Modarn drol Fanfare corps „Kunst na Arbeid" blijft bestaan £5sU „DE TOVEBBAL" TREEDT DP! Zondagsdienst Artsen 13 October 1946 ingaande Zaterdagavond 12 October 6 uur tot spreekuur Maandagmorgen 14 October Dr. Schermerhorn, de Rijp Telefoon 12 PREDIKBE UR TEN Zondag IS October De Rijp Ned. Hervormde Qem. geen dienst Doopsgezinde Qem. s Morgens 10 uur Ds. P. Keuning Ev. Duthersche Qem. s Morgens 10.30 uur Ds. H. Johannes Qerelorm. Qem. 8 Morgens 10 uur en s mldd. 3.30 uur Leesdienst Gralt Ned. Hervormde Gem. i Morgens 10 uur Ds. W. A. Kastein Doopsgezinde Gem. Oost-Graftdljk geen dienst Noordeinde van Oraft geen dienst Ned. Hervormde Gem. West-Qraftdijk 8 Morgens 10 uur Ds. J. E. Loysen Oost-Graftdljk geen dienst Aed. Hervormde Gem. Groot-Sobermer s Avonds 7.30 uur H.U.Albertz Driebuizen s Morgens 10 uur H. U. Albertz S tompetoren s Morgens 10 uur Ds. J. M. de Jong Zuid-Schermer s Avonds 7.30 uur Ds. J. E.LoyBen en Ds. J. M. de Jong Ot erleek (zie Stompetoren) Beemster Ned. Hervormde Gem. geen dienst vacature Watergang Doopsgezinde Gem. s Morgens 10 uur Ds. Leistra Schermerhorn Ned. Berv. Gemeente s Middags 2 uur Ds. J. M. de Jong stukken. De voorzitter deelt nog mede, dat hl] alles in overleg met den commandant van de brand weer en de inspectie van het brandweerwezen zal doen. Con form het voorstel van B. en W. wordt besloten. Voorziening vacature van gemeente- opzichter in verband met het over lijden van den heer S. Kan B. en W. delen den Raad mede dat zij van oordeel zijn dat een afdoend bouwtoezicht in de ge meente slechts kan worden ver kregen, indien het wordt opge dragen aan een daartoe alleszins bekwaam persoon en van wien voorts mag worden verwacht, dat htj volkomen vrij staat in zijn handelen. Voor zulk een ambte naar zal evenwel 'n salaris moeteu worden gevoteerd dat de draag kracht verre te boven gaat. B. en W. hebben zich in verbinding gesteld met den hoofd-lngenieur- directeur van de volksgezondheid ten einde te vernemen in hoever re het mogelijk is om tot samen voeging van technische diensten te geraken in diverse gemeen Indien U wenst, dat ons toont dan Uw belangstelling bij haar H-eeeptie a.s. DONDERDAG 17 OCTOBER EN ZATERDAG 19 OCTOBER 's avonds half acht Piaatsbespreken op de dag der uitvoering van 1 2 uur ten. In afwachting daarop stellen B. en W. voor om als tijdelijk opzichter der gemeente te benoe men den heer M. N. Krijnse Locker, opzichter van de Scher- meer op een wedde, berekend naar f 200 per jaar. De hm Kieft en de Heer zeggen, dat de heer Krijnse Locker ge specialiseerd is op het gebied van weg- en waterbouwkunde. Zou dat geen bezwaar zijn. B. en W. denken dit niet. Conform het besluit van B. en W.wordt beslotenden hr Krijnse Locker te benoemen. Voorstel tot subsidieering van de commissie onderwijs-vernieuwing voor Purmerend en omstreken met f 0.10 per schoolgaand kind. De Raad besluit, conform het voorstel van B. en W. de ge vraagde subsidie te verleenen. Voorstel ter zake de verbetering van het zuidelijk gedeelte van de dorps straat te Grootschermer. Over een afstand vanplm. 310 meter vanaf de z.g. Laan in de richting van het raadhuis. B. en W. deelen mede dat voor de verbetering van de dorpsstraat 2 plannen gemaakt zijn een plan A en een plan B. Plan A kost f 2500, plan B kost f 1550. Volgens het eerstgenoemde plan zou er een keibestrating moeten komen. Dit is zeer aan te bevelen. Een betonnen straat kan helaas niet aangezien de waterleidingmidden door de straat loopt. Alhoewel het verschil tussen de belde plannen circa f 1000 bedraagt, achten B. en W. het beter ihans een afdoende ver betering aan te brengen,redenen, waarom zij de Raad adviseeren hunne goedkeuring aan het eerste plan te geven. Conform dit voorstel wordt besloten. Voorstel tot het bouwen van een ophaalbrug te Driehuizen. Door den heer KrijnseLocker is op verzoek van B. en W. een plan ingediend om te komen tot de bouw van een nieuwe op haalbrug te Driehulzen. De totale kosten hiervan zullen bedragen f 14.500. Hierin is tevens be grepen de verbetering van de hooge klucht nabij de brug. De Raad bestudeert hierna de teeke- ningen en komt tot de overtui ging, dat, Indien het plan volgens de tekening uitgevoerd zal wor den een radicale verbetering tot stand zal zijn gekomen. De Raad besluit thans metal- gemeene stemmen om voor de bouw van een ophaalbrug te Driehuizen en verbetering van de kluft, nabij de brug te Driehuizen een bedrag beschikbaar te stellen van f 14.500. De voorz. deelt mede dat eerst met de bouw begonnen kan worden begin Maart 1947. Het is ondoenlijk om daar thans reeds mede te beginnen, vooral met het oog op de winter, waardoor de kosten hooger zouden worden. Hierna komt de brug aan het Zuideinde van het dorp Groot- Schermer ter sprake. B. en W. achten dft nog niet zoo urgent dat daar een nieuwe brug zou moeten komen. De Raad kan zich hier mede vereenigen. Rondvraag. Het verzoek van denheerj.de Heer om de sloot in het dorp Driehuizen te reinigen zal spoe dig in behandeling genomen wor den, aldus de voorz. De heer Wiedljk vraagt, hoe het staat met de woningbouw in de gemeente. Bovendien heeft hij een ernstige klacht over de woon toestand in de gemeente. De voorz. deelt mede dat de plannen om te komen tot de op richting van een woningbouw vereniging in vergevorderde staat van voorbereiding zijn. Spoedig hoopt hij hierover nader verslag te doen. De heer Kleft brengt de stand van de boomen aan het Noord- einde van het dorp ter sprake. Deze staan te veel aan de kant van de weg. Hij zou gaarne zien dat hierin verbetering gebracht werd. Bovendien acht hij hetge- wenscht dat er een pannen- schoeiïog gemaakt wordt. De voorz. zegt toe dat hij deze kwestie In de vergadering van B. en W. zal bespreken. De heer Oudejans verzoekt of het niet mogelijk is dat de maxi mum-snelheid van 20 k.m. per uur in de dorpsstraat te Groot- Schermer in acht genomen wordt. De voorz. zal dit met de politie bespreken. De heer Oudejans ver zoekt om een bord te plaatsen voor doorgaand verkeer by het raadhuis. Hieraan zal gevolg wor den gegeven. Spreker vraagt voorts hoe het staat met de subsidie voor het gebruik van een auto door de wijkverpleegster. De voorzitter zegt dat een ver zoek om subsidie niet is binnen gekomen. Wenst de wijkverple ging voor dit doel subsidie, dan moet zij zich met het gemeente bestuur in verbinding stellen. Hierna sluiting. PLAATSELIJK NIEUWS DE RIJP Geslaagd Zaterdag 5 October jl. slaagde te Zaandam onze oud-plaatsge noot, de heer Joh. van Marken voor het diploma wagenmaker. ,De Regenboog" Woensdag jl. vertoonde „Cltex" voor een uitverkochte zaal de bekende en aangrijpende Russische film .De Re, genboog" het heldendicht van de Rus sische partisanenstrijd. De Russische filmindrustrie heeft haar beste krach ten gewijd aan dit werk. Regie, spel, fotografie, en montage zijn dan ook alle voortreffelijk. Alleen de muziek is niet sterk, op zijn minst genomen meik- waardig voor een Russische film. De vorm is een heldendicht waardig. Een voudig, krachtig met een nadrukkelijk refrein: het refrein des doods. Maar het is ten slotte de Inhoud, die het epos tot zodanig stempelt. De weerbare mannen zijn dood of houden zich verscholen in de bossen als partisanen. Het zijn de vrouwen, kinderen en grijsaards, die als vooruit geschoven posten van dit partisanen- leger de grote aanval hebben te ver duren, opwat wij met 'n veel misbruikt woord noemen: geestelijke weerbaar heid. Tenslotte komen de partisanen het dorp bevrijden. De Duitsers wor den gevangen genomen maar niet ge dood. Zij zullen naar hun eigen land terugkeren, waar, zoals een der Vrou wen het profetisch uitroept, alle ellen de, de Russen aangedaan, op hun eigen vervloekt hoofd zal neer komen. „Wie goed wil leven ,moet de waar heid zoeken" luidt het motto van deze film ontleend aan een Oekratnlsch volks lied. Hoe wij falen bij dit zoeken mag de geschiedenis vermelden, maar het is de laak van het heldendicht onze pogingen te bezingen. Volgende maal vertoont .Cltex" de sensatie-film „Vliegtuig vermist". 25 jaar „Kunst na Arbeid" 2 avonden feest 1 De advertentie van ons fanfare korps op pagina 2 vraagt van ons één of beide(!) avonden op haar receptie aanwezig te willen zijn. Natuurlijk doen we dat. De „Toverbal" zorgt voor vrolijk amusement! Maar wat wij tevens willen, is een opwekking schryven om werkend lid |te worden. Het ledental is sterk gedaald. Het zou zeer jammer zyn, als het corps moest worden opgeheven. Het is immers zo onmisbaar! Kom, er zijn nog genoeg jonge mensen, die mee kunnen doen. Voor byzonderheden inzake de beide feestavonden leze men de betreffende annonce. DE RIJP—GRAFT Feestavond „Floralia" De leden van deze vereniging en anderen, die deze avond niet kon den of niet wilden komen, hebben wel iets moois gemist. De filmvoor stelling, met de geluidsfilm „Taboe" opgenomen op éen der eilanden in de Stille Zuidzee was zéér zeker het bekijken waard Kino Zijp uit Purmerend verzorg de dit fiilmprogramma. Na de opening door mevr. Sas Klinkenberg, die allen het welkom toeriep, in het bijzonder burgemees ter en mevrouw Dalenberg, en den heer Zijp, werd eerst een geestige tekenfilm gedraaid. Daarna volgde een briljante kleurenfilm. Een groep skiërs verbaasde door hun vaardig heid op de lange latten het publiek. Het prachtige berglandschap, de magnifieke kleuren, de sporttve jon gelui, alles en allen dwongen be wondering af. Als hoogtepunt draaide de rol prent „TABOE". Een ander volk, in een nog ongerepte natuur, gaf ons een stuk van hun leven,zoals het voor ons niet meer bestaat, te zien, Geen cultuur, nog onbedorven, maar niet zonder angst en zorg. Neen, ook daar leeft men niet veilig. We zagen het leed van het meisje, dat, tot gewijde maagd verklaard, aan het opperhoofd weggeschonken wordt. Dat betekende weg van hem, die haar lief is. Het is hem verboden haar nog aan te raken. Ze is taboe voor hem geworden. Zij vluchten echter, hoewel ze weten, wat de gevolgen zullen zijn. De dood zal hen achterhalen. De film heeft geen happy-end. Zij wordt weggevoerd, en hij sterft de verdrinkingsdood in zijn heldhaftig pogen haar uit de henden van het op vrijden. Mooie muziek, eig en dans. Het was zeer bi tuiting voor het spe geschoolde artisten. Aan het slot danli Klinkenberg den hee keurig verzorgd proj In de pauze werc van een taart en der ving van de kas geh Aan het bal, dat 1 werd door Plevier's door de jongeren dei Het bestuur hoopt alles weer ruimer i en kinderen weer ve maken voor de afi Een toevloed van i van harte welkom. 25-jarig jnbileun Benedictus XV Uitslag toneelwe Zondagavond a.s van de toneeluitvoe nedictusXV.Hetver de uitslag van de neelwedstrijd beker maakt. Verdere uit' op Maandag 14 e October a.s. POLITIE DE RIJ Gevonden: Broche knopjes). Verloren: Donkerbl broekje en een thei WEST-GRAF Belangrijke verga voor veehouders Maandag 14 alhie 15 October te de belangrijke openb; ringen voor veehoi den. Men leze de belri tentie voorkomende i DRIEHUIZ Kermis Zondag, Maandaj is het kermis in om Maandagavond is ten prijsbiljarten en Het kunnen gez worden. DRUKKERIJ G. J. HOOGOA. Keurige ui Smaakvoll e Glanzende Lage prijz SCHERMER! Daan Pool komt in café van der O We wijzen onze 1 advertentie van dei Oord tn dit nummei ons mededeelt, dat October Daan Pool 1 jubileum-reportoire. In het vorige nui we een verslag van ma. Het is knal! U hele avond 1

Rijper Courant | 1946 | | pagina 2