jC&e*tMuitlieeU fy. UMycacvpd 323. Rowlands, De Zwervelinge. 324. Rowlands, Eind goed al goed. 325. Rowlands, Twee veriatenen. 464. Ruck, Berta, De hoofdprijs in de Sweepstake. 553. Ruck, Berta, De bruid, die niet gekust werd. 554. Ruck, Berta, Gestolen Zonneschijn. 623. Ruck, Berta, Danseur gevraagd. 624. Ruck, Berta, De liefdesidylle van een Prins. 649. Ruck, Berta, Liefde's late bloei. 675. Ruck, Berta, Bruidegom op zicht. 741. Ruck, Berta, Amor achter het voetlicht. 742. Ruck, Berta, Het keerpunt van het geluk. 743. Ruck, Berta,4 Lente juicht in een eenzaam hart. 744. Ruck, Berta, Verloren lentetijd. 314. Runa, Zoekende Liefde. 315. Runa, Wildvogel. 316. Runa, Stemmen. 317. Runa, Eeuwigheidslicht. 318. Runa, Hij en zijn Vrouw. 313. Rung, Otto, Toen de wateren afnamen. 326. Russel, De boodschap over het graf. 827. Russell, Gravin, Elizabeth's eerste huwelijksjaren. 844. Russell, Ch. M., De man, die het wist! A. 867. Russel, Gravin, De mooie mevrouw Luke. 868. Russel, Gravin, Boete. 587. Salminen, Sally, Katrina. 327. Salomonson, H., Bomston. 328. Salomonson, H., De Collage van Ferdinand Volnay. 625. Salomonson („Melis Stoke"), Herman, Een, twee, drie verlos. 329. Sandbergen, Nanda, Lente. 347. Savornin Lohman, Anna de, Jonge Roeping. 358. Sazenhofen, de Bourgondische Zanger. 465. SchartenAntink, C. en M., De Jeugd van Francesco Campana. 676. Schendel, Arthur,van, De wereld een dansfeest. 893. Schelde, Lode van der, Daar ligt een volk geknield. 533. Schmits, Marie, Als een bloem in de wind. 330. Schnitzler, Arthur, Baddokter Graessler. 331. Schnitzler, Arthur, Casanova's terugkeer. 332. Schnitzler, Arthur, Else. 333. Schnitzler. Arthur, Carnaval. 353. Schuurman, De Berkelmans. Uitknippen en bewaren. 17 SPORTNIEUWS Qrootschermer- nieuws Vrijdag 17 Mei jl. GSV II— politie elftal brigade Schermer- horn. Om 7.30 uur gaf de heer D. Kieft Qz., die de wedstrijd leid de, het aanvangssein. Van beide zijden direct een vlug open spel mgt QSV iets in de meerderheid, om na enige goede aanvallen de FEUILLETON Nadruk verboden Een Detective-verhaal door ERIK SATYR. 20 „Dat durf ik niet met zekerheid te zeg gen," zei de heer Bakker, „maar er is ons vanmiddag iets zonderlings overko men. Misschien dat U er iets aan hebt. We wonen, moet LI weten, in de Apollo- laan, tegenover Waterveld, die kort ge leden vermoord werd. Vanmiddag nu, omstreeks vier uur, we zaten juist toe vallig voor het raam thee te drinken, reed er daar een ziekenauto door de poort en verdween achter het huis. Een poosje later vertelde ons dienstmeisje ons, dat zij van den huisknecht van Waterveld gehoord had, dat mevrouw Waterveld inet een ziekenauto thuis was gebracht, omdat zij een ongeluk had gehad. We dachten verder niet meer aan het geval, omdat mevrouw Waterveld niet één van onze grootste sympathieën was. Vergeef me. dat ik het zo onomwonden zeg, maar de familie Waterveld was in onze buurt niet zeer gezien. Zoals ik zeg. we dach ten niet meer aan het geval, totdat m'n vrouw vanavond om een uur of zeven mevrouw Waterveld met een taxi zag thuis komen, totaal ongedeerd! Nu hoor den we zo pas die oproep door de radio om uit te kijken naar een ziekenauto met score (e openen 1 0. Ook het P elftal kwam er aanvallend be ter in, maar kon niet verhinde ren, dat Q na een goede aanval voor de 2e maa! scoorde. Na enige wederzijdse aanvallen, wel ke niets opleverden, was het halftime. (Rust 2—0.) Na de rust was het P elftal gewijzigd, Öoerema liet zich ver vangen door Jager, terwijl Steins de midvoorplaats bezette. Weder- één of ander nummer. Toen brachten we dat geval er onbewust mee in verband. Misschien zijn we totaal verkeerd in onze conclusies, maar we meenden toch hiervan de politie te moeten verwittigen." „Ik ben U zeer dankbaar voor Uw mededeling," zei Laarman en we zullen de zaak terstond onderzoeken." En hij liet zelf den heer Bakker even uit. Bij de deur bleef hij even in gepeins verzonken. Zat mevrouw Waterveld dus ook in het complot. Dit vermoedde hij al, toen hij meerdere informaties had inge wonnen naar dé kwestie van haar hu welijk, Ze was Waterveld's tweede vrouw en onder zeer duistere redenen met hem getrouwd. Over het algemeen gold het huwelijk als niet erg voorspoe dig. Meerdere gedachten welden in zijn brein op, totdat Hij belde een agent. „Overvalwagen en 20 man politietroe- pen binnen vijf minuten voor," beval hij. Dan rende hij naar de administratie-afde ling, waar van Waveren nachtdienst had. „Alle telefoon voor mij aannemen. Be langrijke berichten per radio aan politie wagen A 7 doorgeven," was daar zijn bevel. Dan trok hij zijn jas aan en keek zijn revolver nog even na. Op de binnen plaats stond de uitrukploeg al gereed en één minuut later waren alle wagens ver dwenen. om een klein O overwicht, wat zij opnieuw in een doelpunt uit drukte 3—0. Dit was P te bar zette ailes op de aanval, waarna de mid voor, onhoudbaar voor de keeper scoorde 3—1. G speelde even wel rusliger en zeker van de overwinning, scoorde zij na een scrimage voor doel voor de 4e maal. Van de aftrap bemachtigde de P spil de bal, gaf door naar de midvoor, die niet aarzelde en met een diagonaal schot, gaf hij Prins het nakliken 4—2. Nog was het niet genoeg. Hoe wel het einde naderde, wist G nogmaals de verdediging te pas seren en .hiermede de overwin ning te behalen met 5—2, Bij G waren linkshalf en kee per de beste spelers, terwij! bij het P elftal de rechtsback en de midvoor opvielen. P.P.C. Ree-nieuws Alle drie elftallen van Reo die Zondag in het veld zijn geweest, kwamen met een nederlaag thuis. Reo i speelde in Volendam en verloor met 7—0 van Volendam 3. Bijna de helft waren invallers. Als jullie a.s. Zondag naar WBSV gaan en weer zo onvolledig, zal de nederlaag zeker niet kleiner zijn. Reo A en B verloren met 4—0 en 5—0. Reo A was de gast van Purmersteyn en Reo B die van Volendam. Reo II wachtte tevergeefs op Purmersteyn 7, maar de Purmer- enders bleven weg. Reo II gaat Zondag naar EVC 3. De A aspiranten naar Purme- rend A. De Bljes thuis tegen Monni kendam A. Wel is er door het bestuur uitstel gevraagd voor a.s. Zondag vanwege kerkelijke rede nen maar als we geen uitstel krijgen dan zal er gespeeld moe ten worden anders zou het ons vier keer f 10 kosten, en dat kan de penningmeester niet lij den. Daar de secretaris heefbedankt, zal Theo Luijckx deze functie waarneman. Een woord van dank is zeker op 'Zijn plaats voor den aftredende en we zullen hopen, dat zijn opvolger dit werk op waardige wijze zal voortzetten. De sportverslaggever. We verbeteren enkele namen, Nog geen vijf minuten nadien was huize Waterveld omsingeld en hing Laar man aan de bel. Na enig wachten deed een huisknecht open. Zonder veel vijven of zessen stapte Laarman gevolgd door een tiental agenten naar binnen en lette niet verder op de protesten van den huisknecht. Er werden korte metten met hem gemaakt en door een agent werd hij geboeid naar de over valwagen gebracht. Straks wel verder uitzoeken was Laarman's oordeel. Hij wandelde door naar binnen en luisterde bij elke deur of hij iets hoorde. Bij de derde deur had hij succes; er klonken verschillende stemmen. Hij wenkte z'n manschappen om voorzichtig naderbij te komen en deed dan resoluut de deur open. Rond een rooktafeltje zaten in fauteuils enkele mannen en een dame. Verstoord keken ze naar de deur. waarna de uit drukking op hun gezichten als bij tover slag met schrik overtrokken werd. „Gcc'enavord." zei Laarman laconiek, ..daar was ik. Én daar is Marleentje ook zie ik." En hij knikte tegen de vrouw in wie hij z'n tafelgenote van het Cabaret Duvernois herkende. ..Of moet ik nu misschien Mevrouw Waterveld zeggen? En als ik me niet vergis, ken ik dat heer schap daar ook," vervolgde hij en knikte met zijn hoofd naar één van de mannen, die hem met blikken vol haat aanzag. „Dat is toch de kapitein niet waar?" „Sla niet zo door," zei Marleentje die per abuis in het vorig Reo- verslag geslopen zijn, n!., van Kol, Weber en Bas Paauwe voorts leze men: „Dat Smit erg populair is, bewijst wel" enz., het woordje „niet" was te veel. Te weinig technisch personeel is oorzaak van dergelijke foutjes. Duidelijk schrift vergemakkelijkt echter onze taak. De redacteur. Nieuws van de A.V.V. „de Rijp" De Rijp I-OD1Z I 2-3 Purmerend IIDe Rijp II 2 1 De Rijp A—EVC B 12—0 Het eerste elftal verloor onver diend van OD1Z met 3—2, een gelijk spel had beter de verhou ding aangegeven. Door het toe kennen van 2 penalty's, waarvan 1 ten onrechte, 'bevestigde de scheidsrechter zijn partijdige in druk. Het 2e elftal arriveerde met 10 man in Purmerend, en ondanks dat Kieft spoedig moest uitvallen, nam De Rijp nog met 10 de leiding. Het enthousiast werken der negen AVVers kon echter niet verhinderen dal Purmerend II. een 2—1 overwinning behaalde. De aspiranten gingen voort op het pad der overwinning en ver pletterden EVC B met 12—0. Deze week ontvingen wij de aangename mededeling, dat de verloting, ten bate van het trai ningfonds, mag doorgaan. De eerste prijs is een prachtig nieuw Philips radiotoestel, en ver der tal van fraaie luxe en huis houdelijke voorwerpen. De prijs per lot is slechts f t. Over en kele dagen zullen de vrijwillige colporteurs worden losgelaten. Het aantal loten is niet groot, dus haast u om kans te hebben op een Philips radio. Het programma voor a.9. Zon dag vermeldt: EVC BDe Rijp A. RCZ I-De Rijp 1 Het eerste elftal maakt de reis per boot, vertrek om 12 uur van „de Kralingerbuurt". Wij roepen de supporters op, om in grote getale het eerste te vergezellen. Opgaven kunnen worden gedaan bij de heren Zee, Klinkhamer en Dekker. Diegenen, die zich voor de vorige reis hebben opge geven, slaan nog geboekt, en be hoeven dit niet wederom te doen. De reiskosten bedragen f 0.75 per persoon. Kinderen kunnen alleen mee onder geleide. Jédé. venijnig en haar stem miste nu alle flu weligheid. „Pardon, mevrouw," zei Laarman, „ik sla niet door. Dat doet Brammetje alleen maar. Tussen twee haakjes, waar hebben jullie die twee gelaten?" „Vis dat zelf maar uit," zei Mar leentje en ze keek hem met flikkerende ogen aan. „En waar is juffrouw Parker?" vroeg Laarman donker. „Die zal je slechts als lijk terugvin den," zei ze vol leedvermaak. „Wil één van de heren misschien niet zo vriendelijk zijn het mij mede te de len?" vroeg Laarman op dreigende toon. „Stik maar," zei "één van hen met een scherpe falsetstem. Dat was de kolonel, besefte Laarman plotseling duidelijk. „Danzei hij en zijn stem klonk hard en ijzig, „dan zal ik -zo vrij zijn het op een andere manier te vragen Hij haalde een donker koord uit zijn zak, waar aan het eind een klein Ieren zakje bevestigd zat. Dit zakje hing hij met een lus om de nek van den kolonel. De draad nam hij in z'n hand en zei toen langzaam en nadrukkelijk: „In dat zakje zit springstof en dit koordis een lont. Nu steek ik die lont in brand en verzoek alle aanwezigen de nodige afstand te bewaren Hij hield zijn sigarettenaansteker bij de lont, waarop deze sissend vlam vatte. wordt vervolgd

Rijper Courant | 1946 | | pagina 4