leerboeken en leermiddelen Spoedige bestelling van Boekhandel Hoogcarspel - de Rijp Autotocht ouden van dagen No. 1648 Zaterdag 13 Juli 1946 37e Jaargang Couccuhi voor de Rijp, Graft, Noordeinde, Oost- en West-Graftdijk, Zuid- en Noord-Schermer, Schermerhom, Beemster en omstreken Uitgever Drukkerij G. J. Hoogcarspel De Rijp, Telefoon 1 Abonnementsprijs 50 cents per 3 maanden bij vooruitbetaling franco per post f 2,40 per jaar plus incasso-kosten Losse nummers 5 cent Verschijnt wekelijks Advertentieprijs: 10 cents per galjard regel, minimum f I.— Inzenden tot uiterlijk Donderdagavond G uur is thans zeer gewenst Aanvullende bonnenlijst van 7 t/m 20 Juli '46 Bonkaarten KA, KB, KC 608 Reserve B 82 1 tl Bonkaarten LA, LB, LC 608 A 68 melk 2 liter melk B 68, C 68 melk 3t liter melk Bonkaarten LD, LE 608 D 68, E 68 melk 6 liter melk PLAATSELIJK NIEUWS DE RIJP GRAFT Tot ons genoegen kunnen wij U mededelen, dat de plannen van het comilé om met de ouden van dagen een dagje uit te gaan vasteren vorm hebben aangeno men. De datum en de route zijn reeds vastgesteld nl. 14 of 16 Augustus en de reis gaat over Amsterdam door het Qooi langs Baarn en het paleis Soestdijk over Huis ter Heide en Zeist naar de pyramide van Austerlilz, waar het middagmaal wordt ge bruikt. Vandaar gaat de reis naar Stoutenburg en Achterveld om een kopje thee te nuttigen in het café bij de kerk en waar wij ho pen vele bekenden uit 1940 even de hand te kunnen drukken, waarna de tocht weer huiswaarts gaat. Burgers van de Rijp en Graft, het comité rekent op Uw milde bijdragen om dit plan te deen slagen. Tast daarom diep in de buidel, want de kosten zijn veel hoger dan vóór 1940. Bedenkt, dat de oudjes zes jaar lang geen jaarlijkse tocht hebben gehad en wij U dus ook in 6 jaar geen lijst voor dit mooie doel aangeboden hebben. Weest daarom extra roy aal met Uw steun aan ons plan, dat toch aller sympathie heeft. De verschillende buurtcomite's zullen dezer dagen de lijst pre senteren, opdat wij de volgende week de plannen definitief kun nen vaststellen. De oudjes, die reeds 65 jaar zijn, kunnen zich vóór 20 Juli opgeven bij een der comité-leden, dat bestaat uit de heren: D. C. de Moes Sr., voorzitter, J. B. Sassen, secretaris, C. Sieswerda, penningmeester, B. Visser, lid, DE RIJP J. C. Duin, lid, C. Taam, lid, GRAFT Noot van de redactie. Naar aanleiding van bovenge noemd verzoek, weten wij nog mede te delen,dat het vervoer heen en terug naar de Rijp ongeveer f 500 zal kosten. Met alle andere benodigdheden daarnaast, want er moet toch gegeten en gedron ken worden, wordt het wel zeer op prijs gesteld, zoals het comité ook verzoekt, indien met een ruim bedrag het sympathieke idee gesteund zal worden. Reisclab „Vara" ging nit Deze club vertrok jl. Zondag om 9 uur naar Amsterdam met de boot van Fa. S. Visser. De boot was keurig in orde gemaakt door enige leden van 't gezel schap, in 't ruim was een lange tafel met banken geplaatst. Een bloementje gaf er een feestelijk aanzien aan. Enige dames zorg den voor verversingen en gebak. Door een lid werd een tompoes aangeboden, ter gelegenheid van deze eerste reis na de vijf jaren van onderdrukking. Zij hoopte dat de club nog menig uitstapje mocht maken. Omstreeks half twaalf was Am sterdam bereikt. Na een rondvaart door de haven en langs het IJ vaarden wij naar de Amstelkade. Vlak bij Carré werd aangelegd. In de boot was reeds koffie ge dronken en nu werd er geluncht. Na de inwendige mens versterkt te hebben, werd er een kleine wandeling gemaakt. Om half twee waren allen weer aanwezig. Nadat er een foto genomen was, gingen allen naar Carré, om te genieten van de revue „Loop naar de duivel", Hierin speelden Henriëtte Davids, Bert van Don gen en vele anderen mee. Om in details deze revue te laten pas seren zou te veel plaatsruimte vergen. Alleen willen wij melden: „Vrede"; „Lente"; „Zomer"; „Heifst"; en „Winter"; Prachtige costuums en decors. Na afloop had ieder fijn genoten. Nu ging het naar het Coöp. Restaurant om gezamenlijk te dineren. Door de Amsterdamse grachten werd gevaren wat een mooie tocht wasen zo kwamen wljvoor'tMo- lenpad aan, waar wij spoedig in het restaurant aan keurig gedek te tafels zaten te eten. Het diner was in één woord af. Na hier nog koffie gedronken te heb ben keerden wij om half acht huiswaarts. Toen werd het te koud om boven op de boot te blijven, en allen gingen toen Zaandam bereikt was in 't ruim. Hier heers te een gezellige stemming. Thee werd geschonken en koek gepre senteerd. Een lid droeg voor, er werd gezongen en spelletjes wer den gedaan. Men was zo in de Rijp, voor men 't wist Door een lid werd één persoon en het be stuur bedankt, namens allen voor deze mooie dag. Al was deze reis dit keer niet per bus gemaakt, men had even veel genoten. Het was eens iets anders. En nu maar weer sparen voor de volgende reis. Voordrachtavond Jannie Kostelijk—Bom De Nederlandse vereniging van Huisvrouwen, afdeling de Rijp Graft had Dinsdag hare leden bijeen geroepen om een avond bij te wonen,waarvan Mevr. Kostelijk—Bom een groot ge deelte met haar voordracht zou vullen. Toen mevr. ZeeHaas broek om ruim acht uur de hij- eenkomst opende, waren een 40- tal dames aanwezig. De notulen van de voorlaatste vergadering weiden gelezen door mevr. van Straten—Koolhaas, en mevr. Roele Benjamin las een verslag van de laatste bijeenkomst. Op de gewestelijke vergadering te Alkmaar zal mevr. RijkesRol de afdeling vertegenwoordigen. Een koptelefoon, waarom door een der dames voor een zieke werd verzocht, werd door mevr. van Voorden—Termaat in bruik leen afgestaan. Prettig zou het zijn, wanneer het bestuur in het vervolg ver nam, hoe de vergadering een gehouden lezing beoordeelt. Voor de toekomst zou het een richt snoer kunnen zijn, welke onder werpen meer en welke minder in de smaak van de dames vallen. De keuze van sprekers zou daardoor enigszins bepaald kunnen worden. Mevr. Kostelijk-Bom las hierna op boeiende wijze een fragment uit Antoon Coolens roman „De drie gebroeders". Het applaus bewees wel, dat dit prachtige gedeelte uit het mooie boek van Coolen in de smaak gevallen was. Na de pauze met het gebrui kelijke kopje thee, declameerde mevr. Kostelijk Bom een 10-tal gedichten van zich zelf, o.a. Jouw handen, Najaar, Aan de rivier. Regenliedje, Zingend korenveld, enz. Dat deze verzen de moeite waard zijn, weet ieder, die met het dichtwerk van Mevr. Koste lijk—Bom kennis maakte in de Rijper Courant en in andere ge schriften. Het zijn fijne, diepgevoelde verzen, die juist door hun éénvoud een leder bekoren. Tabakskaarten enz. T 88 2 ranta. tabaksartikelen plus 2 rantsoenen sigaren van 18 ct. of minder of een pakje tabak van 40 gr. Bon T 88 van de tabakskaart geeft recht op twee rantsoenen tabaksar tikelen, terwijl bovendien als extra rantsoen op deze bon gekocht kunnen worden twee rantsoenen sigaren van 18 cent of minder per stuk of een pakje kerftabak van 40 gram. In totaal zijn dus op deze bon vier rantsoenen verkrijgbaar. Het aardappelrantsoen zal nader worden bekend gemaakt. Distributie-kring de Rijp Juli '46. Rijwielbanden Op de distributiedienst werd heden een brief ontvangen van de volgende inhoud. de Rijp, 7 Juli Geachte Heer, Aangezien ik een bandenaanvraag heb ingevuld en daar nog niets van gehoord heb En dat ik andere maand gaan dorschen buiten de gemeenten en dat ik daarvoor gaarne banden wil hebben. Want er zijn hier in de Rijp andere die haar land per schuit kunneH be reiken en die ook banden van U krijgen. Ais dit schrijven mij niet geef schrijf ik zelf naar de voor lichtingsdienst in den Haag. Of die menschen er wel voor in aan merking kunnen komen en DE NAMEN ER BIJ. En waarom ik ze voor dit doel niet krijg. Dus krijg ik hier geen antwoord op dan zal ik zelf het verder wel uitzoeken hoe dit zeker staat. Ik heb zelf geen tijd om U zelf te spreken en daarom schrijf ik het maar. In afwachting, Het zakelijke gedeelte in dit schrijven is met het volgende be antwoord De datum van de aanvraag is 14 Mei '46. Wanneer t.z.t. niet zou blijken dat de opgegeven af standen enz. onjuist zijn, komt aanvrager éénmaal aan de beurt. Maar nu het niet zakelijke in dit schrijven en in zoovele andere brieven. Het is dit soort schrij vers er in het geheel niet om begonnen om iets wat naar hun meening „niet recht" gaat, beter te maken. Neen, ZIJ moeten worden geholpen en liefst direct, hoe dan ook, en andersen dan volgen de dreigementen, ze zul len het hogerop zoeken enz. Voor dit gedeelte van de brief geldt het volgende antwoord; DE PRULLENMAND. Bij uitzondering hebben wij dit exemplaar langs

Rijper Courant | 1946 | | pagina 1