Potloden Zondagsdienst Artsen 23 Juni 1946 ingaande Zaterdagavond ,22 junj 6 uur tot spreekuur Maandagmorgen 24 Juni Dr. Beunders, Middenbeemster, Telefoon 7 PBEDIKBEUB TEN Zondag 33 Juni De Nijp Ned. Hervormde Gem. s Avonds 7 uur Ds. W. A. Kasteln Doopsgezinde Oem. geen dienst Ev. Liuthersche Oem. s Middags 3 uur Inzegening van Ds. H. Johannes door Ds G. Faflé van Purmerend Gereiorm. Oem. 8 Morgens 10 uur en s midd. 3.30 uur Leesdienst Grait Ned. Hervormde Gem. geen dienst Doopsgezinde Gem. Noordeinde van Oraft geen dienst Oost-Graftdijk geen dienst Ned. Hervormde Gem. West-Oraftdijk s Morgens 10 uur Ds. J. E. Loysen Doopsbediening Collecte voor het fonds voor noodlijdende kerken en personen Oost-Graftdijk geen dienst 'Groót-Sohermer geen dienst Driehuizen s Middags 2,30 uur Ds. J. M. de Jong Zuid-Schermer geen dienst Beemster Ned. Hervormde Gem. geen dienst vacature Watergang Doopsgezinde Gem. s Morgens 10 uur Ds. Leistra Soh erm erh orn Ned. Berv. Gemeente s Morgens 10 uur Ds. W A. Kasteln Dlstrlbutie-krlng de Rijp Distributie van klompen Gedurende het tijdvak van 24 Juni t/m 6 Juli '46 bestaat gele genheid tot het aanvragen van klompenbonnen. Voor het indie nen van een aanvraag komen zij in aanmerking die NA 28 Febru ari '46 geen bon voor klompen hebben ontvangen, en een beroep uitoefenen waarvoor het verstrek ken van een kiompenbon is toe gestaan. Aanvraaagformulieren waarop het beroep niet duideiyk is aangegeven worden afgewezen. Indien aanvragers geen raad we ten met de maten, vult U dan achter de naam de geboortedatum en jaar in? BOEKHANDEL HOOGCARSPEL Het aardappelrantsoen voor de week van 33 t.m. 29 Juni Het Centraal Distributiekantoor deett medé, dat de bonnen 244 en 744 aardappelen tot en met 29 Juni a.s. geldig blijven. Voor de week van 23 t.m. 29 Juni a.s. zijn voorts aangewezen de bonnen 251 en 751, elk voor 1 kg. aardappelen. In de plaats van het tijdelijk verlaagde aardappelrantsoenwordt voor personen geboren in 1941 en vroeger op bon 252 aardap pelen 200 gram brood beschik baar gesteld. Personen geboren in één der jaren van 1926 t.m. 1931 kunnen gedurende het tijdvak van 23 juni t.m. 6 Juli a.s. op bon B 65 re serve 2 kg aardappelen kopen. PLAATSELIJK NIEUWS DE RIJP Eindelijk bericht van Cor Klaus De familie Klaus ontving van het Roode Kruis een dezer dagen bericht, dat hun zoon nog leeft, woont en werkt in een bakkerij te Oberhausen, bij Limburg! De vreugde in het gezin was groot, en te begrijpen I Maar niet verklaarbaar is, dat deze jongeman in 11/« jaar geen bericht naar zijn ouders kon zen den waarvan hij toch begrijpen moest, dat zij al die tijd in onge rustheid en spanning leefden, terwijl hij, in ieder geval de laat ste tijd, zo dicht bij Nederland woonde. Geslaagd Onze plaatsgenoot Prosper Riteco slaagde een dezer dagen bij de gezagstroepen (vrijw.). ,'t Zit in de lucht" Woensdag jl. vertoonde „Citex" in bioscoopzaal Blokdijk voor de tweede maal en wederom onder grote belangstelling de bekende Engelse film „'t zit in de lucht". Ook nu verschafte deze komische film de aanwezigen een paar vro lijke en zorgloze uren. Want zelfs de grootste pessimist moestlachen bij het zien van de komische situaties waarin George Formbij, de hoofdfiguur, waar alles om draait, zich door zijn onnozelheid bevindt. Kortom een film. die door zijn aaneenschakeling van dwaze en gekke situaties de aanwezigen de nodige verstroiïng zal hebben gebracht. In het voorprogramma ging o.a. het bezoek van Churcill aan ons land en de voetbalwed strijd Nederland—België. A. N. L. GROOTSCHERMER Filmvoorstellin g „Op Hoop Van Zegen" Filmvoorstelling te Grootscher mer in café van den heer van Truijen, op Zaterdag 15 Juni jl. Vertoond werd de Hollandse geluidsfilm „Op Hoop Van Ze gen", naar het toneelstuk van onzen groten Heijermans. Een zeer mooie film. De talrijke aan wezigen hebben volop genoten. Aangrijpende momenten komen in deze film voor. Een stukje werkelijkheid dat op oud en jong indruk maakt. Vooraf enkele aar dige flitsen op sportgebied enz. Een mooie avond. In verband met de a.s, gemeen teraadsverkiezingen kan nog wor den medegedeeld, dat de lijst, aangegeven met een? in het num mer van verleden week, is van de C. P. N. Echter komt no 2 daarop voor als politiek „dakloos". OOST-GRAFTDIJK Grote caberet- eu toneeluitvoering Zondag 23 Juni a.s. zal in het café van den heer J. R. de Haan door „Elk wat wils" uit Alkmaar een grote cabaret- en toneeluit voering gegeven worden. Het be looft een echte knalavond te worden, met na afloop een gezel lig bal. Men leze de betreffende advertentie in dit nummer. DE RIJP Raadsvergadering De heer Appel benoemd tot secretaris-ontvanger. Verbreding gem. sportterrein aangenomen. Donderdag 19Juni 1946'savonds 8 uur kwam de Raad in verga dering bijeen. Allen aanwezig. De voorzitter: We zijn niet lang geleden bijeen geweest, thans zijn er twee punten van belang voor spoedige behandeling. Spr. hoopt, dat ook nu de besprekingen een zelfde verloop zullen hebben, zoals we die gewend zijn. De notulen worden gelezen door den wnd. secretaris, den heer Appel en onveran derd goedgekeurd. De begroting 1946 is goedge keurd terugontvangen. De eerste wijziging op de begroting 1946 is eveneens goedgekeurd terug ontvangen. De burgemeester van de Rjio wrfrori al? gevolmachtigde der gemeente benoemd voor de eerstvolgende verkiezing van de Hoofdingelanden van het Hoogheemraadschap van Nd. Hol lands Noorderkwartier. De voorz. deelt mee, dat de 2 klokken van de grote toren terug zijn. Dat Ged. Staten geen bedenkingen hebben tegen een bedrag ad f 1000,voor de kos ten van vervoer, enz. Het is de bedoeling dat een aannemer van buiten, de hr. Dirkmaat, Alkmaar deze klokken weer op zijn plaats brengen. Het is een speciaal werk, waar aan door de aannemers ter plaatse niet voldaan kan worden. De voorzitter licht dit toe. De heer Hamstra vraagt of het risico gedragen wordt door de firma. De voorzitterdit is vanzelfspre kend. De heer de Lange vindt het beter er over te spreken met den heer Dirkmaat. De voorzitter zal er met den aannemer nog over spreken. De raad keurt goed het genoem de bedrag daarvoor te voteren. De gemeenterekening 1944 wordt aangeboden aan den raad. Het nadelig saldo is f 3.707.98. Verbreding gemeentelijk sport terrein. Den leden worden enige schetsen hierover voorgelegd. De voorz. leest de toelichting voor. De totale meerdere breedte bedraagt 6 meter. Een strook grond zal gekocht kunnen wor den van den heer G. Visser, terwijl tevens een stuk water gedempt zal moeten worden. Een paar jaar is er mee gemoeid. De totale kosten zullen ver moedelijk f 1.200.— bedragen. Na enige zakelijke discussie besluit men hiertoe. Deze beide posten maken een wijziging van de' gemeente-be- gioting '46 noodzakelijk. Deze wijziging wordt z.h.s. goedge keurd. Benoeming gemeenle-secre- taris-ontvanger. De heer de Lange vraagt het woord en informeert of het protes tantse gedeelte van de raadsleden nog op het zelfde standpunt staat als tot uiting is gekomen in een bijeenkomst, waar de eventuele benoeming van den heer Appel tot secretaris ontvanger besproken is. Hij zegt dat de katholieke fractie bereid was op den heer Appel te stemmen, indien er een katholiek tot ambtenaar zou worden benoemd, althans wanneer dat een geschikt persoon zou zijn. Hij geeft te kennen, dat gelet op de verhoudingen, zij daarop recht hebben. De voorzitter antwoordt, dat de heer de Lange zich nog wel goed zal kunnen herinneren, wat in die bijeenkomst is besproken, n.1. dat de protestantse raadsleden zich in principe niet van te voren wilden vastleggen. Verder werd in die bijeenkomst te kennen gegeven, dat gezien de verhouding 4—3, gronden van billijkheid aanwezig zijn om een geschikte katholieke ambtenaar te benoemen. Zij staan evenwel nog op het zelfde stand punt, en willen zich niet van te voren binden. Spr. vraagt of één der heren nog het woord verlangt. De heer Roemer sluit zich aan bij de woorden van den voor zitter. Ooon der heren meer het woord verlangende, wordt tot stemming overgegaan. De heer D. B. A. Appel wordt met 4 stemmen benoemd. 3 stemmen worden uitgebracht op den heer Th. J. J. M. Nijssen. Op een betreffende vraag van den voorz. of de heer Appel zijn benoeming aanneemt, ant woordt de heer Appel beves tigend. Overgegaan wordt tot beëdi ging- De voorzitter feliciteert den heer Appel met zijn benoeming. Spr. hoopt dat de nieuwe secretaris ontvanger van een grote verant- woordeiykheid vervuld zal zijn. Dat hij de belangen der gemeen te zeer goed in het oog zal hou den. De voorzitter en de raadsleden feliciteren den nleuwbenoemden secretaris-ontvanger. De heer Appel dankt voor het vertrouwen in hem gesteld. Hij zal al het nodige doen, wat in zijn vermogen ligt, zijn functie zo goed mogelijk te vervullen en hoopt op een prettige samen werking met den burgemeester en den raad. Rondvraag. De hr de Lange Informeert naar meerdere straatverlichting, De voorz. vraagt naar een be paald punt. Ter hoogte van de Coöp. Boerenleenbank, zegt de hr de Lange. De voorz. zal er met den directeur van de gasfabriek over spreken. De hr Sassen informeert naar de Zuiddijk en de oprit bij het Jagersbruggetje. De voorz. geeft inlichtingen. Hierna sluiting. Raadsvergadering Donderdagmiddag des namiddags 3 u de de raad der gem Alle raadsleden'war De voorzitter, bui Dalenberg opende allen welkom. Dit openbare raadsvei Graft, die doorhem zegt spr. Hij hoopi, gadering eenzelfde hebben, zoals gel Graft. Hij is verheui houder Heljnis hersi De notulen der vergaderingen wordi secretaris, den heei gelezen, en d veranderd goedgekei dankzegging aan steller, vastgesteld. Verschillendetinge ken worden zondet voor kennisgeving Aan het voorslelbei geleden oorlogsscl prijspeil van heden, basis van 1940 wori van B. en W. adhae Met algem. stemm voorstel van Ged. presentiegeld der ra; bijgewoonde verga f 2 op f 3 per lid aangenomen. Een schrijven van de Haan betreffen West-Graftdljk,wa; dat genoemde heer ziet besluit. De raad van B. en W. dit pi te houden. Het nie tatle nemen van di door dat de te gering zijn. De heer J. C.iDu gemachtigde béoer gemeente Graft bij i kiezing van hooicing het Hoogheemraadst hollands Noorderkw De 3e suppletoir '44 en de le idem vastgesteld. De gemeente-reke met een BATIG f 3.999 08. B. en W. stellen S. Heinis, C. Taam te benoemen tot le commissie van ond genoemde rekening. De hrn aanvaarde noeming. De woningverhuui wordt na toelichtii voorz. vastgesteld. Er is geen wonin; er is ook geen woni Rondvraag. I Heinis wenst een. rij auto's op de binnem Graftdijk. De hr Cafon zjgt, tig zal zijn, en dat ver de weg bij de wi niet gemakkelijk is. De voorz. zegt toi dacht hieraan te sch De hr Houlkooper dat de drempel van brug te West-Graf haald wordt. De voor. zal er mi opzichter over sprek Verder vraagt de kooper I of meerder straatverlichting mog Zal onderzocht wo De hr Caton wij diepe knippen in de te Oost-Graftdijk, w opleveren. De voorz. zal ei opzichter opwijzen.Hi

Rijper Courant | 1946 | | pagina 2