1641 Zaterdag 25 Mei 1946 37e Jaargang Jlifoev Cmccvht voor de Rijp, Graft, Noordeinde, Oost- en West-Graftdijk, Zuid- en Noord-Schermer, Beemster, Schermerhorn en omstreken Uitgever Drukkerij G. J. Hoogcarspei De Rijp, Telefoon 1 Abonnementsprijs: 50 cents per 3 maanden bij vooruitbetaling franco per post f 2,40 per jaar plus incasso-kosten Losse nummers 5 cent Verschijnt wekelijks Advertentieprijs 10 cents per gal)ard regel, minimum f 1.— Inzenden tot uiterlijk Donderdagavond 6 uur Zaterdag 18 Mei. Op het erf van „De Sapmeer", van den heer P. M. Kramer, te Oraft, wachtten de burgemeester de Edelachtbaren heer j. Dalen- berg, en het comité om den jubilerenden priester te verwel komen. Tevens stonden 16 ruiters te paard aan iedere zijde van de weg op het erf opgesteld, daar bij 2 herauten. Ook het R. 10 muziekkoïps „Apollo" uit Hoorn had daar 'n plaats gevonden, terwijl groepen Verkenners en Gidsen in hun khaki en blauwe uniformen en de nieuwe R.K. gymnast, ver eniging „Dios" zich daar ook op hielden. Ongeveer 6 15 uur kwam de Zeer Eerwaarde heer pastoor H. F. Coppens met pastoor Knots uit Overschie, vanuit de richting Noordeinde. De heren waren gezeten in een auto, bestuurd door den voorzit ter van het uitvoerend comité dr. Wegdam. Na&it het gezelschap op het erf van „De Sapmeer" uitgestapt was, werd den pastoor in de woning van den heer Kramer het welkom toegeroepen. De heer E. J. J. Zurlohe hield hier een korte toespraak namens de kerkeraad. Donkere wolken pakten teza men, een enkele donderslag, en plotseling ontlastten zich de wol ken, grote watermassa's vielen neer, allen vluchtten de boerderij in, de paarden werden aan de bomen vastgezet. Ter afwisseling speelde het muziekkorps op de koegang eni ge vrolijke nummers. Toenhetweerzichenigszinsher- stelde, werd de stoet samenge steld. De ruiters met de herauten voorop,het muziekkorps,Apollo", daarna de Verkenners, de Gidsen, de gymnasten. Burgemeester Da- lenberg en pastoor Coppens, ge zeten in een open landauer, be spannen met 2 paarden, daarna de leden van het ere-comité in een 3 tal auto's. De tocht ging verder langs met vlaggen ver sierde woningen dehevigeregen deed afbreuk aan het geheel, vele inwoners stonden echter langs de weg geschaard door Oraft, de Rijp (Westeinde, Rechtestraat, Dam, Tuingracht) naar de kerk. Een ieder bewonderde de mars muziek van het 50-man sterke korps onder leiding van den heer G. Stam. Bij de intrede van den jubilaris, voorafgegaan door een stoet van In het wit getooide bruidjes, in de kerk, zongen de parochianen hem het welkomstlied toe. Mej. E. de Jong Gd. hesoeelde het orgel. De kerk was fraai versierd door den heer Kessel te Alkmaar, met witte en gele bloemen en pal men. Pater Bertrans uit Montfer- land, sprak de welkomstwoorden. Pastoor Coppens celebreerde daarna zelf het Lof. Het kerkkoor onder leiding van den heer Jb. Berkhout-voerde de gezangen op fraaie wijze uit. Door „Apol!o"werd des avonds op de Dam een serenade gebracht. Het was een concert, waarnaar door velen met grote animo ge luisterd werd.Hetwasvoorde Rijp iets bijzonders, een zo groot corps met een tamboer-malire en tam boers en trompetters hier te hebben. Zondag 19 Mei. Na een algemene H. communie in de morgenuren, begon om 10 uur een plechtige Hoogmis, op gedragen door den jubilaris. De feestpreüicatie werd ge- houdendoorden Hoogeerw. Heer Filbry, plebaan aan de kathedrale kerk te Haarlem. Na de H. Mis werd door het R.K. Gemengd koor de feestcantate „Priesterglorie" op keurige wijze gezongen. De solo partijen waren in handen van mej. J. de Jong Gd. en de heren G. de Jong en j. Langendijk. Burgemeester en mevr. Dalen- berg waren bij deze H. Mis aan wezig. Om 2 uur werd de- receptie in de zaal van den heer C Blokdijk gehouden. Naast de leden van ere- en uitvoerendcomité merkten we onder de aanwezigen o.a. op den edelachtbaren heer J. Dalenberg en zijn echtgenote. Als de pastoor, gevolgd door vele geestelijken en zijn familie binnentreedt, wordt hem ook hier het welkomstlied toegezongen. De heer G. Hop begeleidde deze zang. De voorzitter van het uitvoerend comiié, de heer dr.j. G. Wegdam hield de openingstoespraak na- mens comité en parochianen. Het cadeau van de parochianen, twee marmeren zijaltaren, werd over gedragen namens de parochie. Vervolgens werden de cadeaux namens de vele jeugdorgani saties en congregaties, het fraaie H. Hartbeeld en een schilderij van de R.K. kerk met pastorie, geschilderd door den heer A. Spaarman, aangeboden door den heer J. Pielage. Burgemeester Dalenberg, ver tegenwoordigende de gemeenten Graft en de Rijp, bood den jubi lerenden pastoor zijn gelukwens aan.Spr. hoopte, dat een samen werking in de juiste toon, vanuit een objectief oogpunt bezien, bestaan zal blijven. MEI. In het nog bedauwde land, Langs de ongerepte wegen, Aan het morgenstille strand, Komt de blonde Mei je tegen. Lieflijk schemert haar gelaat als een blanke bloem ontloken Boven zilverig gewaad Maar geen woord is nog gesproken Als onder betovering Zwijgt het ene, wacht het ander. Dan boort door de nevelkring Zich de gouden zonnebrander, En een volle vreugdelach Schalt uit Meie's zoete kele Open ligt de jonge dag. Bloemen wleg'len op hun stelen, Geuren zweven door het bos Winden ruisen langs de stromen Paarlen druipen in het mos 't Vogellied is losgekomen. Meie, Meie gaat voorbij. Venster, deuren gaan weer open Als op pijper's melodij Kind'ren zingend medelopen En de dagen worden schoon Nachten zijn als zilv'ren dromen Waarin Meie's liefdetoon Ons verlangen ui! doet stromen. En wij meten niet de tijd Die zij ons heeft toegemeten Drinken van haar heerlijkheid, Groeien in het blijde weten Dat wij vrije mensen zijn, Dat geen onrecht zo kan wonden Dat wat goed is, waar en rein 't Hart niet heeft terug gevonden. Mei die ons dit weder gaf Alle duister heeft verwonne, Straks treedt ge de heuv'len af Naar de verre horizonne. Maar de mensheid nooit vergeet Hoe 't Uw komen mocht (aanschouwen En Uw heengaan brengfgeen leed, Want een sterk en schoon vertrouwen Gij een wereld achterlaat, Die gelouterd door haar lijden Zich ontworstelt aan de haat, Bloeit in 't licht der nieuwe tijden. J. Kostelijk—Bom. (Nadruk verboden.) Officieele bonnenlijst Nieuw aangewezen bonnen 26 Mei t/m 8 Juni 1946 Bonkaarten KA, KB, KC 606 Algemeen 286—290 800 gr. brood 291 400 gram brood 292 200 gr. kaas 293 100 gr. bloem Reserve B 58 1600 gr. brood C 58 800 gr. brood B 59 2 kg aardappelen B 60 100 gr. kaas De heer P. v. d. Gragt zeide, of liever zong op een originele geestige wijze zijn gelukwens I Hij deed dit namens de gymnastiek vereniging. Deze wijze van felici teren,wekte hilariteitI Een jeugdig lid bood den pastoor bloemen aan. Na afloop nam pastoor Cop pens zelf het woord. Hij dankte in welgekozen woorden allen voor hun welgemeende wensen en geschenken, Hierna boden de vele aanwe zige parochianen en anderen persoonlijk pastoor Coppens hun gelukwensen aan. Om 7.30 uur des avonds werd het plechtig Danklof opgedragen. Dinsdag 21 Mei. Des morgens 8 uur H. Mis, waaronder algemeneH. Communie der kinderen. De gezangen wer den door de kinderen gezongen. Bonkaarten KF 606 371 BMV 125 gr. boter 372 BMV 250 gr. margarine 374 suiker 400 gr. suiker Bonkaarten LA, LB, LC 606 239,240,241,242 ¥l. 100 gr. vleei 235 aardappelen 2 kg aardappelen A 46 melk 2 liter melk B 46, c 46 melk 3i liter melk Bonkaarten KD, KE 606 Algemeen 786, 787 800 gr. brood 788 100 gr. kaas 789 100 gr. bloem Reserve D 58 800 gr. brood 58 500 gr. rijst, kindermeel of kinderbiscuits Bonkaarten KG 606 871 BMV 125 gr. boter 872 BMV 125 gr. margarine 874 suiker 400 gr. suiker Bonkaarten LD, LE 606 739, 740, vlees 100 gri vlees 735 aardappelen 1 kg aardappelen D 46, E 46 melk 6 liter melk Tabakskaarten enz. T 29 2 ranls. tabaksartikelen V 29 100 gr. choc. of suikerw X 29 2 rants. tabaksartikelen Voor de week van 2 Juni t.m. 8 juni a.s. zullen nog bonnen wor den aangewezen voor melk, aardap pelen, boter, jam, thee, tabak, ver snaperingen en zachte zeep. Geldigheidsdnnr boterbonnen verlengd Het Centraal Distributiekantoor deeit mede, dat de geldigheids duur van de boterbonnen 867 BMV en 369 BMV is verlengd tot en mei 8 Juni a.s. DINSDAGS BIJ BALTUS TE PURMEREND

Rijper Courant | 1946 | | pagina 1