Boekhandel HOOGCARSPEL Belofte Notitieboekjes Zondagsdienst Artsen 4 Augustus 1946 ingaande Zaterdagavond 3 Augustus 6 uur tot spreekuur Maandagmorgen 5 Augustus Dr. Wegdam, de Rijp Telefoon 38 PFiEDIEBE UJR TEN Zondag 4 Augustus De Ftljp Ned. Hervormde Gem. geen dienst Doopsgezinde Gem. s Morgens 10 uur Ds. P. Keuning Ev. Duthersche Gem. s Middags 1.30 uur Ds. G. Fafié van Purmerend Afscheid H. DOOP Gerelorm. Gem. s Morgens 10 uur en s midd. 3.30 uur Leesdlenst Gratt Ned. Hervormde Gem. geen dienst Doopsgezinde Gem. Noordeinde van Qraft geen dienst Oost-Graftdijk geen dienst Ned. Hervormde Gem. Oost-Graftdijk geen dienst West-Graftdijk s Avonds 7.30 uur Ds. H. Johannes van Monnikendam Eed. Hervormde Gem. Groot-Schermer geen dienst Driehulzen geen dienst Zuid-Schermer i Avonds 7.30 uur de heer J. Dekker van Stompetoren Beemster Ned. Hervormde Gem. geen dienst vacature Watergang Doopsgezinde Gem. 3 Morgens 10 nur Ds. Leistra (medewerking zangkoor) Schermerhorn Ned. Herv. Gemeente geen dienst boot en auto in de Rijp. Het fanfarecorps .Kunst na Arbeid" liep voor ons uit, enige marsen spelende. Zo werd naar de Dam gelopen, waar nog even gespeeld werd en de stoet werd ontbonden. Een woord van dank aan allen die hieraan meegewerkt hebben, is hier wel op zijn plaats. Het was een prachtig geslaag de dag, T. van Z. De bakkers met vaoantiel Evenals in tal van andere plaatsen hebben ook de bakkers van Graft en de Rijp besloten dit jaar va- cantie te nemen. De broodvoor ziening kan echter gewoon voort gang vinden Het wordt nl. in twee weken genomen, zodat de helft der bakkerswinkels geopend blijven. Voor bijzonderheden ver wijzen wij naar de in dit blad voorkomende advertentie. DE RIJP Spoedraadavergadering Nieuwe onderwijzeres aan o.l.s. benoemd Dinsdagavond jl. 7 uur kwam de raad in spoedvergadering bijeen. Het enigste punt van de agenda: benoeming van een onderwijzeres aan de openbare lagere school. De voorzitter, burgemeester Dalen- berg licht het agenda-punt toe. Me juffrouw Kwadijk, thans onderwijzeres is nog niet vertrokken, doch de mo gelijkheid van haar dienstopzegging is zeer nabij. Eén sollicitante heeft zich opgege ven, mejuffrouw J. C. Wlllemse, onder wijzeres aan de o.l.s. te Egmond aan de Hoef. Bij een e.v. benoeming wordt mej. Willemse verzocht op een nader te bepalen datum, doch tussen 1 October 31 December a.s. in dienst te treden. Het is echter geenszins zeker, dat mejuffr. Willemse deze benoeming zal aanvaarden. Mejuffrouw Willemse wordt bij hoofdelijke stemming met algemene stemmen benoemd. (De heer Sassen was wegens ver hindering afwezig.) Hierna sluiting. PLAATSELIJK NIEUWS DE RIJP Nieuwe onderwijzeres neemt haar benoeming aan de O. L. S. aan Naar we van bevoegde zijde vernemen, heeft mejuffrouw J.C. Willemse, onderwijzeres aan de O. L. S. te Egmond aan de Hoef en wonende te Alkmaar, haar be noeming aan de Openbare Lagere School alhier, aangenomen. Zodat bij het a.s. vertrek van mejuffrouw Kwadijk direct een andere onderwijzeres haar taak kan overnemen. Voorwaar een geluk in deze tijd van personeel- nood. Het stemt tot vreugde, dat hier door B. en W. en het hoofd van de school met zoveel voortva rendheid is gehandeld. Sportprestatie Nic, Hooijberg won Zondag jl. op de Beemster sportdag de 1500 meter hardlopen. Uitstapje „Ons Genoegen" Maandag 22 Juli trok de buurt vereniging „Ons Genoegen" er met haar leden op uit om de zorgen van alle dag eens te ont vluchten. Het doel van de tocht was Arn hem en omgeving. Hoewel het weer in de beginne niet al te best was, liet de stemming niets te wensen over. Nadat om zeven uur was vertrokken werd in de eerste pleisterplaats, hotel „Het Kalfje" in Utrecht, koffie gedron ken. Vervolgens ging de reis naar de Grebbe berg waar geruime tijd werd vertoefd. Om ongeveer half één werd In Rhenen gegeten en gedronken waarna de tocht weer werd voortgezet in de rich ting Arnhem. Aldaar werd aan schouwd hoe verschrikkelijk deze stad van de oorlog heefi geleden. Op de terugreis werd Austerlltz aangedaan waar in de speeltuin de inwendige mens weer werd versterkt. Ook hier zorgde Oos- terbaan weer voor ijs. Op de verdere terugreis werd in Ame- rongen nog een tramongeluk mee gemaakt. Half acht arriveerde men in Amsterdam alwaar in Carré een voorstelling werd bijgewoond. Rijk aan indrukken kwam men na middernacht weer in het Rljpje aan. A. N. L. Stertocht N.K.B. Behouden in Amsterdam De Rijper kanovaarders kwa men Donderdagavond jl. 8 30 u behouden te Amsterdam aan. Zij vertrokken kort daarna wei gemoed met de nachtboot naar Zwolle. Indien meerdere berichten bij ons binnenkomen, publiceren wij die per raambiljet. J. Visser-Roosendaal i 4.90 Ouderavond openbare lagere school met medewerking van de leerlingen Dinsdagavond jl. vond in de openbare lagere school een door de ouders zeer druk bezochte ouderavond plaats. De avond is zeer goed ge slaagd. Het verslag nemen we in het volgend nummer op, daar we het voor de jeugdige artislen jammer vinden, dit verslag te bekor ten. „De Baggatelle Club" De film, welke „Citex" deze maal in bioscoopzaal Blokdijk vertoonde was vol spanning en sensatie. Gewetenloze schurken, die in het gewone leven de di rectie vormen van het luxe hotel „De Baggatelle Club", roven de juwelen van een buitenlandse prins. Zonder een spier van hun gezicht te vertrekken, vermoorden ze mensen, die te veel van deze zaak afweten, met hun revolvers met geluiddempers. Spanning, sen satie. Natuurlijk is er ook een detective die van alles kan. Die soms in nelelige posities komt maar zich er met veel gemak weer uit weet te redden ook en die ten slotte met veel bravour de gehele zaak oplost. Naast het Ne derlandse nieuws ging in het voorprogramma een komisch filmpje. Volgende maal vertoont „Citex" de mooie Franse film van Marcel Carne „Havenkwartier" met o.a. in de hoofdrol Jean Ga- bln. Een bezoek aan bioscoopzaal Blokdijk is dan zeker de moeite waard. A. N. L. De klokken weer in de toren Een aanvang is gemaakt met het plaatsen van de 2 klokken in de toren op de Grote Dam. WEST-GRAFTDIJK Bevorderd Van de Ie naar de 2e klas Am bachtsschool te Alkmaar, de leer lingen machinebankwerken, Piet Bommer en Ben Stigter. 1 MEI-30 AUGUSTUS '46 Ten bate van oorlogsslachtoffers en ter voorziening in oorlogs- noden EEN DAAD 11 Frankeer als regel met een Nationale Hulpzegel. Waarden: I1/. 5 ets. 2»/. 7V« ets. 5 15 ets. 7 221/» ets. 12 Va 50 ets. Verschuivingen in de gemeenteraden In DE RIJP gaat de heer Ham stra heen, die geen candidatuur wenste en alleen zitting had in de nood-gemeenteraad na de be vrijding. Ds. Keuning komt in de raad. De anderen hadden zitting in de nood-raad. Ds. Keuning komt voor de 2e maal in de raad Ds. Keuning, oud-wethouder, had zitting in de periode 1932—1935. Twee leden van de oude raad 1940 moeten wij nog even aan de vergetelheid ontrukken, nl. de heren W. P. Besse en J. Schouten. Beide heren hadden jarenlang zitting. De heer Besse vele jaren als wethouder. Zij hebben veel belangrijke besluiten genomen onder wijlen burge meester Romijn en wijlen burge meester van Slaveren. In GRAFT komt de heer J. Blaauw Az. niet terug. Dat is een grote verandering. Van 1917 af heeft de heer Blaauw zitting gehad, waarvan lange jaren als wethouder. Hij bracht Graft als waarnemend burgemeester door de slechlste tijd van de bezetting heen, werd weer in de nood- raad gekozen en werd weer le wethouder. Veel heeft de heer Blaauw in het belang van de gemeente gedaan. Ook komt niet terug de heer J. Houtkoper, West- Graftdijk. Hij kwam 1 stem te kort. Het hangt dus soms wel van 1 stem af, kiezers. Hij was in 1939 gekozen en kwam ook In de noodraad terug. De heer Rol treedt ook af als lid van de noodraad. De nieuwe leden zijn hier P. Bruin Hz., J. Middelkoop en L. Bruin Pz. In de gemeente Zd.- en Nd,- SCHERMER komen de heren Jb. Boekei, J. Hartog, Jb. Heinis Mz., Wijb Schermerhorn en T. Vaalburg niet terug. De heer T. Vaalburg heeft jaren achtereen zitting gehad in de raad. Na de bevrijding was hij waarnemend burgemeester. Ook hij deed zo veel hij kon voor zijn ge meente. BOEKHANDEL HOOGCARSPEL GROOTSCHERMER Schoolfeest Woensdag jl. was er school feest voor de kinderen der O. L. S. te Gr.schermer. Jongeren en oude ren gingen samen naar Amster dam. Eerst per auto van den heer Kieft naar Alkmaar, vandaar per boot naar de „grote" stad. Heer lijk zo'n watertocht. Fijn achter het glas, geen hinder van het slechte weerl In Amsterdam werd eerst de speelkamer in het Centraal station bezocht. Nou, dat was fijn hè. Zelf op de knop mogen drukken en je trein veilig laten rijden. Toen naar Artis. Wat een genie ten. Onderwijl werden de kinde- ren geregeld onthaald op brood en lekkernijen. Hoe is het moge lijk in dezen tijd. Maar ook hier wasWeersaisenwerkingJendan kan alles. Ook de kinderen hebben iets in te halen na de brute be zetting. De terugreis ging per trein tot Purmerend. Weiini doch per veewag de pret niet druk stapten de kinder de fa. Kieft werde trein weer keurig Hetls'nprachtdagg ook de geleiders, kunnen terugzien. SCHERMEI GekozenLijst de Arbeid. B. Plug jewerff. Lijst Hartog. Lijst Broersen, Jc. Out Anti-Rev. P. Manti De heren Bodna der en Tromp k in de raad, terwi Hartog, Jc. Oud ei nieuwe leden hut len doen. Alhier is een c consumenten credii staande uit de hert sen, B. Plugboer, T. Imming van t heren H. Goes en BEEMST Bevorderd. Klaas Visser Kz R.H.B.S. te Purmer van de 3e naar de Huishoudschool te Purmerend Bevorderd val) i 2e klas Henny va Rijp, van de 2e na Tina Hamstra, de de Jongh, Annie 1 Llen van Petten. Het einddiploma nie Wiedijk le Bet BURGERLIJK! Nadruk ver DE RIJ Overleden: Gerardus z v Nicolaas Vredetoo Greuter. BEEMST Ondeitrouwd: Gerard en Engelina Corneliss Cornelis Schipper 35 25 j. Bastiaan de Lan truida Velzeboer 30 Overleden: Sijtje Ma genote van K. Laaa. Familie-bet Heden overleed verwachts, mijn II Sijtje Ma In de ouderdom Haar diepbec K. Li BEEMSTER, 26 J Rijperweg 7. De teraardebesli plaats gehad op juli j.1., des nami op de Algemene I te Midden-Bi

Rijper Courant | 1946 | | pagina 2