Jltooto colUcUe 0ooieUfca«tys IRUKKE8IJ G. 1. H006CA1SPEL Collecte voor Heideheuvel COLLECTE No. 1663 Zaterdag 26 October 1946 37e Jaargang voor de Rijp, Graft, Noordeinde, Oost- en West-Graftdijk, Zuid- en Noord-Schermer, Schermerhorn, Beemster en omstreken Uitgever Drukkerij G. J. Hoogcarspel De Rijp, Telefoon 1 Abonnementsprijs: 50 cents per 3 maanden bij vooruitbetaling franco per po3t f 2,40 per jaar plus incasso-kosten Losse nummers 5 cent Verschijnt wekelijks Advertentieprijs 10 cents per galjard regel, minimum f 1.— Inzenden tot uiterlijk Donderdagavond 6 uur Uw familie-drukwerk wordt omgaand gereed gemaakt PLAATSELIJK NIEUWS DE RIJP Het herstellingsoord van het Witte Kruis, Heideheuvel, gaat van bestemming veranderen. Het zal een sanatorium worden voor tubercuiose-lijders. Daar het herstellingsoord door de Duitsers is gebruikt, is er veel geld nodig om het voor de nieuwe bestem ming in orde te brengen. Er wach ten steeds nog vele tuberculose lijders op een plaats in een sana torium, om weer gezond te worden. Men is dan ook zeer verheugd, dat er binnen afzienbare tijd weer een sanatorium bij is. Hoe vlugger het klaar is hoe beter, maar daar is geld voor nodig. A.s. Zaterdag 26 October en Maandag 28 October zal er een huis aan huis collecte worden gehouden om ook een steentje bij te dragen tot dit doel. Geeft allen mild, opdat ook onze zieken ge holpen kunnen worden. 25-jarig jubileum fanfare corps „Kunst na Arbeid" In ons vorig nummer kondigden wij aan uitgebreider op deze feestavonden terug te komen. Na de opening door den voor zitter, den heer Bart Visser, op Donderdag 17 October, gaf hij het woord aan den heer J. Zwart, penningmeester, die eert gedicht voorlas van het oud-lid, den heer P. Visser. Hij releveert daarin het wel en wee van „KunstnaArbeid". Voorts wees de heer Zwart op 2 jubilerende leden in de vereniging t.w. de heren B. Visser enJ.Rij- kes, die beiden 25 jaar lid zijn. Na zijn felicitatie klonk een har telijk applaus. Hij bood ieder een doos sigaren aan, bij gebrek aan een draaginsigne. Daarna betrad burgemeester Dalenberg het podium. Spreker feliciteerde namens de gemeente de Rijp en Oraft. Woorden van waardering enovertuigingklonken tot ons om het bestaan van ons corps te wettigen. Burgemeester Dalenberghoopte, dat het mogelijk zal zijn „Kunst na Arbeid" te doen voortbestaan, en wekte de jonge mensen, dames zowel als heren, op, werkend lid te worden. De volgende sprekers waren de heren J. Dekker, voorz. A.V.V. de Rijp en de Rijper IJsclub; P. Leguit gymnastiekvereniging Bato en de Kano-vereniging De Argonauten; A. Leguit, Het Rijper Klein Toneel, J. L. de Swart, zangver. Voorwaarts. Twee der heren, J. Dekker en P. Leguit boden een envelop onder inhoud aan, terwijl de andere heren na mens de verenigingen hun wel gemeende woorden vergezeld lieten gaan van het traditionele bouquet bloemen. De heer Visser dankte allen hartelijk voor de goede woorden, en was zeer verheugd over de beide cadeaux in de vorm van geld. Daarna kreeg de heer E. Peetoom de leiding. Evenals na het optreden van De Toverbal, vervielen enige nummers. Dat was natuurlijk jammer. Zoals we schre ven, werden de nummers keurig uitgevoerd, in het concertnummer Carmen Sylvia echter werd wel eens hier en daar gezondigd, er slipte wel eens iets. Het is een moeilijk nummer, dat met een niet sterke bezetting uitgevoerd moest worden. De marsen wqrden beter uit gevoerd, welke stukken ook altijd gemakkelijkerliggenvooramateurs. In de zaal echter hoe minder hoe liever van dergelijke klaterende dauwtrappers! Ons compliment aan directeur en leden voor de zuivere uitvoe ring- Meerdere leden kunnen ver sterking geven, meer van dezelfde instrumenten, meer krachtige steun aan elkander. En dat is voor den directeur ook prettiger. Het programma van De Tover bal behoeven we niet verder te behandelen. Wel moeten we Martien Vroom vragen, wil hij de Toverbal niet als een zeepbel uit elkander laten spatten, voor nieuwe nummers zorg te dragen. Anders hebben we meermalen de kans, dat hij als Josefientje bij ons terecht komtl Geestig is-ie. In z'n komische- nummer Schrljfgraag blijft hij onbetaalbaar. Van de anderen ook niels dan lof. We misten heel erg Menno Grondsma. Hij was de ziel. Niet leuk, om als oprichter van De Toverbal met zoveel capaciteiten er tussen uit te trek ken. De anderen zijn zeer gehan dicapt. Maar met vernieuwing moet het weer gaan, heer Vroom. Des Zaterdagsavonds werd het zelfde programma uitgevoerd. Ook nu was de zaal niet geheel gevuld. De voorzitter deelde na zijn opening mee, dat een schrif telijke gelukwens met inhoud was ontvangen van het Oranje-comité. De aanwezigen genoten ten zeerste. Op het bal met muziek van Jack Smit en Piet Kroone ging het gezellig toe. Blijft het fanfare-corps Kunst na Arbeid steunen en zij die lust gevoelen welkend lid te worden geven zich direct opl Het corps is ONMISBAAR in onze dorpsgemeenschap. „WITTE KRUIS" - DE RIJP A.s. Zaterdag 26 October en Maandag 28 October zal een worden gehouden ten bate van de herstelling van HEIDEHEUVEL 15-jarig bestaan D.R.E.O. Een geslaagde feestavond Zondag 20 October ji. stond DREO in het teken van het 15- jarig bestaan. Om 9 uur werd er een H.Mis opgedragen, waarin zowel bestuur als leden vertegenwoordigd waren en ter H. Communie gingen. Na de H. Mis ging men naar de zaal van den heer Blokdijk. Nadat allen gezeten waren, heet te de voorzitter, de heer Abels allen hartelijk welkom en wenste hen een zalige H. Communie toe. Hierna werd ontbeten. On der de maaltijd ging het gezel lig toe. Na het ontbijt sprak de voor zitter woorden van dank aan die genen, die medegewerkt hebben om dit feest zo goed mogelijk te doen slagen. In het bijzonder den voorzitter van het feestcomité den heer P. Beers; voor het ontbijt, dat zo keurig verzorgd was; en tevens de speldjesmaaksters. Daarna ging men in een vrolijke stemming huiswaarts, met de gedachte Officieele bonnenlij st Nieuw aangewezen bonnen 27 October t/m 9 November 1946 Bonkaarten KA, KB. KC 612 (Strook no. 1) 451 br. 800 gr. brood 45—2 br. 400 gr. brood 451 boter 125 gr. boter 45—2 boter 125 gr. margarine of 100 gr. vet 45—3 boter 250 gr. margarine of 200 gr. vet 45 1 melk 4 liter melk 45—1 vlees 100 gr. vlees 45—2 vlees 400 gr. vlees Algemeen 45—1 200 gr. kaas 45—2 100 gr. bloem Reserve 45—4 B 1600 gr. brood 454 C 800 gr. brood 45—5 B, 45—5 C 3 liter melk 456 B 100 gr. kaas Bonkaarten KD, KE 612 (Strook no. 1) 46—1 br. 800 gr. brood 46—1 boter 250 gr. boter 46—2 boter 125 gr. margarine of 100 gr. vet 46—1 melk 12 liter melk 46—1 vlees, 46—2 vlees 100 gri vlees Algemeen 46—1 100 gr. kaas Reserve 46—1 D 800 gr. brood 46—1 E 250 gr. rijst, kindermeel of kinderbiscuits 46—2 D 100 gr. bloem 46—2 E 300 gr. bloem Tabakskaarten enz. T 55 2 rants. tabaksartikelen V 56 200 gr. choc. of suikerw. X 55 2 rants. tabaksartikelen X 56 100 gr. choc. of suikerw. Voor de week van 3 t.m. 9 Novem ber zullen nog bonnen worden aange wezen voor tabak, suiker, waspoeder en zo mogelijk cacao. Deze week Is wederom 100 gram vlees extra beschikbaar, zodat men in totaal 500 gr. per 14 dagen ontvangt. van avond Duo Wi-Jo. Voor het verslag van de wed- trijd DREO I—PSCK I zie men het DREO-nieuws. 's Avonds om 8 uur feestavond. De voorziiter opent, en heet allen hartelijk welkom. In het bijzonder de Zeereerwaarde heren geestelijken, de loco-burgemees ter de heer J. Nat en echtgenote, kerk- en armbestuur en het be stuur van A.V.V. Van burgemeester J. Dalenberg is een schrijven binnengekomen, inhoudende zijn gelukwensen en tevens het bericht, dat hij wegens familie-omstandigheden verhin derd is. Van den heer J. P. Poel wet houder van de Rijp en Chr. Hei nis wethouder van Qraft, is ook bericht van verhindering binnen gekomen. Daarna trad Duo Wi-Jo op, waar zang en toneel zeer te waar deren vielen. Bij het goochelen waren zeer spannende momenten, evenzo bij het zoeken door een

Rijper Courant | 1946 | | pagina 1