Zondagsdienst Artsen 18 Augustus 1946 ingaaade Zaterdagavond 17 Augustus 6 uur tot spreekuur Maandagmorgen 19 Augustus Dr. Wegdam, de Rijp Telefoon 38 PBED1EBE UB TEN Zondag 18 Augustus De BIJp Ned. Hervormde Gezn. geen drenst Volgende Zondag Doopdienst Doopsgezinde Gem. s Morgens 10 uur Ds. P. Keuning 4 Ev. Luthersche Gem. geen dienst Gerelorm. Gem. 8 Morgens 10 uur en s midd, 3 uur de heer C. Hegeman proponent te Rotterdam Gralt Ned. Hervormde Gem. 8 Morgens 10 uur Ds. W. A. Kastein Doopsgezinde Gem. Oost-Graftdijk s Middags 2 uur Ds. Keuning Noordeinde van Grafi geen dienst Ned. Hervormde Gem. Oost-Graftdijk geen dienst West-Graftdijk s Morgens 10 uur, de Heer B. Henning Eed. Hervormde Gem. Groot-Sahermer geen dienst Driehuizen geen dienst Zuid-Sohermer s Morgens 10 uur Ds. J. M. de Jong Beemster Ned. Hervormde Gem. s Morgens 10 uur Ds. Doorenbos Doopsgezinde Gem. s Morgens 10 uur Dr. Alb. Vis van Beverwijk Schermerhorn Ned. Herv. Gemeente s Avonds 7.30 uur,de Heer B. Henning lijke barmhartigheid in de Rijp aan zijn medemensen 19 betoond. Hierna sprak nog de heer J. van den Hengel, voorzitter van de Coöperatie ter plaatse. Hij drukte eveneens zijn grote dank uit. Hij memoreerde o.a. nog, dat zijn gezin te Graft over vier families was verdeeld. Ook hij was blij, dat men wat terug kon doen. De heer Kerstens sloot hierna deze officieële ontvangst. De gasten verspreidden zich over het dorp, en gingen bij hun vroegere évacuee's op bezoek. Natuurlijk bleven enkelen(l) te lang weg, waardoor het ver trek weer later werd. Het weer, dat zo triest de nieuwe dag begonnen was, her stelde zich langzaam, maar zeker. Geen druppel regen viel er, en meer en meer kwam de zon voor de dag, totdat het in Ach terveld volop zomer was. De terugtocht was prachtig met een moot ondergaande zon. Op de pont over het IJ werd ons nog een smakelijk croqueije aangeboden. Toen bereikten we spoedig de Rijp. We reden kwart voor negen over de Beemsterbrug. Na het opstellen van het on misbare muziekkorps „Kunst na Arbeid", dat werd voorafgegaan door gidsen(meisjes) van de R.K. Jeugdbeweging, ging het lang zaam voorwaarts, omstuwd door zeer velen. Vrolijke marsmuziek klonk op. Precies 9 uur, 12 uur later dus dan op de heenreis, reden we weer over de Dambrug. De gidsen vormden voor het café Grasboer een ere-haag, waar tussen door de feestvierenden vrij konden binnen treden. Het bleek, dat zij geenszins vermoeid wa ren, want verschillenden^w.o. de nestor van het gezelschap, de 88-jarige heer Jb. Smit, kwamen dansende binnen. Burgemeester Dalenberg sprak de aanwezigen toe. De tocht is prachtig verlopen, zei hij. Spr. was verheugd, dat zovelen aan de oproep om mee te gaan, ge hoor hadden gegeven. De idee, dat dergelijke tochten alleen maar waren voor hen, die min der goed bij kas zijn, is wegge nomen. Hij complimenteerde het Comité met het grote succes. (Tachtig ouden van dagen namen aan de tocht deel. Red.) De burgemeester memoreerde o.a. het interessante bezoek aan Ach terveld. Spr. meende wel, dat hij namens alle ouden van dagen sprak, als hij het Comité grote dank bracht voor het vele werk, dat het heeft verricht om deze dag zo prachtig te doen slagen. (Daverend applaus.) De heer de Moes dankte na mens het Comité voor de harte lijke woorden van den burge meester en sloot de dag, die zonder één wanklank of ongeluk is verlopen. Een dankwoord richtte spr. tot auto-eigenaren en chauffeurs, tot de familie Grasboer, en de leden van „Kunst na Arbeid" en tot de Gidsen, en verder tot allen, die een werkzaam aandeel had den aan deze dag. Na nog koffie, koek en gebak genoten te hebben, ging men in een opgewekte stemming naar huis. Een onvergetelijke dag was voorbij I PLAATSELIJK NIEUWS DE RIJP De hagelschade Naar men ons van bevoegde zijde mededeelde, zullen de voor zitters van de beide tuinbouwver- enigingen, de Coöp. Tuin- bouwvereniging de Rijp en Om streken en de L.T.B. de Rijp Graf! zich ten aanzien van de belangrijke hagelschade, tenge volge van het noodweer op Maan dag 5 Augustus zich wenden voor besprekingen tot den Rljkstuin- bouwconsulent Ir. Rietsema te Hoorn. Emmabloem-collecte De op 11 Augustus jl. gehou den Emmabloem-collecte heeft opgebracht f 101 85. Een mooi resultaat. Dank aan de gevers 1 En ook dank aan de collectrices I Kinderfeest op Koninginnedag Het Oranje Comité deelt de burgerij mede dat een programma is samengesteld, en dat in de ko mende week lijsten zullen worden aangeboden. Het Comité rekent als altijd op uw milde gave. Prijzen behaald Onze vroegere plaatsgenoot de heer W. Salentijn behaalde Zon dag jl. met de zwarte stamboek- merrie „Charlot" op het Concours Hippique te Barsingerhorn in de limietklasse een 1ste prijs met beker, en in de openklasse een 4de, in dubbelspan een 1b en een 4de, en in het dames num mer ook een 4de prijs. DE RIJP—GRAFT Floralia-tentoonstelling en -feestavond Het bestuur van voornoemde vereniging kwam in vergadering bijeen. Door omstandigheden en door het late uitgeven van de planten zal de tentoonstelling dit jaar gehouden worden op Zater dag 21 en Zondag 22 September terwijl Dinsdag d. a. v. de feest avond en prijsuitreiking plaats zal vinden. Men leze de betreffende adver tentie voorkomende in dit nummer. GRAFT Spoedraadsvergaderin g Mej. Burmeister tot onderwijzeres benoemd Zaterdagavond 7.30 uur kwam de raad dezer gemeente in spoed eisende vergadering bijeen. Alle leden waren aanwezig toen burgemeester Dalenberg de ver gadering opende en allen welkom heette. Het enige punt van de agen da luidde: Benoeming van een onderwijzeres aan de Centrale School te Graftdijk. De voorzitter deelde mede, dat na herhaalde oproep zich één sollicitante, nl. mejuffrouw J. J. Burmeieter, te Heemstede, heeft opgegeven. Zij is tevens in het bezit van de akten handenarbeid en nuttige handwerken. De ver kregen inlichtingen zijn gunstig, zodat B. en W. adviseren mej. Burmeister te benoemen met ingang van een nader te bepalen datum. Zonder hoofdelijke stemming werd mej. Burmeister met alge mene stemmen benoemd. De voorzitter stelde voor wegens de ongewone dag geen notulen te lezen en geen rondvraag te houden, waarmee de raadsleden zich unaniem verenigden. Hierna sluiting. OOST-GRAFTDIJK Mej. Burmeister neemt haar benoeming aan Naar wij van bevoegde zijde vernemen heeft mejuffrouw Bur meister, te Heemstede, haar benoe ming tot onderwijzeres aan de Centrale Lagere School te Graft dijk aangenomen. Zij zal 1 Octo- ber a.s. in dienst treden. WEST-GRAFTDIJK Nieuws uit de Esperanto-Jeugdbeweging Na de teleurstelling, dat de uitwisseling van onze Deense vrienden niet door kon gaan, kan de Esperanto-groep uit West- Grattdijk toch terugzien op een fijne vacantie-week. 7 dagenlang hebben we tezamen met andere groepen van de „Tutmondajunu- iar-Organizo" (Wereld-Jeugd-Or- ganisatie) gezworven in de vrije natuur, door bos en hei, en ge noten van de prachtige omgeving van Soesterberg. Eén van de hoogtepunten van de bijeenkomst was wel het be zoek van twee Franse vrienden, die onverwachts in het kamp ar riveerden. Vooral voor de jonge ren was het interessant voor het eerst met buitenlanders in het Es peranto te spreken, en elkaar zo goed te kunnen begrijpen. Een andere geweldige gebeur tenis was wel de „Schotse Avond", toen ons de eer te beurt viel vertegenwoordigers van „British Council" in ons midden te mogen ontvangen. Namens de Engelse Regering hebben zij voor ons prachtige films vertoond over Schotland. De schoonheid van dit land heeft op de jeugd zo'n in druk gemaakt, dat reeds vele plan nen worden gevormd om het vol gend jaar uit te wisselen met jonge Schotse Esperantisten. Onvergetelijk is ook het kamp vuur geweest. Symbool van het vuur dat brandt in de harten van de Esperantisten. MGgeditvuurbrandendeblijvenl „La Kampfloraj", GROOTSCHERMER Benoeming aangenomen De heer Albertz te Oudkarspel heeft zijn benoeming tot Gods dienst-onderwijzer in de gemeen ten Groot-Schermer en Driehui zen aangenomen. In de gods dienst-oefening van Zondag 1 September v.m. 10 uur hoopt hij zich aan de gemeenten te verbin den, na daartoe ingeleid te zijn door Ds. W. A. Kastein. SCHERMERHORN Teraardebestelling S. Kan De familie Kan werd Dinsdag 6 Augustus jl. zwaar getroffen door het plotseling overlijden van haar man en vader. Vrijdagmiddag 9 d.a.v. werd onder grote belangstelling de heer Kan ter aarde besteld. Aan de groeve sprak de heer J. Klippel als vriend en daarna als vertegenwoordiger van vele plaatselijke verenigingen, waar na Ds. Keuning van de Rijp als bestuurslid van de Vereniging „Wijkverpleging" de Rljp-Scher- merhorn-Oterleek het woord voerde. De heer P. Kluft dankte na mens de familie voor de deel neming den overledene bewezen. ZUID- EN NOORD-SCHERMER Rectificatie en aanvalling raadsverslag 8 Augustus De heer F. Wiedijk sprak in zijn verklaring inzake de afgedane kwestie burgemeester Driessen over zijn opvatting in deze zaak. Hij legde een verklaring af te genover den burgemeester en de burgerij (dus niet zoals het ver slag aangeeft betreffende de ver houding burgemeester Driessen en de burgerij). De gemeenteraad had zich in deze zaak geheel achter de zui vering gesteld, opdat deze zaak tot in hoogste instantie zou worden onderzocht en opgelost, hetgeen dan ook is geschied. De heer Vaalburg zei o.a. dat

Rijper Courant | 1946 | | pagina 2