JUfact Coucant De Ryper Kermis No. 1657 Zaterdag 14 September 1946 37e Jaargang voor de Rijp, Graft, Noordeinde, Oost- en West-Graftdijk, Zuid- en Noord-Schermer, Schermerhorn, Beemster en omstreken Uitgever Drukkerij G. J. Hoogcarspei De Rijp, Telefoon 1 Abonnementsprijs 50 cents per 8 maanden bij vooruitbetaling franco per post f 2,40 per jaar plus incasso-kosten Losse nummers 5 cent Verschijnt wekelijks Advertentieprijs 10 cents per galjard regel, minimum f 1.— Inzenden tot uiterlijk Donderdagavond G uur WIND OVER BEEMSTERLAND De wind waait over Beemsterland En stemt zijn sterke snaren. Hij doet de wolken varen Met blinkend zeil naar d'overkant. 't Licht, dat zij met zich dragen, Is d'oogst van zomerdagen. De wind waait over Beemsterland. Zijn koele handen strelen Het bloem- en grasfluwele En buigen 't riet naar èène kant. Zijn zingende verhalen Zijn schoon, ais d'eigen tale. De wind waait over Beemsterland. Hij roept de geestdrift wakker, Van wie op veld en akker De arbeid vindt naar hart en hand. En sterkt, wat haat, of gist, of brandt, De liefde voor zijn Beemsterland. J. KostelijkBom (Nadruk verboden) SCHERMERHORN Floralia-feesten Wegens te kort aan plaatsruimte in het vorige nummer, eers* heden opgenomen. Vrijdag 30 Augustus stond Schermerhorn in het teken van de Fioralia-tentoonstelling. Honder den planten door de ledenenschool- kinderen gekweekt, waren naar de tentoonstellingszaal van den hr. C. van der Oord gebracht, alsmede vele bouquetten en snijbloemen en planten ter opluistering. De jury voor de piantenkeuring be stond dit jaar uit de heren Kuy- per van Beverwijk en Sasburg van Hoorn, die dit werk geheel belangloos doen. De opening had des avonds om 8 uur plaats en velen stroomden de zaal binnen, nieuwsgierig of hun planten waren bekroond. De winnaars van de leden stellen waren: W. de Boer, wed. K. Akkerman, wed. A. de jong, Jan van Saase, wed. K. Goet, D. Konijn, W. Schelling, Tj. Prins, V. Wit, wed. P. Breg, Joh. Krul, W. Wester, P. Burger, W. Honing en B. Mein- dersma. De winnaars van de enkele planten waren: Begonia: O. de Reus, J. O. de Jong, H. Jonk Sr. Coleus D. Plugboer, Jb. Mauriks, wed. J. Schreuder. Fuchia: H. Stam, J. Klippel, J. de Boer. Bouquetten C. Hartog, A. Molenaar en C. van der Oord. Planten ter opluistering W. de Boer en Jb. van den Nes. De winnaars der kinderplanten waren Cootje Otten, Corrie Jonk, Nel- lle Oostwouder, Jaap Los, Gerard Dagelet, Henkie Jonk, Quurtje van Petten, Annie Oostwouder, Tini Smit, Qreetje de Jong, Klaas Akkerman, Aagje Jonk, Klaas Krul, Marleen Knijnenburg en Ton Ben jamin. De prijzen bestonden uit huis houdelijke artikelen en geld. Zaterdag 31 Augustus werd de leden een iilm aangeboden in de tentoonstellingszaal, welke door meer dan 300 bezoekers was bezocht. Na afloop rad van avontuur om paling enz. Zondagmidd. vonden onderprach- tig weer de volksspelen plaats die honderden mensen trokken. De volksspelen waren een succes en bestonden uit: katknuppelen, hardfietsen met zeer kleine ver snellingen, koppenenellen, horden loop en kegelen, aan dit laatste spel werd meer dan 500 maal geworpen. De prijzen waren: f 10, f7.50 en f 4. Winnaars katknuppelen: A. Alles, Arie Kluft en P. Vatckx. Winnaars hardfietsen: Rob Voerman, Henk Brouwer en Nellie Mooij. Winnaars koppensnellen: Jaap van der Lee, Qert Oud en M. van Zijl. Winnaars(sters) hordenloop: Annie Smit, Oré Voerman en Kit Mooij. Henk Brouwer, Dirk Lakeman en Jaap van Leijen. Winnaars kegelen: KI. de Vries, A. Broersen en O. Leenstra. Des avonds werd nog gezellig feestgevierd. De Floralia kan op deze drie dagen met genoegen terugzien. Einde October volgen de twee feestavonden. PLAATSELIJK NIEUWS DE RIJP 25-jarig jubileum van Benedictns XV Kermis-Maandag en -Dinsdag werd er door twee toneelvereni gingen meegekampt in de door „Benedictus XV" uitgeschreven toneelwedstrijd ter gelegenheid van haar 25-jarig bestaan. .Vier mannen en een meisje'' Er viel bij de opvoering van dit stuk door de R.K. Tooneel- vereeniging „De Vriendschap" uit Ilpendam niet veel te waarderen. Wordt dit stuk succesvol gespeeld dan werkt het voornamenlijk op de lachspieren van het publiek zonder tot hoofd of hart te spreken. Dat maakt het voor de spelers vaak niet gemakkelijk om fijn spel ;te spelen. Maar een excuus voor de vele tekortkomingen die we vanavond zagen is dit toch niet. Het samenspel was zwak; soms liepen de spelers elkaar zelfs in de weg. Met hun handen wisten de meesten geen raad en hoe vaak stond er iemand onge motiveerd met zijn rug naar het publiek. Ook de uitspraak en de grimage waren niet al te best. Hoewel hij overdreven was, kon de jonker ons nog het meest bekoren, vooral ook omdat hij constant speelde. Antoon Veuge- laars speelde te veel op het pu bliek en haalde daardoor zijn spel aanmerkelijk naar beneden. Hendrik Kuiper was in zijn hou terigheid wat al te houterig. Dit waren dan de beste rollen. Over de andere zullen we er het zwijgen toe doen. Het is spijtig maar waar. R.K. Tooneelvereeniging „St. Willebrordus" te Akersloot Een toneelstuk van geheel an dere genre bracht bovengenoemde vereniging dan de beide andere voorgaande verenigingen. „Hof Terhove" is een stuk vol goede moraal, doch het is wat oud. De moraal moet dezelfde zijn, doch dan met woorden van deze tijd gezegd. Dit oude stempel drukte op het spel van de dames en heren, slechts enkelen konden er zich van losmaken. Het was voor de meesten een boekentaal, niet vloeiend, het werd verkeerd beklemtoond. Een regiseur, die meespeelt is niet bevorderlijk voor soepel spel. Er zijn krachten onder de leden, die goed spel gaven, o.a. mej. Tr. Kerssens, de heer A. Leijen, mej. A. v. d. Eng, Mej. S. Dekker (deze beide laatsten bij zonder goed) en de heer C. Broer sen. Allen waren rolvast. Men moet in Akersloot probe ren een regiseur te vinden los van de spelers, iemand met an dere opvattingen, zodat een betere keuze van stukken volgt met de zelfde tendenz. En nu Vrijdagavond a.s. de laatste wedstrijd-opvoering. Een blijspel van „T.I.P."uit Alkmaar, genaamd „Mijnheer de Senator". Officieels bonnenlijst Nieuw aangewezen bonnen 15 t/m 28 September 1916 Bonkaarten KA, KB, KC 610 564—568 br. 800 gr. brood 569 br. 400 gram brood 572 boter enz.250 gr. boter 673boterenz.250 gr. margarine of 200 gr. vet 583 suiker 1000 gr. suiker, boterham strooisels of 2000 gr. jam, stroop enz. Algemeen 574 200 gr. kaas (waarvan 100 gr. korstloze) 575 225 gr. huishoudzeep of 90 gr. toiletzeep Reserve B 18 1600 gr. brood C 18 800 gr. brood B 19 100 gr. kaas (waarvan 50 gr. korstloze) B 20 2 kg aardappelen Bonkaarten LA, LB, LC 610 521 vlees 100 gr. vlees 522 vlees 400 gr. vlees A 04 melk 4 liter melk B 04, C 04 melk 7 liter melk 517 aardappelen 3 kg aardappelen Bonkaarten KD, KE 610 064, 065 br. 800 gr. brood 072boterenz.250 gr. boter 073boterenz,125 gr. margarine of 100 gr. vet 083 suiker 500 gr. suiker, boterham strooisels of 1000 gr. jam, stroop enz. Algemeen 084 085, 250 gr. suiker, boterham- strooisels of 500 gr. jam, stroop enz. 074 100 gr. kaas (waarvan 50 gr. korstloze) 075 225 gr. huishoudzeep of 90 gr. toiletzeep Reserve D 18 800 gr. brood E 18 250 gr. rijst, kindermeel of kinderbiscuits Bonkaarten LD, LE 610 021, 022, vlees 100 gn vlees D 04, E 04 melk 12 liter melk 017 aardappelen 1 kg aardappelen Tabakskaarten enz. T 47 2 rants. tabaksartikelen V 48 200 gr. choc. of suikerw. X 47 2 rants. tabaksartikelen X 48 100 gr. choc. of suikerw. De bonnen voor melk worden In den vervolge voor een periode van 14 dagen aangewezen. Deze bonnenzljnderhalve geldig t.m. Zaterdag 28 September. Dit geldt ook voor de bonnen der versnaperingskaart. Voor de week van 22 t.m. 28 Septem ber zullen nog bonnen worden aange wezen voor: aardappelen, thee, bloem en tabak. Deze week Is wederom 100 gr. vlees extra beschikbaar, zodat men In totaal 500 gr. per 14 dagen ontvangt. Op de bonnen kaas wordt voor de heltt korstloze kaas afgeleverd. Distributie-kring Beemster Agentschap de Rijp Inlevering slagers Maandag 2—3 uur.

Rijper Courant | 1946 | | pagina 1