JïzesMdiótUeeU U(M£iaes\iel 359. Souvestre, Fantömas de geheimzinnige. 345. Scott, Walter, Ivanhoe. 555. Scott, Jack, Bar M. 556. Scott, Jack, Verraad op de Hoogvlakte. 677. Selinko, Anne Marie, Morgen gaat 't beter. 678. Sekser, Charles Alden, Jim, de pistoolvechter. 557. Seltzer, Charles Alden, Zilverspoor. 651. Seltzer, C. A., Parade der leege laarzen. c 355. Sergeant, 't Geweten van Gilbert Pollard. 335. Serstevens, A. E., De verliefde vagebond. 745. Servaes, Anke, Kinderzaal. Kinderen die over zijn. Moeder Liesbeth. 466. Shackleton, Sir Ernest, Mijn Zuidpool-Tocht. 357. Shea, Cowboy en hertogin. 679. SillanpaaS' Menschen in de zomernacht. 336. Sinclair, De, Klara's Huwelijk. 337. Sinclair, De, De ridder knol. 338. Sinclair, De, De Griffier van Peewijk. 339. Sinclair, De, Het noodlot van Lucas Absdale. 340. Sinclair, De, Leugens. 341. Sinclair, De, De erfenis van oom George. 342. Sinclair, Lewis, Babbith. 467. Sinclair, Upton, De Wildernis. 767. Sjöberg, Het Zwarte baken. 652. Sligh Turnbal, Agnes, Te duur gekocht. 349. Smeding, Alie, Het wazige land. 352. Smeding, Alie, De domineesvrouw van Blankenheim. 348. Soleiljean Jacques, X>e kleine Nana. 883. Steinbeck, John, De druiven der gramschap. 343. Stichter, B., Leven en bedrijf van Barendje Licht. 534. Stjernstedt, Marika, Juffrouw Liwin. 845. Stockbridge, Een duistere gedachte. A. 846. Stockbridge, G., Een gruwelijke dreiging. A. 800. Streuvels, Stijn, Dorpslucht le deel. 801. Streuvels, Stijn, Dorpslucht, 2e deel. 346. Strindberg, Aug., De Indringer. 828. Stuwe, Jeanne R. van, De Hofstad. 829. Stuwe, Jeanne R. van, De roman der getrouwde vrouwen. 830. Stuwe, Jeanne R. van, Geef ons heden 831. Stuwe, Jeanne R. van, Het schoonde raadsel: Vrouw, Deel I. 832. Stuwe, Jeanne R. van, Het schoone raadsel: Vrouw, Deel II. Uitknippen en bewaren. 18 SPORTNIEUWS G.S.V.-nieuws Jl. Zondag 'speelde OSV II te gen Purmersteyn 6. P was voor de rust uitgesproken de sterk ste en wist 7 maal de keeper te passeren, waar tegen over G 1 maal wist te scoren. Na de rust was de strijd meer gelijk opgaande en scoorde P 2 FEUILLETON Nadruk verboden Een Detective-verhaal door ERIK SATYR. 21 Met uitpuilende ogen keek de kolonel naar het vlammetje, dat langzaam naar zijn hals kroop. „Wilt gij mij zeggen, waar de verblijf plaats van juffrouw Parker is?" vroeg hij nogmaals en zijn stem klonk kil en hol. „Hou je mond, hoor," riep mevrouw Waterveld, „hij laat die lont toch niet doorbranden. Het is alleen maarbang makerij 1" Laarman zweeg, maar dit zwijgen was nog beangstigender. De agenten wisten, dat wanneer Laarman keek, zoals hij nu keek, met die verbeten trek om zijn lip pen, dat hij dan elk dreigement ten uit voer zou brengen. Als de kolonel niet zou spreken liet hij hem ijskoud in de lucht vliegen en ze begonnen al in de verste hoeken der kamer dekking te zoe ken. Dit deed de beker voor den kolonel overlopen. Zenuwachtig bevochtigde hij zijn lippen, keek nog-eens naar het vlam metje, dat angstig dicht zijn hals gena derd was „Stop!" schreeuwde hij dan schor en zijn stem had niets menselijks meer. „Ik en G 3 maal en was de eindstand 9—4 voor Purmersteyn 6. Daarna bond GSV I de strijd aan met Br. in Waterland I. Al spoedig nam G de leiding door'n pracht schot van r. buiten Kooi. Br. zette toen een goed offensief in en nu bleek, dat de achterhoede van G niet in beste vorm was, en wist voor de rust 2 maal te scoren Na de rust had G bijna suc- zal het zeggen. Doe uit die lont, in gods naam, doe uit!" Hij wankelde. Rustig pakte Laarman zijn zakschaar- tje en knipte de draad door, vlak bij de hals. „Juffrpuw Parker zit in een huis in de Menadostraat 48," zei de kolonel „Wee je gebeente als je liegt," zei Laarman dreigend. Een agent trad binnen. „De ziekenauto is in de garage terug gevonden," meldde hij. „Overtuigend bewijs," zei Laarman slechts en beval de arrestanten weg te leiden en het huis verder te doorzoeken. Hijzelf toog met een twaalftal agenten naar de Menadostraat om Jossie te red den. Als ze tenminste nog leefde. Bij die gedachte drukte Laarman het gas pedaal nog wat dieper in XIV. Bij Brammetjc's pepermuntjes begint de victorie, waarmee wij dit verhaal maar besluiten. „Ik ben toch, niet helemaal ongewa pend, Jossie," vertelde Brammetje ver heugd en liet een doosje pepermuntjes zien. „Ziehier het geheime wapen van Brammetje. Hiermee redt hij zich uit elke precaire situatie. Moet je er ook één?" En hij presenteerde Jossie het doosje. „Maar laat die hoekpepermuntjes zitten, die zijn gevaarlijk." Jossie lachte een beetje ongelovig, maar nam toch een pepermuntje uit het midden. Ze had honger gekregen en elk ces toen na de aftrap den Br. keeper door 'n ver schot werd ver rast en de balrakelingslangs'tdoel ging. Van hetslechluitlrappen wist Schipper handig te profileren en de gelijkmaker te scoren. Aan beide zijden werd zeer slecht gespeeld vooral G. was slecht op dreef, er werd zeer slecht geplaatst en de kansen, die nog werden geboden, werden niet be. nut. Br. wist 5 minuten voor het einde de leiding weer te nemen. G wilde nog met een laatste krachtsinspanning gelijk maken na een afgeslagen aanval schoot de keepel hard tegen Honing op en de terugstuitende bal verdween in het lege doel en zo kwam 't einde met 3—2. Voor Zondag GSV I Voien- dam 3 om 2 uur Volendam 4 GSV il om 12 uur te Volendam. Als er niet beter wordtgespeeld, zullen het twee nederlagen wor den. P.P.C. Reo-nieuws Ofschoon we meestal beginnen met ons eerste elftal. Deze keer moeten we een uitzondering ma ften. Onze A aspiranlen hebben nl. Zondag hun eerste overwinning behaald, en nog wel In een uit wedstrijd te Purmerend. Met 4— 0, dus nog met flinke cijfers werd er gewonnen. Geluk gewenst jongens, en nu maar goed blijven oefenen, dan zullen meerdere suc cessen volgen. Reo B wacht nog steeds op de Monnikendammers. Reo II heeft het Zondag jl. lelijk laten zitten door met 4—2 te verliezen van EVC 3inEdam. Hadden jullie deze wedstrijd ge wonnen dan zou de wedstrijd op Hemelvaartsdag in Volendam tus sen Volendam 4—Reo II nog van zeer veel belang geweest voor de bovenste plaats. Maar jullie heb ben in elk geval de eervolle 2e plaats op de ranglijst. Reo 1 dat op bezoek was bij WBSV met de nodige invallers, verloor onverdiend met 3—2. Het was erg jammer dat de penalty in de laatste minuut niet benut werd. Er werd van WBSV- zijde wel wat ruw gespeeld, en het nieuwe lid van Reo Jan Bak ker uit Ursem werd er het slacht offer van. Hij kwam in botsing en brak zijn sleutelbeen en heeft voedsel was welkom. Want het was al aardig ochtend geworden en de zon scheen al in de kamer. ,,Het onvolprezen middel," zei Bram metje en sloot sabbelend het doosje weer. Luister nu, schone jonkvrouwe," zei hij toen. „Wanneer we straks visite mochten krijgen, dan gij jij bij het raam staan. Dan verlaat je je sponde maar voor een ogenblikje. Zo ziek ben je toch wel niet meer. Let dan goed op mijn bevelen, want dan gaat Brammetje aan het goochelen. Vertrouw slechts op mij. Ik weet niet, wat ze met ons voor heb ben, maar ik laat me niet zonder meer afmaken." En met een haast vergenoegd gezicht liet hij zich op de rand van Jos- sie's bed neer. Nadat ze zo een minuut of tien ge praat hadden, of eigenlijk nadat Bram metje zo een minuut of tien gepraat had, want Jossie zei niet veel, ging de deur open en een aantal Chinezen trad binnen, waaronder Brammetje ook het edele driemanschap weer herkende. „Hé, daaj; zijn de omes dan toch!" riep Brammetje verheugd en sprong over eind van de rahd van het bed. De sergeant trad naar voren en zei tegen Jossie: „Kom uit bed en ga daar staan." En hij wees naar het raam. Brammetje keek verheugd. Als dat zo doorging had zijn plan wel kans van slagen. „En jij daarnaast!" Dat was tegen Brammetje. Zonder zijn vreugde over de LICHT OP voor AUTO's en RIJWIELEN Zaterdag 9.20 uur Zondag 9.21 Maandag 9.22 Dinsdag 9.23 Woensdag 9.24 Donderdag 9.95 Vrjjdag 9.25 Zaterdag 9.26 enige weken rust. We wensen Jan een spoedig herstel toe. A.s. Zondag 3 thuiswedstrijden Reo A en B en Reo 1 ontvangen Purmerland en zal, wil ze nog een behoorlijke plaats op de rang lijst verkrijgen moeten winnen. De sportverslaggever: Grootschermer-nienws De lezer die de wedstrijd niet bijwoonde, zal gezien de uitslag denken aan het spel van kat en muis. Niets is minder waar, de wedstrijd was van begin tot het eindezeer spannend en volkomen hetaanzien waard. Van HSV gaat steeds één roep uit, betreffende hun vlugheid, wai zij thans ook .vel degelijk demonstreerde, maar niet in doelpunten uitdrukken kon. Ook G speelde een zeer vlug open spel en kon bewerken dai zij, toen de rust aanbrak, met 3—0 voor stond. Na de rust het zelfde spel met G ver in de meerderheid, aange zien voorhoede, zowel als verde diging van H hun spel maar niet konden ontplooien, waarvan G dankbaar profiteerde met het resultaat dat de keeper nog 4 maal moestvissen.Elndstand7—0. Arbiter was de heer Kuitwaard, die zeer verdienstelijk en onpar tijdig leidde. Zondag a.s. of Donderdag de laatste wedstrijd heren, legen Egmondia, ook een thuiswed- slrijd? Speelt voor wat je waard bent, dan kan succes niet uitblij ven. AFC heeft nog een zware uitwedstrijd tegen de Boys, mis schien nog een gelijk spel en dan? De stand is thans: a 5, S. I £2 I' m - l C ai <u a» <u 3 M M M a A.F.C. 11 8 2 1 18 G.S-V. 11 8 12 17 P.P.C. gang van zaken te laten blijken, stelde Brammetje zich naast Jossie op. „Wat gaat het weer eng," zei Bram metje. „Doe asjeblief gewoon. Lach es om m'n duimpie." De Chinezen bleven echter oosters kalm. „Thans wordt de executie voltrokken." zei de sergeant op naargeestig-holle toöh. „De door door wurging voor beide ver oordeelden. Zo luidt het bevel van den kolonel." „O, wat een vieze boel zal dat geven," zie Brammetje, „daar kan ik echt niet tegen. Dan moet ik vast spugen!" Jossie zocht steun tegen Brammetje. Ze zag doodsbleek en met grote angstogen keek ze naar den sergeant. „O Joep!'' fluisterde ze half-huilend. Brammetje hoorde het en stootte haar even moedgevend aan. „Wordt het een officiële executie?" vroeg hij dan aan den sergeant. „Heel officieel," bevestigde deze, niet begrijpend, waar Brammetje heen wilde. „Dan is het de veroordeelden dus ook geoorloofd een laatste wens uit te spre ken?" wilde Brammetje verder weten. „Ja," zei de sergeant na enige aarze ling. „Vaak vraagt dan een veroordeelde om een sigaret te mogen roken," zei Brammetje. „Mag ik dan nog een paar pepermuntjes opeten? Dat is mijn lieve- lingsvoedsel." Slot volgl

Rijper Courant | 1946 | | pagina 4