No. 1655 Zaterdag 31 Augustus 1946 37e Jaargang 4 voor de Rijp, Graft, Noordeinde, Oost- en West-Graftdijk, Zuid- en Noord-Schermer, Schermerhorn, Beemster en omstreken Uitgever Drukkerij G. J. Hoogcarspel De Rijp, Telefoon 1 Abonnementsprijs BO cents per 3 maanden bij vooruitbetaling franco per post f 2,40 per jaar plus incasso-kosten Losse nummers 5 cent Verschijnt wekelijks Advertentieprijs 10 cents per galjard regel, minimum f 1.— Inzenden tot uiterlijk Donderdagavond 6 uur SCHERMERHORN Raadsvergadering op Vrijdag 23 Augustus '46 des voormiddags 9 uur Aiwezig met kennisgeving de heren Piugboer en Tromp. De voorzitter burgemeester W. J. Drlessen opent de vergadering, en heet in het bijzonder welkom den heer P. Mantel. Hierna wordt overgegaan tot beëediging van den heer J. Klip- pel als secretaris der gemeente. Na de eeds- en de zuiverings formule afgelegd te hebben wor den de goede hoedanigheden van den heer Klippel als ontvanger en als ambtenaar door den bur gemeester in een toespraak naar voren gebracht en dankt den heer Klippel voor zijn groten steun na zijn komst in deze gemeente op 16 Februari 1946. Hierna wordt de heer Klippel door de raadsieden gefeliciteerd en bedankt de secretaris den burgemeester voor zijn hartelijke woorden en den raad voor de felicitaties. Hierna volgt de voorlezing der notulen van de vorige vergade ring, die ongewijzigd worden vast gesteld. Aan de orde: ingekomen stuk ken; te weten: van Gedeputeerde Staten de goedkeuring tot het doen van uitgaven aan de ten- toonstellingscommissien të Pur- merend en te Alkmaar; aan de wijk verpleging van een extra subsidie van f 250.— van de Afslagvere niging Purmerend, Beemster en Omstreken, het verlenen van een bijdrage in de kosten van het uitdiepen van het Zwet. In de vacature van de commis sie tot wering van schoolverzuim door het bedanken van den heer H. P. Willemse, wordt benoemd de heer A. de Lange. Aan de orde Is het vaststellen van 2 gewijzigde begrotingen van de dienst 1945. Hierna wordt eervol ontslag verleend aan den heer Klippel als ambtenaar van de werklozenzorg wegens zijn benoeming als secre taris. Overgegaan wordt tot de vast stelling van den pensioensgrond slag van den secretaris-ontvanger. Het onderzoek der geloofsbrie ven van de nieuw gekozen raads leden volgt thans. Een commissie, beslaande uit de leden P. Mantel, A. de Boorder en T. Boonacker, onderzoekt de bescheiden en bij monde van den heer Mantel wordt medegedeeld, dat alle stukken voor toelating in orde zijn be vonden. Als gevolmachtigde voor de verkiezing van Hoogheemraden van Noordhollands Noorderkwar tier wordt aangewezen de heer B. Piugboer. In de hierna gehouden rond vraag vraagt de heer Manlel naar DE KLOKKEN De Rijper klokken zijn er weer! Zij zullen met hun bronzen monden, Bij dag en nacht weer 't uur verkonden. En met hen keert de oude sfeer Van Vrede en Saamhorigheid. Wat reeds in 't ver verleden schouwde, Wat met ons juichte, waakte, rouwde, Kwam ongeschonden uit de strijd. En dankbaar zien we naar omhoog. Ontroert niet 't harte bij het horen Van d'eerste galmen uit de toren. Wat wilde storm hen ook bewoog, En zocht hun smadelijke val, Z|j hebben niet voor niets gezwegen, Zij hebben de oude plaats herkregen En roem, die eeuwen duren zal. En statig rijst de grote kerk. Zij zal haar kloppend hart weer horen En het doen spreken van de toren: ,0 Volk van Neerland, bid en werkl Want gij hebt niet voor niets geleerd Hoe vreemde dwinglandij kan wonden, En nimmer hebt gij d'eigen gronden Zoo lief gehad, zoo gewaardeerd. Maar hoe ook het verleden zij, Hoe trots wij daar op mogen schouwen, Nog schoner is het zelf te bouwen U wacht de toekomst groots en vrij!" J. Kostelijk—Bom (Nadruk verboden) de nog steeds niet uitbetaalde vorderingsgelden van paarden enz. en naar de dagen, waarop de burgemeester is te spreken. De voorzitter deelt mede, dat nog steeds geen richtlijnen zijn gegeven betreffende de uitbeta ling van gelden van de door de Duitse weermacht gevorderde paarden enz. en wat de dagen betreft waarop hij te spreken is, hij lederen Woensdag van 2—3 uur is te spreken en iederen morgen te Grootschermer. De heer Muntjeweiff vraagt naar de straatverlichting. De voorzitter deelt mede, dat de toegezegde lichtpunten worden aangebrachtendathijzalinformeren naar het lichtpunt bij den heer de Boorder. De burgemeester neemt hierop het woord om aan de scheidende raadsleden Boonacker, de Boor der en Tromp dank te brengen voor de aangename besprekingen tijdens de vergaderingen en voor het gemeente-belang, dat zij bij hun optreden als raadslid hebben nagestreefd en sluit hierna de vergadering. DE RIJP Slotvergadering nood-gemeenteraad Maafidagavond 26 Augustus jl. kwam de noodraad in vergade ring bijeen. Aanwezig: alle leden. De voorzitter burgemeester Dalenberg opent en heet allen welkom. X. Notulen De heer Appel, secretaris, gaat over tot het lezen van de notu len van de 2 laatst gehouden vergaderingen. Deze notulen worden onveran derd goedgekeurd en vastgesteld. 2. Ingekomen stukken en mededelingen B. en W. van Alkmaar delen mee, dat als regent van het Cen traal ziekenhuis is benoemd Mr. J. Breebaart burgemeester van de gemeente Zijpe. Van Gedeputeerde Staten is bericht ontvangen inhoudende goedkeuring van het bedrag ad f 1200 voor grondaankoop van den heer G. Visser, voor het dempen van een stuk water, en het ver breden van het gemeentelijk sport terrein. Ingekomen is een verzoek van het comité tentoonstelling Pur merend om 'n bedrag voor het fonds voor ere-prijzen. B. en W. stellen voor f 10 te geven aan genoemd fonds. Z. h. st. Goedgekeurd. Van den heer D. Tol is bericht ingekomen, dat hij zijn benoeming tot lid van den raad niet aanneemt. Deze en nog enkele stukken van ambtelijke aard worden z. h. st. voor kennisgeving aangenomen. Voorts deelt de voorzitter mede dat mejuffrouw Willemse haar benoeming tot onderwijzeres aan de openbare lagere school heeft aangenomen. Van Ged. Staten is goekeuring bekomen voor de aankoop van grond van den heer G. Visser, terwijl tevens goedkeuring is ont vangen van het bestuur van de Offioieele bonnenlijst Nieuw aangewezen bonnen 1 t/m IX September 19X6 Bonkaarten KA, KB. KC 610 5415X5 br. 800 gr. brood 5X6 br. ïOO gram brood 5X9 boter enz. 125 gr. boter 650boterenz.375 gr. margarine of 300 gr. vet 560 suiker 750 gr. suiker, boterham strooisels of 1500 gr. jam, stroop enz. Algemeen 551 200 gr. kaas 552 250 gr. waspoeder Reserve B 13 1600 gr. brood C 13 800 gr. brood B IX 100 gr. kaas Bonkaarten LA, LB, LC 610 513 vlees 100 gr. vleet 511 vlees XOO gr. vlees A 01 melk 2 liter melk B 01, C 01 melk 34 liter melk Bonkaarten KD, KE 610 041, 042 br. 800 gr. brood 0X9boterenz.250 gr. boter 050boterenz,125 gr. margarine of 100 gr. vet 060 suiker, 061 Alg, 062 Alg. 250 gr. suiker, boterham - strooisels of 500 gr. jam, stroop enz. Algemeen 051 052 Reserve D 13 E 13 100 gr. kaas 250 gr. waspoeder 800 gr. brood 250 gr. rijst, kindermeel of kinderbiscuits Bonkaarten LD, LE 610 013, 01X, vlees 100 gri vlees D 01, E 01 melk 6 liter melk Tabakskaarten enz. T X5 2 rants. tabaksartikelen V X5 t 200 gr. choc. of suikerw. X X5 2 rants. tabaksartikelen De bonnen voor aardappelen zullen afzonderlijk worden aangewezen. Voor de week van 8 t.m. IX Septem ber zullen nog bonnen worden aange wezen vooraardappelen, melk, koffie, zuidvruchten, bloem, tabak en ver snaperingen. Suiker en jam zal men In de ver volge naar keuze kunnen kopen.Des gewenst kan men op een bon voor suiker, jam enz. gedeeltelijk suiker gedeeltelijk jam kopen. Bovendien kan men indien men niet de totale hoe veelheid in éénmaal wil kopen bij in levering van een bon voor 750 gr. bv. 500 gr. boterhamstrooisel kopen en een bon voor 250 gr. suiker terug ver langen. Op deze wijze kan men ook opeen bon voor 375 gram margarine of 30o gr. vet, - 250 gram margarine of 200 gr vet kopen en een bon voor 125 gr. margarine of 100 gr. vet terug verlangen. Deze week is wederom 100 gr. vlees extra beschikbaar, zodat men in totaal 500 gr. per veertien dagen ontvangt. Rantsoenbonnen voor fruit Het Centraal distributiekantoor deelt mede, dat de rantsoenbonnen met opdruk „een rantsoen artikel B.A." recht geven op een raBtsoen fruit (is 1 kg fruit). Op deze rantsoenbonnen kan fruit betrokken worden bij de z.g. zieken- wlnkels.

Rijper Courant | 1946 | | pagina 1