C A N Dl D A ATSTELLING. Candidaatstelling voor verkiezing EEN DIJKGRAAF EN DRIE HOOFDINGELANDEN D1JK0RAAF EN HEEMRADEN van het HEEMRAADSCHAP DE EILANDSPOLDER brengen het volgende ter openbare kennis. Op Woensdag 16 October 1946, zal plaats hebben de van ter voorziening in de vacaturen ontstaan door periodieke aftreding van P. BRUIN (dijkgraaf) en G. Kieft (hoofdingeland) en door tasschentljdsche benoeming van P. Bruin en A. Caton tot respec tievelijk dijkgraaf en heemraad. Op dien dag kunnen, van des voormiddags 10 uur tot des namiddags 1 uur, bij den dijkgraaf in het vergaderlokaal te GROOT SCHERMER worden ingeleverd schriftelijke opgaven van candidaten, als bedoeld in artikel 44 van het algemeen waterschapsreglement voor Noordholland. Elke opgaaf moet onderteekend zijn door tenminste -10 stem gerechtigde ingelanden, gevolmachtigden, wier naam op de lijst van stemgerechtigden voorkomt of door gezamenlijk stemgerechtigden aangewezenen. Elke opgaaf mag geen grooter aantal namen van candidaten bevatten dan plaatsen te vervuilen zijn. Elke opgaaf moet bevatten den naam, de voornamen en de woonplaats van den candidaat en van elk der onderteekenaars. Indien meer dan één plaats moet worden vervuld, moet de opgaaf ook vermelden voor welke vacature de opgaaf geschiedt. Bij de opgaaf wordt overgelegd de schriftelijke verklaring van den candidaat, dat hij in zijn candidaatstelling bewilligt. Deze ver klaring kan ook telegraphisch worden gedaan. Elke opgaaf moet door één der onderteekenaars persoonlijk worden ingeleverd. Van de inleveting wordt een bewijs van ont vangst afgegeven. Formulieren voor de opgaven en voor de schriftelijke ver klaring van bewilliging, hierboven vermeld, zijn bij den Secretaris van het waterschap kosteloos verkrijgbaar tot en met den dag der candidaatstelling. GRAF.T, 23 September 1946. Dijkgraaf en heemraden voornoemd, P. BRUIN, dijkgraaf. J. C. DUIN, secretaris. SPORTNIEUWS Correspondentie Nu de competitie weer is begonnen, verzoeken wij onzen sportverslagge vers zo beknopt, doch tegelijk zo Inter- ressant mogelijk hun verslagen te schrij ven. Alle sportverslaggeverswensenhun verslagen onverkort opgenomen te zien. Ander verenlgingsnleuws dient U tot het geringste te beperken. De redactie. G.S.V.-nieuws Jl. Zondag trok OSV I naar Br. in Waterland om aldaar Br. In Waterland I te ontmoeten. De scheidsrechter liet verstek gaan. Er werd onder leiding van den heer Otsen gespeeld. Het bleek spoedig dat G zeer goed moest spelen, wilde zij wat succes boeken, daar Br. een zeer verjongdeploeg in het veld bracht. Vooral de 1. bulten was een pri ma speler. Het is jammer voor B dat deze speler zijn been brak door een samenloop van omstandigheden. Geen der spelers tieft enige blaam. Na een half uur oponthoud werd de wedstrijd voortgezet. Toen de heer Otsen voor het laatst floot had B een verdiende, doch ge flatteerde overwinning behaald met 6—2. Voor Zondag luidt het pro gramma 2 uur GSV I—Kwadijk I. Voor 12 30 uur zijn de Gr.- Schermer-Welpen aangevraagd tegen GSV-Welpen. P.P.C. Reo-nieuws Goede start van REO I Reo I slaagde er Zondag jl. in de zware uitwedstrijd in Kwadijk met 3—1 te winnen. Deze over winning geeft goede moed voor de komende wedstrijden. Want vooral na de rust werd er weer gespeeld, zoals we dat vroeger zo veel gezien hebben. Er zat weer vuur en enthousiasme in de ploeg, dat ten slotte succes moet hebben. Ofschoon Kwadijk voor de rust de sterke wind mee had, was het onze rechtsbuiten die aan Reo de leiding wist te geven. Pas 20 minuten later maakten de Kwadijkers met een gewel dige kogel gelijk. Dit was een prachtig doelpunt. Kwadijk was het meest in de aanval, maar ondervond in onze achterhoede een geweldige tegen stander. Vooral Kees speelde weer als in zijn beste dagen. Ook Wim, die weer tussen de palen stond, kreeg meer werk als zijn partner aan den overkant maar deed het weer heel goed en wist menige moeilijke bal keurig te stoppen. Ruststand 1 1. Na de rust had Reo de wind mee. Als er dan 15 minuten ge speeld is, weet onze midvoor den keeper uit zijn tent te lok ken, en op vrij gemakkelijke wij ze Reo de leiding te geven. Reo komt er dan steeds beter in en steeds gaan ze tot den aanval over. Enkele opgelegde kansen gaan door pech verloren, tot dat onze 1. buiten na 25 minuten spelen aan alle onzekerheid een einde weet te maken en keurig weet te doelpunten 3—1. Reo heeft op een zwaar te be spelen veld een moeilijke 3—1 overwinning behaald. Goed zo jongens en nu steeds allen present. A.s. Zondag komt WBSV uit de Beemster aan de Zuiddljk. Op Zaterdagavond 5 October zal de jaarvergadering plaats heb ben in het clublokaal om precies half negen. Onthoudt deze datum. Het 15-jarig bestaan van Reo zal herdacht worden op Zondag 20 October. Nadere bijzonderheden worden op de jaarvergadering bekend gemaakt. De Sportverslaggever. Nieuws van de A.V.V. „de Rijp" Uitslagen van 22 September: De Rijp I—Westfriezen 3—7. De Rijp II-IVV III 3-1. Het begin der competitie is voor het eerste elftal niet succes vol geweest, een grote 7—3 ne derlaag. Deze cijfers waren niet nodig geweest. Nadat een 2—0 achterstand was ingehaald, was alles nog mo gelijk, doch een inzinking in de achterhoede, en in vijf minuten tijd voerde W de stand op tot 6—2. Nadien werden beide doe len nog eenmaal doorboord. Het tweede elftal wist een zwaarbevochten 3— 1 overwinning te behalen op IVV III, dat de onzen geducht partij gaf. De Moes en zijn mannen wisten van geen wijken, en streden met de wil om te winnen voor de overwinning. Een goed begin is het halve werk. Programma voor a.s. Zondag 29 September. St. George I— de Rijp I 2 uur. Purmerend II— de Rijp II. 6 October de Rijp II —Monnikendam. 13 October DRC II—de Rijp II. 20 October de Rijp II—Watergang I. De Rijp I gaat naar Spierdijk en wij zullen hopen, dat daar uit een ander vaatje getapt wordt als jl. Zondag. En nu niet 't gehele elf tal door elkander gooien want daar kan niets van komen, en minder kankeren. Het vertrek is bepaald op half één van de Klaterbuurt af, suppor ters kunnen zich opgeven aan het bekende adres. Het 2e elftal speelt uit tegen Purmerend II, en het Is een zwa re opgaaf om de punten mee naar de Rijp te krijgen. Een ge lijk spel zou ai een goede pres tatie zijn. Succes heren II In deze rubriek zullen wij te vens even het woord richten tot die toeschouwers die er nog niet voldoende van overtuigd zijn, dat bepaalde delen van ons terrein voor het publiek verboden zijn. De voorschriften zijn vastge steld door de KNVB waaraan stipt de hand gehouden moet worden. Diegene die geen gehoor wen sen te geven aan de verzoeken van de terreincommissarissen doen beter thuis te blijven, dan dat zij hun voetbalvereniging onnodig risico bezorgen. De elflalcommissie ontving deze week een anonieme brief van critischen aard, doch bovenal op bouwend. Deze schrijver die blijk geeft een goed sportman te zijn met belangstelling voorAVV wenst zich echter niet bekend te maken. Voor mensen met een goede kijk op de dingen is bij ons plaats, dus wij zouden gaarne met hem in contact komen om dan tevens zijn elftal In details te bespreken. Jédé. Grootschermer-nieuws Zondag jl. was WVSV of wel Watergang de gast van GSV 2e klasse NHVB. Wanneer scheids rechter J. Vloon het aanvangsig- naal geeft, blijkt W de gelukkige met de toss. Na wederzijds ver kennen is G weldra sterk in de aanval, wat zij spoedig in een doelpunt uitdrukt 1—0 W laat zich niet ontmoedigen, tracht het spel in handen te ne men wat hem echter niet gelukte daar G zich thans weer van zijn beste zijde liet zien en na een* flinke aanval voor de tweede maal scoort. W legde er nog een schepje op, wist zich los te werken, zette een aanval op welke met een goede goal werd afgesloten. Rust 2-1. Na de thee was het spel bij W beter als bij G, wat niet weg nam dat hij nogmaals scoorde 3-1. Hoe W ook zwoegde, het mocht hem niet gelukken het spel te verplaatsen, maar kwam door dat keeper en back van G elkan der niet begrepen, waarna de bai in 't doel rolde goedkoop aan hun tweede doelpunt. W trachtte door goed samen spel nog een gelijk spel uit het vuur te slepen, maar daar G de situatie meester bleef, had hij, toen de scheidsrechter einde blies met 3—2 gewonnen. Goed zo heren, deze punten zijn alvast binnen, zet er alles op, dat zij door meerderen gevolgd worden. Volgende Zondag naar de Pur- mer, willen de spelers zorg dra gen op tijd aanwezig te zijn ook voor de thuiswedstrijden? Dinsdag tijdens de kermis wa ren veteranen van Stompetoren op bezoek bij de GSV-veteranen, om een gecostumeerde match te spelen. Doorgaans is zo'n wed strijd 't spel van kat en muis, wa- hier echter een uitzondering maakte, aangezien er verschillende oudspelers bij waren en het nog niet verleerd waren. Van belde zijden werd aardig spel te zien gegeven, wat door de grapjes der gecostumeerde niet weinig verhoogd werd. Beide partijen wogen goed tegen elkander op, zodat de stand met de rust 2—2 was. Na de hervatting was het G welke het meest aan bod was en er al spoedig 3—2 van maakte. S gaf zich niet gewonnen, en hoewel het einde naderde smaak te z(j het genoegen onder grote hilairiteit, toen scheidsrechter Kieft, die zeer goed leidde, het eindsein aangaf, gelijk te maken 3-3. P.P.C.

Rijper Courant | 1946 | | pagina 4