ZWART Le&s&i&liolhezk Uoog-cacspet Engelandvaarders 411. White, Fred. M., De Geldschieter. 476. White, Fred. M., De schatgravers. 559. Williams, Valentine, Het beslissende oogenblik. 560. Williams, Valentine, Het Spookhuis. 391. Williamson C. N. en A. M.), De opvoeding van Lord Loveland. 412. Wohl, Lord Spleen. 798. Wydenbruck, Gravin N., Lente in September. 394. Wynne, Pamela, Ank is 'n Malle. 395. Wynne, Pamela, Onder de Klamboe. 396. Wynne, Pamela, Tweelingzusters. 397. Wynne, Pamela, Blank en Bruin. 398. Wynne, Pamela, Het eenzame huis. 399. Wynne, Pamela, De held harer droomen. 400. Wynne, Pamela, Mademoiselle Dahlia. 401. Wynne, Pamela, Verborgen verlangens. 402. Wynne, Pamela, Avondgloed. 477. Wynne, Pamela, De verzegelde deur der liefde. 482. Wynne, Pamela, Liefde in de mist. 483. Wynne, Pamela, Septemberdagen. 505. Wynne, Pamela, Veronica, de gouvernante. 506. Wynne, Pamela, Getemd. 590. Wynne, Pamela, De liefde begint met 40. 591. Wynne, Pamela, Liefde doet wonderen. 592. Wynne, Pamela, Mademoiselle Dahlia. 768. Yore, Clem, Een zware beproeving. c 769. Yore, Clem, Freckles.de scherpschutter. c 770. Yore, Clem, Revolverrecht. c 771. Yore, Clem, „Slim", de ontembare. c 423. Zaalherg, Het Eeuwige Licht. 686. Zandstra, Evert, Het klotsende meer. 687. Zandstra, Evert, De vlammende heide. 754. Zandstra, Evert, De wijde Stilte. 885. Zee, Daan v. d., Van Diemen's roode vlucht. 655. Zeggelen, Marie C. van, Een hofdame uit de achttiende eeuw. 424. Zevaco, De brug der zuchten, 799. Zielens, L., De gele roos. 415. Zobelitz, H. v., De beeldhouwer. 416. Zola, Het land. 417. Zola, De Droom. 418. Zola, Het Fortuin der Rougons. 419. Zola, Nana. 420. Zola, Jacht op millioenen. 422. ZoomersVermeer, Janna. 776. ZoomersVermeer, Kleine levens. Uitknippen en bewaren. Laatste boekenlijst. 21 FEUILLETON Nadruk vei boden detective-verhaal door 1. Nico van Nigtevecht EERSTE HOOFDSTUK. Huis te huur.... Z.O.Z. „Hoe bestaat het?" mompelde een juf frouw, die langs het zijstraatje liep. „Een te-huur-bordje, dat niet is weg gehaald een huis, dat werkelijk te huur staat, zonder dat het werd afge broken zonder dat de buurtbewoners al het hout er hebben uitgesleeptDat zijn nette menschen hier..,. Het is trou wens een net huis ook.... De in zich zelf mompelende juf had in het zijstraatje met het te-huur-bordje niets te maken. Aangetrokken door het bord keek ze nu door elk raam van het officieel te-huur staande huis naar bin nen, tot ze onder het bord stond, gevolg gaf aan de uitnoodiging de ommezijde van de plank te bekijken, om daarna naam en adres van den makelaar, die den sleutel van het huurhuis had, te no- teeren. Plotseling kreeg de juffrouw haast; ze had gemerkt, dat ze voor donker nog juist haar kans kon waarnemen. Maar dan moest ze opschieten. Als het heele- maal donker was, zou ze in zoo'n vreemd, leeg huis alleen niet durven. Met kwieke pasjes kwam de juf even later terug. Op weg" naar den makelaar, aan den achterkant van het bord vermeld, had ze alle mogelijkheden overwogen: een verhuisvergunning zou ze te allen tijde kunnen krijgen dat ging op dok tersadvies.... als ze een receptje had, dat trappenloopen niet goed was voor je hart, zou ze vast en zeker officiëele toe stemming krijgen. En dat briefje was wel safe. De juf klemde het ïdpssleuteltje, dat het dienstmeisje van den makelaar had gegeven, krampachtig in de hand om dan de deur vlug te openen. Terwijl ze zich omkeerde om de wijd open deur dicht te duwen, zag ze toe vallig naar den overkant, waar iemand van achter de vitrage-gordijnen al haar bewegingen scheen te bespieden. „Zoo de overzij houdt de wacht," mompelde de juf. En harder dan de bedoeling was geweest, dreunde de deur in het slot. Langzaam deed de juf de ronde door het leege huis. Na de tochtdeur keurig glas in lood inspecteerde ze vertrek na vertrek serieus omdat het huis haar wel aanstond. Ze opende alle kasten en telkens, om rond te kijken, bleef ze mid den in zoo'n leege kamer staan. Dan zag ze in gedachten de meubelen, die ze er zou plaatsen: hier de divan daar de piano.... dit de kamer waar het schrijf bureau en de boekenkast in konden.... die daar zou ze als slaapkamer inrichten dat was trouwens de slaapkamer kon je zien aan den bedschakelaar waar van het touw in een strakke lijn langs den muur hing. Ze trok er eens aan, doch de droge klik, die de schakelaar gaf, deed haar schrikken, zonder dat ze wist waarom. Misschien had ze toch nog licht verwacht licht inplaats van een scherp geluid, dat hier in de holle ruimte zoo onverwacht en akelig hard klonk. Ze moest opschieten het zou haast donker zijn. Vervelend eigenlijk, dat zij in zoo'n leeg huis geen licht kon maken, 't Was anders geen gek huis: alles ge- lijkvloersch voorzien van gas en elec- triciteitvier kamers plus een badkamer als de huur niet al te dol was, nam ze het.... Plotseling schoot de juf te binnen, dat ze een kast in de groote kamer, die ze als salon had bestemd, nog niet had geopend. Die moest ze toch noodzakelijk even open zien. Kasten waren in een huis een heel voorname factor.... Ze dribbelde door de lange gang, waar nu haar voetstappen in het halfdonker vreemd klonken. Het was de juf of ze voortroffelde en als de kast, die ze nog niet .open had gezien er niet was geweest, was ze naar de buitendeur geklepperd en had ze de zaak voor „gezien" gehou den. Nu mompelde de juf slechts, dat SPORTNIEUWS Nieuws van de A.V.V. „de Rijp" De aspiranten zijn te Alkmaar niet gelukkig geweest. Tegen Texel A bleef de stand dubbel blank, van de vijf penantys werd er maar één ingeschoten. Texel benutte er twee, alzo een 2—1 nederlaag, terwijl de Rijpertjes gedurende de gehele wedstrijd sterker waren geweest. In de verliezersronde tegen Winkel A behaalden ze een flinke 6—2 overwinning. De vastgestelde veteranen wed strijd is tot nader datum uitge steld. A.s. Zondag speelt de Rijp I tegen Purmerend I, dit belooft een mooie wedstrijd te worden. De entrée-gelden worden afge dragen aan den speler van Pur merend II, Slaman, die indertijd in de Rijp op ongelukkige wijze zijn been heeft gebroken. Als uitzonderingsgeval betalen voor dezen wedstrijd ook de donateurs het volle entrée, wij zijn er van overtuigd, dat deze ten zeerste met dezen gang van zaken zul len instemmen. Jédé. Reo-nieuws A.s. Zaterdagavond 22 Juni, 's avonds om half negen worden alle seniorleden van Reo opge roepen ter vergadering. Niet één lid van Reo mag op deze verga dering ontbreken. Ook worden op deze vergadering de donateurs, die met het wel en wee van onze vereniging meeleven, verwacht. Ofschoon ze wel geen stemrecht hebben, kunnen ze ons misschien met nuttige wenken en raadge vingen terzijde staan. De verga dering wordt gehouden in het die houten zolen zoo'n lawaai maakten dat je altijd vreemde geluiden in een vreemd, leeg huis opmerkt en liep recht streeks naar de groote kamer, naar de kast, die open moest. De deur klemde wat. De juf trok aan den sleutel, maar toen de kast dicht bleef, duwde ze eerst de deur even terug om vervolgens met een stevigen ruk de deur naar zich toe te trekken. En het gelukte. Met een schok, die het mensch bijna achterover deed slaan, ging de deur open en op hetzelfde oogenblik gebeurde het: het erge, het vreeselijke, waardoor de huizen-kijkende juf gillende op de vlucht zou zijn geslagen, als haar keel niet plotseling leek dichtgesnoerd als haar beenen niet met lood leeken ge vuld. Wijd-open stond de kast waarvan de juffrouw den sleutel nog omklemde en ontzet keek ze in de starende oogen van een man, die langzaam naar voren viel stijf en strak. Hij had tegen den bin nenkant van de kastdeur geleund en nu zijn steun hem plotseling was ontnomen, viel hij tegen de juf op, die instinct matig met een hand hem trachtte af te weren. Zij voelde vol afgrijzen, hoe het lijk tegen de uitgestoken hand viel hoe zij hem even tegen hield. Toen zakte de juf geluidloos ineen. Het lijkt uit de kast viel met een doffen slag op den grond half over de bezwijmde juffrouw heen.... Makelaar Meeuwsen, die den geheelen dag erop uit was geweest, stelde z'n ge wone vraag. ,.Er is iemand geweest voor dat huis in de Watteaustraat, vertelde Annie," antwoordde zijn vrouw. „Waarschijnlijk een nieuwsgierige ik weet eigenlijk niet, of dat mensch den sleutel heeft te ruggebracht. Ik zal het even vragen." Mevrouw drukte reeds op het belletje naar de keuken, doch de makelaar was reeds opgestaan, ,,'k Zal zelf wel even kijken nu herinner ik me. dat ik dien sleutel miste. Hoe vaak heb ik al gezegd, dat jullie die menschen niet alleen op de huizen moet aflaten. Nogal een prachtige tijd! Het mankeert er nog maar aan, dat ze de vloeren openbreken om aan brand LICHT OP roor AUTO'S en RIJWIELEN Zaterdag 9.85 uur Zondag 9.35 Maandag 9.35 Dinsdag 9.35 Woensdag 9.35 Donderdag 9.35 Vrijdag 9.35 Zaterdag 9.35 clublokaal van Cor Blokdijk. De laatste thuiswedstrijd van Reo I tegen Graftdijk I Is in een 2—0 nederlaag geëindigd. Voor de rust waren de Reo-mensen geenzins in de minderheid. Maar de voorhoede wist de haar ge boden kansen niet te benutten. De achterhoede weerde zich ge ducht en ook de middenlinie viel niet tegen. Gerrit Verdonk, die deze middag de spilplaats bezette, heeft bergen werk verzet. Na de rust was het, het eerste halfuur wederom eenzelfde ver toning en hopeloos geknoei van de beide voorhoedes, was het gevolg, dat de stand nog steeds 0—0 bleef. Pas in het laatste kwartier gelukte het G.S.V. er 2—0 van te maken en had Reo zijn laatste thuiswedstrijd verloren. Reo II speelde tegen Purmer- steijn VI en kwam met een 3—1 nederlaag thuis. De B-aspiranten maakten een verloren reis naar Monnikendam. De sportverslaggever. Het spannende boek voor jongens f 4.50 Boekhandel 6. J. Hoogcarspel hout te komen." „In deze wijk?" vroeg mevrouw, „'k Wou je wijzer hebben. Hier doen de menschen zooiets niet." „Je moet den verkeerde maar treffen," antwoordde de makelaar, die kwaad be gon te worden. „Ik kan me voorstellen, dat ze met een verhuiswagen in de Wat teaustraat voor komen dat ze een vloer opbreken en de planken eruit slee pen. Er zou geen haan naar kraaien!" „Het lijkt me nogal fantastisch," vond mevrouw. „Zal het geen verhuiswagen zijn, maar een handkar of een bakfiets," meende meneer Meeuwsen. „In elk geval stellen jullie de menschen in de gelegenheid. Ik heb al meermalen gezegd, dat iemand mee moet, als ze een huis komen kijken. Dat ging vroeger goed, den sleutel zoo maar mee te geven tegenwoordig kan dat niet meer." „En wie had er dan voor het eten moeten zorgen?" vroeg Annie brutaal. „Mevrouw was er niet." „Dan had je moeten vragen, of dat mensch nog eens terug kon komen. Ze behoeven niet op hun wenken te worden bediend die tijd is óók geweest. Nu kan ik weer achter dien sleutel aan en als dat mensch hem heeft meegenomen, weet je niet eens, waar je hem zoeken moet. Kost me weer een nieuw slot...." „Nogal wat moois, dat slot," viel An nie uit. „Een Lipsslot kind, wat heb jij daar voor verstand van," meende de makelaar. „Wel zooveel, dat ik weet, dat je dat slot met een dubbeltje ook kan openma ken. D'r zit geen veertje meer in," merkte Annie schamper op. „Met een dubbeltje?" „Precies met een dubbeltje op z'n kant." Voor de makelaar gelegenheid had, een nadere uiteenzetting te vragen, werd er gebeld en Annie haastte zich om open te doen. „Politie, meneer," kwam ze zeggen. „Of u zelf even mee kunt gaan naar de Watteaustraat. Er schijnt wat te zijn gebeurd de agent wacht beneden. Er is haast bij, zei-ie".... (Wordt vervolgd)

Rijper Courant | 1946 | | pagina 4