NI „T PRIMA WBIJFWAS A. KIM Oranje-comité de Rijp De Rijper Kermis De volksspelen A. Kuin A. KUIN Aanbinders Hekstokkei Rietmatte Kwekers Eenruiters en Sproeimachi: „Vermorel" HOORN Dinsdag bij B te Purmerer PROGRAMMA van de VOLKSSPELEN, te houden op Donderdag 12 September 1946, namiddags 2 uur op het sportterrein, voor de onderstaande groepen 1. DAMES van 15 t.m. 18 jaar Hardlopen op muilen voor- en achteruit 2. DAMES van 19 jaar en ouder Combinatie-hindernisrace 3. Heren van 15 t.m. 18 jaar Kleding-race 4. Heren van 19 jaar en ouder Varkens vangen Opgave voor deelneming aan dit nummer kan geschieden uiter lijk tot en met Woensdag 11 September a s. tegen een inleggeld van f 1 50 bij de heren J. B. Sassen en H. v. d. Bosch 5. Paren Ringsteken met kruiwagen Opgave voor deelname namiddags 2 uur op het sportterrein volgens onderstaand schema: Deelneemsters rubriek 1 bij den heer J. van Marken 2 W. Alblas Deelnemers 4 de heren D. B. A. Appel en P. Beers 5 A. Schipperen A.F.Vredevoort Prijsuitreiking na afloop in café Qrasboer GROOTE DEMONSTRATIE Tevens zal op DONDERDAG 12 SEPTEMBER a.s., des avonds 7 uur een grote demonstratie plaats vinden van de 18e eeuwse brandspuit op de Groote Dam door het vrijwillige brandweercorps Zondagsdienst Artsen 8 September 1946 ingaande Zaterdagavond 7 September 6 uur tot spreekuur Maandagmorgen 9 September Dr. Schermerhom, de Rijp Telefoon 12 PHEDIKBE UB TEN Zondag 8 September De FOJp Ned. Hervormde Oem. a Morgens 10 uur Ü3. W. A. Kastein Doopsgezinde Oem. s Morgens 10 uur Ds. P. Keuuing Ev, Dutberscbe Oem. s Middags 1.30 uur Ds. H. Johannes Gerelorm. Oem. s Morgens 10 uur en s midd. 3.30 uur Leesdienst Gralt Ned. Hervormde Gem. geen dienst Doopsgezinde Gem. Oost-Graftdijk s Middags 2 uur Ds. Keuuing Noordeinde van Graft geen dienst Ned. Hervormde Gem. West-Graftdijk s Morgens 10 uur Ds. J. E. Loysen Oost-Graftdijk geen dienst Eed. Hervormde Gem. Groot-Sobermer s Avonds 7.30uur de Heer H. U. Albertz Driebuizen s Morgens 10 uur de Heer H.U. Albertz Zuld-Sobermer geen dienst Beemster Ned. Hervormde Gem. s Morgens 10 uur Ds. Doorenbos DOOP Doopsgezinde Gem. geen dienst Sobermerborn Ned. Herv. Gemeente geen dienst Was de Rijp een jaar geleden tijdens de bevrijdingsfeesten in een sprookjeshof herschapen, dit jaar wordt Zondag weer de al oude kermis ingeluid. Welke spellen en kramen op het sport terrein zulilen komen, was op dit ogenblik nog niet definitief bekend. Wel weten we van een draai- en een zweefmolen en enkele kramen. Als we de be treffende advertenties in dit num mer lezen, dan kunnen we ge nieten van mooi toneelspel, nl. „Het Chinese Landhuis" door het Rijper Klein Toneel" op te voeren. Verder is er in de ver schillende café's dansen, terwijl in café Drenth een gemaskerd bal zal plaats vinden. Iu café Blokdijk wordt een filmvoorstel ling gegeven. Prljsblljarten om paling in café Qrasboer. Dansen met attractie in „de Eendracht". Leest deze advertenties voor data en uur. Op Donderdag van Rijper Ker mis zijn, blgkens de advertentie voorkomende in dit nummer, door het Oranje-Comité volks spelen. De namen der personen waar men zich kan opgeven voor deelname, zijn daarin op genomen. Men melde zich in grote getale, dan wordt het een dag vol attractie. ALLEEN BIJ UW DROGIST Apoth. ass. de Rijp, Telef. 30 PLAATSELIJK NIEUWS DE RIJP Overplaatsing Onze vroegere gemeente-veid- wachter, de heer M. Visser, thans ingedeeld bij de Rijkspolitie alhier, is overgeplaatst naar Heiloo. Uitslag viswedstrijd v^n het Rijper visoollege „De Hengelaar" Zondagmorgen namen 20 deel nemers gewapend met hengel en uitrusting deel aan de baars- wedstrijd op de Gouw. Gevangen werden 165 stuks baars, waarvan 14 bovenmaats en 171 onder de maat. De Prijswinnaars waren: l.Jb. Roemer Pz., 2. J. Taam, 3. D. de Moes, 4. J. de Boer, 5. P. Mid delkoop, 6. Jb. Plukker, 7. P. Beumer, 8 H. Klompmaker, 9. Jb. Timmer, 10. P. Vilten. GRAFT Loco-burgemeester Door B. en W. van de gemeente Graft Is de heer P. Bruin Hz. wethouder, tot loco-burgemeester aangewezen. Benoemd Onze plaatsgenoot de heer J. P. Leguit is door het Ministerie van Openbare Werken en Op bouw aangesteld als landmeetkun dige in de functie van opzichter bij het streekbureau Over-Betuwe met als standplaats Eist. PURMEREND De landbouwfeesten Als we het programma der landbouwfeesten van 12,13 en 14 September overzien, dan mogen we wel vaststellen dat deze eer ste na de oorlog er wel weer mogen zijn. Daar is vooreerst de veetentoonstelling. De standing van de Purmerender markt vereist dat jaarlijks een veetentoonstel ling wordt gehouden en deze is in 1946 van grote betekenis. Daarnaast is de bijzonderheid DE RIJP—GRAFT 25-jarig jubileum van Benedictus XV R.K. Tooneelver. Cantecleer" te Alkmaar met „De Ebben houten Olifant" als no. 1 in tooneelvvedstrijd, ter gelegen heid van bovengenoemd feit. Zondagavond 1 September jl. trad bovengenoemde ver eniging op met het spel van spanning en dynamiek „De Ebbenhouten Olifant". Het was dynamisch, en het werd vól spanning weergegeven. Waarlijk de jury, bestaande uit de heren pastoor Coppens, te da Rijp M. Hemmer, hoofd U.L.O. school te Beemster en C. Koopman, directeur van het Instituut Koopmans te Purmerend, plaatsvervanger van dr Wegdam, had geen ge makkelijke taak. Was het begin aanvankelijk wat gejaagd, in de latere ta ferelen werd sterk spel gege ven. Het is niet de le maal geweest, dat dit stuk door hen werd opgevoerd. Ze hebben onder leiding van hun regisseur Jos Groenland, dien wij een 10 geven, een goede beurt gemaakt. Het grimeren had beter ver zorgd moeten worden. In de kermisweek worden de andere opvoeringen gege ven. van deze landbouwfeesten stelMS de gouden-jubileum tentoonstel ling van „B. P. en O." de veiling welke iedere tuinder, ook uit de Rijp en omgeving de zijne noemt. Niet alleen dat deze tentoonstel ling zeer belangrijk is wat het aantal inzendingen betreft, doch het staat vast dat het mooiste fruit en de mooiste groenten aan wezig zullen zijn. De kweekers hebben als om grote strijd gewerkt om het beste te kunnen aanbie den. Deze tentoonstelling is het grote feest van de meer dan vijf honderd tuindersleden van B. P. en O. Teneinde bij de jeugd belang stelling voor het land- en tuin bouwbedrijf op te wekken zullen de scholen de tentoonstellingen komen bezoeken onder leiding van het onderwijzend personeel. De Purmerender harddraverij houdt de grote nazomerdraverij op 12 September terwijl Zaterdag nog een ringrijderij met paard en kar zal plaats hebben. Al met al zijn er dus drie land- bouw-feestdagen in 't zicht, Pur merend en de omgeving waardig. In plaats van kaarten Ondertrouwd: Jan Bunschoten en Annie Marrees Huwelijksvoltrekking 19 Septem ber a.s. des namiddags 3 uur te de Rijp de Rijp, 29 Augustus 1946 Oostdijkje 131 Gelegenheid tot feliciteren Don derdag 19 September van 4—6 uur Voorlopig adres: Oostdljbje 131, de Rijp Voor de buitengewone en vele blijken van belangstelling en medeleven, ondervonden na het overlijden van onzen innig gelief den Man en Vader Simon Kan, zeggen wij langs deze weg onze welgemeende dank G. Kan de Boorder D. Kluft Kan P. Kluft Schermerhorn, September 1946 Langs deze weg betuigen wij onze oprechte hartelijke dank aan allen, die ons steunden en deelneming betoonden, na 't over lijden van onzen lieven jongen en broertje Kees, aan de leerkrachten en kinderen van de hoogste klasse der O. L. school; in 't bijzonder aan den heer J. M. Slootmaker; aan't be suur, leden en adsplrant-leden der sportvereniging G.S.V.; in 't bijzonder aan den heer J. Otsen; aan Ds. J. E. Loysen voor zijn troostvolle woorden; aan buurt kinderen en buren; in 't bijzon der aan de fam. Prins en Keet man voor hun hulp en bijstand ons verleend en aan de begrafe nis-vereniging „De Laatste Eer". Uit aller naam, K. KOOMEN West-Graftdijk September 1946 De Kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente alhier brengt hierbij ter kennis van de leden der Ge meente, dat de belofte van uitrei king vankleedingstukkenindekerk der Doopsgezinden op Donder dag 29 Augustus bulten scbuld van den Kerkeraad niet is ingelost. WEDEROM ONTVi Hoestslropei in diverse mer ZATERDAGMIDDAi na 2 uur Drop zonder bon Pepermunt alleen op de Apoth. ass. de Rijp, teli (uit voorraad op bonn uit voorraad Met September Is het levertraan-s* weer begonne Onze voorraad is n perkt.... Haalt dusi we weer uitverkocht Voor volgende lever! we desgewenst uw Drogisterij Apoth. ass. Telefoon 30, Optiek, Fotog Gevraagd werk- of naai Brieven onder no. 3 dit blad.

Rijper Courant | 1946 | | pagina 2