ZWART SPORTNIEUWS Grootschermer-nieaws Dat het anders kan dan verlie zen, bewees G Zondag in de wedstrijd tegen het sterke Pur- merend, dat zij met ledige han den huiswaarts zond. Met 5—3 werd gewonnen, ter wijl de rust 2—2 aanwees. Denk niet dat P een elftal was, dat zich zo maar gewonnen gaf. Het maakte er na de thee zelfs nog 2—3 van, maar bleek toen haar kruit te hebben verschoten. Bij G was van een inzinking niets te bespeuren, enthousiast wierp zij zich in de strijd en verrastte de doelman nog 4 maal, waarvan een in buitenspel-positie, welk punt werd geannuleerd, de stand brengende, zoals reeds is vermeld. Dat gaat de goede weg op he ren, met het zelfde spel en de wii om te winnen, kan Volendam, dat Zondag de gast zal zijn op een warme ontvangst rekenen, waarbij G niet kansloos is. Wanneer V speelt met een stopperspil, verplaats het spel dan zoveel mogelijk naar het middenveld, dan lok je de backs uit hun tent en kan men gemak kelijk een doorbraak forceren. Men -wachte zich voor kort spel, waaraan Zondag jl. twee spelers zich schuldig maakten. P.P.C. G.S.V.-nieuws Jl. Zondag speelde GSV II te gen W.VSV 2 uit Watergang. In een goed gespeelde strijd werd W met dubbele cijfers ge klopt. Met de rust had G een 4—0 voorsprong. Na de rust voeide G de stand geleidelijk op. De uitslag doet vermoeden dat W In het geheel niets was, maar dit was niet zo. De G verdediging had er goed kijk op en wist het meeste gevaar te keren en in laatste instanlie stond Wit nog onder de lat. Toen de scheidsrechter voor de laatste maal floot, had G een verdiende doch geflatteerde overwinning be haald met 11—0. W had zeker een paar doelpuntjes verdiend voor het moedig volhouden. Voor Zondag 12 uur GSV II Purmerland II. 2 uur GSV 1 Westzaan I. Gr. Zwarten toont je van je beste zijde en zie de puntjes thuis te houden.| P.P.C. D.R.E.O.-nieuws Wederom is de naam REG door de Bond veranderd en wordt onze ploeg nu voorlaan DREO genoemd. Dit betekent: De Rijp en Omstreken. Onze mooie naam Reo kunnen we maar niet terug krijgen. Elders in dit blad vindt U een verslag van de feestdag van het 15-jarig bestaan. Over de wed strijden van Zondag het volgende. Onze 3 elftallen wisten allen te winnen en maakten tezamen 15 doelpunten. Dit was zeker bedoeld als een feestgave. Vooral ons derde elf tal heeft voor een verrassing ge zorgd, door met 9—0 te winnen van Beemster II. De Ster, die op de 1. buitenplaats stond, speelde nog een goede partij. Heel spor tief was de houding van Wouter, die als eerste reserve feitelijk nu had moeten spelen, maar zijn plaats vrijwillig afstond. DREO II gaat op het goede pad voort en bond Zondag jl. Purmerend 3 ook aan haar zege kar door met 4—0 Ie winnen, DREO I, da! PSCK 1 van 't Kalf op bezoek had, wachtte te vergeefs op de aangewezen scheidsrechter. Tenslotte werd met veel heen en weer gepraat besloten om te spelen onder lei ding van den heer P. Schouten. De tribune was geheel bezet en enige honderden supporters stonden langs de lijn hun favo rieten aan te moedigen. Het weer was voor de tijd van 't jaar buitengewoon zacht, maar het spel waarvan we veel ver wachtten viel danig tegen. We kregen lang dat spel niet te zien als tegen WBSV. Voor de rust werd er slecht geplaatst, doch het kopwerk der gasten was beter dan van de onzen. Toch is het onze 1. binnen, die vrij onverwachts aan DREO de leiding weet te geven. Kees krijgt druk werk, doch weet van geen wijken en retourneert alles. Ook Wim weet zijn doel schoon te houden. En zo gaat de rust in met een nut tige 1 0 voorsprong. Na de thee zijn de elftallen om beurten in de aanval en weten de gasten de lang verwachte gelijkmaker te scoren. Zou ons eerste elftal nog met een gelijk spel tevreden moeten zijn? Wel wordt er hard gewerkt en we denken dat het 2—1 wordt, maar dit doelpunt wordt door den scheidsrechter niet toegekend. Dit is echter geen afstel, want even later is het wederom onze 1. binnen die aan alle onzeker heid een einde weet te maken en de stand wordt 2—1 voor DREO. De laatste minuten verlopen onder hoogspanning, maar ge scoord wordt er niet meer en heeft ons eerste elftal een zwaar bevochten zege behaald. En nu a.s. Zondag naar Pur merland I. DREO II speelt thuis om half drie en krijgt DRC 3 op bezoek. DREO 3 heeft een vrije dag en de Ajun. gaan naar Volendam. De Sportverslaggever. ander dat óók had kunnen gebeuren, toen Artje hem een ruk aan z'n mouw gaf en hem aldus duidelijk maakte, even nog zijn mond te houen. Ze waren juist bij de politieauto. „Waar heb je die dame ondergebracht?" fluisterde Artje z'n collega toe. „Ze zit naast den chauffeur." „Een oogenblikje," fluisterde Artje weer en tot verbazing van Hendriks liep hij heel voorzichtig langs den wa gen naar voren. „Mensch, hoe kan ik het nu weten, hoe lang ze je hier willen vasthouden?" hoorde Artje den agent, die aan het stuur zat, zeggen. „Ik weet niet meer, dan jij. Alleen als "je zou probeeren er tusschenuit te trekken, krijg je last dan zal ik niet aarzelen om je neer te schieten orders zijn orders en je hoeft tegen mij niet zitten te boomen over ie armen man, die thuis op je zit te wachtenAl zaten er zes bloeden van kinderen op je te wachten, dan kreeg je van mij nóg geen toestemming er van door te gaan hou daar maar rekening mee. Denk nu maar, dat er zijn, die heel wat beroerder moeten zit ten. Je zal het altijd zoo treffen: een gemakkelijke bank ruim uitzicht en prettig gezelschap" „Stik jij ook," hoorde Artje antwoor den. Verbaasd stelde hij vast, dat hij die stem meer had gehoord en dadelijk daarop wist hij, dat het niemand anders was dan JansJans Hiemstra de zelfde dame, waar hij dien avond reeds de gast was geweest. Hetgeen volgde bevestigde volkomen zijn vermoeden. „Gek, stapel gek, zijn jullie allemaal. Eerst komt er zoon halve gare met een heel gezelschap bij je binnenvallen en als je dan na veel gezanik zoo'n beetje begrijpt waar het over gaat. heb je in de gaten, dat ze zich verbeelden, dat er een lijk uit de kast is komen rollen. Ha-haverbeelding is erger dan de derde daagsche koorts. Voor een lijk, dat er niet eens is, zetten ze een heele straat af en houden ze mij vast. Gewoon bespottelijk. Die andere baas van je, is heelemaal een donder hond'*. Artje had genoeg gehoord. De „halve Handbal-nieuws Gr.-Schermer Twisk—SDL 2—1 Dat enthousiasme een geducht wapen Is, bewees SDL afgelopen Zondag. In de eerste tien minu- tenscoorde Twisk twee doelpun- ten;toen herstelden deroodhemden zich. De talrijke T aanvallen wer den opgevangen en zo nu en dan volgde een tegen-aanval. Prachtig werk deed Lies Wledljk, die over al opdook waar gevaar dreigde. Telkens plukte zij als het ware de bal uit de lucht. Annie Nap wist haar door zich steeds goed op te stellen flink te steunen. Nelie Ouweltjes kon er niet erg inkomen. Na de rust herstelde zij zich echter en nu steunde de midden- linie iedere aanval. In de achterhoede speelden Tini Noordman en Ada Heyn een goe de backpartij. Gré Pilkes heeft haar doel goed verdedigd. Jam mer was het dat ze zich bij het 2e doelpunt verkeerd opstelde. Tien minuten na de hervatting scoort Dick Reitsma met een hard hoog schot het verdiende tegen- punt. Nu komt SDL pas goed los. Goed combinerend wordt aanval op aanval opgezet Dicky Kluit en Trien Kuin begrijpen el kaar uitstekend en weten de Twlsk verdediging uit elkaar te trekken, zodat de midvoor enige malen door kan breken. De gelijkmaker hangt nu in de lucht. Lies Veldhuis lost een ge vaarlijk hoog schot in de hoek, maar de Twlsk keeper is op haar post. In de stand komt geen ver andering meer. SDL heeft tegen het sterke Twisk een eervolle 21 neder laag geleden. ZATERDAGMIDDAG 4 uur SDL I-VRONE III. gare" keerde naar den „donderhond" terug en met Hendriks ging hij Bakker opzoeken, die niet veel meer had ge daan, dan de kogel, die een heel eind den muur was ingedrongen, eruit te peuteren. „Nog meer dingen, die van belang kunnen zijn, Bakker?", vroeg Artje, ter wijl hij de kogel, die van zwaar kaliber was, op de hand woog. „Zeker den grond nog niet aan een nadere inspec tie onderworpen hè?" Bakker, die wel begreep, dat Artje iets met die vraag vóór had, haastte zich te antwoordden, dat hij daar niet aan toe was gekomen, omdat de kogel muurvast zat. „Je hebt voor het overige de zaak prachtig intact gelaten," zei Artje goed keurend. „Kijk, daar viel juist mijn aan dacht op, toen ik dien tik van je kreeg. Als ik wat later was tèruggekomen, had jij dat zeker ook wel opgemerkt." Pratende haalde Artje Bakker naar de kast en wees op den grond. „Wat denk je daarvan?" vervolgde hij, terwijl hij een wit stukje opnam. Het is niet veel, maar ik zou toch zeggen, dat het" Dat is havermout," stelde Bakker da delijk vast. „Precies, dat dacht ik ook," zei Art je goedkeurend. „Kan natuurlijk van vroegere bewo ners zijn," beweerde Hendriks. „Dat lijkt m, zelfs hoogstwaarschijnlijk. Deze kast is de provisiekast geweest ze hebben er hun voorraad havermout uit gehaald en daarbij is een beetje op den grond gevallen. In de kast zal nog wel meer liggenj Het kan ook zijn, dat muizen ermee hebben gesleept." „Och ja, het hoeft niet van belang te zijn," zei Artje onverschillig, terwijl hij de kastdeur opende. „Inspecteur Hen drik heeft gelijk: in de kast ligt nog iets meer. Daar hebben de pakken dan waarschijnlijk gelegen. Veel waren het er niet daar is geen ruimte voor: een plank in de hoogtedaaronder een lijkeen frissche bergplaats is an ders. Schraap toch maar wat van dat spul bij elkaar, Bakker," vervolgde Artje (Wordt vervolgdj, FEUILLETON Nadruk verboden detective-verhaal door 14 Nico van Nigtevecht. „Blij, dat je weer terug bent," zei Hendriks, die bij de auto stond. „Ik dacht al, dat je meteen maar door was op volgen, zoodat de agent dit laatste gegaan naar huis," liet hij er, zacht niet kan verstaan. „We hebben niets gevonden," zei Artje. „We meenden een spoor te heb benvoor de zekerheid zijn we het huis nog eens binnen gegaan, waarvan we dachten, dat de kerel erin was ver dwenen, maar waarschijnlijk hebben we ons verkeken. De agent, die met Artje was meege- weest en die eraan dacht, hoe pertinent hij in zijn beweringen was, gloeide van dankbaarheid, dat zijn chef de fout, die hij had gemaakt, volledig voor eigen rekening nam. „Ik wil hopen, dat jullie beter resultaat hebben geboekt?" „We hebben het heele blok hier om singeld," deelde Hendriks mede. „Watblief? Daar hebben we anders een bedroefd beetjevan gemerkt," stelde Artje vast. „Met dezen man hier ben ik uit een der huizen gekomen we zijn hier op ons gemak naar toe ge wandeld en als ik me hier zelf niet had gemeld, dan hadden we inderdad kalm pjes naar huis kunnen loopen, zonder dat er een haan naar kraaide. De wachtposten zou ik maar terugnemen. Hendriks. Die kerels staan tóch maar te slapen. De man, dien we hebben moeten, is er waarschijnlijk vandoor. Hij heeft er tenminste al honderd keer de kans voor gehad." „Het zou wel een wonder zijn, als het naar meneers genoegen was," brom de Hendriks ontevreden. „Anders nog wat?" vroeg Artje vriendelijk. „Neen anders niet of het zou moeten zijn, dat we een dame hebben vastgehouden, die met alle geweld de straat in wilde, omdat ze daar woon de. Ik geloof niet, dat ze iets met de zaak heeft uit te staan en ik heb haar eigenlijk bij de auto gehouden, omdat haar optreden een beetje brutaal was. Je kent dat wel: zoo in den geest van: ik heb met jouw praatjes niets te maken en als ik naar huis wil, dan zal ik wel eens zien, wie me dat zal belet ten. Als je even meegaat." „Nog niet," antwoordde Artje. „Laat die dame nog maar wachten. Ik zou eerst nog wel eens in de kamer willen kijken. Je hebt 'er Bakker zeker achter gelaten?" „Precies, die scharrelt er nog wat om. Hij vond het niet plezierig, dat hij zich boven op je moest laten vallen, maar hij zag de revolver en wist niet beter te handelen. Hij begreep, dat de zaak zoo spoedig mogelijk in het donker moest zetten en dat was de eenige manier om bij het snoer te komen. We hebben an ders al gemerkt, dat die aanslag niet in de eerste plaats jouw kostbaar leven gold," ging Hendriks verder, terwijl hij met Artje naar het huis in de Watteau- straat wandelde. „Neen, dat begreep ik al dadelijk," antwoordde Artje. „De vent schoot op de glasplaat. Die was voor hem van meer belang." „Dat raad je precies," zei Hendriks bewonderend. „Je herinnert je natuur lijk, dat ik die plaat tegen hèt licht hield een beetje in de hoogte. Of heb ik je misschien gezegd, dat ik het gevoel had, dat me de plaat uit de hand werd geslagen," liet hij er wan trouwend op volgen. „Je hebt me niets gezegd," was Art- jes antwoord, „maar het ligt nogal loor de hand, zou ik zoo zeggen. Op die plaat stonden een massa vingeraf drukken en de vent die schoot, had er blijkbaar het grootste belang bij, de plaat weg té krijgen. Dat kon hem al len gelukken door er op te schieten. Hij heeft gewoon aan jouw uitnoodi- ging het ding als schietschijf te ge bruiken gevolg gegeven." Hendriks wilde reeds zeggen, dat den

Rijper Courant | 1946 | | pagina 4