Ordners Vervolg van pagina 1 De heer S. Heinis acht het wenselijk dat de betreffende groe pen hun candidaat naar voren brengen. De heer P. Bruin heeft hier tegen geen bezwaar. Spr. verklaart dat hij door de vereeniging Plaat selijk Belang als candidaat voor het wethouderschap is aangewe zen. De heer Taam zegt dat van Katholieke zijde de heer J. C. Hejjnis wordt voorgedragen. De heer Middelkoop geeft te kennen dat hij bij de stemming voor de 2e vacature zijn stem op de meest iinksche partij in de raad, de heer S. Heinis zal uit brengen. Hij vraagt of de lo.burgemeester door het college van B. en W. uit zijn midden wordt benoemd. De voorz. antwoordt bevesti gend. Bij de eerste keuze worden uit gebracht 7 geldige stemmen, welke alle zijn uitgebracht op de heer P. Bruin,zoodatdezetotwelhouder is benoemd. De heer P. Bruin verklaart, desgevraagd, zijn benoeming aan te nemen. Hij dankt voor het in hem gestelde vertrouwen en hoopt zich dit vertrouwen waardig te maken. Bij de tweede keuze werden uitgebracht 7 geldige stemmen, waarvan 6 stemmen op den heer J. C. Heijnis en 1 stem op den heer S. Heinis, zoodat ook de heer J. C. Heijnis tot wethouder is benoemd. Deze verklaart, desge vraagd, eveneens zijn benoeming aan te nemen onder dankzegging voor het in hem gestelde ver- rrouwen. De voorz. wenscht beide wet houders geluk met hun benoeming Het doet spr. genoegen dat belde heeren het vertrouwen van de vergadering hebben genoten. Met de heer Heijnis heeft spr. reeds enige tijd op de prettigste wijze samengewerkt. Hij twijfelt er niet aan of ook de heer Bruin zal deze samenwerking willen bevorderen. Hierna worden door den heer J. C. Duin de notulen van de vorige vergadering gelezen en onveranderd vastgesteld onder dankzegging aan den samensteller. Aanbieding gemeenterekening'45 De voorz. wijst de heeren C. Taam in Qraft, A. Caton in Oost en S. Heinis in West-Graftdijk aan om het onderzoek in te stellen naar deze rekening. Van de heren J. Zondervan en P. Bankersen is een reclame tegen hun schoolgeldaanslag 1945/46 ingekomen. Deze ver zoeken kunnen niet ingewilligd worden op grond van definitieve gegevens van den inspecteur der directe belastingen. De voorz. antwoordt bevesti gend op een vraag vait den heer L, Bruin of hierbij ook de voor lopige aanslag bedoeld is. Rondvraag. De heer Middelkoop acht een parkeerplaats bij den heer P. Bankersen noodzakelijk. De heer Bankersen stelt hiervoor een stuk grond ten verkoop beschik baar. De heer M. ziet op bepaalde punten o.a. bij den heer Schoe- huijs gaarne een lichtpunt aan gebracht. Spr. vraagt naar de mogelijk heid van een subsidie voor de Speeltuinvereeniging. Ten slotte vraagt spr. een subsidie ten bate van het onder houd van de zustersauto van de veren. Wijkverpleging Zd. en Nd. Schermer. De voorz. zegt toe, al deze voorstellen en verzoeken in B. en W. te zullen behandelen, De heer Caton sluit zich aan bij de woorden van den heer Middelkoop. Spr. hoopt dat een verhoogde subsidie mogelijk zal zijn. De hr L. Bruin verzoekt B. en W. pogingen aan te wenden, de busdienst van 13.25 uit de Rijp een half uur vervroegd te krijgen. Dit met het oog op de mensen, die op ziekenbezoek moeten in Alkmaar. Hij voelt dit persoonlijk ook. De voorz. zal hiernaar bij de NACO informeren. De heer Bruin vraagt naar de nieuwe aanplant op de Grafter- baan. De voorz. zegt, dat er nog niets is besloten, waarschijnlijk komen er populieren. Ook Noordeinde behoeft een betere straatverlichting, zegt de heer Bruin. Door de subsidièering voor dit doel van het Zeevarend Fonds moet dit mogelijk zijn. Weth. Heijnis zegt o.a., dat alles nog op toewijzing geleverd wordt. B. en W. zullen deze kwestie grondig onderzoeken. Weth. Bruin wijst op de bestra ting in de gehele gemeente. Spr. hoopt, dat de diepste kuilen spoedig opgehaald zullen wor- De voorzitter zegt, dat daartoe opdracht gegeven is. Het wach ten is op nieuwe straatklinkers. Hierna sluiting. BOEKHANDEL HOOGCARSPEL Concert op de Dam Als waardig slot van het feest, een concert door de plaatselijke Muziekvereen. op de Dam voor ons eeuwen oude Raadhuis. Aan belangstelling geen gebrek. Zeer velen waren als echte muziek liefhebbers gekomen om te ge nieten van de goed ingestudeerde nummers van ons corps. Zóó behoorde het te zijn, doch het genot maakte bij velen plaats voor ergenis. De reden hiervan is voor diegene, die werkelijk wilde luisteren niet ver te zoeken, want nergens in den omtrek vindt men zoo'n wanorde, tijdens het spelen, om een podium waarop een plaatselijk corps zich inspant, om iets goeds ten gehore te bren gen. Is het op andere plaatsen verboden tijdens een concert on- noodig te lopen, hier werd door een groot aantal kinderen krijgertje gespeeld om en onder het podium als wel tusschen het publiek met een lawaai, dat soms de muziek overstemde. Eén agent van politie kan toch niet steeds achter dit gejoel aan zitten, doch laten de ouders, die ook present waren, toch beden ken dat het voor een directeur ondoenlijk en beledigend is zóó een behoorlijk concert te geven. Het is tenslotte geen draaiorgel, maar muziek door ernstige studie daar gebracht. Het kan anders, dat hebben we laatst ondervonden toen een corps uit een andere gemeente musiceerde. Toen was het wél stil. Als „Kunst na Arbeid" dan zoo onmisbaar is bij onze dorpsfees ten, zooals toch vaak wordt be weerd, laten we dan hun werk waardeeren door er voor te zor gen dat wat 31 Aug. gebeurde, niet meer voorkomt. Ik hoop, dat ook de Rijks politie met mijn wensch instemmen zal en zoonodig eventueel haar maat regelen zal nemen. Namens vele muziekliefhebbers, P. Visser. SPORTNIEUWS Reo-nieuws Niet minder dan 3 elflallen van Reo waren Zondag jl in actie. Reo B speelde om 12 uur tegen een elftal van de Verkenners en verloor met 20. Er waren enkele spelers opgesteld, die nog nooit in clubverband speelden. Maar aldoende leert men. Reo 11 had Meervogels II uit Akersloot op bezoek. Ze waren lang niet tegen de gasten opge wassen en met 7—1 kregen ze klop. Nu was het ook een elftal dat straks in de Competitie heel wat sterker uit kan komen. Alleen wat de doelman betreft blijft het een raadsel. We hebben in Reo enkele goede keepers maar het schijnt dat de heren niet gesteld zijn op dit baantje. Het is al over drieën als Reo I in het veld komt tegen Meervo gels 1. Reo 1 miste Gerrit Verdonk en Vendel, maar Buus Bakkerspeelde mee. En de vele bezoekers heb ben weer kunnen genieten van zijn vlug spel en vooral het eer ste doelpunt, dat van zijn voet kwam, was van goed gehalte. Het hete elftal schijnt beter te spelen als onze oud midvoor van de partij is. Het is dan ook een hele goede wedstrijd geworden en de uitslag 3—3 geeft de verhouding goed weer. Want In het veld wa ren de Akersloters geenszins in de minderheid. Maar ze beschik ten niet over goede schutters in de voorhoede. Cor Alles in het doel heeft ook in deze wedstrijd zijn heiligdom keurig verdedigd. Jan Stoop, die voor het eerst de midvoorplaats bezette, heeft wel aardige dingen gedaan, maar of het wel de midvoor voor het le elftal kan blijven, betwijfel ik. A s. Zondag heeft AVV de be schikking over ons veld. Onze donateurs moeten entrée betalen. De Sportverslaggever G.S.V.-nieuws Jl. Zondag speelde GSV I de belangrijke wedstrijd tegen KFC5 voor de 3e ronde van de Vrijheids beker. Om 2 uur werd onder leiding van den heer Kraai begonnen. G telde een invaller voor Jantjes. K zette direct een offensief in en wist spoedig de keeper te passe ren. G hierdoor niets ontmoedigd begon de zaak beter aan te pak ken en uit een voorzet van rechts scoorde Leegwater onhoudbaar de gelijkmaker. Na 15 minuten spelens nam K weer de leiding en wist voor de rust nog 2 maal te scoren. Leeg water wist voor de rust nogmaals de sterke achterhoede van K te passeren en no 2 te scoren. Na de rust wogen beide par tijen goed tegen elkaar op. Door een paar fouten van de keeper scoorde K 2 maal achtereen. G hierdoor wakker geschud, stelde de K verdediging op een zware proef. Leegwater kreeg geen vrij spel, daar de K spil hem bleef volgen. K verdedigde met 3 man als back maar kon toch niet ver hinderen, datrespectivelijk de Jong en Kool wisten te scoren. Leeg water wist nog eenmaal te scoren toen hij keeper en al in doel had gewerkt, maar dit doelpunt werd om onbegrijpelijke redenen niet toegekend. Met een 6—4 neder laag kwam het einde. Voor a.s. Zondag: 10 uur GSV adspiranten—Knollendam adspi- ranten. 12.30 uur GSV II—Knol lendam II. 2.30 uur GSV I—Knol lendam I. P.P.C. Nieuws van de A.V.V. „de Rijp" Uitslagen West-Friesland beker- tournooi: Sijbecarspel 1—Alc. VixtrixII 1—0 De Rijp IHollandia II 0—0 na strafschoppen 1—4 De Rijp I—Alc. Vixtrix II 0—0 na strafschoppen 3—4 Sijbecarspel I—Hollandia II 1 0 Ons eerste elftal moest in Hoorn genoegen nemen met de 4de prijs, ondanks het feit dat geen enkele wedstrijd werd verloren. Werden er de vorige week in één wedstrijd 12 doelpunten ge maakt, thans kon men echter in twee partijen, het net niet vinden. Over het algemeen waren de doelpunten schaars, slechts twee doelpunten in 4 wedstrijden is wel een zeldzaam geval, en tevens een bewijs, dat de deelnemers niet veel voor elkander onderde den. Al was dan het eindresultaat niet bemoedigend, we kunneu toch over het algemeen tevreden zijn. Ons elftal heeft een prima partij gespeeld, wat vertrouwen geeft voor de toekomst. Nog even meer belangstelling betonen voor onze trainer, die reusachtig voldoet, herenI Dit zal dan het geheel nog meet ten goede komen. (Speciaal penalty's vragen de aandacht). A.s. Zondag speelt de Rijp op het terrein van REG aan de Zuid- dijk. Op spontane wijze is het veld ter onzer beschikking gesteld. Om 11 uur arriveert de voet- balverenlging.Uitgeest" vergezeld van een groot aantal supporters, per boot ifi de Rijp. De vermóe- delijkè aanlegplaats is de Kralin- gerbuurt. Laten velen aanwezig zijn om deze sportvrienden die éen eigen muziekgezelschap mee nemen te verwelkomen. Het belooft een waar kermls- programma te worden; Uitgeest beschikt over zeer goede elftallen, zodat wij mooie sport zullen zien. We verwachten geen afberichten. Het programma is als volgt: De Rijp A—Uitgeest A 12 uur i De Rijp II—Uitgeest II 1.15 uur De R|jp I—Uitgeest I 3 uur. Jédé. COFIFtlE VONK en WIM KA.N 100 dagen ulf en thuis maar het werden 2279 dagen Boekhandel G. i. Hoogcarspel

Rijper Courant | 1946 | | pagina 4