leerboeken en leermiddelen Spoedige bestelling van Boekhandel Hoogcarspel - de Rijp No. 1&t& Zaterdag 27 Juli 1946 37e Jaargang JlitftM Cöutcvhk voor de Rijp, Graft, Noordeinde, Oost- en West-Graftdijk, Zuid- en Noord-Schermer, Schermerhorn, Beemster en omstreken Uitgever Drukkerij G. J. Hoogcarspel De Rijp, Telefoon 1 Abonnementsprij s 50 cents per 3 maanden bij vooruitbetaling franco per post f 2,40 per jaar plus incasso-kosten Losse nummers 5 cent Verschijnt wekelijks Advertentieprijs 10 cents per gal|ard regel, minimum f 1.— Inzenden tot uiterlijk Donderdagavond 6 uur is thans zeer gewenst DE RIJP—GRAFT PLAATSELIJK NIEUWS Het schoolreisje van de Openb. Lagere school Allen, die hetzij met geldelijke steun hetzij met daadwerkelijke hulp meegewerkt hebben om het schoolreisje te doen slagen, kun nen de prettige gedachte koeste ren, dat deze hulp en steun niet voor niets gegeven is. Het school reisje is goed geslaagd. Het weer scheen aanvankelijk het enige, dat zijn medewerking niet wilde verlenen. Bij hel ver trek zag de lucht grijs en het regende ongezellig. Doch gelukkig werd deze domper spoedig van ons afgenomen en al mocht de zon ons geluk niet beschijnen, de regen hield op en toen wij door de Zaan voeren, konden wij aan dek genieten van het levendige schouwspel, dat de Zaan iedere watertoerist biedt. Om half elf waren wij in Amsterdam, waar wij ruim drie uur doorbrachten in Artis. Wel hadden wij toen nog lang niet alles gezien, maar onze benen geboden ons te stoppen. Het mooie aquarium en het dio rama van Heimans was het laat ste, dat wij zagen, en het was een waardig slot van ons ver blijf in één van de mooiste dierentuinen der wereld. Op de terugweg bleek wel, dat Artis vermoeiend was geweest en de groten, die mee waren, zeiden lachend tot elkaar: „Da's voor ons ook nog 'ns even rustig". Toen we een klein eindje in het Noord hollands kanaal gevaren hadden, sloegen we rechts af de Broeker vaart in naar Broek in Waterland. Daar lag de speelttuln „Concor- dia", onze tweede pleisterplaats. Allen waren voldoende uitgerust van de vermoeienis en togen vol goede moed de speeltuin binnen om daar eens flink te ravotten. Nu, de gelegenheid was er! Schommels, wippen, draaimolens, er was voldoende en de groten speelden een klein partijtje korf bal. Na een glas .echte" limonade en een onbehoorlijk aantal Ijsjes (sommige kinderen bleken hier wel een beetje te véél geld bij zich te hebben, dat was niet mooi meert), werd de boot weer opgezocht en thuisgevaren. De sluis in Purmerend gaf wat lang oponthoud. Dit werd gekort met vrolijk gezangen de Purmerenders moeten wel gedacht hebben, dat Rijpers vrolijke mensen zijn. Bij aankomst in de Rijp wachtte ons een verrassing. Het fanfare corps stond klaar en bracht ons met muziek naar de Dam. Het was een mooi besluit van een mooie dagl Allen, die meegewerkt hebben om deze dag te doen slagen, van af deze plaats: Hartelijk dankl Vacantie kruideniers Woensdag 17 Juli vergaderden de kruideniers uit de Rijp en Graft, om besprekingen te hou den betreffende een vacantie rege ling. Algemeen werd de wens geuit dat deze vacantie gehouden zou worden gedurende 6 of 7 achter eenvolgende dagen, door alle kruideniers te gelijk, en geduren de een bonloze periode. Uit een vooraf dien aangaand verzoek om toestemming bleek echter dat dit ten sterkste werd afgeraden, daar dit veel ongerief met zich zou brengen voor het publiek. In verband hiermede, en met de bezwaren welke verbonden waren aan een groepsgewijze vacantie regeling, werd besloten 2x3 dagen vacantie te nemen in een bonioze periode. Van deze vergadering werd tevens gebruik gemaakt, om het urgente punt crediet geven te be spreken. Algemeen was men van oordeel dat dit momenteel en voor de toekomst in geen geval gegeven moest worden, gezien het feit dat ook fabri kant en grossier contante betaling eisen. Na enige discussie werd besloten niet op crediet te leve ren, en dit in een advertentie en door middel van een kaarlje aan het publiek bekend te maken. Na nog over verschillende voor stellen gesproken te hebben waaruit bleek dat deze genoeg stof bevatten voor een volgende vergadering, werd besloten, in September weer eens bij elkaar te komen. Hierna werd deze goedgeslaagde vergadering gesloten. De a.s. autotocht van de ouden van dagen Jl. Zaterdag kwam het comité voor de autotocht voor ouden van dagen, bijeen om de uitslag van de collecte door een 10-tal buurtverenigingen gehouden, te vernemen. De uitslag was schitterend. Hier uit is wederom gebleken dat onze burgerij met dit sympathieke doel instemt. Een woord van warme hulde aan alle voormannen van de buurtverenigingen is hier zeker op zijn plaats. De datum voor deze tochtisvastgesteldopWoens dag 14 Augustus a.s. Moge goed weer deze tocht vergezellen. Dit zij zo. DE RIJP Geslaagd Voor het diploma lingerie te Beemster slaagden Siena Bakker, Syt Beumer en Mien Stoop. Einddiploma U.L.O. Woensdagj.1. behaalde Annie Roe mer leerlinge van de U.L.O. school te Middenbeemster te Amster dam haar einddiploma U.L O. Geslaagd oouoert door het Harmonie-orkest „Johez" De fa. Enschedé heeft onder zijn personeel vele kunstminnaars en -beoefenaars. Liet de toneel vereniging van dit personeel ons verleden jaar genieten van het blijspel „Vrijdag de 13e", en de band tijdens die opvoering van entre-acte- en dansmuziek, thans traden weer andere leden op in een muziekgezelschap. Zij gaven een concert op de Kleine Dam. Burgemeester Daienberg sprak bij de opening enkele woorden. Hij was verheugd, dat men door dit concert aan de burgerij van de Rijp, Graft en omgeving aan te bieden, nogmaals wilde getuigen van de dankbaar heid voor de wijze waarop een aantal kinderen werd verzorgd. Daarna werd een aanvang ge maakt met het concert. Mooie nummers met veel soli, werden zeer fraai uitgevoerd. Zelden zal een dergelijk concert voor ons aloude raadhuis ge geven zijn. Het programma vermeldde ouvertures van en fragmenten uit opera's enz. Dat is ook niet te volvoeren door de kleine corpsen, welke wij hier kennen. De solisten speelden hun par tijen zeer fraai. En het geheel was een groot genot. Wij moeten de dames en heren hartelijk danken voor deze mooie middag. Iets wat burgemeester Daienberg namens ons allen dan ook deed. Hy dankte het bestuur, de orkestleden en in het bgzon- der den dirigent, den heer Mink. Opheffing Diatribatiekring de Rijp Naar men ons meedeelt, wordt de distributiekring de Rijp, Graft, Zuid- en Noord-Schermer by de distributiekring Beemster onder gebracht. In de Ryp biyft een agentschap gevestigd van de 3 eerstgenoem- den gemeenten. Of het voor het publiek ver anderingen met zich brengt, kon nog niet meegedeeld worden. Ook ten aanzien van den directeur is nog geen beslissing gevallen. Aanvullende bonnenlijst van 21 juli t/m S Augustus 1916. Bonkaarten KB 608 Reserve B 87 1 ei Bonkaarten LA, LB, LC 608 A 71 melk 2 liter melk B 71, C 71 melk Si liter melk S91 aardappelen 3 kg aardappelen Bonkaarten LD, LE 608 D 71, E 71 melk 6 liter melk 891 aardappelen 1 kg aardappelen Tabakskaarten enz. T 10 2 rants. tabaksartikelen Hy hoopte niet onbescheiden te zyn, als hg verzocht, hen nog maals hier te mogen horen en riep hen dan ook een tot weer ziens toe. En hij hoopte tevens, dat dit concert voor onze muziek vereniging „Kunst na Arbeid" een prikkel mocht wezen het aantal leden op te voeren, en het peil van voorheen weer te bereiken. Er was grote belangstelling voor dit concert. Onzinnig hard. rijden Als er geen agent van politie te zien is, hebben enkele auto- en motorrijders plotseling zo'n haast, dat ze met 'n snelheid,welke een gevaar gaat opleveren voor mens en dier. door de Rechte- straat ryden. Laten deze bestuur ders zich in acht nemen. Ieder een weet wet, dat een auto of motor snel is. De Rgperwèg leent zich echter beter voor hard ryden dan de Rijperstréat! De Vrouwenolnb ging uit Woensdag j.1. ging de Vrou wenclub uit (zonder mannen na- tuurtyk 1). Ze hebben het (ook vanzelfsprekend) best gehad. De autotocht ging via Amsterdam. Amersfoort naar Apeldoorn, van daar naar Stoutenburg, Achterveld, waar men bekenden heeft gesproken. Op de terugtocht werd in Tuschinsky een voorstelling met

Rijper Courant | 1946 | | pagina 1