HET BOEK TROUW HET BOEK G. I. HOOGCARSPEL £te*sUUióikeek ty. UMtycacvpel Sportnieuws FEUILLETON was u 869. Stuwe, Jeanne R. van, Huize ter Aar. 870. Stuwe, Jeanne R. van, Don Juan en zijn Vrouw. 356. Swan, De Stiefmoeder. 354. Siwertz, De Seelambs. 360. Székely-Lulofs, Rubber. 472. Székely-Lulofs, M. H., De andere wereld. 501. Székely-Lulofs, M. H., Koelie. 588. SzékelyLulofs, M. H., De Hongertocht. 746. SzekelyLudofs, M. H., De kleine strijd. 473. Teirlinck, Herman, De Nieuwe Uilenspiegel. 747. Terhune, Albert Payson, De Wreker. 365. Theuriet, André, Genie en Hartstocht. 796. Trenet, Ch., Het meisje van zijn droomen. 366. Treijnor, Sneeuwblind. 367. Treijnor, De Wet van het Noorden. 627. Truss, Seldon, Chantage. 653. Truss, Seldon, Sluipende schreden. d 748. Tun, Mao, Schemering over Sjanghai. 361. Turgenief, Iwan, Een overtollig mensch. 362. Turgenief, Iwan, Een koning Lear van de Steppe. 363. Turgenief, Iwan, Het onbetreden land. 364. Turgenief, Iwan, De eerste liefde. 749. Tuttle, W. C., Vergelding. c 628. Ubink, J., In de vergulde ton. 750. Uden, Hans van, Ivoren Parade. 475. Unger, Morell's Milliarden. 375. Vaizey, Op zicht. 376. Vaizey, Het Vliegveld van het kasteel. 871. Vecht, Ada van der. Jonge liefde. 379. Veen, v., Anastatia. 368. Verona, Guido da, De Vrouw die trouw bleef. 369. Verona, Guido da, Haar die men niet beminnen mag. 370. Verona, Guido da, Cirkelgang der liefde. 371. Verona, Guido da, Mimi Bluette. 372. Verona, Guido da, Het leven begint. 377. Viebig, Clara, Levensdoel. 378. Viebig, Clara, Het slapende leger. 502. Viruly, A., Alles O.K.! 629. Viruly, A„ Wij vlogen'. 630. VisserRoosendaal, J., In 't laatste kwartier. 680. VisserRoosendaal, De mensch wikt. 797. VisserRoosendaal, J., De lage hoek. Uitknippen en bewaren. s 19 G.S.V.-nieuws Hemelvaartsdag speelde GSV II haar laatste thuiswedstrijd en wel tegen EVC 3. Irr het begin wogen beide partijen goed tegen elkaar Nadruk verboden Een Detective-verhaal door ERIK SATYR. 22 De sergeant keek wel een beetje raar bij dit vreemdsoortige verzoek, maar stemde toch toe. Brammetje haalde zijn doosje te voor schijn en lichtte het deksel er af. Dan viste hij nauwkeurig de vier hoekpeper- jnuntjes uit het doosje. Vervolgens wierp hij deze met kracht naar de Chinezen, die met zeldzaam onnozele blikken bij de deur stonden te kijken. „Het raam!" gilde hij tegen Jossie en schoof het snel omhoog. Terstond stak hij z'n hoofd naar buiten, Jossie's hoofd meetrekkend. In de kamer klonk een hevig gesis en er werd luidruchtig in het Chinees .ge vloekt. Weldra hield het laatste op, maar het gesis ging nog even door. „Hoofd buiten houden!" commandeer de Brammetje tegen Josie. ,,De operaties verlopen volgens de plannen. „Wat is dat?" vroeg Jossie angstig. „Traangas," legde Brammetje uit. „In die pepermuntjes zat vloeibaar traangas. Dat was m'n geheime wapen." Hij lachte tevreden. Het sissen was opgehouden, maar Brammetje trok z'n hoofd niet binnen. „Een wonderlijke situatie om een ge sprek te voeren," zei Brammetje, „maar als je niet de hele verdere dag met de tranen in je ogen wilt lopen, moet je je maar wat schikken." op en kwamen beide doelen beur telings in gevaar. E kwam er allengs beter in en wist de leiding te nemen. Nog voor de rust wist G 2 maal te scoren. Na de rust was G iets in de meerderheid en wist nog 3 maal te scoren. E zette in het laatste Dan plotseling hoorde hij 'n ander ge luid. Aan het andere einde van het straatje in de prille ochtendzon verscheen een glimmende politie-auto. „Hoera!" riep Brammetje, „assistentiel" Met gierende banden stopte de auto voor het huis en een ogenblik later was straatje gevuld met een horde agenten, die het huis binnenrukten. „Hoofd buiten houden!" commandeer de Brammetje weer tegen Jossie. Na enkele ogenblikken klonk er een gestommel op de'gang en de deur ging open. Een luidruchtig gesnuif en gesnotter werd hoorbaar. „Wel verdraaid, Brammetje, wat is het hier?" vroeg de stem van Laarman. „Riekt het nog erg binnen?" vroeg- Brammetje aan de vogels in de dakgoot aan de overkant. „Of kan ik m'n hoofd weer binnentrekken?" Zonder .evenwel antwoord af te wachten, voegde hij de daad bij het woord, terwijl Jossie z'n voorbeeld volgde. „Jossie!" riep Laarman en met een paar stappen was hij bij haar en had haar in z'n armen gesloten. „Doorlopende voorstelling," zei Bram metje, „Errol Flynn en Greta Garbo. He denavond absoluut voor het laatst." Dan nam hij de kamer in ogenschouw. De atmosfeer was nog bedenkelijk en Brammetje's ogen vertoonden al neiging tot tranen. Verder lagen over en door elkaar op de grond de Chinezen, niet meer stemgerechtigd. „Hoe onsmakelijk om zo op de grond te gaan liggen slapen," vond Brammetje. „Hoe heb je dat klaargebokst, Bram metje?" vroeg Laarman nog met een arm kwartier een krachtig offensief in en wist de achterstand te ver kleinen tot 45 waarmee ook het einde kwam. Jl. Zondag speelde GSV I tegen Volendam 3, welke een ernstige kampioen candidaat was en nog de beste papieren had. Na een weifelend begin kwam G er allengs beter in, maar toch nam V de leiding doordat de G I. half de bal terug speelde en Dubbeld de bal liet glippen. G was hierdoor niets ontmoedigd en zette een serie gevaarlijke aanvallen op. Uit één van die aanvallen schoot r. bulten Kool met een vliegend schot de gelijkmaker in het net. Tot de rust bleef de stand zoo. Na de rust het zelfde spelbeeld met beide doelen beurtelings in gevaar, totdat een half uur na de rust I. buiten Verver de r. back te vlug af was en G de leiding gaf. Hierdoor aangemoedigd had Leegwater even latet succes. Nu was G sterk in de meerderheid en uit een voorzet van rechts kopte de Jong onhoudbaar no 4 in de touwen. Nu was V een geslagen elftal en wist G nog 2 maal te scoren door middel van Leegwater en Kool. Het einde kwam met een onverwachte en grote zege voor OSV 1 met 61. En tevens kan GSV 1 op een uitstekende wedstrijd terug zien. GSV II verloor in Volendam van Volendam 4 met 7—1. Voor de 2e Pinksterdag zijn de wedstrijden vervallen. P.P.C. Reo-nieaws De uitslagen van de op 2 juni gespeelde wedstrijden. Reo I— Purmerland 1 2—6. Reo APur- merend A 6—0. Reo B—Durger- dam A 0—4. Reo I, dat weer met enige in vallers uit kwam en met de re serve keeper onder de lat, kon het van de Purmerlanders niet winnen. Dat ze in het begin der competitie wel wisten te winnen met 70 en nu zo'n grote neder laag lijden, is in hoofdzaak te wijten aan het onvolledige van de ploeg. Al had de keeper er wel een paar van kunnen houden, feit is, dat ze dan toch deze wedstrijd niet hadden gewonnen. Maar nu om Jossie heengeslagen. „Hetzelfde kan ik wel aan jou vra gen," zei Brammetje en keek van Jossie naar hem. Laarman kleurde een beetje. „Daar hebben we het nou niet over," zei hij. „Hoe komt het dat deze lieden hier in zo'n zonderlinge toestand verke ren?" „Traangas en pepermuntjes," verklaar de Brammetje orakelachtig. Laarman scheen het evenwel te begrijpen. „Des alniettemin blijven er vele duisterheden," meende hij. „Op het bureau wordt pas tekst en uitleg gegeven," zei Brammetje. „Ik vind het nou welletjes. Een moord is wel een schone zaak, maar ik heb nou toch zin in vócantie. Ik ga es kijken hoe Liesje er over denkt, 't Arme kind weet gewoon niet waar ik blijf." En hij stapte de deur uit. Naschrift: Toen ik zover was met -m'n verhaal, had ik er heel parmantig: Einde, onder gezet. Maar toen ik het geheel nog eens doorlas, troffen mij toch nog enkele on volkomenheden. Zo ook liet ik het ver haal ter lezing aan een vriend, zien. Toen ontspon zich het volgende gesprek: Vriend: „O, dus die Boterhoofdt zat eigenlijk ook nog in de bende?" Ik: „Ja, dat kan je toch wel snappen?" Vriend: „En waarom heb je eigenlijk niet meer personen ten tonele gevoerd? Dan was het tenminste wat ingewikkelder geworden." Ik: „Als ik dat gedaan had, had ik ook met diverse theoriën over mogelijke moordenaars en mogelijke motieven van moordenaars moeten komen aandragen. LICHT OP ▼oor AUTO's en RIJWIELEN Zaterdag 9.26 uur Zondag 9.28 Maandag 9.29 Dinsdag 9.29 Woensdag 9.30 Donderdag 9.31 Vrijdag 9.31 Zaterdag 9.32 ziet men weer, dat een ploeg die traint (en dat is bij Reo helemaal niet het geval) veel meef pres teert. Want ik hoorde van de spelers dat ze in de 5a6 weken, dat ze dit wel doen geen wed strijd meer verloren hebben. Spelers van Reo, jullie zullen misschien zeggen: „wfl nebben geen trainer", maar wat heeft het bestuur van Reo vroeger al geen beste trainers gehad en wat was het geval? De eerste paar keren kwamen er een 60°/i der Senio ren-leden en iedere week werd het minder. En toch, willen jul lie de volgende competitie wat presteren, dan zal er onherroepe lijk getraind moeien worden. Als jullie willen, het bestuur heeft hiervoor alles over en zal dan zeker zijn best doen een goede trainer te krijgen. Maar we laten geen trainer komen voor niets. A.s. Maandag Reo IBr. in Waterland 1. Ook de A aspiran ten spelen thuis en de B aspi ranten komen meen ik uit tegen AVV A. De sportverslaggever. BLIJF THANS trouw AAN KOOP UW BOEK BIJ Zouden de mensen dan niet gezegd heb ben: Jasses, wat taai! Dat wilde ik in geen geval." Vriend: „Jawel, maar het is zozo simpel," Ik: „Dat was krek m'n bedoeling. Ik wilde me toch slechts vermaken met het geen ik schreef. Ik wilde me niet pijnigen met de vraag: Klopt alles wel? 't Is slechts ontspanning voor me geweest. Mijn helden waren geen meesters op de- tectivegebied, zoals ik al in het voor woord gezegd heb. In andere detective verhalen zijn de detectives altijd onmo gelijke mensen. Zo wilde ik Laarman en Brammetje niet maken. Ze zouden te eigenwijs worden." Vriend: „Wil je je lezers dus over ver schillende dingen in het onzekere laten? Zo bijvoorbeeld de vraag, hoe Bramme tje altijd op die zonderlinge ogenblikken ten tonele verschijnt." Ik: „Hoe hij verschijnt, weet ik ook niet en dat laat me koud. Maar het feit, dat hij verschijnt, dat vind ik leuk. Doe dus als ik, verdiep je er niet in. De aarde draait van west naar oost, daar verdiep je je toch ook niet in. Lach er om en vergeet het." M'n vriend voelde zich onvoldaan; maar hij was ook criticus en ik was schrijver. Toch waag ik het deze eerste ling onder de ogen van het publiek te brengen. Wanneer gij er U net zo mee vermaakt, als ik het gedaan heb, ben ik overtuigd van het succes. Het is een experiment. Oordeelt gij! EINDE.

Rijper Courant | 1946 | | pagina 4