ZWAMT LICHT OP ▼oor AUTO's en RIJWIELEN Zaterdag 5.00 uur Zondag 5.00 Maandag 4.59 Dinsdag 4.58 Woensdag 4.57 Donderdag 4.58 Vrijdag 4.58 Zaterdag 4.58 BURGERLIJKE STANO Nadruk verboden GRAPT. Geboren: Anna Maria, d v W. Stoop en A. G. de Lange. Overleden: Pieter Nat, 81 j., weduwn. van Vrouwtje Voogd. BEEMSTER Ondertrouwd: Arie Leegwater, 21 j. en Maria de Beer, 18 j. Gerrit van der Schaaf, 25 j. en Jantje Schoenmaker 25 j. Getrouwd: Geert Moes, 24 j. en Jacoba Cornelia Kwadijk, 24 j. Overleden Dirk de Jong, 60 j. wedn. van Neeltje Wiedijk. Willem van Dort, 83 j. wedn. van Dieuwertje van Am- mers. Arie Bommer, 31 j. wonende te Langedijk. SCHERMERHORN Overleden: Geertje Prins, wed.van E. Voerman, 80 j. overleden te Bergen. Getrouwd: Jan van Dalen, 26 j. en Maartje Smit, 23 j. ZAKAGENDA'S Boekhandel Hoogoarspel FEUILLETON Nadruk verboden detective-verhaal door 20 Nico van Nigtevecht. Weber lachte den eigenaar van de boerderij en van de koe, die juist geslacht was, vriendelijk toe. „Alleen maar jam mer, dat je tegelijk maatregelen neemt om het vleesch uit te beenen," voegde hij den boer toe. „Ik moet zeggen, de zaken zijn vrij goed in orde," liet hij er rustig op volgen, terwijl hij op een groote weeg schaal wees, die aan een der balken hing. „Dat is toevallig, Weber, die hangt er altijd," antwoordde Veder. ,.En die hakmessen en dat blok en die haken zijn er ook altijd, moet je zeggen, merkte Weber schamper op. „Dat kan je nu wel iemand uit de stad probeeren wijs te maken met mij lukt dat niet. Het eenige wat me verwondert is, dat jij je ook al met clandestien gedoe bezig houdt, Aan de anderen hoef je me niet voor te stellen wij kennen elkaar al langer dan vandaag. Kom, laten we maar eens, beginnen met de namen te noteeren." Artje had plezier in den vaderlijken toon, dien de dikke chef-veldwachter aansloeg. Weber had zijn revolver al opgeborgen en stond nu gemoedelijk, tus- schen degenen, die hij hij een clandes tiene slachting op heeterdaad had betrapt, te hoornen. „Nee Piet, probeer er nu maar niet tusschen uit te trekken ik heb je al lang in het vizier gehad. Veaer mag je wel dankbaar zijn, want we kwa men eigenlijk voor jou. Deze meneer hier zou graag een paar woordjes met je wis selen." „Dat heeft heelemaal geen haast, We ber. Ik zou zeggen, handelt u eerst die slachting af," antwoordde Artje, die al lang had gemerkt, dat Weber dit zaakje best alleen af kon eü die nu op eigen gelegenheid wat over de deel rondschar relde. De anderen werden te zeer dooi den chef-veldwachter bezig gehouden om er op te letten, wat die vreemde snoes haan deed. Een ladder, die naar een kleine kamer voerde, boven de plaats, waar des winters de koeien stonden, trok zijn aandacht en zonder dat een der aan wezigen daar erg in had, ging de recher cheur uit de stad de ladder op. Eigen aardig, zoo n kamertje in een soort stal gebouwd. Artje wist, dat zij diende als slaapplaatsen voor de knechten op een boerderij.... je zag ze vaak.... ze schenen SPORTNIEUWS D.R.E.O.-nieuws Vrijdagavond kwam er bij het bestuur een telegram binnen dat alle wedstrijden van Dreo voor Zondag 1 December waren afge last, dit in verband met het Veertig uren gebed. We hadden dan ook niets anders verwacht. Alleen had dit afbericht wel even eerder kunnen komen. Dreo, Westzaan en Broek in Waterland hebben, doordat West zaan Zondag j.l. gelijk speelde tegen PSCK alle drie 3 verlies- punten. Dus alles is nog mogelijk. Als nu de leden werkelijk kam- pioens-ldeeën bezitten, dan moe ten ze een avond per week mee doen aan de indoortraining, warit anders voorspel ik jullie, wanneer er enige weken niet gevoetbald wordt straks de ene nederlaag na de andere inplaats van een kampioenskans. Onlhoudtditgoed heren, want dat is in het ver leden meer gebeurd. En nu iets wat het contributie- betalen betreft. Er zijn leden die wel eens wat al te gemakkelijk zijn. Ais een speler meer dan 4 weken contributieschuld heeft, loopt hij de kans niet opgesteld te worden. Op Zaterdag 14 December, 's avonds 8 uur ledenvergadering in het clublokaal, alleen voor seniorleden. Junioren worden niet toegelaten. Op deze vergadering moeten er 2 bestuursleden gekozen wor- boven de deel te hangen.... als de bewo ner ervan de ladder inhaalde, was hij er zeker van, dat hij nooit onverwacht be zoek zou krijgen. Eerst moest de ladder worden neergelaten.... net als de ophaal brug van een middeleeuwsch kasteel.... Eigenaardig, dat de ruimte daar binnen zoo tegenviel.... je zou op de deel den ken, dat zoo n kamer veel en veel grooter was.... Artje had, staande op de ladder, de deur opengeduwd en keek eens rond. Net wat hij dacht: een slaapkamertje. Door een enkel dakraam ontving het vertrek zijn licht. „Hé.... wat moet dat daar?" hoorde hij van beneden een ruwe stem, „daar heb je niets te maken, zou ik zeggen." Artje keek naar de menschen op de deel, heneden hem, doch hij hoefde geen antwoord te geven. Dat deed Weber al voor hem. „Bemoei je daar maar niet mee, Pieter," zei hij vriendelijk. „Is dat jouw kamertje, jongen?" „Ja, en daar hoeft geen vreemde rond te neuzen. Ik kom bij dien kerel toch ook niet thuis om in zijn boel te snuffelen." „Ik hoef jou er geen tekst en uitleg van te geven, dat die meneer toevallig óók van de politie is en dat hij en dat is niet toevallig groot belang in jouw doen en laten stelt, maar je mag het toch wel weten, Pieter. Zoodra ik met jou klaar ben, mag je misschien naar meneer toe, om hem nog een en ander van gis teravond te vertellen." „Van gisteravond?.... van gisteravond?" Artje had plezier in het verwonderde gezicht, dat Piet trok en hij begreep on middellijk, dat Piet degene moest zijn, die bij boer Veder in de kost lag. „Juist, van gisteravond," vervolgde Weber. „Maar wij kunnen geen twee varkens tegelijk wasschen." Allen, die in de stal waren keken naar Artje bij het opkamertje: over hun hoof den heen zag Artje een kleine deur, die waarschijnlijk naar de binnenplaats voer de. Die deur ging langzaam open en iemand keek naar binnen. Hij zag blijk baar de op heeterdaad betrapten staan en trok zich verschrift weer terug, juist op het oogenblik, dat Weber vertelde, dat „die vreemde meneer" het kamertje van Piet eens aan een nadere inspectie zou onderwerpen. Hoewel Artje liever den man achterna zou zijn gegaan, die zoo voorzichtig wou binnenkomen, begreep hij, dat hij te veel tijd noodig zou hebben, om van de op kamer in de deel van de deel weer buiten te komen. De vreemde bezoeker zou dan zeker reeds verdwenen zijn. Artje ging het opkamertje binnen, klom op een stoel en wrong zijn hoofd den en een elftal-commissie-lid. 5 leden hebben het recht candi- daten in te zenden tot voor de vergadering bij W. Alblas in de Friesche boer. Wie zonder wet tige redenen wegblijft, heeft 50 cent boete te betalen. En nu het programma voor 8 December. Als het terrein in de Grafter- meer niet te nat is, zullen Dreo I en II beide moeten spelen tegen Orafldijk I en II. Dreo III moet naar Durgerdam, maar aangezien de reis te duur wordt, hebben we bij de bond aangevraagd om tegelijk met ons tweede daar te mogen spelen. De Junioren heb ben een thuiswedstrijd. De sportverslaggever. Nieuws van de A.V.V. „de Rijp" Door een 2—1 overwinning op Andijk, behaalde ons eerste elftal wederom 2 koslbare punten. Het was een harde wedstrijd, waarin de AVVers tot het uiterste gewerkt hebben voor de overwin ning. A.s. Zondag om 2 uur komen de leiders VVW op bezoek, dit is de 3de thuiswedstrijd achter elkander. Zouden de spelers van de Rijp, voor een St. Nicolaas ver rassing zorgen? Succes heren. Het 2e elftal krijgt om 12 uur Volendam4 opbezoek.DeJunioren zijn wederom vrij. Met ingang van de volgende week, wordt de trainingsavond versteld, het is nu in 't vervolg op Woensdagavond van 6.30 tot door het dakvenstertje. In wijden omtrek was echter geen menschelijk wezen te bekennen. „Jammer," mompelde de inspecteur. „Ik had dien indringer al eens eerder gezien maar waar.... waar?" ELFDE HOOFDSTUK. Weber was, in tegenstelling tot Artje, best over dien morgen tevreden en in een heel goede stemming wandelde hij later met Artje terug. „Een beetje geluk moet je als politie man toch altijd hebben," zei hij glunder. „Er komen hier nog meer clandestiene slachtingen voor, dan je zou denken.... Als ze niet toevallig dien motor van u hadden gestolen, dan had ik nooit op de gedachte gekomen, Veder van clandestien slachten te verdenken. Er blijkt alweer, dat je in dezen tijd je besten vriend niet kan vertrouwen." „Het lijkt wel of de menschen er tegen woordig een andere moraal op na hou den," zei Artje. „Je kan de heele wereld wel wantrouwen. Iedereen doet aan zwar ten handel." „Het moet ook al heel gek zijn, als je bij huiszoeking niet iets vindt," verze kerde Weber. „Piet Bunker zal gister avond ook niet hebben gedacht, dat hij voor die havermout op den bon zou komen." „We konden hem er toch niet toe brengen, den diefstal van den motor te bekennen," sprak Artje. „Het is eigenlijk jammer, dat we dien knaap althans niet konden vasthouden." „De burgemeester houdt er niet van, de menschen te arresteeren," vertelde Weber," vooral niet, als net inwoners betreft, die wij toch van haver tot gort kennen. Er moet al iets heel bijzonders zijn gebeurd, als wij een arrestant heb ben. Als ik mij niet aan dien regel hield, zou ik het heele dorp in de kast hebben. U hoeft anders niet te denken, dat ze er minder straf om krijgen. Ik heb meerma len gemerkt, dat de rechter er rekening mee hield, dat de verdachte al dien tijd op vrije voeten was geweest." „Toch zou ik het prettig hebben ge vonden, als er termen waren geweest om dien meneer Bunker achter slot en gren del te zetten. Ik zou wel eens willen we ten, wat die kerel nog meer op zijn kerf staf heeft. In elk geval leeft hij van den zwarten handel, hetgeen ook wel bleek uit de groote hoeveelheid goederen, die in dat opkamertje werd bewaard." „Het idee was niet slecht, dat kamertje meteen te verzegelen," vond Weber. „Een mens is toch nooit te oud om te leeren. Ik heb in een dergelijk geval wel eens met de handen in het haar gezeten: ik moest de in beslag genomen goederen 8 uur. En voor de Welpen van 6 tot 6.30 uur. Behoudens goedkeuring vanB. en W. in het gem. gymnastiek lokaal in de Openbare Lagere School. Jédé. Handbal-nieuws Gr-Schermer SDL—TWISK 1—0. Een uitstekende prestatie 1 Het is SDL afgelopen Zondag gelukt het sterke Twisk zijn 2e nederlaag toe te brengen. De om standigheden waaronder gespeeld werd, waren verre van ideaal. Een harde wind stond van doel tol doel en door de vele regen verkeerde het veld in een zoda nige slechte toestand, dat het voor de speelsters uitermate moeilijk spelen werd. Kranig echter heeft het gehele elftal deze moeilijkheden het hoofd geboden. Niet enkele spelers, neen het gehele elftal heeft hier de overwinning uit het vuur gesleept. Het opstellen, het vrijspelen en het vangen der ballen was wer kelijk keurig onder deze moeilijke omstandigheden* Over het verloop van de wed strijd het volgende: Twisk wint de Toss en speelt voor de wind. SDL bijt echter meteen flink van zich af en van een T overwicht is geen sprake. Het spel golft op en neer, doch de aanvallen worden steeds door de verdedigingen goed on derschept. Vervolg pag. 3« dadelijk weg brengen óf een ander deed het voor mij. Denkt u, dat ze zoo'n zegel niet zouden durven verbreken?" Artje haalde de schouders op. „In elk geval zullen Veder en die Dunker dan weten, waar ze aan toe zijn dan zul len wij eens een uitzondering op den regel van den burgemeester maken en dan worden beiden netjes opgesloten. Ik zou nu wel eens graag willen weten, waar die Bunker het lijk kan hebben ge laten. Misschien kunnen we op den terug weg even langs het meer rijden." Weber had er niets op tegen in tegendeel. Met trots kwam hij even later op z'n Indian voorrijden. En toen de inspecteur uit de stad en de veldwachter uit het dorp even later over den weg daverden, had Artje heel sterk het ge voel, dat hij de mindere van Weber was. Ook wat het uitvoeren van politie- maatregelen betreft, bleek het dorp in geen geval achter te zijn. „Verkaik is al aan het visschen," riep Weber Artje toe. Inderdaad: met groote netten werd er op en om het meer gewerkt en toen Artje met Weber even naar de werkzaamheden bleef staan kijken, moest hij den chef veldwachter toegeven, dat dit afdreggen van het meer beter en grondiger ge schiedde, dan met de stedelijke politieboot mogelijk zou kunnen zijn. „Gaat het goed, Verkaik?" De man, die aan den kant van het meer met een groot vischnet bezig was, keek verrast op. Hij had niet gemerkt, dat er twee motors stopten. „Ha, Weber!" „Heb je nog een boodschap van den burgemeester gehad?" vroeg de veld wachter. „Allicht anders zouden we vandaag nog niet zijn begonnen. Er is nogal haast bij, naar het schijnt.... Wat ik zeggen wou, Weber, blijf je er bij, of moeten we je het lijk thuis sturen, als we het op halen? Je kan het krijgen zooals je het Rebben wilt!" „Een boodschap is wel genoeg," ant woordde Weber. „Misschien kan je bij de zuivelfabriek even bellen. Dan kom ik dadelijk hier naar toe het heeft toch geen zin, den heelen dag hier om te hangen." „Dat weet ik zoo net nog niet," ant woordde de visscher lachend. „Wij kun nen er best een mannetje bij gebruiken en als jij hier bent, kan je ergens anders geen kwaad doen wat zeg meneer?" Artje grinnikte maar even. „Als u straks mijn vriend Weber telefoneert, wilt u mij misschien ook wel een seintje ge ven?" vroeg hij. „Ik heb er ook belang bij, dadelijk te weten, of er wat wordt gevonden."

Rijper Courant | 1946 | | pagina 4