ZWART SPORTNIEUWS G.S.V.-nieuws Doordat 't terrein werd afgekeurd, is er jl Zondag niet gespeeld. Voor a.s. Zaterdag staat de wedstrijd tegen BI. Wit op het program. Gr. Zwarten er zal van het begin tot het eind goed ge werkt moeten worden, wil een gunstig resultaat worden bereikt. Aanvang 2 uur. Zondag a.s. komt voor het eerst in het veld, OSV 3 tegen WBSV 2. Wat hiervan de uitslag zal wezen, kan moeilijk voorspeld worden. Aanvang 11 30 uur. Daarna zal om 2 uur GSV II de strijd aanbinden tegenDRC3. Gezien de stand kan dit een klei ne overwinning worden voor de Gr. Zwarten. Dus Zaterdag en Zondag allen naar de Graftermeer naar het voorlopige veld van GSV. P.P.C. D.R.E.O.-nieuws De tribune op het DREO-veld, die in 1934 op iniliatief van twee bestuursleden en voor hun rekening is gebouwd, is thans overgedragen aan het bestuur van DREO. Alle aandelen zijn uitge loot dus zijn de gelden nu voor DREO. Er zijn in onze afdeling maar weinig clubs, die zo'n mooie tribune bezitten. De laatste tijd echter zijn er van die kwajon gens, die van de tribune af min der aangename uitdrukkingen be zigen aan het adres van spelers en scheidsrechter. Er zal in den vervolge door het bestuur streng op gelet wor den en bij herhaling wordt hun de toegang tot het terrein ont zegd. PurmerlandDREO is niet doorgegaan wegens terrein-afkeu ring. DREO 3 en 2 hebben thuis gespeeld op een terrein waarvan de doelen heel slecht waren. Ons derde verloor van Kwadijk II met 4—1. Het tweede deed het beter en won met korfbalcijfers 10—2 van EVC 3. De nog ongslagen Broek in Waterlanders hebben Zondag jl. hun eersten nederlaag geleden. Op eigen terrein verloren ze met 2—1 van Zaansche Boys. Dus alleen Westzaan is thans nog on geslagen of laatstgenoemde moet het protest verliezen. Dit protest zal a.s. Woensdag behandeld worden te Zaandam. Het programma voor a.s. Zon dag waarvan zeker wel niei veel zal komen wat betreft de terrein gesteldheid is als volgt: DREO 11 speelt thuis om 12 uur en ontvangt Purmerland li en ons eerste krijgt Zaanse Boys op bezoek. Deze club die Zondag jl. zulke mooie prestaties leverde zal het DREO I a.s. Zondag da nig lastig maken. Maar mannen doet je best en wie weet? De sportverslaggever. Nieuws van de A.V.V. „de Rijp" Alleen de wedstrijd van het eerste elflal ging door, voor de andere werden de terreinen afge keurd. De Rijp I heeft de eerste over winning en wel met 3—2 op SE.W. Er is hard voor de overwinning gewerkt en deze was dan ook volkomen verdiend. Thans wordt, gelijk met Andijk, met 4 punten voorsprong op S.E.W. de 2de en 3de plaats van onderen ingenomen. En nu zijn weer aller ogen gericht op de strijd van a.s. Zondag. Andijk komt op bezoek, dus dit zijn twee thuiswedstrijden achter elkander. Het is een prachtige gelegen heid om een veilige voorsprong te nemen, want ook deze ploeg behoort niet tot de sterkste, al hoewel het gelijke spel van hen tegen Monnikendam meeviel. AVVers, nogmaals het beste beentje voor, met dezelfde wil om te winnen; het veld in als vorige week, en er kan gewonnen worden. Het 2de elftal moet naar Volen- dam IV, en we zullen hopen dat de punten mee komen naar de Rijp. Beide wedstrijden beginnen om 2 uur. De Junioren zijn vrij, en voor 8 December is de wedstrijd de Rijp I—Wervershoof vastgesteld. Jédé. Grootschermer-nieuws Zondag was Volendam op be zoek bij GSV. 12.15 gaf de heer H. Kieft, die bereid was de lei ding op zich te nemen het aan- vangssein. Beide elftallen openden met fors spel en waren weldra aan elkaar gewaagd, met G enigs zins in de meerderheid. Ook V speelde een faire wedstrijd met prachtig samenspel, dat, zij om resultaten te bereiken te ver door voerden, welke door de G defen sie die goed op dreef was, tel kens onderschept werd. De G voorhoede speelde met haar nieuwe midvoor een solide partij, goed gesteund door de halflinie en daardoor had G zich met de rust een 4—0 voorsprong bewerkt. Bij de hervatting bleek G enigs zins af te zakken, hoewel V het zelfde spel handhaafde van voor de rust, en daardoor domineerde, 't Gevolg was, dat zij steeds spe lende op de G helft binnen kor. ten tijd 2 goals maakte, waarte genover G eenmaal de keeper het nakijken gaf, zodat, toen de schijn gehaald. Het deed hem genoegen, dat ook de chef-veldwachter blijkbaar van meening was, dat er iets. bijzonders aan de hand was. Ze moesten nu dicht bij de deur zijn, die tot de deel toegang gaf. Duidelijk hoorde Artje iemand een bevel geven. Waarom wachtte de veld wachter nu? Waarom deed hij de deel deur niet open? Een koe loeide klagelijk, maar dadelijk daarop was het weer stil. „Hier nog een eindje heen.... Hou de pooten vast...." Reeds wilde Artje zijn voorganger zijn sigarenaansteker aanbieden, opdat hij <^e deeldeur zou kunnen vinden, toen hij een ruk kreeg en onmiddellijk daarna werd losgelaten. Nog even stond Artje in de ondoordringbare duisternis dan hoorde hij de klik van een deurklink, die werd opgetild: Weber had de deur gevonden en een zee van licht sloeg de schuur bin nen. Met de revolver in de hand sprong Artje naar voren, achter Weber aan, die wild het bevel gaf, de handen in de hoogte te steken. Een groot mes, rood van bloed, viel kletterend op den steenen vloer. Verbaasd keek Artje toe. Op den grond lag een koe, die kort tevoren den hals was afgesneden. Vier mannen ston den er om heen en keken verschrikt de binnenkomenden aan. „Zoo, Veder, dat ziet er niet mooi voor je uit," voegde Weber den man toe, die het mes had laten vallen. „Een niet geoorloofde slach ting.... Dat zal geld kosten, man." De aangesprokene was té zeer verrast om antwoord te geven. Met groote ver schrikte oogen keek hij den veldwachter aan. Deze wendde zich tot Artje met de vraag, of zij deze zaak maar eerst zouden behandelen. Nu scheen evenwel tot Veder door te dringen, dat het ernst werd. „Ik begrijp niet, hoe je van een ongeoorloofde slach ting kunt spreken, Weber," zei hij. „Dat koebeest was ziek en dan heb ik toch zeker het recht, het af te maken." Weber lachte den eigenaar van de boerderij en van de koe, die juist geslacht was, vriendelijk toe. „Alleen maar jam mer, dat je tegelijk maatregelen neemt om het vleesch uit te beenen," voegde hij (Wordt vervolgd) LICUT OP Toor AÜTO's eu RIJWIELEN Zaterdag 5.04 uur Zondag 5.03 Maandag 5.02 Dinsdag 5.01 Woensdag 5.01 Donderdag 5.00 Vrijdag 5.00 Zaterdag 5.00 scheidsrechter het einde aankon digde, G won met 5—2. V maakte een zeer goede in druk, en de wedstrijd was vol komen het aanzien waard. Voor de spelers niets dan lof, zij heb ben zich tot het uiterste gegeven, bravo lui. Programma voor Zondag a.s. Purmersteyn—GSV uur. Met het zelfde spel en een niet te onderschatten tegenpartij, zijn m.i. onze kansen goed. P.S. Bij geregelde training wordt het uithoudingsvermogen steeds beter, dus Vrijdagavond present heren I P.P.C. Vergadering van de Landelijke Bond van Vrije Pluimveehouders Deze bond belegde in samen werking met de N.H.P.V. Vereni ging Dinsdag 19 Nov. 1.1. in het „Holel Paradijs", een grote open bare vergadering. Hoewel de op komst matig was, kunnen wij verder tevreden zijn met het verloop van deze zeer belangrijke vergadering. Nadat de voorzitter de verga dering welkom had geheten, gaf hij 't woord aan den spreker. De heer Schoonderbeek is een goede spreker. In vlugge trant en in goed gekozen bewoordingen weet hij, wat hij op zijn hart heeft, de vergadering in een dui delijke taal verstaanbaar te maken. Zonder overdrijving van de feilen belichtte hij de toestand van de Nederlandse pluimveehouderij, en meende dat een spoedig ingrepen niet alleen nodig maar zelfs ge biedend was om haar tegen on dergang te behoeden. Verder belichtte hij de richt lijnen die wij hadden te volgen om ondergaan te voorkomen. Hij beklemtoonde nogmaals dat be voorrechting nietalleen onredelijk, maar ook verlammend werkt op de energie van den vakman. Daar om is bevoorrechting uit de boze en dient spoedig ongedaan te worden gemaakt. Wil men de bedrijven in de goede banen hou den, dan moet de weg geopend worden, ook voor de Vrije Vak man, die onbelemmerd zijn be drijf kan uitoefenen. Op eigen risico, en inzicht, .baas", in eigen huis kan zijn. Hij heeft getoond dit te kun nen met welk recht mogen wij dit belemmeren. Hierna sluit de voorzitter onder dankzegging de vergadering. Enkele van de bezoekers ble ven zitten en schikten om de tafel waar 't een en ander werd besproken, o.a. aansluiting 't zij en bloc of persoonlijk. Diverse organisaties zullen aangezocht worden door de secretaris L. Bruin. Verder kwam het uitgeven van een eigen orgaan ter sprake. Tevens zal een rapport van deze besprekingen aan de 2de Kamer worden overhandigd. Al met al was het een goed geslaagde vergadering. C. Bankersen. FEUILLETON Nadruk verboden detective-verhaal door 19 Nico van Nigtevecht. Op uitnoodiging van den chef-veld wachter reed Artje zijn motor achter het huis om, waar hij onder de hoede van Weber's echtgenoote voor diefstal gevrij waard stond en onmiddellijk daarna trok Weber met Artje het dorp door, op weg naar de plaats waar Van Dijk den avond tevoren den motor had gevonden. Het viel Artje op. dat de chef-veld wachter door vele dorpsgenooten werd gegroet. Nu eens stak er iemand joviaal de hand op, dan weer kreeg hij een vriendschappelijk knikje of riep een dor peling in het voorbijgaan heel amicaal: „móge Weber". Het was maar goed, dat Artje geen hoed op had, anders had hij den heelen tijd met den hoed in de hand kunnen loopen. „Nu zijn we hier ter hoogte van de plaats, waar Van Dijk den motorrijder zag," zei Weber. „Kijk, recht vooruit, daar tusschen die boomen, ligt de boer derij, die we hebben moeten." „Nogal een flink stuk van den weg af," stelde Artje vast. „Het zou me niet verwonderen, als de menschen van het heele geval niets hadden gemerkt." De boerderij van Veder lag aan het eind van een lange oprijlaan. Zij was door de begroeiing om het huis vah den weg af bijna onzichtbaar. Een groot groen hek kon de laan afsluiten, doch Weber verzekerde Artje, dat het hek altijd open stond. „Dan zou de man hier den motor heb ben neergezet," veronderstelde Artje. „Hij zou hem o'ok aan den anderen kant van het hek neergezet kunnen heb ben," zei Weber. „Ik zie hier geen enkel spoor." „En aan dezen kant hebben ze moeite gedaan, den indruk van den band op den zachten wegberg te verwijderen," wees Artje den chef. „Daaruit zou volgen, dat ze bij Veder volkomen op de hoogte zijn," veronder stelde Weber. ,,'t Kan ook de kostganger zijn, die hier aan het werk is geweest," vond Artje. „Dan zou hij opdracht gegeven moeten hebben, den berm met een hark gelijk te maken. Ik geloof niet, dat hij dit zoo vak kundig zelf zal hebben gedaan." „In elk geval heeft de motor hier ge staan," zei Artje triomfantelijk, terwijl hij een zwarten gummi-bal uit het lange gras te voorschijn haalde. „Hier is een stuk van m'n signaalhoorn. Dat is afgebroken, toen ze den motor tegen het hek gooiden. In elk geval zijn we dus hier terecht." Langzaam wandelden Artje en Weber door de lange oprijlaan naar de boerderij. Reeds wilde de rechercheur uit de stad rechtstreeks op de voordeur toeloopen, toen Weber hem bij den arm greep en hem langs het huis naar de schuur bracht. „Ik vertrouw de zaak niet," fluisterde Weber den inspecteur toe. „Het is mij hier te stil misschien kunnen we on verwacht binnen komen." Voorzichtig deed de chef de schuur deur open. Het was schemerdonker daar binnen, maar toen Weber de deur achter Artje had gesloten, bleek het stikdonker in die schuur te zijn. Zelfs Artje kon in die diepe duisternis geen hand voor oogen zien. „Achterin de schuur is een deur naar de deel." fluisterde Weber. „Veder heeft hier al te goed verduisterd. Het spijt me, dat ik geen zaklantaarn heb meegeno men-, We zullen er op de tast moeten komen.. Als je mij een hand wil geven.... Ik weet wel zoowat den weg." Artje, die de groote hand van Weber om zijn pols voelde, vond het verre van aangenaam, toen hij langzaam vooruit werd getrokken. Plotseling bleef Weber staan. „Ze zijn op de deel bezig," fluisterde hij den an der toe. „Bent u gewapend?" Terwijl Artje door de diepe duisternis werd voortgetrokken, had hij met z'n vrije hand reeds z'n revolver te voor-

Rijper Courant | 1946 | | pagina 4