Nieuwjaarskaarten De ijssport A bonneraentsgeld le halfjaar 1947 39751 No. 1672 Zaterdag 28 December 1946 37e laargang C voor de Rijp, Graft, Noordeinde, Oost- en West-Graftdijk, Zuid- en Noord-Schermer, Schermerhorn, Beemster en omstreken Uitgever Drukkerij G. J. Hoogcarspel De Rijp, Telefoon 1 Abonnementsprijs 50 cents per 3 maanden bij vooruitbetaling franco per post f 2,40 per (aar plus incasso-kosten Losse nummers 5 cent Verschijnt wekelijks Advertentieprijs 10 cents per galjard regel, minimum f 1.— Inzenden tot uiterlijk Donderdagavond 6 uur Niettegenstaande de korte werk week komen we deze week toch tot u met ons Rijpertje, doch slechts met twee pagina's. De uitgever. PLAATSELIJK NIEUWS OE RIJP .Voorwaarts" met de "Mascotta" Zondagavond ji. kwam de Zangvereeniging „Voorwaarts" voor de derde maal voor het voetlicht. Ook nu was hei optre den weer een succes. De heer J. Zwart dienen wij in zijn rol meer tot zijn recht te doen komen. Zijn aandenl, en dat van Leo de Jong, tot het welslagen bleek niet voldoende uit ons vo rige verslag. Hun :spel en mimiek en zang, en speciaal Jan Zwart in zijn tragi-komis che rol waren zeer te waarderen. Intussen hopen we, dat men onze opbouwend bedoelde critiek in het vorige verslag, zal aanvaarden. Het was jammer, dat ae felle kou velen had. doen besluiten uis te biijvenj,. -■'siukkigW val op het ijs -ondagmiddag kwam mevr. van TolRuiter op het ijs te vallen. Zij brak daarbij haar linker bovenarm. Opname in een ziekenhuis bleek noodzakelijk. DE RIJP—GRAFT Kerstfeestviering in de Doopsgezinde Kerk Donderdagavond 2e Kerstdag vond in bovengenoemde kerk de Kerstfeestviering der Vrijzin nige Zondagsschool plaats. De kerk was tot op de galerij bezet met belangstellenden. Als van ouds prijkte een grote kerstboom daar met zijn vele kaarslichtjes, met 'n verrukte schaar van kin deren er om heen. De aloude geschiedenis van Jezus'geboorte werd door Ds. Keuning gezegd, terwijl Ds. Kastein een kerst verhaal vertelde, dat met lan taarnplaatjes toegelicht werd. Een kerstcantate werd door alle kin deren onder leiding van den heer J. Baas keurig ten gehore ge bracht. De heer Jb Roemer be geleidde aan het kerkorgel deze zang. De kinderen konden weer getracteerd worden. Dank werd gebracht aan de vele geef sters en gevers. WEST-GRAFTDIJK Door't ijs gezakt, maargerod Donderdagmiddag 20 dezer jl. zakte het 7-jarig zoontje van den heer Peek uit de Starnmeer nabij de Centrale School door het ijs in het N.H. Kanaal. Een voorbijrijdende motorrqder stopte, ging op het ijs, en smaakte het genoegen het reeds zinkende kind met eigen levensgevaar te POLITIE DE RIJPGRAFT Gevonden: bruine padvinders- partemonnaie met inhoud en een lichtbruine dames portemonnaie met inhoud. redden. Zijn naam bleef ons on bekend. Dr Schermerhorn was spoedig ter plaatse. Het mocht hen gelukken het kind levend aan de ouders te geven. De afd. West-Graftdijk van de Bond voor Staatspensionnee- zal Zondagavond 5 Januari '47 een propaganda-avond houden. „Nieuw Leven' zal op deze avond meewerken met het klucht spel „Een schoonmoeder uit dnizend". Men leze de betref fende adv. in 't volgend numm. SCHERMERHORN Donderdag 19 Dec. j.1. heeft alhier een hardrijderij op schaat sen plaats gehad voor school kinderen. 50-Jarig bestaan van het Witte Kruis Vrijdag 20 Dec. j.i. heeft in de zaa!_van den heer C. v. d.Oord uc ivctuËubili^ piddiS gchciu 'V3n het 50-jarig bestaan van de af deling Schermerhorn en Mijzen van „Het Witte Kruis". Als vertegenwoordigers waren aanwezig: Burgemeester Driessen, Dr. Heringa, Ds. Keuning, als voorzitter der dfstricisver. Purmer- end, C. Sieswerda als voorzitter van de afdeling de Rijp, J. Broer- sen als vertegenwoordiger van de tuinbouwver., Fl. Moerbeek, voor zitter der toneelver., mede waren aangezeten de heer C. M. Hijge- mann, pastoor, zuster Labree, inspectrice van het Witte Kruis zuster Leegwater en diverse af gevaardigden van armbesturen. in zijn openingswoord deelde de voorzitter mede, dat de voor zitter van het Hoofdbestuur van het Witte Kruis de heer Van Leer- sum door ongesteldheid verhin derd is en mevr. Kunst, de secre- trresse door drukte verhinderd is deze vergadering bij te wonen, mede konden niet aanwezig zijn de heren Dr. ten Bruggencate, Dr. Schermerhorn en Dr. Wegdam, alsmede mevr. Grutters. Verder moest hij tot zijn leedwezen ver nemen dat het oudste lid der vereniging de heer J. LeQdekker (die ook vandaag 50 jaar lid is) door ongesteldheid niet aanwezig kon zijn hij wenste hem beterschap toe en feliciteerde hem met zijn 50 jaar lidmaatschap. Na de opening van deze fees telijke vergadering door den heer B. Meindersma, voorzitter der afdeling en lid van het hoofd bestuur van „Het Witte Kruis", deelde de heer j. Kiippel, secre taris der afdeling, mee welke be langrijke feiten in de loop der 50 jaren in de afdeling waren voorgevallen. De heer K. A. M. Dagelet, voorzitter van het jubileumcomité, sprak vervolgens de vergadering toe en bood het bestuur der af deling het bedrag aan, dat door ingezetenen en plaatselijke instel- i lingen van Sch^rnipnhorn biieen- gebracht was voor de bouw van een consultatie-gebouw, dat in de toekomst aan het Zuideinde van het dorp zal verrijzen. In de pauze, welke volgde, werden de aanwezigen getracteerd. Daarna was er gelegenheid tot felicitatie. Hiervan werd druk ge bruik gemaakt. Verschillende sprekers lieten 't niet bij een gelukwens, maar deden hun feli citatie vergezeld gaan met de aan bieding van een geschenk, van de vereniging of instelling, welke zij vertegenwoordigden. Vervolgens werd vertoond de film „Roeping", welke aan de aanwezigen duidelijk liet zien hoeveel werk van allerlei aard in het belang van de volksgezond heid ,door het Groene en het Witte Kruis verricht wordt. Te ongeveer kwart voor vijf werd de feestelijke bijeenkomst door den voorzitter van het jubi leumcomité, den heer Dagelet, gesloten. DE RIJP De winnaars bij de Zaterdag middag 21 dezer gehouden hard rijderij voor mannen waren: 1. Rotgans, Wieringen f 100; 2. Jn. Verdonk, de Rijp, f 40; 3. G. Verdonk, de Rijp, f 20; 4. A. Verdonk, de Rijp, f 10; 5. Kieft, Graft, f 5. Zondagmiddag 21 dezer werd voor het eerst In de Rijp een kunstrij-demonstratie gegeven. Door een talrijk publiek werd deze buitengewone demonstratie aanschouwd. Ondanks de snijden de wind, welke recht op de baan stond, bleef men kijken naar de zes mensen, w.o. een meisje van 13 jaar, die als iets wonderbaar lijks over de gladde ijsvloer reden, dansend en draaiend om zich zelf, daarna in paren weer andere dansen weergevend. Allen waren enthousiast in hun loftuitingen. De verlichte baan trok ver schillende avonden veel publiek. OROOT-SCHERMER Jl. Dinsdag werd te Groot- Schermer 's middags een heel mooie kortebaanwedstrljd gehou den. Een flink aantal bezoekers sloeg de wedstrijd gade, waar een 22-tal deelnemers kampten om de prijzen. Winnaars werden ten slotte: 1. C. Mors. Helloo, 2. Eddy Vilten, de Rijp, 3. Cor Zwaan, Qraft en 4. Gijs Verdonk, de Rijp. Grootschermer, Graft, de Rijp Oost-Graftdijk en Spijkerboor waren in de route van de dor- dentocht van Zondag jl. opge nomen. Aan de postabonné's Wij verzoeken onzen lezers, bij wie de bode niet persoonlijk het abonnementsgeld aa f 1.20 ophaalt, dit toe te zenden op onze postrekening no. De uitgever, G. J. Hoogcarspel BOEKHANDEL HOOGCARSPEL SPORTNIEUWS Door Iaat ontvangen familie advertenties kon het reeds gezette Dreo-verslag niet in zijn geheel opgenomen worden. D.R.E.O. Op de vergadering is tevens besloten binnenkort een spelregel avond te organiseren, in hoofd zaak voor de jongeren. Het weder houden van een clubavond op voorstel^van J.Kaptein vond geen ujjvai. TüCli waren deze ciuö- avonden de eerste 2 winters een groot succes. Later, foen er ook anderen toegang kregen, werd de animo steeds minder tot dat deze z.g. clubavonden in het niet weg zonken. En nu de afgelopen Zondag. De consul C. Akkerman had ons terrein goedgekeurd, maar de scheidsrechter kwam en keurde het af. Nu is consul zijn ook wel een ondankbaar baantje. Want het is vaak zoo, wordt het 's morgens afgekeurd en is het 's middags prachtig weer dan krijgt de consul de schuld. Maar nu was het veld veel te hard en het was onver antwoord om er een wedstrijd op te spelen. Het was dan ook maar goed, dat de aanvoerder van Dreo zich niet liet bepraten, want anders zou er toch nog gespeeld zijn. Want Purmerland had nog wel willen spelen. Er was tame lijk veel belangstelling het weer was buitengewoon mooi voorde tijd van het jaar. Wat het programma voor a.s. Zondag betreft het volgende. Als de vorst aanhoudt, dan komt er van spelen niets en verschillende leden van Dreo zullen dan wel meedoen aan het hardrijden op de schaats, wat tevens een mooie training is. Volgens het voorlopig pro gramma moet Dreo 1 naar West- zaan. Het protest, datwe hadden lopen, hebben we verloren. Al was het een zuiver doelpunt, de scheidsrechter wordt In het gelijk gesteld en protesteren (Ik heb het die Zondag direct gezegd) is een wassen neus. Alleen wat geld uit je zak kloppen en meer niets, dat hebben we nu weer onder vonden. De sportverslaggever.

Rijper Courant | 1946 | | pagina 1